Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

...tudi po predlogu novega ZVCP bodo registrske tablice z izbranim delom označbe vezane na lastnika vozila (za razliko od običajnih, ki bodo vezane na vozilo)...sedanje tablice bodo tudi ob uvedbi novih (EU) ostale veljavne...za konkretne informacije glede menjave reg.tablic pa potrebno počakati na nov pravilnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trepet-trepet-trepet :xx: - A je kdo kaj omenil velikost novih tablic?

Nedajbože, da dobimo evropske jumbo plakate!

A če se stare lahko predela na EU pomeni torej da velikost ostaja enaka? :OK:

Ali jo lahko predelam na polovično velikost? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler ne bo pravilnik zunaj, je še vse nejasno in zato možno, da državni uradniki pač govorijo, kakor mislijo, da bo.

To, o tem, da bo mogoče dobiti današnjo registrsko oznako tudi v novem, evropskem, formatu, čul kar dvakrat. In sicer v naslednji zvezi.

Po uveljavitvi novih tablic bo imel človek naslednje možnosti:

-obdržati stare table, dokler bo vozilo redno v prometu, ali ne bo prodano

-zamenjati stare table za nove, z novimi oznakami, tam nekje za 3500 tolarjev (za avtomobile)

-zamenjati stare table z novimi, s starimi oznakami, torej neke vrste po naročilu, za nekaj nad 5000 tolarjev

-in seveda table v evropskem formatu z osebno izbrano oznako (za tistih 25000 ali koliko tolarjev pač to gre).

Kaj in kako pa bo in kako bo izgledalo bo pa menda tudi kmalu znano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Meni so ful všeč takele...

Slikca je iz Francije (ki je tudi v EU); torej če jih imajo oni bi jih morda tudi mi, pravi moja kmečka pamet - razen če mali ne smejo imeti vsega tako kot veliki...

post-2-1080046144.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Meni so ful všeč takele...

Slikca je iz Francije (ki je tudi v EU); torej če jih imajo oni bi jih morda tudi mi, pravi moja kmečka pamet - razen če mali ne smejo imeti vsega tako kot veliki...

o...ja...

Tudi meni so všeč take male.

Se pa malo bojim ker se v naši zlati državi ne odloča vedno v smeri neke kmečke logike in znajo zadevo zeloooo zakomplicirati.

In... rezultat tega bo lahko tudi jumbo plakat naših moto ritkah... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se sme tablico na hrbtu nosit...naprimer na ruzaku...nekje sem bral da en tip noče dat tablice na motor ker ima neki predelanga in jo ima všito na nahrbtniku.....kako je s tem pri nas.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritrditev registrskih tablic - 179. člen ZVCP

(1) Registrske tablice morajo biti na vozilu pritrjene tako, da tvorijo pravi kot z vodoravno osjo ceste, vertikalno pa tako, da niso upognjene ali kako drugače deformirane. Pritrjene morajo biti na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, da niso zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite s kakršno koli snovjo.

(2) Vsebine, barve, mere in oblike registrskih tablic na voziluni dovoljeno spreminjati. Registrskih tablic ni dovoljenop renesti na drugo osebo. Vozilo, ki je v prometu s spremenjeno vsebino, barvo, merami ali obliko registrske tablice od predpisanih, ni označeno s predpisanimi registrskimi tablicami.

(3) Z denarno kaznijo 15.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena.

...nov zakon predvideva kazen 40.000 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje - a se sme tablico prevrtat in pritrditi direktno z vijaki (brez plastičnega okvirja!?

Nekoč davno sem tako imel tablico pritrjeno na avtu (sem precej ril po snegu in blatu in ni blo plastike, ki bi to zdržala), pa se je (po nekaj letih) naenkrat en na tehničnem pregledu spomnil, da nujno mora težit kako to ni prav in da se tablice ne sme tako pritrjevati ipd...

Seveda sem takrat ponižno rekel 'ja, ja, saj bom popravil', da me je le spustil skozi, a preverjal zadeve potem nikoli nisem.

Zdaj pa bi rad tudi na motor tablico pritrdil brez plastike - seveda če ne bom imel težav s tehničnim in/ali policaji...

