Skoči na vsebino

Na kaj paziti pri nakupu rabljenega avta


bna

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Nič več se ne bom čudila, če bo imel star rabljen avto smešno malo prevoženih km na števcu, dejansko je to možno :OK:  Ati je začel med vožnjo vpiti nula, nula, si mislimo kaj zdaj to, enostavno je imel naš karavan toliko prevoženih, da je začel šteti od začetka, zgleda so mislili, da več kot toliko avto ne bo zdržal in so tako sprogramirali števec  :kva1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kilometrov, jst sm odkupu domačega fiata ki je meu 10let in 90k km, na oglasih nebi dobili več kot jurja, ki kot prvo je bil fiat in drugo noben nebi vrjel da so kilometri realni, pač mama je tankala največkrat usak drug mesec :-D

Tako da kdorkoli bo kupoval rabljene avte mu želim veliko sreče.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakršni nasveti nepomagajo dosti,kajti ni prodajalca,ki bi vam to opisano početje v celoti dovolil! Mislim,da je najbolje in se sigurno obrestuje vzeti nekoga,ki je mehanik in se na dotično znamko spozna.Sam sem že parim pomagal pri nakupu vedno sem našel več pomanjklivosti,katere je moral prodajalec odpraviti ali prodati avto ceneje.

 

Pozdravljeni

 

Ja vsekakor se najbolj dolgoročno obrestuje, da s seboj vzamete mehanika, po možnosti, bo to vozilo tudi vzdrževal/servisiral ............................... no pa ga naj pogleda, pove kaj vse je OK in kaj narobe ........................... potem pa naj ta isti mehanik, lastniku vozila razloži zakaj mu namerava kakšen del menjati, ko pa je pred parimi dnevi trdil, da je OK ...............................

Sam tak pregled pa tudi ne nevem kako velik strošek, par 10€

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Crnogorski oglasnik . . .

 

"Prodajem Audi A4 - ubacen 1.6tdi radi manje potrosnje... cipovan"

 

In prvi komentar k oglasu:

 

"Da nije cipovan, uzeo bi ga odma..ali taj chip nagrdi masinu cuo sam.." 

 

:smoke: 

 

 

post-478-0-33234600-1422295882_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Kupujem Vw transporter (T4), ki ga bom uporabljal predvsem za prevoz motorjev po Sloveniji, izjemoma pa tudi za kakšno daljšo vožnjo tam 1-2K km. Na kaj naj bom še posebej pozoren pri nakupu?

 

Gledal sem na primer tegale: http://www.avto.net/ad.asp?id=9926298

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem Vw transporter (T4), ki ga bom uporabljal predvsem za prevoz motorjev po Sloveniji, izjemoma pa tudi za kakšno daljšo vožnjo tam 1-2K km. Na kaj naj bom še posebej pozoren pri nakupu?

 

Gledal sem na primer tegale: http://www.avto.net/ad.asp?id=9926298

Glej, to so pa avti ko delajo v nedogled... sem pa tja kakšen mal zarjavi, ampak nič hujšega... super zadeva je tole...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj si mislite o tehle dveh? 

 

http://www.avto.net/ad.asp?id=9381475 - tale naj bi bil od drugega lastnika z 350K prevoženimi

 

http://www.avto.net/ad.asp?id=9937507 - tale ima pa tudi kar visoko kilometrino 450K, pa zgleda je bil v osnovi mišljen za kamper, kar me niti ne moti, razen povečanega upora in z tem verjetno tudi porabe goriva?

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si mislite o tehle dveh? 

 

http://www.avto.net/ad.asp?id=9381475 - tale naj bi bil od drugega lastnika z 350K prevoženimi

 

http://www.avto.net/ad.asp?id=9937507 - tale ima pa tudi kar visoko kilometrino 450K, pa zgleda je bil v osnovi mišljen za kamper, kar me niti ne moti, razen povečanega upora in z tem verjetno tudi porabe goriva?

Samo to ti lahko svetujem, da glej tiste, ki imajo 2.5 dizelski motor. Imajo tudi 5 valjev. Tisti so neuničljive mašine. Sem ga sam imel in je bil res dober. Ga ima moj kolega z isto mašino pa dela bp. Bolje dati malo več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji 2.5 4x4 (=syncro) je skoraj sigurno bivše reševalno vozilo ... Tu ne boš sproti za bencin zaslužil.  :D

 

1.9 diesel je tu najboljša izbira, veliko jih najdeš v kosih za rezervne dele itd., motorji pa so ob primernem servisiranju zelo trdoživi. 

Najboljše bi bilo, da se z vprašanji obrneš na VW forum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T4 caravelo ali multivana 2.5 dizel tut jest iscem. Ce bi bil podaljsan in 4x4 pa se tolk bols. Obvezno sedez spredaj desno. Klop je za delavce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tegale vzami, je že pripravljen za prevoz motorjev, pa še mimogrede lahko prespiš v njem, če te kje noč ujame  , pa mrzlo pivo imaš lahko kadarkoli ...

 

http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?ID=9972940&show=1

 

Kar se tiče vzdržljivosti pa tudi ni problem, pa zadnji pogon ima. Čista zmaga 

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, ker kopujem novi avto bom kar tukaj vprašal saj imam eno dilemo.

