Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

vrniti bi moral 1m po poteku vendar takrat pomoje ni več deponiranja.

Če vrneš, odjaviš sam se za deponiranje dolžino pogodiš na šalterju.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motofil pravi:

Da ne iščem ali obstaja že kje tema: če ne podaljšam registracijo, kdaj bodo zahtevali vrnitev tablice? Za koliko časa jo lahko deponiram, da ne kupujem potem nove?

Za motor 1 leto.. tik pred iztekom neseš tablice in jih lahko deponiraš še ga max. 1 leto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tako preprosto piše na strani AMZS

Tako se naredi, kot je @thumper napisal.

tako, da ne poslušat ostale "znalce"

vir: https://www.amzs.si/storitve/pregledi-in-registracije/registracija-vozil/odjava-vozila

Odjava vozila

Lastnik registriranega vozila mora odjaviti vozilo pri registracijski organizaciji in hkrati z odjavo izročiti registrske tablice če:

  • je vozilo uničeno,
  • je vozilo odsvojeno v tujino ali če bo registrirano v tujini zaradi preselitve lastnika vozila,
  • je vozilo ukradeno,
  • je potekla veljavnost prometnega dovoljenja za začasno registrirano vozilo,
  • je veljavnost prometnega dovoljenja potekla pred več kot 30 dnevi (enim letom za kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike, starodobna vozila),
  • je v času veljavnosti prometnega dovoljenja prenehala veljati zavarovalna pogodba, ker ta ni bila obnovljena oziroma ker ni bila poravnana letna obveznost v skladu z zavarovalnimi pogoji.

Opomba: Registrske tablice z izbranim delom označbe ostanejo lastniku v primeru vpisanem pod prvo in peto točko.

V primeru odjave vozila, ki gre v nadaljnjo prodajo, se serijske registrske tablice deponirajo za največ 30 dni, razen v primeru, ko gre za registrske tablice z izbranim delom označbe, katere obdrži dosedanji lastnik.

Stranka mora pri odjavi predložiti potrdilo o razgradnji vozila, ki ga prejme na pristojnem prevzemnem mestu za izrabljena vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ena izmed najbolj simpatičnih tablic  ( kar sem jih kadarkoli videl ) je bila na kranjskem geesu danes parkirana na lošinjski rivi

IMG_20200726_115458.jpg.543b39b2e2d0109bd4ac54e0061658a7.jpgWife I Like to F...

p.s.: kar sledi za F si pa naj vsak sam po svoje razlaga :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, izibajker pravi:

Ena izmed najbolj simpatičnih tablic  ( kar sem jih kadarkoli videl ) je bila na kranjskem geesu danes parkirana na lošinjski rivi

IMG_20200726_115458.jpg.543b39b2e2d0109bd4ac54e0061658a7.jpgWife I Like to F...

p.s.: kar sledi za F si pa naj vsak sam po svoje razlaga :naughty:

To kar razlagaš ne bi nikoli niti pomislil... kratice, ki jih razume samo lastnik niso smešne....

Drugače pa WILF pomeni ( po mednarodnem slovarju ) : What I'm Looking For

Drugače pa nekaj domačih in mednarodnih, ki jih je lahko razumeti :

 

 

Reg-10.jpg

Reg-9.jpg

Reg-8.jpg

Reg-7.jpg

Reg-6.jpg

Reg-5.jpg

Reg-4.jpg

Reg-3.jpg

Reg-2.jpg

Registrska.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tedybear pravi:

Svoje čase je bil v Radovljici avto z registracijo KR NA PUF

Še vedno je ?

 

Slika.jpg

Popravljeno . Popravil Bmflar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Iščem okvir za majhno reg. tablico motornega kolesa (15x15 cm). Vse živo poklical, pregledal po netu - se jih res ne da več dobit? Dobiš samo še za tablico dimenzij 18x18 cm, js pa rabim za 15x15. Se komu doma kje valja kak star okvir? Lepo prosim za info.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, RSV Mille pravi:

Iščem okvir za majhno reg. tablico motornega kolesa (15x15 cm). Vse živo poklical, pregledal po netu - se jih res ne da več dobit? Dobiš samo še za tablico dimenzij 18x18 cm, js pa rabim za 15x15. Se komu doma kje valja kak star okvir? Lepo prosim za info.!

