Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

ja, ma pod sedež običajno ne gledajo, pa tudi je pod sedežem, načeloma ni to ponaredek. Bi pa bil, če nimaš nekega uradnega dokumenta da si jo izgubil, ter seveda nameščen ponaredek.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja jo je izgubila v Črni gori. Sicer sva prijavila na policiji in dobila potrdilo, a ga nisva potrebovala nikjer. Pa sva prečkala kar nekaj državnih meja. Še v Albanijo sva rinila. Edini, ki naju je opozoril na to, da je nima, je bil prodajalec na eni od črpalk.

Je pa policaj ob prijavi zabičal, da naj ga ne biksava s kakšnim kartonastim nadomestkom!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Letos me čaka menjava nosilca na Kawasakiju Z. Ta originalen je za moj okus preglomazen in ne izgleda ravno najlepše ☺

Ima kdo kakšno idejo, kje dobiti kakšen pametni nosilec? Ali servisi (npr. Elisa, Čarman, Špan,...) dobavijo nosilec in ga namestijo? Ali kdo pozna, kje drugje bi morda lahko uredil zadevo? Nisem ravno domač z električnimi kabli in povezavami, čeprav bi rad originalne žmigavce ohranil. Bi pa zadevo rad homologiral, da nimam težav s plavimi in na tehničnem pregledu.  

20220212_121250.thumb.jpg.d9bac09696dff5499f4e150a35da75fa.jpg

20220212_121314.thumb.jpg.be04f7726ebfd63070ee74dffa99d956.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem moraš nabaviti nosilec v katerega gredo original smerniki. Vem, da taki obstajajo tudi na ebayu. Smerniki imajo pod sedežem konektor, tako, da ga zlahka odklopiš, zmontiraš nosilec in spet priklopiš.

Ps. vpetje tablice na dva vijaka, pomeni, da bo slej ko prej počil okvir ali celo tablica...preverjeno. Sem pisal v temi Z900 ravno o tem in kako sem rešil problem.

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, mislis, da bi na takem nosilcu tablica pocla? Morda bi tablico fiksiral se na tem delu, ki poteka dol do odsevnega dela. Pa bi bila potem trotockovno pritrjena. ?  

Screenshot_20220216-212448_AliExpress.thumb.jpg.e49dff0c45026a6f5bf4b01250b075c1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kawasaki_rider pravi:

Dami, mislis, da bi na takem nosilcu tablica pocla? Morda bi tablico fiksiral se na tem delu, ki poteka dol do odsevnega dela. Pa bi bila potem trotockovno pritrjena. ?  

Screenshot_20220216-212448_AliExpress.thumb.jpg.e49dff0c45026a6f5bf4b01250b075c1.jpg

po mojem je dovolj velika podlaga za samo 2 luknje, pa na sredini bo vpeta tako da ne bo vibrirala. Tak mam na Ktm790 in nordenu. Lahko pa komot še spodaj na nosilcu odsevnika 1 luknjo nardiš. Čez zihr ga ni.

Pri originalu na Zju so luknje visoko pa zato vibrira tablica

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kawa nosilcih je problem, ker je samo tako prirejena, da tablico privijačiš zgoraj na dva vijaka in potem vibrira...

jaz sem moral dati X, da tablico ne trese več tok in posledično lomi.

sem razumljiv ?

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Ris1 pravi:

A to vam pokajo okvirji od velikih tablic? Jaz mam manjšo...

ni poanta v tablici, temveč v nosilcu tablice

H2-1.jpg.2184b398e9cb09654ccb28c6986f7e16.jpg

349617077_H2-akrapo.jpg.d0b4b86be4f628867b338b1ee8a00e95.jpg

stare slike iz leta 2015.. ampak se vidi, da spodaj tablico nič ne drži, zato je potrebno privijačiti kakšen X

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Ris1 pravi:

Res je, pa tud okvirji so različno naluknjani. 

Manjšo imam pritrjeno, večji okvir je bil pritrjen na mestu kjer kažem z prstom. 

 

20220217_131830.jpg

20220217_131909.jpg

ti imaš spodaj podaljšek in še mačji uč.. na mojih ninjah tega ni.. mačji uč je zgoraj in spodaj ni nič in tablica je mlahava ko ku**c in jo trese in lomi ... če še en vijak spodaj na sredino, tablica nima kam ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

ti imaš spodaj podaljšek in še mačji uč.. na mojih ninjah tega ni.. mačji uč je zgoraj in spodaj ni nič in tablica je mlahava ko ku**c in jo trese in lomi ... če še en vijak spodaj na sredino, tablica nima kam ;) 

Tak je na Z 800 pritrjena. Nima da mrdne?

