Skoči na vsebino

Aprilia 650 Pegaso


pegaso

Priporočene objave

Imam težave na Pegasu l.2000 in sicer ugaša v mirnem teku, tudi če se dlje časa ne vozim težko vžge, oziroma vžge in ugasne... čez par ponovitev, ko dobi malo več obratov pa spelje. Med vožnjo tudi lepo seka nazaj. Ima ta motor dekompresor za lažji vžig? 

Že v naprej hvala vsem poznavalcem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem iskal po forumu pa nisem našel ravno točno kateri upor bi to bil?

Bi lepo prosil za malo bolj izčrpen odgovor.

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat ugotovil da premalo polni akomulator, torej za začetek drug regler. Do tistega upora še vedno nisem prišel  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj ti bo :)

 

Glej zamenjat moraš upor. Če ti motor nazaj seka imaš sedaj  4,7 Khom (omskega), ti pa moraš vgradit 10 Khom (omskega), ki stane cca. 6 centov :)

 

Zakaj se to dogaja je preprost odgovor. Tovarna je morala znižati emisije in na podlagi spremenjenega vžiga, je vgradila upor, ki drugače uravnava izgorevanje. Ko boš zamenjal, boš imel drug motor (dosti lepše, tekoče ti bo šel) :)

 

Kje je ta upor...

 

prva slika (glej belo škatlico pod varovalkami)

 

Peg_resistor_glob.JPG

 

in druga slika (tukaj se že vidi upor v "prozorni" gumici - tega zamenjaš).

 

Peg_resistor_stand.JPG

 

 

Tak zdaj pa na delo :)

Popravljeno . Popravil gift
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je ta odgovor  :OK:  

Sem že prišel včeraj do tega upora sem ga nameril 4,6 Khoma, pa sem mislil, da ni to to ker so bili Khomi sem iskal upor z 4,7 ohma  :closedeyes:

 

Najlepša hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

 

Preveri če nimaš počene membrane na fergazerju

 

:smoke:

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Večjega sranja ,od pegasota še nisem imel,vse novo na njem,pri dveh mehanikah,pa nč.danes sem slučajno šel v gorico in vidim servis,Hervatin Marčelo,sam tam so tolk brezobrazni ,da boli glava,pelji motor popravljat tja kamor si ga imel do sedaj......bolano,ženska na blagajni ve kaj je narobe pa se samo smeji,za tesnilo glave hoče 80€ .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večjega sranja ,od pegasota še nisem imel,vse novo na njem,pri dveh mehanikah,pa nč.danes sem slučajno šel v gorico in vidim servis,Hervatin Marčelo,sam tam so tolk brezobrazni ,da boli glava,pelji motor popravljat tja kamor si ga imel do sedaj......bolano,ženska na blagajni ve kaj je narobe pa se samo smeji,za tesnilo glave hoče 80€ .

 

Pelji ga na Motorjet k Mateju, pa boš imel mir.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večjega sranja ,od pegasota še nisem imel,vse novo na njem,pri dveh mehanikah,pa nč.danes sem slučajno šel v gorico in vidim servis,Hervatin Marčelo,sam tam so tolk brezobrazni ,da boli glava,pelji motor popravljat tja kamor si ga imel do sedaj......bolano,ženska na blagajni ve kaj je narobe pa se samo smeji,za tesnilo glave hoče 80€ .

 

Tudi jaz imam slabe izkušnje z njimi in me tam ne vidijo..Servis je tudi 30 km čez mejo v Molfanconu- Dagri moto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 26. 10. 2015, robot pravi:

Tudi jaz imam slabe izkušnje z njimi in me tam ne vidijo..Servis je tudi 30 km čez mejo v Molfanconu- Dagri moto

