Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

img9722.jpg

sam nisem naredil tega in tudi najbrž ne bom.... sem samo pojasnil, kako se da samo z ročico " zakleniti" mehanizem, da ne moreš na silo premikati okvirjaj tablice, čeprav odklopiš od elektrike....

Brihtno, ni kaj. Uporabno tudi za ročno premikanje. Hvala za skico. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ja, I30, uporabno je tudi za ročno premikanje. V tem primeru moraš imeti na mestu, kjer je "servomotorček" vmesno ročičevje, ki poskrbi, da gre povezovalni drog čez "mrtvo točko" kot je narisano pri servomotorčku..ostalo naprej je pa lahko z zajlo...

... če dela domišljija, ni problema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če dela domišljija, ni problema...

zdaj si me celo spomnil da bi lahko zadevo uredil z bovdnom/zicnim prenosom/zajlo in rocko za cok na balanci... sicer za svoje potrebe ne vidim poante tega pocetja, ampak pisem kar tako, za intermezzo.. :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, nič novega vidnega ne smeš nameščati, sicer je preveč opazno. Razmisli o priključitvi že obstoječih žičnih in vzvodnih sistemov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Danes gledal motorčke krmilni servo ki obrača levo in desno sam morš še en pretvornik kupt za zmanjšat napetost pa enga celga boga pa pride 70€,

Je mogoče kaka bolj enostavna rešitev pa kje bi se dalo to dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navaden elektronski modelarski regler bi bil dosti (priklopiš servo na BEC), samo da zmanjša napetost na 4,8-6V (to bi ti elektronik kaj hitro naredil z parimi upori)

Cene: od nekaj € naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navaden elektronski modelarski regler bi bil dosti (priklopiš servo na BEC), samo da zmanjša napetost na 4,8-6V (to bi ti elektronik kaj hitro naredil z parimi upori)

Cene: od nekaj € naprej.

Pa a veš v keri trgovini bi to lohk dobu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav v vsaki modelarski. Sicer v kamniku tega nimate, najbližje je v ljubljani. Lahko naročiš tudi po netu (Mibo, Modelar.si,... )

Se pa tudi sam ubadam s to idejo, ampak preprosto mehansko na žico in tablico bi popolnoma skril pod sedež.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu ne rabim to za road ampak za off-road.

Sem prejšnjo nedeljo pičil po enemu kolovozu in naletel na skupino jahalcev. Ker še nisem imel srečanja z konjem, sem se jih izognil na eno singlo in naletel na gručo nedeljskih pohodnikov, ki so me prav grdo gledali. Zato!

Drugače sem pa planinec, gorski kolesar in motorist in sem od večine ostalih mnenja, da narava pripada vsem, ne samo planincem in pohodnikom. Kolesarjem se dogaja, da jim tiščijo pohodne palice med šprikle, nastavljajo hlode, zajle, deske z žreblji...

Imaš pa debile tudi na drugi strani: krosar ki takoj po dežju vselo nažigava v klanec in koplje jarke , da bi lahko telefon žnuro polagal, gorski kolesar ki veselo vleče špure navzdol po hosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj bi se zezal? Če te dobijo s takimi mehanizmi si ga nadrsal. Najbolj je da nimaš izpita pa ukradeno tablco gor in gasa!! Vi sam slikejte odspred in odzad, zarad mene tud fotosešn pride u poštev. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se je mogoče kdo pozanimal kako pridobiti status roma (čobana, cigota, .. .) ?

Je bilo že enkrat objavljeno. Išči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med napisanim ni nič oprijemljivega. dosti čejev in ostalih nejasnosti.

mogoče pa ti kaj veš o tem?

p.s.: kako pa kaj hundaj in njegov misteriozno natančno odžagan odbijač?

Popravljeno . Popravil ELO
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav v vsaki modelarski. Sicer v kamniku tega nimate, najbližje je v ljubljani. Lahko naročiš tudi po netu (Mibo, Modelar.si,... )

Se pa tudi sam ubadam s to idejo, ampak preprosto mehansko na žico in tablico bi popolnoma skril pod sedež.

Sm cel btc dav čes pa vsi majo nekako iste stvari preveč komplicirane nemorš sam kak servo motorček ki obrača levo desno pol morš neko dodatno škatljico naprave da to nekako funkcjonira sam to na koncu rata zlo velika naprava. kam naj dam vse to. VSE Mdelarske trgovine dav čes pa povsod isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tema se je obdržala in preživela 9 let in 27 strani, ko pa kdo kaj motoristu ušpiči in se hoče izognit odgovornosti pa cel halo zganjamo....

Dajte maske dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med napisanim ni nič oprijemljivega. dosti čejev in ostalih nejasnosti.

mogoče pa ti kaj veš o tem?

p.s.: kako pa kaj hundaj in njegov misteriozno natančno odžagan odbijač?

Zašvasan.

Dobit status cigana je pa mission imposible.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

servote se krmili z PWM.

Pulse-width modulation.

Rabiš en servo,mikrokontroler (atmega8),kvarc par uporov in par kondenzatorjev.Aja pa še program moraš napisati.Potem pa vse to vgraditi in je .) .

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

servote se krmili z PWM.

Pulse-width modulation.

Rabiš en servo,mikrokontroler (atmega8),kvarc par uporov in par kondenzatorjev.Aja pa še program moraš napisati.Potem pa vse to vgraditi in je .) .

LPM

je tako. to sem jaz ze v mojem prvem postu napisal. ampak je baje prekomplicirano, predrago, pre......ne vem kaj. :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem servo motorja je ,da potrebuje el.signal da sploh deluje poizkusil bom kr s servo testerjem (http://www.enaa.com/...ix_servo_tester) pa bom videl kako se onese zadev,servo motorček pa stane prib.. 10 evrov tako da je vse skupaj 30 evrov pa ene majhne pante rabiš za tablico spuščat gor inv dol za zmanjšanje iz 12V pa uporabiš kakšen polnilec za mobitel ki zmanjša napetost na 5 V pa je to to,sam servo krmilnik je treba malo skriti da policaj ne vidi kej sumljivega na balanc!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je problem.Lahko narediš tako kot si opisal.Če bi js izdeloval skrivanje tablic bi vse skril tako da se ne bi nič videlo.Na belanci bi imel samo eno mikro klecno stikalo.Druga pa vse skrito.Ta tester je vredi ampak prevelik za na belanco,če boš trimer iz testerja prestavlal boš zadevo samo še bolj zakompliciral.

Drugače se vse da če se hoče .) .

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!