20220217_131846.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kawasaki_rider pravi:

Dami, mislis, da bi na takem nosilcu tablica pocla? Morda bi tablico fiksiral se na tem delu, ki poteka dol do odsevnega dela. Pa bi bila potem trotockovno pritrjena. ?  

Screenshot_20220216-212448_AliExpress.thumb.jpg.e49dff0c45026a6f5bf4b01250b075c1.jpg

... to je isto, kot da bi 120 kilski dec na streho plezal, pa se za žleb z 10mm zajlo privezal.....

 

... to je vse skup zmetano... spigano...in kr neki brez razmišljanja skup sestavljeno. Slej ko prej bo nekje počilo...

Pa če nima vtisnjenih homologacijskih znakov in da nimaš v roki certifikata, verjetno ne boš mogel homologirati....

..pa tudi kot mislim, da vem, da teh nosilcev ni nikjer omenjenih v v kakih pravilnikih, da morajo biti homologirani, le da so na primernem mestu... primerne oblike...primeren kot....in primerni za tistega preglednika, ki te bo zajebaval na tehničnem, če mu ne bo v redu...

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Zivnorc pravi:

... to je isto, kot da bi 120 kilski dec na streho plezal, pa se za žleb z 10mm zajlo privezal.....

 

... to je vse skup zmetano... spigano...in kr neki brez razmišljanja skup sestavljeno. Slej ko prej bo nekje počilo...

Pa če nima vtisnjenih homologacijskih znakov in da nimaš v roki certifikata, verjetno ne boš mogel homologirati....

..pa tudi kot mislim, da vem, da teh nosilcev ni nikjer omenjenih v v kakih pravilnikih, da morajo biti homologirani, le da so na primernem mestu... primerne oblike...primeren kot....in primerni za tistega preglednika, ki te bo zajebaval na tehničnem, če mu ne bo v redu...

jaz jih že nekaj let ne menjam več... original so najboljši ... ;) 

lepota je pa itak relativna .... :P 

lej kako je lepo ... se ne moreš spečt na auspuhu, ko jo zadovoljuješ oduzadi

 

Postojna 1.jpg

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Ris1 pravi:

A to vam pokajo okvirji od velikih tablic? Jaz mam manjšo...

tablica poči...tudi na SXu..al pa okvir, razn če je plehnat

 

pred 3 urami, Ris1 pravi:

Res je, pa tud okvirji so različno naluknjani. 

Manjšo imam pritrjeno, večji okvir je bil pritrjen na mestu kjer kažem z prstom. 

 

20220217_131830.jpg

20220217_131909.jpg

to bo odletelo, sam povem, preverjeno 2x..pol smo pa tablico iskali

pred 2 urami, Ris1 pravi:

Tak je na Z 800 pritrjena. Nima da mrdne?

20220217_131846.jpg

to je ok..čeprav jaz ne zaupam plastiki.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DAMI34 pravi:

tablica poči...tudi na SXu..al pa okvir, razn če je plehnat

 

to bo odletelo, sam povem, preverjeno 2x..pol smo pa tablico iskali

to je ok..čeprav jaz ne zaupam plastiki.

 

Hmmmm, povsem enak način pritrjevanja tablice ima versys. Sicer v dveh letih ni bilo časa, da poči ampak nikol se ne ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Ris1 pravi:

Hmmmm, povsem enak način pritrjevanja tablice ima versys. Sicer v dveh letih ni bilo časa, da poči ampak nikol se ne ve.

no, men je, res je da je bilo veliko makedama. Sem ukradel kar sliko Karmen, ma tudi zanimivo rešen problem. Skozi tablico in okvir vijak :P

received_618327888700504.jpeg.e2c7a0c9be61d1a8174ce0304fb4fc2f.jpeg

evo, tole je pa moja tablica, k sreči sem opazil, da se lomi

IMG_20190817_084254.jpg.44c9400c82b5375b51d1ac67a9f68e9a.jpg

potem sem pa samo dodal en trikoten pleh in je bil mir.

 

IMG_20190817_101908.thumb.jpg.16990cd5511b5b17f12b2ae937380c3e.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Zivnorc pravi:

... to je isto, kot da bi 120 kilski dec na streho plezal, pa se za žleb z 10mm zajlo privezal.....

