Skoči na vsebino

Windows™ 7


Windows 7  

81 članov je glasovalo

  1. 1. Ali boste ohranili sedajšnji OS ali razmišljate, da bi prešli na novega?

    • OS bom nadgradil na Windows 7
      46
    • OS ne bom nadgradil, obdržal bom starega
      36


Priporočene objave

Tema je namenjena novemu operacijskemu sistemu Windows 7 in vse povezano z njim.

Zanima me slednje:

windows-7.jpg

Kakšna so pričakovanja?

Ali boste "preklopili" na Windows 7 ali boste obdržali zdajšnji OS?

Kdaj bomo lahko zasledili Windows 7 v prosti prodaji?

Minimalne sistemske zahteve:

1GHz processor (32- or 64-bit)

1GB of main memory

16GB of available disk space

Support for DX9 graphics with 128MB of memory (for the Aero interface)

A DVD-R/W drive

2549850913_ea1e8f82c1.jpg

Prednosti: Domača stran Microsoft

Še nekaj videjev iz youtube:

Windows 7 Part 1 (predstavitev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me že kar zgrozi, ko vidim 16 GB za instalacijo :slap: :slap:

Pri XP-jih men pokaže cca 4.8 GB kolk ene nepotrebne navlake.

Kje si DOS post-5391-1232035279.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat imamo dobre novice za vse, ki prisegate na Microsoftove operacijske sisteme. Računalniški zanesenjak organizacije ZDNet je pri testiranju poskusne različice Windowsa 7 namreč ugotovil, da je ta precej hitrejša tako od nepriljubljene Viste kot od nesmrtnih Oken XP. Hitrost novega Microsoftovega operacijskega sistema je računalničar Adrian Kingsley-Hughes preveril na dveh, zmogljivostno povsem različnih računalniških sistemih. Prvi je bil opremljen s procesorjem Intel Pentium E2200 takta 2,2 GHz, enim gigabajtom pomnilnika in grafično kartico nVidia GeForce 8400 GS. Zmogljivejši računalnik pa je bil opremljen s konkurenčnim procesorjem AMD Phenom 9700 takta 2,4 GHz, štirimi gigabajti pomnilnika in grafično kartico AMD/ATI Radeon 3850. Računalniški zanesenjak je hitrost delovanja operacijskega sistema Windows 7, Viste in Oken XP preverjal s preizkusi, kot so zagon, šifriranje, zaustavitev sistema, premikanje in brisanje datotek in podobno. Čeprav računalničar ni objavil natančnih rezultatov meritev je potrdil, da se je od trojice zdaleč najbolje odrezala poskusna različica Windowsa 7. Ne glede na njegovo hitrost, številni računalničarji v prvi vrsti seveda pričakujejo predvsem bolj uporaben, zanesljiv in varen operacijski sistem. Vir: NET

post-18986-1232035746_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me že kar zgrozi, ko vidim 16 GB za instalacijo :slap: :slap:

Pri XP-jih men pokaže cca 4.8 GB kolk ene nepotrebne navlake.

Kje si DOS post-5391-1232035279.gif

Točno tako...samo nepotrebne stvari so zraven. Z visto so čisto falili, 7ka pa...precej sem skeptičen, na prvi pogled zgleda prenovljena vista. Zanimivo, da za ista opravila potrebujemo vedno zmogljivejši PC. Pa aplikacije isto hitro delajo, ker si preostanek zmogljivosti sam OS popapa. :slap: Jst bom ostal na XPjih do zadnjega! Sej že to samo pove, da ko kupiš delovno postajo za resne programe, proizvajalci ponudijo še zmeraj downgrade na XP, čeprav je vista že tolko let zunaj! Bomo vidli, je reku slep. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tem je probrem, da te bodo presilli da boš mogu jit na novejši OS ker nebo več gonilnikov itd. kar se že dogaja

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prisiljo te v posodobitev samo če stvar zalavfa. Xp se je hitro prijel, pa je isto bil takrat počasnejši sistem od win2000, sploh ko so dal sp2 vn je zadeva požrla sumljivo velik rama. No in ker se je stvar prijemala so ukinjali podporo za win2000, recimo media player je najnovejši 9, stari Messenger, veliko programov je zahtevalo xp, tko da so še tistih par ludi k so ostali prisilel da nadgradijo, no jst še lavfam win2000 na eni kišti, ker z xpji dela prepočasi :).

