Skoči na vsebino

Nošenje brezrokavnikov, število našitkov...


Priporočene objave

zdravo!

zadnjič smo imeli v klubu debato o tem, da bi lahko član imel dva ali tri našitke, pa da si jih namesto na "lajblč" (telovnik) lahko našije direktno na kombinezon.

je pač bolj praktično. pa če lajblč zelo pristoji vozniku customa ali cruserja,.... po drugi strani vozniku na SS petardi pač ne pristoji najbolje...

pa me zanima kako je s tem v vaši klubih...

ali lahko dobite dva ali več našitkov (teh, velikih, nahrbtnik) ali lahko dobite maksimalno enega?

vnaprej hvala za odgovore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo neumesno ampak v statutu najbrž nimate o tem kaj napisano? Tudi pri nas, bo debata okoli tega, zakaj eni (n+) drugi pa samo (n), znotraj kluba.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, je kar vprašanje na mestu.

namreč, en tabor je samo za en našitek, večina je za dva ali tri (s tem da se naknadni našitek konkretno preplača), v statutu ali pravilniku pa ni napisano ne eno ne drugo...

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Merkatorju imajo akcijo ta tedn,

plačaš dva, dobiš tri... :worship:

...če pa maš premalo placa na kombinezonu pa si še spredaj eniga gor našiješ :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toliko o resnosti in sposobnosti razmišljanja...

nekateri imamo dva ali več kombinezona ali jaken. zagotovo se strinjaš, da bi nam bilo na tem svetu malce lažje, če bi na vsakemu kombinezonu ali jakni imeli našit znak, ne pa da si je vsakič treba oblačit še telovnik, ki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toliko o resnosti in sposobnosti razmišljanja...

nekateri imamo dva ali več kombinezona ali jaken. zagotovo se strinjaš, da bi nam bilo na tem svetu malce lažje, če bi na vsakemu kombinezonu ali jakni imeli našit znak, ne pa da si je vsakič treba oblačit še telovnik, ki....

definitivno vam bi bilo lažje, če se s tem sploh ne bi ukvarjali :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsakič, ko dobim mail o tej temi se mi posveti žarek upanja, da bom izvedel kaj koristnega, odgovor na zastavljeno vprašanje recimo.

pa vidim, da je to zgleda da bolj utopično...

in ja, definitivno bi nam bilo lažje, če se s tem ne bi ukvarjali...

meni pa bi bilo lažje že, če ne bi bil deležen nekaterih nebuloz.

ehja, bo že nekako, knede?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, pubeci, s kakimi se vi ukvarjate ... pa sej to niso uradne registrske tablice oziroma še upravna enota manj komplicira, se mi zdi :lol:

Enga spredaj in enga zadaj, kot vam je že mashina sugeriral, je za vas čist dovolj. Mogoče še enga na čelo s kakim jakim vzdevkom, da se ne boste med seboj zemenjevali, in bi jih kdaj keri po nepotrebnem dvigno........ :evilgrin:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž ne obstaja na motosvetu tema, kjer ni noter balasta, nepotrebnih postov, nabijanja - eni očitno ne znajo drugega.

Kot je blo rečeno, več jaken, lajbičev, đekijev itd, maš 1 našitek oblačil pa več. Imam našitek na lajbiču nosim pa tudi đeki kjer bi bil našitek prav tako dobrodošel, ko sem na kaki moto gavdi in nimam oblečenega lajbiča... ELO najbrž si mislil kaj v tej smeri?

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: zakaj že , sploh morte nosit te našitke ??

A da na feštah vejo na kter kup vas zložit na koncu ali kaj ?

bmwslo, če te nebi poznal si bi še mislil kaj o tebi :P Zložimo se sami, vsaj tolko spoštovanja moreš met do našitka (kluba- kolegov somišljenikov), da ga ne rolaš po tleh ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je blo rečeno, več jaken, lajbičev, đekijev itd, maš 1 našitek oblačil pa več. Imam našitek na lajbiču nosim pa tudi đeki kjer bi bil našitek prav tako dobrodošel, ko sem na kaki moto gavdi in nimam oblečenega lajbiča... ELO najbrž si mislil kaj v tej smeri?

tako nekako, ja...

pač, da imaš na vsaki svoji jakni svoj našitek. govorimo recimo o dveh ali max. treh našitkih na člana...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Colors (barve, našitek) so znak pripadnosti klubu. Kako pridobiš pravico da jih lahko nosiš, imajo klubi različne kriterije. In, ko si v klubu, imaš pravico in DOLŽNOST, da jih nosiš. In to s ponosom in vso odgovornostjo. Pred leti sem bil član enega kluba, naš član je delal pizdarije po zborih in s tem blatil dobro ime kluba. Po večkratnih opozorilih je bil izključen, na lep način. Da ne bi v slabo luč spravil celega kluba. Bla-bla-bla.., skratka, je odgovornost.

Če lahko ima kdo več našitkov? Rekel bi takole: zakaj pa ne, saj lahko naenkrat nosi le enega. Da bi pa kdo drug nosil njegove barve (bi jih komu posodil), je pa huda kršitev. Kot bi nekdo oblekel policijsko uniformo in delal zgago.

Saj pravim, od kluba do kluba je različno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O fantje, s kom si vi vse delate probleme?

Daš gor tisto, kar ti leži, pa čeprav značko od p'janskega društva...