 

... to je vse skup zmetano... spigano...in kr neki brez razmišljanja skup sestavljeno. Slej ko prej bo nekje počilo...

Pa če nima vtisnjenih homologacijskih znakov in da nimaš v roki certifikata, verjetno ne boš mogel homologirati....

..pa tudi kot mislim, da vem, da teh nosilcev ni nikjer omenjenih v v kakih pravilnikih, da morajo biti homologirani, le da so na primernem mestu... primerne oblike...primeren kot....in primerni za tistega preglednika, ki te bo zajebaval na tehničnem, če mu ne bo v redu...

Hvala za tvoje mnenje. Vesel bi bil, če podaš ti svoje mnenje kakšen nosilec bi bil ok oziroma prilepiš sliko le tega, ki ni skupaj zmetan in zapigan.

Glede preglednikov je težko biti pameten. Če te hoče te pojebe. Če ima pa dober dan pa može da prođe. Pa bodi pameten kaj narediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...najbolje je, kot je @maus napisal, plastika, original,  pa da "požira" vibracije...

...druga opcija pa je, da je to kompaktno, nič skup sešravfano, nič za nastavljanje.... samo preprosto zvarjeno, jeklo, da zdrži vibracije  Sej je aluminij lažji, ampak aluminij je dosti bolj podvržen utrujanju materiala zaradi vibracij kot jeklo, zato mora biti izdelan nosilec iz debelejšega materiala, kot če bi bil jeklen, na koncu lahko pride še težje, kot iz jekla, pa še izdelava je bolj zakomplicirana.... pa še vedno zna aluminij kje počiti.

... ne najdem slike, ko sem izdelal nosilec za FZ1 .... če se spomnim, ga poslikam, pa pripnem sliko.

 

Baj d wej..... imam en nosilec za FZ1 (Fazer) doma izdelan na ta način. .... Katohereza zaščita in mat črno prašno barvano, če koga zanima.....

baj'd wej 2:  .... ne izdelujem nosilcev, če je koga zaskelelo.... je preveč dela. tisto sem delal enkrat zase pa za prjatla, pa še enga za rezervo....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 2. 2022 ob 14:11, maus pravi:

jaz jih že nekaj let ne menjam več... original so najboljši ... ;) 

lepota je pa itak relativna .... :P 

lej kako je lepo ... se ne moreš spečt na auspuhu, ko jo zadovoljuješ oduzadi

 

Postojna 1.jpg

Brez zamere Mausi, ampak to prtiskaš Kawlna oduzadi, ne Kavasakico. Sam povem?... Spolna orientiranost članov MS me sicer nič ne briga, ampak Kawasaki pač ni Yamahca, Hondica, Aprilia, Tončka, Francka,... Moški spol Ducatijev, Kawasakijev, Nortonov, Suzukijev,... ne deluje blagodejno ob povezavi s "pritiskanjem oduzadi":l_01:

No, še enkrat, vsak prtiska tist kar mu paše:OK:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Kawasaki_rider pravi:

Hvala za tvoje mnenje. Vesel bi bil, če podaš ti svoje mnenje kakšen nosilec bi bil ok oziroma prilepiš sliko le tega, ki ni skupaj zmetan in zapigan.

Glede preglednikov je težko biti pameten. Če te hoče te pojebe. Če ima pa dober dan pa može da prođe. Pa bodi pameten kaj narediti.

Nosilec na sliki je zihr dovolj trden. Ima luknje za original smernike, kot je isti kot je tablica, in ima odsevnik. Ne vidim potrebe, da bi kdo kompliciral. Sem mel podobnega na jamahi, ni motilo niti policajev.

Enako bi lahko jokali in komplicirali za železje, ki gre pod nosilcem tablice za stranske torbe in distančnike, pa do zdaj ni nihče nič rekel, pa odpadel mi tut še ni noben

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je to, ko sem govoril zjutraj...

Za Yamaho FZ1 fazer...pa še lučka za tablico je zraven.

Če kdo rabi.... po dogovoru po ZS

 

20220218_182757.jpg

20220218_182749.jpg

20220218_182739.jpg

20220218_182727.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, eno butasto vprašanje:

a tisto rdeče mačje oko je obvezno?

Na vseh mopedih imam "svoj" nosilec tablice, pa mi ne na tehničnem ne Opice niso nič rekle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!