Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Ja...jebat ga,ker ti hotu pomagat in to zelo,plus nekaj zate pokazal si mu vseeno dolžen kavo :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

 

23.7. sem na magistralni cest na relaciji Koper - Postojna izgubil tablico LJ - N5 5S. Je pa to še tista mala 15x15 tablica in bi jo ful rad nazaj dobil. Dam za štiri tanke bencina, če jo kdo najde :)

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam 28 litrski tank, a si ziher? 

Če jo najdem te bom držal za besedo. Al pa tošl. Kartico. Kar hočeš. :D

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
2 minutes ago, Snecer said:

zakaj pa se zakriva registerska? jo med vožnjo tudi zakriješ?

 

Svoje navadno ne, če sm pa s kom drugim na furi, se pa potrudim, da jo vedno na fotkah, vsaj njegovo/njeno, razen če se vnaprej ne dogovorimo, da je ok, če kaj objavim. Se mi zdi fer, tebi ne?

Popravljeno . Popravil lucif3rka
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, a79 pravi:

 

@pik- vem pa ne povem...poznam motor..

.

... sej ... itak ... skoz vse sam zase ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, lucif3rka pravi:

Svoje navadno ne, če sm pa s kom drugim na furi, se pa potrudim, da jo vedno na fotkah, vsaj njegovo/njeno, razen če se vnaprej ne dogovorimo, da je ok, če kaj objavim. Se mi zdi fer, tebi ne?

Ne razumem zakaj se tablica skriva, če pa jo "vsi" vidijo, ko si na cesti.

Da bi te pa kdo identificiral na podlagi tablice, ki ni osebna, ampak običajna, pa je tudi malo verjetno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Snecer said:

Ne razumem zakaj se tablica skriva, če pa jo "vsi" vidijo, ko si na cesti.

Da bi te pa kdo identificiral na podlagi tablice, ki ni osebna, ampak običajna, pa je tudi malo verjetno. 

Sicer off topic, ampak očitno ne razumeš... Ne gre se zame, meni je vseeno, so itak čop pa učke na čeladi bistveno bolj očitne k registrska, ampak do drugih sem pa uvidevna, ker tudi jaz ne bi rada, da kdo kaj objavi onlajn brez vprašanja, kjer sem vidna jaz, moj obraz, kakšne torbe mam na mopedu, kolk je guma nasvaljkana al pa nenazadnje, kakšno registrsko mam.

Internet, FB, insta, nenazadnje MS forum, pač niso cesta, kjer se ne pričakuje nobene zasebnosti. In ja, raje se sama odločam, kaj bo za vse veke obeleženo tu gor. Če hočem zase pravico do spoštovanja moje zasebnosti, jo moram dovoliti tudi ostalim, ko sem na drugi strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro razumem, a na tvojih fotkah so samo motorji, nobenih oseb, obrazov, ki bi lahko motor povezali s tabo, ki imaš tukaj anonimni vzdevek.

Fotke si naredila na javni površini, niso iz zasebnih prostorov itd.

Jaz kot recimo tretja oseba, ki te ne poznam, po fotkah, čeprav bi bila gor registerska, ne bi vedel, da si to "ti".

Pa ne širit zdaj na druge primere, ki so jasni, mene samo zanima, zakaj takšno skrivanje tablic, ki imajo generične znake.

Kar huda zadeva, če te moti, da nekdo vidi kakšne torbe imaš na motorju, kaj tako neumnega pa že dolgo nisem slišal v "zagovor" :) 

Piši še DARSu, pa na mejo pa črpalke, trgovine itd., da izklopijo kamere, ko se voziš mimo s čelado :) 

Druga zgodba pa je, če bi tu gor prilimala brez dovoljenja fotko osebe, ki se dobro vidi in stoji poleg motorja in gre za očiten poseg v njegovo "zasebnost".

p.s.

na tretji fotki si slikala ljudi ob obali, ki se naslanjajo na ograjo pa čolne z oznakami itd...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

 

... , kaj tako neumnega pa že dolgo nisem slišal v "zagovor" 

 

.

... :lol1::lol1::lol1:

 

 

ps.

... luciferka, ne se pustit ... :eek:

... jest zate navijam ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WTF, kaksna polemika zaradi tablic... Jebi ga, jst svoje ne skrivam, ce je poleg se kdo, pa vprasam za objavo... Al pa ce je slikano z digitronom, pol se itak ne vid...:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, solorider pravi:

oooooo kako bi jo jaz rad dol vzel... :lol1:pa mi Borutt  ne pusti! :kva2:

.