Na Verovškovi gledam eno superbko 100k km, l. 2017 in 18k€. Ima nekaj prask sem pa tja in ena dolga črtica nad zadnjimi desnimi vrati za robom za stresni nosilec. Po pregledu laka z prodajalcem mi je ta povedal, da je bil levi bok strihan verjetno zaradi nekih kao kozmetičnih popravkov- da je optično izenacen lak, skratka nic resnega. 

Zanima me koliko je sploh kritično strihan avtomobil kupovati saj nebi rad da bi kasneje mel probleme z barvo (sprana, obledela, razlika v odtenku)? Gre pa za razliko v laku 100 mikronov (neštrihan del) vs 200 (strihan del) mikronov. Je to res sam kozmetka lahko al kj resnga?

Nekaj mi govori, da raje stran v taksnem primeru pri avtu za takšen denar ker ne ves zakaj so bla vsa vrata dejansko štrihana (sam kozmetični popravki al kj hujšega) pa mi ženska najeda in nagovarja zanjga. Sm mel golfa k smo mu strihal bok pa je na konc bil tist del zbledel pa lisast po parih letih.

Kaksne izkusnje in nasveti kako strecti pri takih stvareh?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zbledelost je se najmanjsi problem .. ponavad kar je blo butnjeno in grejo barvat zacne rjaveti cez cajt... tist je jeba

za tak gnar more bit bp... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušenj nimam :). Kupi novega z nič kilometri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj matematika je podobna, Rabljen za 15x (x vstavi po potrebi) odkartaš takoj, traja cca 6 let (tvegaš kak problem, al pa ne če ima vsaj 1 leto garancije), al pa nov za 30x traja 12 let od tega 2-4 leta garancije (lahko ga cepneš na obroke) veš kaj imaš in veš kaj voziš.(in še vedno ima lahk probleme in felerje, ki jih garancija ne krije)

V vsem svojem lajfu še nisem prišel do zaključka kaj je bolje. Edina matematika, ki tule drži:

več kot je avto naloudan, več se lahko pokvari.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26 May 2019 ob 11:49, DAMI34 pravi:

saj matematika je podobna, Rabljen za 15x (x vstavi po potrebi) odkartaš takoj, traja cca 6 let (tvegaš kak problem, al pa ne če ima vsaj 1 leto garancije), al pa nov za 30x traja 12 let od tega 2-4 leta garancije (lahko ga cepneš na obroke) veš kaj imaš in veš kaj voziš.(in še vedno ima lahk probleme in felerje, ki jih garancija ne krije)

V vsem svojem lajfu še nisem prišel do zaključka kaj je bolje. Edina matematika, ki tule drži:

več kot je avto naloudan, več se lahko pokvari.

Kupiš kio pa maš 7 let miru, saj imajo fajno garancijo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Arzen pravi:

Kupiš kio pa maš 7 let miru, saj imajo fajno garancijo :lol1:

preberi droben tisk :P običajno ni krito ravno to kar ti crkne :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

preberi droben tisk :P običajno ni krito ravno to kar ti crkne :(

 

 

Saj zato pa je tak smeško pri meni na koncu :D  čeprav kolega ima kio že nekaj let in je avto samo tankaj in vozi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da vaju takoj zatrem, vama  iz prve roke povem, da Hyundai 5 let garancije res izpolni. So mi menjali vzvratno kamero(2x), zadnji plinski vzmeti za zadnja vrata, oblogo volana, ročko prestavne ročice, ležaj v desnem kolesu, čeprav je bila to posledica trka iz parkirišča. Desni končnik. Celo žarnico so mi menjali(za žarnice je 2 leti garancije).

Razen rjevenje, to pa je težava. 13 let dajejo na prerjavenje ampak to pomeni, da mora biti luknja. Rjavi mi pa. In ker na servisu niso vsako leto preverjali karoserije in to vpisali v servisno knjigo mi niso priznali garancijo na rjavenje. 

Sicer pa imam več opreme, kot od brata A4 S line. Kaj imam več-ogrevanje sedežev, 2 consko klimo, 3 nastavitve trdote volana. Vzvratno kamero. Meglenke se vklapljajo v ovinkih... (čeprav mi to nič ne pomen- jest rabim volan, bremze ,šatlhebl, sedež in luči)) Nov avto me je stal 17k. Bratov 4 leta star 18k. Sicer razlika v vožnji je ogromna. Pa v udobju. V Avdiju se res pelješ udobno in fantastičo. Moj I30 Wagon je pa bol od točke A do točke B. Zelo slabo se drži v ovinkih.Pa 100 kg v prtljažniku zgleda kot 300. Ampak v 7 letih uporabe razen zgoraj naštetega nobenih težav. 120k km. Kupil sem ga iz zaloge. Skeširal, ker mi je prejšni ribnil čez noč.  Edini avto pri hiši, ter otrok je bil na poti.

Če bi samo moja beseda veljala pri nakupu avtomobila bi se odločal med Mercedezom E ali Subarujem. Vse ostalo so samo prevozna sredstva.

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!