Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso


pegaso

Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...
hm nekdo je reko da je treba na zimo tank spraznit, eni pravijo da jih je treba do vrha napolnit. kak je s tem pri Pegasu??

odvisno iz katerega materijala je tank.vec o tem v ustrezni temi (prezimitev motorja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm nekdo je reko da je treba na zimo tank spraznit' date=' eni pravijo da jih je treba do vrha napolnit. kak je s tem pri Pegasu??[/quote']

Oboje je možno, samo da je res čisto prazen, oziroma čisto poln.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pegaso kolk sta stala zobnika in veriga?

17.000 zobniika

18.000 veriga

5.000 več kot če kupiš kit v Motorjetu, amapak je prednji zobnik z gumo, ter veriga je tovarniško skup dana, tisto iz kita pa zakovičiš sam!

Sem pa ta prvi post pisal že lep čas nazaj če si opazil!

Kaj je fora te gume na zobniku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nisem vseved, ampak mislim, da je ta stvar namenjena tišjemu teku verige, ko objema verižnik. Predvsem imam v mislih tiste trenutke, ko motor ne pospešuje in se občasno prenese moč s kolesa na verižnik, pa ko spet pospešiš, in guma naj bi mirila to drobno tresenje verige, ker jo lepo objame po veznih ploščicah na verigi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kolko stane menjalnik za Pegasa in če je že koga zajbaval? Jaz po tihem upam da ni to to ampak vseeno - občasno mi namesto iz prve v drugo vrže v ler in nabije obrate. Bi blo to možno da zarad tega ker kuplungo stisnem premalo in za prekratek čas (ne počakam do konca?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

premalo odlocno premaknes rocico z nogo; se meni pri banditu tudi zgodi,ce preleno in prevec lezerno prestavljam.po moje ne bi smelo biti panike zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se na Transalpu kdaj pa kdaj zgodi podobno - ali zaradi ležernosti, kot je napisal Ice, ali pa, kadar hočem res hitro prestaviti iz prve v drugo, kot praviš sam. IMHO - vse OK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm jest sm pelu aprilio pa morm rečt da mi je bla kr ok za vozt če odmislim cukanje in posebnosti enocilindraša!Sam ko pa mal poslušam kritike lastnikov me pa vse mine!Še ne pr 20000km grejo dihtnge glave, ventil zabije, ipd. No to pa ni gut da se ti zgodi kje na kakem odročnem potovanju!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rotax že nekaj časa vgrajuje dihtungo glave motorja iz drugačnega materiala, tako da je ta problem menda rešen.

Kar se pa lera med 2. in 3. pestavo tiče - tut men ga je vcasih uspelo najt. Kriv sem bil mislim sam, ker nisem šaltal dovolj odločno.

Na splošno mi je Pegaso dobro služil, je pa res, da sem z njim naredil le dobrih 9000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mam eno vprašanje glede obratov pri Pegasu:

- 3. prestava, 70km/h = 3.000 obr./min.

- 5. prestava, 130km/h = 4.950 obr./min. (po obratomeru)

Pegasoti in podobni, lahko kdo pove svoje cifre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šesta/3000Rpm/110kmh in poraba5l/100km

No, verjetno si pozabil omeniti, da je posledica tako nizkih obratov, overdrive , ki ga ima GS vgrajenega "namesto" 6 prestave!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Yiani

Novinec

Član od: sreda, 04.07.2001 11:14

Objav: 23

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 16 feb 2003 18:50 Zadeva: APRILA PEGASO - Izpusni lonci

--------------------------------------------------------------------------------

Pozdravljeni!

Zanima me, ce je kdo od ponosnih lastnikov Aprilije Pegaso zamenjal izpusne lonce s cim bolj konkretnim.

Problem je v tem ker nastane velika praznina.

Rad bi dobil zvok (TRAP) tako kot se spada za en cilinder, pa da ne zajebem lastnosti agregata. (pokanje - izguba navora - poraba ...)

Akrapovic tega ni naredu, mogoce Wings ali pa Arrow.

Lp in hvala za odgovore.

Yani

Nazaj na vrh

yankee

Član

Član od: ponedeljek, 09.09.2002 17:36

Objav: 97

Kraj: Republika Kras

Objavljeno: 16 feb 2003 19:26 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Poglej ce dela za pegasa lonce mogoce Marving....Za mojega ex Transalpa sem ga nabavil in je bil kar uredu....in se drag pretirano ni bil...(150EUR) http://www.marving.com

_________________

...nema zime za eskime...

Nazaj na vrh

Noise Data

Administrator Foruma

Član od: nedelja, 24.12.2000 0:00

Objav: 2225

Kraj: Planet motosvet.com

Objavljeno: 16 feb 2003 22:08 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

FalcoR ima gor Arrow, se mi zdi... fajn zvok, a se mi zdi, da je bilo treba malo štimat agregat...

_________________

-=> Noise Data <=-

Nazaj na vrh

Yiani

Novinec

Član od: sreda, 04.07.2001 11:14

Objav: 23

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 17 feb 2003 09:05 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

In kje v SLO se da kupit Arrow izpusne lonce!

Nazaj na vrh

Noise Data

Administrator Foruma

Član od: nedelja, 24.12.2000 0:00

Objav: 2225

Kraj: Planet motosvet.com

Objavljeno: 17 feb 2003 09:22 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

TopMoto v Celju so se mi zdi zastopnik... a če se ne motim, traja stoletja, preden kaj dobiš, zato hodi folk v Italijo po njih. --> kontaktiraj FalcoR, pa ti bo povedal, kako in kje je dobil...

