Skoči na vsebino

Honda NX 650 Dominator


simonsi

Priporočene objave

En moj kolega ga ima... 4 taktna Honda je edina stvar pri hiši, ki mu deluje takrat, ko jo potrebuje za razliko od BMWja (avta), ki je večinoma pri mehaniku ali pa doma čaka, da bo dovolj sredstev za mehanika.

Drugače pa enocilindraš.... zatrese ko pospešiš, sicer pa kar gre in zvok je tudi nekaj boljšega pri tem motorju (mali traktor).

Aja....pa grdo navado ima, da lahko hladen pri speljevanu v ovinek malo ugasne in te položi na bok (blamaža pri semaforju..običajno z največ naroda).

lp Gujo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dominator je kr solidn eno celindraš, ki je vsaj ko so jih še prodajali imel ugodno ceno in je po mojem mnenju dobro združil potovalno in klasično enduro v eno lupino. Drugače pa mislim da je to enocelindraš brez presežnikov. A jih še sploh delajo pri Hondi..bi ga jaz tudi kupil če jih še delajo :D ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj misli honda narediti nov enocelinderski enduro ali mislijo ponujat samo transalpa(in XRa)?

P.S.:transalp je vredu zadeva, sam predraga. Dominator je bil malo manj vredu(čeprav še vedno) ampak dosti cenejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dominator to je že precej star preizkušenj model, tudi pri izdelavi še niso šprarali s poceni materijali. Tako da pri pravem vzdrževanju večjih problemov ne boš imel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dominator je zelo dober motocikel, meni je kar nekaj let dobro služil, do ovinka,nato sem ga prodal.

Motocikel je primeren tudi za daljsa potovanja in tudi s ceste lahko zavijes na kaksno gozdno potko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je vredu motocikel, ki je imel ugodno ceno in 48 konjev..tko da je bil pomojem precej konkurenčen GS in Pegasu (sploh glede cene). Ampak kaj ko so ga ukinili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je klasičen enduro v razredu 600-650 ala XT, KLR, DR

sezono 2002 sem ga pri ASU videl v izložbi, po moje ni imel 48 km,

meni so bili najbolj všeč ta stari dominatorji- rdeči, z dvema hudima roroma, samo takrat sem bil še froc

to je zelo dobra, vzdržljiva mašina mislim da zračno hlajena (vsaj do pred kratkim), ki jo za Avstralijo vgrajujejo v bolj civilno verzijo XR 650

http://www.mcnews.com.au/NewBikeCatalogue/...50L/Default.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mogoče je bil konkurenčen starima verzijama XTja in KLRja, ki sta imeli prvi 45 KM in slednji 48 KM. Potem pa so jima moč pobrali, le Dominator mislim da je še ostal na starem (in zato na boljšem). Mogoče kdo ve kateri motor bo nadomestil Dominatorja pri Hondi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Guest damjanadam

V moji garaži imam Dominatorja s katerim sem ful zadovoljen, ob rednem vzdrževanju ni nobenih problemov. Kaj več o tem motorju pa lahko izveste na moji domači strani.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V moji garaži imam Dominatorja s katerim sem ful zadovoljen, ob rednem vzdrževanju ni nobenih problemov. Kaj več o tem motorju pa lahko izveste na moji domači strani.

LP Damjan

Zelo zanimiva stran, še posebej mi je všeč del o tehniki. To sem pogrešal pri podobnih straneh :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Guest damjanadam

Za stran se bom max potrudil in vedno dodajal kaj novega, seveda z vašo pomočjo :) !!!

No zdaj spomladi bo moj Dominator dobil LCD merilnik temperature, kar pri zračno hlajenih motorjih zelo prav pride, pa še karbonske pokrovčke pri nosilcih za auspuhe, mogoče bom naredil nove karbon-kevlar rore :D sam me mal cajt baše ... fax :wacko: ...

Nujno pa moram pogledat po domače španer ketne tiste za odmično, ker ko ga zaštartam mal ropota pol pa vtihne, pri tej priliki še bom zamenjal teflone ventilov ker so že mal bogi oljepapa, kilometrov pa že ma malo morje B) ...

Če kogar koli kaj zanima, ni blema!

LP Damč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ta dominator ma 34 HP (25 kW) blokiran, al je narjen tak, da je tak svoh?? :huh: k glede na 59 KLRovih kljusetov je kr hudo podhranjen... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest damjanadam

Moj dominator ima tovarniško 46 PS, sedaj po nekaj predelavah okoli 55 PS, no tista verzija z 34 PS pa je bila po želji uporabnika zreducirana na takšno moč, dosti takih se vozi v Nemčiji predvsem zaradi nižjih stroškov registracije.

Za Kawasakija KLR takšnih letnikov seveda brez :o vodnega hlajenja, je imel 42 PS in 168kg, za razliko od 152kg in 46 PS Honde .) .

Pomojem si zamenjal KLRa novejših letnikov z vodnim hlajenjem, ki je pripomoglo da so Kawo lahko malce bolj obogatili z konjiči.

Tako da žal o podhranjenosti ne moremo govoriti :nono:

Damč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
V moji garaži imam Dominatorja s katerim sem ful zadovoljen, ob rednem vzdrževanju ni nobenih problemov. Kaj več o tem motorju pa lahko izveste na moji domači strani.

LP Damjan

Imam dominatorja , kakšna pride razlika med RD02E in RD08A ? Kajti na prometnem mi piše RD02E na na grštu pa RD08A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Kakšnja je poraba goriva pri zmirni vožnji, honde dominator nx 650 1998

To je vsaj zame drag hobi in tukaj se pač ne gleda kakšni so stroški.... Tako da liter gor alpa dol pri porabi se ti ne bo nič poznalo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vsaj zame drag hobi in tukaj se pač ne gleda kakšni so stroški.... Tako da liter gor alpa dol pri porabi se ti ne bo nič poznalo.

LP

Liter gor je cca 150 € na sezono če si zmeren v km. :whistle: Če voziš malo več, je to že en komplet gum :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko tak to pogledaš dobi čisto drug pomen, sploh če nimaš neomejenih resursov............. :blush:

lp Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Mene zanima na kaj moram bit še posebaj pazljiv ko kupujem ta motor?

Aja, pa kje dobit supermoto felge, ki bi pasale na ta motor.

Lp, Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima na kaj moram bit še posebaj pazljiv ko kupujem ta motor?

Aja, pa kje dobit supermoto felge, ki bi pasale na ta motor.

Lp, Aleš

Predvsem pazi na to, da ga NE kupiš. Ker ... če ga kupiš ... ga boš težko prodal. Res težko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!