Sem glavo poslal v Novo Mesto,na servis Jeršin,lahko rečem ,da že po pogovoru po telefonu,da je to to.glava je porihtana,zdej pa veselo na delo,aja pa še cena150€,zelo ugodno,ker je samo tesnilo glave 74€.imam pa tudi aprillio rsv mille,a mogoče kdo ve kako se prezrači zadnja zavora,nikakor je ne morem,ker pa je to tema od pegasa se oprvičujem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

zivjo zanima me ce ima gdo kako aprilio pegaso po delih ..oz rabim oba stikala pac levi za luci pa to s konektorjem pa desnega tudi sepravite k je za vzig pa ugasanje motorja. plus rabil bi se zajlo  za stevec komplet z matico k se privije v stevec oz merilnik ter zajlo za obratomer ker se mi je zdajsnja strgala.. sem ze klical ta motospirit pa se mi ni oglasil zato sem uprasal tukaj ce bi mogoce gdo imel v kakem kotu...ce pa gdo prodaja ceu motor po delih pa prav tako me zanima..moja aprilia je letnik 1997 sam pomoje pasejo tudi stikala od novejsih modelov ali se motim?. hvala za odgovore...

LP

ewo se linki kako zgleda..:

http://www.ebay.com/itm/Aprilia-Pegaso-650-ML-Left-handlebar-Switch-Hand-controls-switch-Yr-97-00-/141903397482?hash=item210a1a026a:g:Wp4AAOSwajVURegm&vxp=mtr levo

http://www.ebay.com/itm/Aprilia-Pegaso-650-ML-Indicator-Switch-right-Hand-controls-switch-Yr-97-00-/141945121457?hash=item210c96aab1:g:hPMAAOSwZ8ZW-2xC&vxp=mtr in desno stikalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pegaso 650 ie 2002 motor drži obrate na 2500 obratov nekje 10-15 sekund nato padejo na prosti tek. To se dogaja ko je motor ogret, pri mrzlem tega ni opaziti.

Če ponovno dodam plin se zgodi isto. Tudi med vožnjo motor drži obrate tako da motor po klancu navzdol ne zavira z motorjem,celo nekoliko pospešuje. Obrate lahko zbijem tako da prestavim v višjo prestavo ( da znižam obrate) ali pa počakam tistih 10-15 sekund da obrati padejo.

Ko motor drži obrate je podobno kot da bi motor tekel pod " zaugom"(čok).  Drugače motor lepo vžiga, lepo deluje v prostem teku, med vožnjo ne cuka. Servis opravljen pred 2 mesecema  (problem se je začel pojavljati pred 2 tednoma ) 

Mogoče že kdo reševal podoben problem ? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Zdravo... Zanima me ce se bi dalo dobiti kaksne mere za zadnje puše ki pridejo v vilice pri kolesu ali pa kje se bi jih dalo naročiti gre se pa za pegasota 97 letnik. Skozi te puse pride aksa zadnjega kolesa.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, MiNa pravi:

Service manual, part lista ali kak tuj forum.

 

Part lista...

2085547019_PegasoRearW.JPG.6a1d4b6b431c8726da5620cba0add285.JPG

Distančnik v pestu kolesa, če rabiš ta kos? (deset minut iskanja in "voila"...)

Mina ta distancnik je isti kot št7.  Samo da je vstavljen v samo vilico oz. Nihajko.... Sedaj imam namesto tega dostancnika podlozeno kar navadno podloško ki naj bi bila pribljizne  debeline. Bi pa rad narocil vendar nevem kje 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Zezo said:

Mina ta distancnik je isti kot št7.  Samo da je vstavljen v samo vilico oz. Nihajko.... Sedaj imam namesto tega dostancnika podlozeno kar navadno podloško ki naj bi bila pribljizne  debeline. Bi pa rad narocil vendar nevem kje 

NarociS lahko pri kakem pooblascencu. Vomberger Kranj, al pa Hervatin v kromberku? 

 

Zna pa z Aprilio mal trajat. Neko malenkost sm narocil v Charlie moto v trstu. Res zanesliva stacuna. Cakam ze 3 tedne. Si pomislil mogoce na motospirit? 

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11060170&display=Aprilia PEGASO 650 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!