_________________

-=> Noise Data <=-

Nazaj na vrh

Lindau

Član

Član od: sreda, 17.10.2001 19:32

Objav: 241

Objavljeno: 17 feb 2003 18:53 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Wings je resil zadevo tako,da je naredil dva lonca. Kaksen je pa zvok pa nimam pojma (bi mene tudi zanimalo)

No zgleda pa tako:

_________________

"tou te buje"

Nazaj na vrh

Noise Data

Administrator Foruma

Član od: nedelja, 24.12.2000 0:00

Objav: 2225

Kraj: Planet motosvet.com

Objavljeno: 18 feb 2003 08:08 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Lindau je napisal:

Wings je resil zadevo tako,da je naredil dva lonca.

Kako misliš "rešil zadevo" ??? Saj Pegaso ima itak dva lonca...

_________________

-=> Noise Data <=-

Nazaj na vrh

Yiani

Novinec

Član od: sreda, 04.07.2001 11:14

Objav: 23

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 18 feb 2003 08:58 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Lepo je to videt

Sam ce ni cena pretirana kot pri Akrapovicu. Sam vesel boml ce je v SLO prodajalec Wings izpuhov!

Hvala!

Yiani

Nazaj na vrh

šoško

Član

Član od: sreda, 19.06.2002 14:32

Objav: 103

Kraj: motorland

Objavljeno: 18 feb 2003 09:22 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

U kva bi to pasal na mojo kje kdo in kolk dinarčka ?

Nazaj na vrh

DAN

Član

Član od: četrtek, 18.04.2002 20:06

Objav: 262

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 18 feb 2003 12:35 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Yiani je napisal:

Lepo je to videt

Sam ce ni cena pretirana kot pri Akrapovicu. Sam vesel boml ce je v SLO prodajalec Wings izpuhov!

Hvala!

Yiani

V SLO je prodajalec in PROIZVAJALEC wingsov!!!

Malo uporabi funkcijo IŠČI..

DAN

_________________

If you need A BIKE that´s faster you´re either a)WSB Champion b)New to biking

Nazaj na vrh

robberrt

Uporabnik

Član od: torek, 31.07.2001 7:15

Objav: 519

Kraj: Kranj

Objavljeno: 18 feb 2003 15:53 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

poglej na strani http://www.wings-silencers.com/

cena za tvoj motor pride 86.000 SIT pa dostkrat se da zmeniti brez racuna pa za kaksen popust, tko da racunej na 80.000SIT...

Je pa izdelovalec doma na Ptuju.

_________________

...da bi iz majhnega zraslo veliko...

Nazaj na vrh

Yiani

Novinec

Član od: sreda, 04.07.2001 11:14

Objav: 23

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 19 feb 2003 08:55 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Hvala vsem na trudu!

Lep vreme v sezoni pa velik kilometrov!

Administrator: Tema se lahko zaklene!

Yiani

Nazaj na vrh

dreyc

Novinec

Član od: sobota, 22.02.2003 12:46

Objav: 22

Kraj: Maribor

Objavljeno: 22 feb 2003 14:05 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Yiani je napisal:

Lepo je to videt

Sam ce ni cena pretirana kot pri Akrapovicu. Sam vesel boml ce je v SLO prodajalec Wings izpuhov!

Hvala!

Yiani

CENA NI VISOKA!! okoli 80.000 SIT je bila lani za par. Tudi zvok je OK. Sem slisal v Aprilia Shopu v MB na Ptujski ceti. Sem bil pozitivno presenecen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JOCO

Novinec

Član od: sreda, 19.03.2003 12:05

Objav: 1

Objavljeno: 19 mar 2003 12:09 Zadeva: Aprilia Pegaso 650 i.e.

--------------------------------------------------------------------------------

Imam aprilio pegaso l 01 10.000km. zanima me ce vsem tko cudno ropota masina al je to normalno k d bi neki rozlal

samo to skos isto lavfa se nc ne slabsa

in ce je imel tut kdo probleme s atartarjom k tko grdo usega k ga zazenes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm jest sm pelu aprilio pa morm rečt da mi je bla kr ok za vozt če odmislim cukanje in posebnosti enocilindraša!Sam ko pa mal poslušam kritike lastnikov me pa vse mine!Še ne pr 20000km grejo dihtnge glave, ventil zabije, ipd. No to pa ni gut da se ti zgodi kje na kakem odročnem potovanju!

Ciao,by Pero

Dej Pero ne deli panike,.....zadevo zamenjaš kakšen kilometer preventivno prej predno ti začne spuščati pa je zadeva rešena,.... :D kar se tiče termostata,.....verjetno tud ti delaš kontrolo na svojem števcu, da se slučajno nebi zadeva :lol: , to pa je tud vse......sorry ker motor pa dela brez napak....... 8)

Sej veš kako je hvaljena Africa TWIN pa je zadeva taka da moraš menjati bencinsko pumpo,,, :roll: če se ne motim :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprasanje v zvezi z zvokom motorja Pegasa 650i.e.

Ali je normalno da motor laufa kakor da bi neki rozlalo notr?

in ce je imel tudi kdo probleme s startarjom ker ga gdaj kr za sabo potegne? ima pa samo 10.000 l 2001

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, bojda je kul. Se mi zdi, da mi je Vombergar razložil, da je to sklopka, ko sem vprašal... Od takrat se nisem več sekiral...

Je pa zelo malo slišno, vsake toliko v leru "začutiš" nekaj "zadaj", ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto pri starterju ko useka (če motor ne zalaufa) je možno, da je avtomatski dekompresor? Pri meni na KTM je podobno, useka, da vsi pogledajo kaj se je zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut en moj kolega ga je vlaču po servisah gor in dol, dokler je bil še v garanciji, pa ništa od toga :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!