... če boš zadost velko pi*darijo naredu, ti jo bo itak kar on dol vzel ....  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Snecer said:

Dobro razumem, a na tvojih fotkah so samo motorji, nobenih oseb, obrazov, ki bi lahko motor povezali s tabo, ki imaš tukaj anonimni vzdevek.

Fotke si naredila na javni površini, niso iz zasebnih prostorov itd.

Jaz kot recimo tretja oseba, ki te ne poznam, po fotkah, čeprav bi bila gor registerska, ne bi vedel, da si to "ti".

Pa ne širit zdaj na druge primere, ki so jasni, mene samo zanima, zakaj takšno skrivanje tablic, ki imajo generične znake.

Kar huda zadeva, če te moti, da nekdo vidi kakšne torbe imaš na motorju, kaj tako neumnega pa že dolgo nisem slišal v "zagovor" :) 

Piši še DARSu, pa na mejo pa črpalke, trgovine itd., da izklopijo kamere, ko se voziš mimo s čelado :) 

Druga zgodba pa je, če bi tu gor prilimala brez dovoljenja fotko osebe, ki se dobro vidi in stoji poleg motorja in gre za očiten poseg v njegovo "zasebnost".

p.s.

na tretji fotki si slikala ljudi ob obali, ki se naslanjajo na ograjo pa čolne z oznakami itd...

Nekaj je ozadje, pa primerno manjša ločljivost fotografije, druga pa prvi plan. Stojim za svojim mnenjem, pa kolikor razumem zakone (pač ni moje področje), se uradni odgovori strinjajo z mano, čeprav so že nekaj let stari.

Spodaj citat is podobne problematike, odgovor inf. pooblaščenke (https://www.ip-rs.si/vop/snemanje-oseb-in-vozil-na-ulici-brez-vednosti-posameznika-in-objava-posnetkov-na-internetu-1715/):

"Stopnja, v kakšni meri določeni podatki zadoščajo za identifikacijo posameznika, je odvisna od okoliščin v določenem položaju.  Iz Mnenja Delovne skupine izhaja, da je treba definicijo osebnega podatka razlagati široko, saj je bil to tudi namen evropskega zakonodajalca,  in da se tudi podobe posameznikov, ki jih posname videonadzorni sistem, lahko štejejo za osebne podatke, kolikor je te posameznike mogoče prepoznati.  Pri tem torej ni relevantno, ali posnetek spremljajo še drugi osebni podatki posameznika. Zadošča kriterij prepoznavnosti. Pooblaščenec je že v mnenju 0712-768/2007/2 izrazil svoje mnenje, »da  je fotografija skupek dokaj popolnih in natančnih lastnosti posameznika, saj gre za nosilec, ki je nekakšna tehnična preslikava lastnosti posameznika na nek medij, fotografski papir. Fotografija vsebuje tolikšno množico osebnih podatkov, da se da posameznika z njimi  natančno in nedvoumno določiti.«  Posamezniki so torej lahko določljivi preko posnetkov svojih obrazov, včasih pa je možno posameznika določiti tudi, če je njegov obraz prikrit (npr. zelo specifična oblačila posameznika, zelo posebna mimika, gibanje, druge telesne posebnosti – npr. invalidski voziček ipd.). Enako velja za osebna vozila, saj je mogoče iz registrske tablice določiti lastnika, še posebej v primerih posebnih oziroma po naročilu izdelanih registrskih tablic, ki jih je v Sloveniji malo, in je zato posameznik v takšnem primeru razmeroma lahko določljiv. Poleg tega pa je treba upoštevati tudi določene značilnosti osebnih vozil, iz katerih je posameznik lahko določljiv tudi, če številka registrske tablice ni razvidna iz posnetka (npr. če ima vozilo kakšno posebno nalepko, razporeditev barv, morda celo napis tipa »ta avto vozi Janez Novak«)."

@DAMI34, al kdo je že radirka v tem delu foruma, a lahko to solato prestaviš v ločeno temo al brišeš al kakorkoli pač že urediš? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, BIF pravi:

Tudi snemanje s kamero in objavljanje nasproti vozečih je lahko problem...sam povem...

lahko je .. lahko te pa reši pred hudimi nevšečnostmi ;)

registrska številka načeloma ni skriven podatek, saj jo ima vsakdo javno obešeno na svojem vozilu .. podatki o lastniku, pa niso javni ... 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, BIF pravi:

Tudi snemanje s kamero in objavljanje nasproti vozečih je lahko problem...sam povem...

jap, a oseba, ki je zato pooblaščena in mastno plačana (IP) še do danes ni kaj dosti pametnega na to temo povedala

nekaj je pisala, da če imaš zase pol lahko snemaš, ostalo pa da je odvisno za kak namen "zbiraš"

nedorečeno

p.s.

tebe nisem posnel :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!