A kdo ve, kako je s tem?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje - a se sme tablico prevrtat in pritrditi direktno z vijaki (brez plastičnega okvirja!?

jst imam tablico že prevrtano ker na prvem motorju ni šla drugače gor...sedaj jo imam v plastiki .... ima pa dve luknji v robovih...težav še nisem imel...če je legalno pa ti bo kdo drug povedal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je prevrtana na sredini in dodatno pritrjena z vijakom in matico v regularni plastiki. Ne zaupam plastičnim nosilcem za tablice, sva tablice s pobom že dvakrat iskala po cesti, enkrat neuspešno. Svojo sem pa ujel tik preden je odletela. Tako bom povedal vsakemu poličniku ali tehničnemu majstru, če mu kaj ne bo povšeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2: V zadnji izdaji(marec)revije AVTO FOKUS so predstavlnjene nove EU tablice.(so na sliki)Po sliki sodeč se mi zdi velikost ista kot sedaj. :? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi prevrtano in s knipingi pritrjeno na nosilec, ker se mi je zgodilo da sem jo na Hrvaškem zgubil ker mi je počil okvirček. Hvalabogu sem jo našel kar je bila glede na to da sem imel za sabo okoli 300 km prava sreča.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2: V zadnji izdaji(marec)revije AVTO FOKUS so predstavlnjene nove EU tablice.(so na sliki)Po sliki sodeč se mi zdi velikost ista kot sedaj. :? :cry:

...a je kaka varjanta da prlimaš scan :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Uradnem listu št. 29/2004 je objavljen Pravilnik o reg. tablicah motornih in priklopnih vozil.

Iz skice je razvidno, da je velikost reg. tablice za motorno kolo 150 x 150 mm!

Viva država :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ta pravilnik je izdan na podlagi sedaj veljavnega ZVCPja - s 1.1.2005 začne veljati nov ZVCP, ki predpisuje drugačno vsebino reg.tablic - registrska tablica vsebuje razpoznavni znak Republike Slovenije in registrsko označbo, ki jo sestavljajo kombinacija črk in številk oziroma kombinacija črk, ter prostor predviden za prometno nalepko. :hmm:

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V rokah držim Uradni list št 29/2004, v katerem je obljavljen Pravilnik o registrskih tablicah motornih in priklopnih vozil.

Zaenkrat ostane vse po starem.

Motoristi beli, 15 x 15 cm, krajevne oznake, grbi, dodan je le modri evropski pas, kot smo ga vajeni pri ostalih evropeanih. In ena bistvenih sprememb, obrobna črta ni več muslimansko zelena, temveč klerikalno črna.

Skuteristi/mopedisti ostajajo rumeni.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat...

Sam vstop v Evropsko unijo na registrske tablice prinaša le evropski logotip - 12 zvezdic na modri podlagi in oznaka SLO - sicer tablica ostaja enaka sedanji. Novi zakon, če bo sprejet, pa bo tablice spremenil tudi vsebinsko. Ne bo več oznak registrskih območij - npr. LJ, MB - in grbov občin. Tablice bodo vezane na vozilo in ne na voznika. A posebne tablice, ki so jih dali posamezniki ali podjetja izdelati po lastni želji, bodo še vedno lahko osebna last. »Registrske tablice po posebnih željah bo tudi v bodoče možno naročiti, potem bodo te registrske tablice ponovno vezane na voznika oziroma lastnika vozila, seveda pa bodo imele temu primerno ceno,« pravi Darko Repenšek, državni podsekretar pri notranjem ministrstvu.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, ena lepa zmeda okoli teh tablic se v medijih pojavlja. Najprej, da ne bodo vezane na regijo, še manj na občino (grbi), zdaj se spet pojavlja, da bodo enake (torej z oznako regije in z grbom), samo z evropskimi zvezdicami (hmmm, kdo jih bo zdej narisal 25 :xx: ??). Mislim, ali kdo zna razložit tale kaos?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, se stevilo zvezdic ne bo povecalo (jih ostane 12).

Ja, ker stevilo 12 simbolizira enotnost ipd.

LP, M.

Ps. Saj drzav EU niti zdaj ni 12, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, se stevilo zvezdic ne bo povecalo (jih ostane 12).

Smiley je na tem mestu po pomoti izpadel, se opravičujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj je vseeno, kaksne tablice bodo, samo da ne (pre)velike.

Se zmeraj se bomo (najbrz) lahko vozili s starimi. Vsaj v Italiji je tako.

Zmedo pa ne delajo samo s tablicami ... nazalost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!