Skoči na vsebino

Trial motorji


Poncho

Priporočene objave

Zadnje cajte dost berem,gledam muvije glede trialov, ker me že neki cajta "rajcajo" ti motorji/način vožnje. vedno mi je blo všeč hosta+motor in bom zdj vrjetn nabavlu trial motor, sem prebrau celoten thread in sm vidu tam, da predlagate nove motorje, ampak js bom takle redku...nov trial pride 3,5k+ js bi bol ko ne to meu za na vikend, da bi se 1x na tedn zapelu v hosto, se zmatru pa je toto, ker sem začetnik in ker bom večinoma fural hosto sem študiral 250ccm in nekaj rablenega (ne mislim devat 3k za motor), tak da tam do 1,5k bi biu max za tak motor...kakšni predlogi?kaj naj gledam pri nakupu pri tak "pocen" motorjih, kiro firmo vzet, kuk starga se še splača uzet,...? Kupu bi za tak mali dnar da si vzamem eno sezono časa in sprobam ornk zadevo, če mi bo všeč, bom študiral o vložitvi več dnarja...

hvala za dogovore, lp

Popravljeno . Popravil Conan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Za Trial sem komaj vedel do pred kratkim, bežno sem se spominjal indoor tekmovanj na Eurosportu in pa iz igrc.

Na letošnjem Motosejmu na gospodarcu se je pa dalo zadevo sprobat:

Sicer sem se prvič precej lovil (kot vidite), ampak me je zamikalo do te mere, da bi še kdaj šel sprobat (kupoval ne bi). Tile fantje pravijo da je možen nekakšen tečaj na Vranskem, pa me zanima, če je kdo že probal? Kako izgleda, a se splača, imaš kaj od tega? Je kje drugje boljše za sprobat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 9 mesecev pozneje...

Če kdo potrebuje:

ugodno prodam komplet nalepk (Sticker set) za Beto REV3, barvna kombinacija letnika 2006 (kot na sliki)

 

Več info na PM.

post-76-0-55869600-1366099770_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Oj...

 

Zanima me če ima še kdo kakšen DVD ali naslov DVD-ja, kjer so predstavljeni začetki in tehnike vožnje z trial? Prosim...

 

Hvala...

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Vranskem je zadeva v sklopu varne vožnje in sicer ena ura vožnje s trial mopedom prek ovir in kucljev ter dolin.

V hladnem vremenu in po eni uri treninga ravnotežja, ter souporabe sklopke, gasa in zavor smo bili kar mokri od potu.

Meni je zadeva bila zanimiva in fajn trening.

Mogoče imajo na vranskem kako video vsebino ali literaturo glede triala.

 

LP

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Evo tukaj se da sprobati trial motorje http://www.gravity.si/indoor-trial/

 

Me mika da bi šel probat, ker kot berem je trial predvsem iz stroškovnega vidika zanimiv. Malo me matra da bi si kupil nek dvokoloz. Cestaki bolj kot ne odpadejo zaradi izpta in pa nevarnosti, na grobnik hodit je drag špas. Tako da ostane samo še hard enduro in trial. Me zanima a kake tekme imate, kot vidim je na Vranskem a so še kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Za vse, ki vas zanima trial se lahko obrnete na podjetje Ogris MOTO, kjer najdete vse za trial, polek tega pa tudi strokovno podkovano šolo triala in cenovno ugodno izposojo trial motociklov. Več si lahko ogledate na www.ogrismoto.si 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Lep pozdrav vsem skupaj,

Sem nov na forumu pa me zanimajo trial motorji in se nekako odločam za nakup, temo sem ze prebral tako da nekaj že vem o teh motorjih me pa vseeno zanima se nekaj podatkov in sicer kok močan motor izbrati za cca 115 kg kolikor imam, kaj je bolje 2t ali 4t, ali se da dobiti kot dodatek tudi sedež? nekje sem opazil v nekem članku da je bil sedež na trial motorju, koliko je najvišja končna hitrost motorja? Za nakup se bom odločil v kratkem cenovno nekje okol 1500€ mogoce kak € več, kaj lahko pričakujem za tak denar, dobim kaj solidnega ali bi bilo potrebno odšteti kaj več? Glede vožnje bi se vozil okoli hiše kjer imamo gozd, skale in podobno ter tudi enduro vožnjo itd.