Jst naprimer 'mam tole: (Le škoda, da ga ne nosim. Ga bom. Za pusta. Ko bo karneval v Litiji.)

post-4472-1227905632_thumb.jpg post-4472-1227905669_thumb.jpg

.......ampak jih je treba zaslužit! Kar = plod, 30 letnega dela... Bil pa nisem dosleden. Še nekaj jih manjka.

V bistvu je pa tako.

Zakaj pa nebi imeli nekaj za dušo (motorsko). Tudi če se včlaniš v Marijino družbo, dobiš njihov simbol. O:-)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Colors (barve, našitek) so znak pripadnosti klubu. Kako pridobiš pravico da jih lahko nosiš, imajo klubi različne kriterije. In, ko si v klubu, imaš pravico in DOLŽNOST, da jih nosiš. In to s ponosom in vso odgovornostjo. Pred leti sem bil član enega kluba, naš član je delal pizdarije po zborih in s tem blatil dobro ime kluba. Po večkratnih opozorilih je bil izključen, na lep način. Da ne bi v slabo luč spravil celega kluba. Bla-bla-bla.., skratka, je odgovornost.

Če lahko ima kdo več našitkov? Rekel bi takole: zakaj pa ne, saj lahko naenkrat nosi le enega. Da bi pa kdo drug nosil njegove barve (bi jih komu posodil), je pa huda kršitev. Kot bi nekdo oblekel policijsko uniformo in delal zgago.

Saj pravim, od kluba do kluba je različno.

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

............. Vsaka Vam čast! - Takšnih je pa premalo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Zdravo!

Imam vprašanje za člane moto klubov, in sicer glede nošenja BLS brezrokavnika.

že pred časom sem kupil brezrokavnik ameriške heavy metal skupine Black Label Society, no zadnjič pa se me na cesti ustavila dva motorista (člana moto kluba) in mi "zatežila" da ga ne smem nositi. brezrokavnik sicer res spominja na motorističnega ( zadaj je 3-delni našitek... ) vendar nima nobene veze z moto klubom. rekla sta mi da si je vsak tak našitek potrebno prislužiti, da je to neke vrste nespoštovanje itd. uglavnem ga ne smem nositi ker nisem član moto kluba in da bodo zadevo dali na glasovanje.

še enkrat povem BLS NI moto klub in nima nobene veze z njim. ustanovitelj skupine Zakk Wylde, band in njihove fane dojema kot neke vrste bratovščino zato so pač taki brezrokavniki, in se jih da kupiti tudi na uradni strani.

moto klube sicer zelo spoštujem ker sem tudi sam ljubitelj motorjev, vendar se mi je pa tole zdelo vseno malce preveč "ameriško". podobno kot v sons of anarchy kjer motoristi vladajo mestu in vsem govorijo kaj lahko in kaj ne.

no zanima me ali ste že kdaj imeli podoben primer in o njem govorili na sestanku in kakšno je vaše mnenje?

za lažjo predstavo dodajam še sliko!

Lp in hvala za odgovore

post-37506-0-26282000-1335367015.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Imam vprašanje za člane moto klubov, in sicer glede nošenja BLS brezrokavnika.

že pred časom sem kupil brezrokavnik ameriške heavy metal skupine Black Label Society, no zadnjič pa se me na cesti ustavila dva motorista (člana moto kluba) in mi "zatežila" da ga ne smem nositi. brezrokavnik sicer res spominja na motorističnega ( zadaj je 3-delni našitek... ) vendar nima nobene veze z moto klubom. rekla sta mi da si je vsak tak našitek potrebno prislužiti, da je to neke vrste nespoštovanje itd. uglavnem ga ne smem nositi ker nisem član moto kluba in da bodo zadevo dali na glasovanje.

še enkrat povem BLS NI moto klub in nima nobene veze z njim. ustanovitelj skupine Zakk Wylde, band in njihove fane dojema kot neke vrste bratovščino zato so pač taki brezrokavniki, in se jih da kupiti tudi na uradni strani.

moto klube sicer zelo spoštujem ker sem tudi sam ljubitelj motorjev, vendar se mi je pa tole zdelo vseno malce preveč "ameriško". podobno kot v sons of anarchy kjer motoristi vladajo mestu in vsem govorijo kaj lahko in kaj ne.

no zanima me ali ste že kdaj imeli podoben primer in o njem govorili na sestanku in kakšno je vaše mnenje?

za lažjo predstavo dodajam še sliko!

Lp in hvala za odgovore

post-37506-0-26282000-1335367015.jpg

Si prijavil na policijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delikatna reč, ja. Na uradni strani ZMKS piše vse o znakih. Kakšni so lahko in kakšni ne bi smeli biti. Res je procedura za pridobitev pravice nošnje znaka še kar kočljiva reč. Isti primer je pri oblačilih SOA, vsi vemo, da je to le TV serija. Ampak... si vedno lahko kdo napak razlaga. Včasih si je človek našil zadaj vraga in pol, pa ni nikogar motilo. Sedaj? Če se mene vpraša, ne bi tvegal s takšnim brezrokavnikom na moto srečanjih. Ni vredno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

...vedno se lahko najde malo nažgan bizgec, ki hoče biti šerif.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meh. Men se zdi vse skup blesavo, je pa res, da se lahko najdejo težaki, ki to jemljejo sila resno in ti znajo tak brezrokavnik tudi razrezat + kakšne batine. Tko da, ja, tut moj nasvet bi bil, da ne nosi tega na motozborih, ker se enostavno ni vredno prerekati o nečem, kar tebi ne pomeni pravzaprav nič, drugim pa vse, kar najbrž sploh imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!