nekaj ti bom predlaga - iz lastnih izušenj..  lepo nastavi tablico na nosilec in z zadnje strani označi s flumastrom lukje .. potem preglej kje se nahaja zrcalno luknja nosilec proti tablici.. če ti pride lepo na belo površino tablice se pripelji z enim hladnim laškim k meni ti bom zvrtal luknje in zanetal z belimi kovicami..

okvirčki sucks..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 26. 4. 2021 ob 17:29, thumper pravi:

nekaj ti bom predlaga - iz lastnih izušenj..  lepo nastavi tablico na nosilec in z zadnje strani označi s flumastrom lukje .. potem preglej kje se nahaja zrcalno luknja nosilec proti tablici.. če ti pride lepo na belo površino tablice se pripelji z enim hladnim laškim k meni ti bom zvrtal luknje in zanetal z belimi kovicami..

okvirčki sucks..

Sem že imel na nosilec tablco zluknjano in pršraufano, kar se mi ne dopade (nisem prepričan, da je zluknjana tablca sploh dovoljena) - preklical celo Slo. zarad 1 okvirja, dobil jo (verjetno še zadnjo sploh iz stare zaloge) na tehničnih v Mirni Peči - bli tako prijazni, da so mi jo podarili, jaz pa ves srečen ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, RSV Mille pravi:

Sem že imel na nosilec tablco zluknjano in pršraufano, kar se mi ne dopade (nisem prepričan, da je zluknjana tablca sploh dovoljena) - preklical celo Slo. zarad 1 okvirja, dobil jo (verjetno še zadnjo sploh iz stare zaloge) na tehničnih v Mirni Peči - bli tako prijazni, da so mi jo podarili, jaz pa ves srečen ?

vse kar ne potvarja / MOTI ZAPISA REGISTRSKE TABLICE JE DOVOLJENO .. SORRY .. caps ..  vijaki , neti .. 

dejansko so se meni pop neti izkazali za optimalno rešitev ..tablicp nastavim tako na oriđiđi nosilec da so luknje  na belem delu tablice .. bel popnet in na drugi strani podložka..  nenadjebljivo.. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kovičena vijačena vse je lahko (jaz mam vse vijačene, ker sem že 3 izgubil)

Edin kar je, če ima nosilec samo 2 luknji potem zna počiti tudi tablica od vibracij, preverjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, thumper pravi:

vse kar ne potvarja / MOTI ZAPISA REGISTRSKE TABLICE JE DOVOLJENO .. SORRY .. caps ..  vijaki , neti .. 

dejansko so se meni pop neti izkazali za optimalno rešitev ..tablicp nastavim tako na oriđiđi nosilec da so luknje  na belem delu tablice .. bel popnet in na drugi strani podložka..  nenadjebljivo.. 

Thumper, ti boš ziher vedel tole.

Recimo, da se zgodi nesreča na cesti in motor ostane nevozen. Policija pride in naredi zapisnik. Ali oni potem, po zaključenem postopku, snamejo registersko tablico?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, izibajker pravi:

Thumper, ti boš ziher vedel tole.

Recimo, da se zgodi nesreča na cesti in motor ostane nevozen. Policija pride in naredi zapisnik. Ali oni potem, po zaključenem postopku, snamejo registersko tablico?  

če je s papirji motorja vse v redu pomoje nimajo kaj tablice snemat..  če je pa lastniška - moja recimo - pa da mi jo snamejo je pa to dobesedno kraja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o motornih vozilih (ZMV-NPB1); čistopis

Do not follow this link, or you will be blocked from this site.
 

75. člen
(ukrepi v cestnem nadzoru in pri opravljanju del)

(neuradno prečiščeno besedilo)

(1) Inšpektor ali policist lahko pri opravljanju svojih nalog izloči iz prometa ali prepove uporabo pri opravljanju del vozilu:

1.      ki ni tehnično brezhibno;

2.      ki je tako poškodovano v prometni nesreči, da ni sposobno za varno udeležbo v cestnem prometu;

.

.