Pri Visti so pa takoj začeli šopat z omejitvami recimo dx10, ampak ker se zadeva ni prijela in so ljudje ostali na Xpjih podpora ne pada. Za Visto so napovedovali velik boom, smo meli enkrat v šoli predavanja kaj vse naj bi prenesla, drug datotečni sistem, čisto drugačno ureditev, močno izbolšana varnost.... Nakonc pa ni bilo nič od tega vse kar je bilo drugače je vizualni izgled pa par malenkosti, prineslo je pa velik večje zahteve in zelo slabo podporo in tle so pušenli po celi črti :)

Tistih par geekov k pa lavfajo Visto, ker je pač nekaj novejšega pa ne odtehta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistih par geekov k pa lavfajo Visto, ker je pač nekaj novejšega pa ne odtehta :D

če maš dovolj zmogliv računalnik Vista deluje čisto OK malo si jo še preurediš in dela ko šus...bol je problem ker ma velik folka še stare mašince in jim potem računalink samo mleje in mleje naredi pa ne nič...in potem so kriv OS in nevem kaj še vse...je pa res da so manj stabilni kot pa XPji samo mislim da bodo tudi to izpoljšali s prihodom SP2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Windows 7 nej bi biu k vista uglavnm (vizualno) sam hitrejši pa mn požrešn nej bi biu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vista ima slabo podporo? Mogoče je imela na začetku danes pa je bolj kot ne že vse na Visto in sploh ne morem nazaj na XP... Poleg tega mi bistveno bolje deluje kot XP na isti mašini, niti enega plavega screena še nism dobu, stabilno dela tud če laufa po 70 dni skupi kar XP niti približno ni... Vista ftw :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pridružujem.......idino s stabilnostjo mam js mogoče včasih kak majhen problem, ki pa me ne odvrne od Viste, samo še čakam kdaj bodo najavili prihod SP2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem visto ravno 3 tedne, da sem ugotovil, da polovica programov, ki jih uporabljam, ne deluje..

potem pa se je hitro downgrade nardil, zdaj pa je spet mir.. :)

že to, da je Microsoft sam ponudil downgrade na XP-je(beri poslal še eno licenco za Windows XP) je dost zgovorno..

mislim da bom kr neki časa še na preizkušenih XP-jih, dokler se n7-ka ne stestira, potem pa mogoče res gremo na 7-ko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kateri programi so to bili? Trenutno je za Visto dosti večja podpora kot za XP.

:huh: praviš da zdaj več programov k grejo na visto ne grejo na xp?

si ziher?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testiral Windows 7 pa ni hitrejša od XP :grrr . Računalnik kar močan, grafična je res na matični plošči, ker pač take mamo v firmi. In zaenkrat je XP to, kar bo mlelo še nekaj let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windows 7 beta 1 performance - How does the OS compare to Vista and XP?

The test systems

I’ve used two desktop systems as the test machines:

  • An AMD Phenom 9700 2.4GHz system fitted with an ATI Radeon 3850 and 4GB of RAM
  • An Intel Pentium Dual Core E2200 2.2GHz fitted with an NVIDIA GeForce 8400 GS and 1GB of RAM

The results

Here are the results of the tests for the two systems:

02-01-2009-12-34-11.png

02-01-2009-12-35-16.png

vir: http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=3236&page=2

Conclusion

The bottom line is that the more I use Windows 7 the more I like it. Sure, we’re looking at a beta build here and not the final code, so things could change between now and release (although realistically final code ends up being faster than beta code). Also I still have some nagging issues relating to the interface, and some concerns that the UAC changes will break applications and other code, especially installers, but overall Windows 7 beta 1 is a robust, solid bit of code.

Sure, Windows 7 is not XP, and never will be (thankfully). And if you’re put off by things such as activation and DRM, then Windows isn’t the OS for you (good news is there are others to choose from). But if you’re looking for a solid OS then Windows 7 seems ready to deliver just that - a fast, reliable, relatively easy to use platform for your hardware and software.

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na začetku sm bil precej u precepu kaj namestit na comp, visto al XP. Odloču sm se za visto, pa mi ni žal. Do danes se še enkrat ni zgodilo, da bi računalnik mogu restartat ali karkoli podobnega zaradi viste, medtem ko na starih XP je blo kar precej problemov. Moje izkužnje v prid visti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na novem računalniku prvo sprobal Xp-je in pol visto ultimate in vista dela dosti hitreje, pač more bit računalnik hardwersko dovolj zmogljiv da deluje tak ko treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!