Hvala,lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar ti lahko pomagam je da se "sedežu" (običajno skupaj z rezervoarjem) reče "long range kit" (vpiši v google skupaj z modelom, ki te zanima, pa boš videl, če obstaja za ta model ali ne) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem poznavalec,ampak menim da si nisi čisto na jasnem kaj bi rad.Če govorimo o čistih trial motorjih kar pozabi na sedež in končna hitrost je irelevantna.Za tvoje kile mogoče kaj v smislu Beta Techno 270. Če že v štartu razmišljaš o sedežu in enduro vožnji poglej raje takoj v smeri Beta Alp.In če ne misliš resno tisto o skalah bi ti mogoče bolj ustrezal kak lahek enduro.Nisi omenil če bo zadeva registrirana,to je tudi faktor pri izbiri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@franc hvala za odgovor, sem pogledal in je to to.

@FLY sprašujem za trial motor, kar se tiče sedeza če pogledaš pod "long range kit" kot je omenil @franc vidiš da je to dejansko sedež za trial motorje! Sem tudi zasledil v nekem članku ko je bil trial testiran da obstajao tudi sedeži. Seveda ga pri trial vožnji ne potrebuješ ker stojiš ampak vcasih verjetno pride prav sploh če imaš motor za bolj enduro vožnje za kar se ga tudi uporablja itd... aja pa glede registracije ne bo registriran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trial motor ni primeren za enduro vožnje, pogojno se da, ni pa to, to. Problem so že gume, ki se pri trialu pumpajo na 0,4 do 0,5 bara in so že po zmesi mnogo mehkejše kot gume za enduro. Kupi triala, s sedežem se pa ne ukvarjaj, ker boš po 1h ugotovil, da ga res ne potrebuješ. Za kakih par sto metrov po makadam cestici se da vsesti tudi na takega kot je. Po naporu v gozdu prav paše malo stretchinga za stegna. :) 

Problem triala pri nas je (ne)legalnost voženj v naravi in pomanjkanje poligonov. Drug velik problem je uničenost gozdov zaradi žleda. Zadnji dve leti se po gozdovih praktično ne da več voziti. Po poteh ni prav prijetno, ker provociraš sprehajalce pa tudi dolgčas je. Po 15.letih lastništva najprej 2T Montese in potem 4T Montese, sem jo prodal. Za 10 let staro sem dobil 2.500€, ne vem kaj se dobi za 1.500?

Poglej malo v smeri KTM Freeride! Ni za 1.500€ je pa neka vmesna pot med trialom in endurom.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, katere znamke pa se splača kupiti? Beta, montesa? Je gas gas uredu? Se pac ne spoznam se na tele zadeve zato uprasam. Pa glede na mojo tezo cca 115kg kok mocno naj vzamem? Bi bilo 250 dovolj ali raje vec? Kar se tice 300 kubicnih motorjev so to predvsem novejsi ali so bili tudi ze recimo 10 let nazaj 300? Na avto.netu nisem zasledil govorim pa nasplosno ne glede na znamko.

 

Hvala, lp Denis 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse glavne znamke so v redu. Pri Montesi je fino, da lahko vse dele dobiš pri ASu v Domžalah. Montesa ima Hondin agregat in je narejena v njihovi tovarni. Pred kakimi dvajsetimi leti je Honda kupila Monteso in za japonski trg jih prodajajo kot Honda, za ostale trge kot Montesa.Med dvotaktnimi ni kaj dosti razlike, štiritaktni so pa mnogo dražji. Teža ni ovira, vsi 250ccm so dovolj močni za tvojo težo. Včasih smo hodili firbcat na tekme v Avstrijo in možaki s tvojo težo so brez težav vozili. Za rabljene poglej na https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/motorrad/  Pri nas ni nekega trga, tudi svojega sem prodal tam. Tudi Italijani jih imajo veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno na prvi strani je nekdo svetoval da raje beta ali montesa kot gas gas, je res taka razlika oz.se bolj kvarijo gas gas? Kar sem gledal na avto.net jih je par ki se oz.so se prodajali največ je ravno gas gas pa cena je nižja kot pri recimo beta...glede na to da bo moj prvi trial motor in sem začetnik v tem bi lahko vseeno gledal tudi za gas gas ali naj iscem raje beta, montesa...? 

Imajo kako posebno hibo, slabost gas gas ali glede cesa so če lahko rečem slabši če sploh so od ostalih?

 

Hvala,lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam Beto Rev3, 270. Zahteve/pričakovanja pravzaprav enake kot dennis89. Za po hosti, kakšni deponiji zemeljskega materiala, skjratka v rekreacijo, je zadeva super. Par stvari sem poštimal (stator, vilice), liter mešanice na uro + še enega v rukzak za vsak slučaj, pa prej sam odneham, kot bi motor. Lahko prideš probat - sem pod Krvavcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zivjo, zanima me ce ima kdo kaksen DVD oz. kaksen naslov da bi si na netu ogledal kar se tice voznje z trial motorjem za začetnike. 

 

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!