.


se lahko odvzamejo RT

Popravljeno . Popravil zundapp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, thumper pravi:

če je s papirji motorja vse v redu pomoje nimajo kaj tablice snemat..  če je pa lastniška - moja recimo - pa da mi jo snamejo je pa to dobesedno kraja..

Kot navaja zundapp (v 75 členu ZMV piše) se v omenjenih primerih lahko tablice snamejo.

In če je tablica prinetana? Je v tem primeru treba imeti s sabo bormašino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, izibajker pravi:

Kot navaja zundapp (v 75 členu ZMV piše) se v omenjenih primerih lahko tablice snamejo.

In če je tablica prinetana? Je v tem primeru treba imeti s sabo bormašino?

Naj pokličejo gasilce in pridejo s hidravličnimi kleščami :naughty:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, izibajker pravi:

Kot navaja zundapp (v 75 členu ZMV piše) se v omenjenih primerih lahko tablice snamejo.

In če je tablica prinetana? Je v tem primeru treba imeti s sabo bormašino?

dej preberi v tej temi, saj je vse napisano, tudi o snemanju tablic, tudi o pritrditvi tablic.

 

 
recimo tule je o pritrditvi in odstranjevanju odgovor:
 
 
pred 12 urami, Snečer pravi:

odlomiš nosilec

pokličejo Hojsa, ta pa prde z mamo, pol pa zrihtajo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

dej preberi v tej temi, saj je vse napisano, tudi o snemanju tablic, tudi o pritrditvi tablic.

 

Ja, mi je jasno. Saj je že Borutt napisal dve leti nazaj:

Untitled.jpg.393d8bdb3d6baab73633667a032ad365.jpg

Thumperju sem pisal repliko. Ko je ravno omenjal, da je tablica lahko tudi prinetana. V takih primerih se jo potem "odtrga", če pa je privijačena, se jo pa "odvijači". Ista pašta, kakor je komu ljubše...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, izibajker pravi:

Ja, mi je jasno. Saj je že Borutt napisal dve leti nazaj:

Untitled.jpg.393d8bdb3d6baab73633667a032ad365.jpg

Thumperju sem pisal repliko. Ko je ravno omenjal, da je tablica lahko tudi prinetana. V takih primerih se jo potem "odtrga", če pa je privijačena, se jo pa "odvijači". Ista pašta, kakor je komu ljubše...

 

v primeru karambola tut dol kar sama odleti :P

 

Kakorkol, pri tablicah je večkrat problem, da se izgubi. Sem jo 3x. 1x celo v Romuniji. Si predstavljaš kake probleme ima človek, da se potem vrne domov? Še vsaj 3 meje, pa jebanje vsakega policaja, ki te brez tablice vidi. Bi blo kr sranje.

Najprej bi moral na nek urad, da mi izdajo potrdilo, da sem jo izgubil, pol pa še eno kartonsko zadaj napisat in upat, da boš čimmanj patrol srečal po poti domov.

Od takrat, samo še vijačim, ampak matica je varovalna :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

v primeru karambola tut dol kar sama odleti :P

Kakorkol, pri tablicah je večkrat problem, da se izgubi. Sem jo 3x. 1x celo v Romuniji. Si predstavljaš kake probleme ima človek, da se potem vrne domov? Še vsaj 3 meje, pa jebanje vsakega policaja, ki te brez tablice vidi. Bi blo kr sranje.

Najprej bi moral na nek urad, da mi izdajo potrdilo, da sem jo izgubil, pol pa še eno kartonsko zadaj napisat in upat, da boš čimmanj patrol srečal po poti domov.

Od takrat, samo še vijačim, ampak matica je varovalna :D

 

Tudi jaz imam tak sistem. Varovalna matica + imbus vijak + imbus ključ pod zicem...

Pa verjetno sploh ne bi bilo napak, če bi imel še eno papirno-fotokopirano-plastificirano" verzijo spravljeno pod sedežem...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, izibajker pravi:

Pa verjetno sploh ne bi bilo napak, če bi imel še eno papirno-fotokopirano-plastificirano" verzijo spravljeno pod sedežem...

Odvisno kako ti to "tretirajo" . Če naletiš na kakšnega idiota, imaš lahko probleme s ponarejanjem, kar je potem precej večji problem.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!