Skoči na vsebino

Windows™ 7


Windows 7  

81 članov je glasovalo

  1. 1. Ali boste ohranili sedajšnji OS ali razmišljate, da bi prešli na novega?

    • OS bom nadgradil na Windows 7
      46
    • OS ne bom nadgradil, obdržal bom starega
      36


Priporočene objave

men laufajo windows 7 ze par dni, po obcutku se mi zdi, da so malenkost hitrejsi od XP, vizualno podobni visti, ni pa neki vauu ... uglavnem mesanica vista/xp ... edino, kar mi ni vsec je opravilna vrstica, no, mogoce se je bom celo enkrat navadil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja glede grafike zna biti pozresen, ampak to samo ce si das tisto kocko, potem pa se odvisno od stevila ploskev (do 12)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LINUX prav prepričljivo deluje :) bo treba poskusit

kakšne so pa sistemske zahteve za ta LINUX???(je požrešen)???

Na PC-ju v salonu uporabljam Ubuntu - računalnik je star 7 let, teče super.

Punca je pred 2 leti kupila prenosnik z Visto in ni bila zadovoljna, inštalirala XP in bilo je nekoliko bolje vendar s časom počasneje - sedaj sem ji nastavil Ubuntu in takoj se ga je oprijela!

Kot osebni računalnik pa imam že 5 let Macintosha in ga ne zamenjam za nov PC! Niti z Linuxom! VDU - vžgem, delam, ugasnem... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo..W/ instaliran, pravkar pisem na 7ki

na prvi pogled malo manj graficki zajebana kot Vista

bomo cekirali naprej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki imate Visto in ste zadovljni, a jo imate v 32b ali 64bit?

Jaz bom počasi moral malo prepucat oz formatirat laptopa, pa bom probal visto in ne vem katero naj dam gor..

Konfiguracija je pa T7100 Core2Duo, 2GB ram in Geforce 8600GT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki imate Visto in ste zadovljni, a jo imate v 32b ali 64bit?

NA business/delovnih mašina 32-bitno.

Kolegi na quad corih za 3D rendering uporabljajo 64-bitne, ampak vedno kaj jamrajo, da so težave z gonilniki in takimi rečmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo tko kot testi kažejo bo že majka saj naj bi bil hitrejši od XPjev in Viste čeprav da bi po hitrosti XPje dobil je težko vrjetno

XP-je je že Vista prešišala ... ;) No, razen, če delaš z 256 ali pa 512 MB pomnilnika ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Visto so napovedovali velik boom, smo meli enkrat v šoli predavanja kaj vse naj bi prenesla, drug datotečni sistem, čisto drugačno ureditev, močno izbolšana varnost.... Nakonc pa ni bilo nič od tega vse kar je bilo drugače je vizualni izgled pa par malenkosti, prineslo je pa velik večje zahteve in zelo slabo podporo in tle so pušenli po celi črti :)

Tistih par geekov k pa lavfajo Visto, ker je pač nekaj novejšega pa ne odtehta :D

Če lahko vse boldane izjave podkrepiš s čim konkretnim, ti bom hvaležen ...

Predvsem so dejstva taka:

- varnost Viste napram XP JE izboljšana

- Vista nima samo 'drugačnega izgleda', pač pa nekaj povsem uporabnih rešitev (hej, če drugega ne, podpira nad 3 GB pomnilnika ... ;))

- Viste ne laufa samo par geekov ... v trenutni fazi deploymenta je stvar že povsem mainstream ... in deluje odlično

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki imate Visto in ste zadovljni, a jo imate v 32b ali 64bit?

Jaz bom počasi moral malo prepucat oz formatirat laptopa, pa bom probal visto in ne vem katero naj dam gor..

Konfiguracija je pa T7100 Core2Duo, 2GB ram in Geforce 8600GT

gor daš 32 bit wisto ker imaš samo 2 giga rama 32 bit uporablja samo max 3.2 giga rama če pa imaš rama več kot 3.2 g pa uporabiš 64 bit wisto katera pa ti izkoristi ves ram .

aja sam imam 64 bit wisto in do sedaj še nisem imel kakšnega problema z driverji ali z programi vedno se najde vse kar rabim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gor daš 32 bit wisto ker imaš samo 2 giga rama 32 bit uporablja samo max 3.2 giga rama če pa imaš rama več kot 3.2 g pa uporabiš 64 bit wisto katera pa ti izkoristi ves ram .

aja sam imam 64 bit wisto in do sedaj še nisem imel kakšnega problema z driverji ali z programi vedno se najde vse kar rabim

čaki malo...kaj 32bitna vista izkoristi samo 3.2 giga rama??? si 100% ??? pm upam da to ni res :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% drži klikni >pozdravno središče> ogled podrobnosti računalnika in tam ti lepo piše koliko ram ti sistem prepozna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gor daš 32 bit wisto ker imaš samo 2 giga rama 32 bit uporablja samo max 3.2 giga rama če pa imaš rama več kot 3.2 g pa uporabiš 64 bit wisto katera pa ti izkoristi ves ram .

aja sam imam 64 bit wisto in do sedaj še nisem imel kakšnega problema z driverji ali z programi vedno se najde vse kar rabim

A je samo to fora? Kaj je pa s temi 64bit procesorji, zaradi katerih je bil tak pomp ko so prišli ven.. Amd 64, core2duo, ipd.. Takrat vem da se je govorilo, da bodo pokazali svoj potencial šele v 64bitnem okolju.

Sicer se ne spoznam veliko na te zadeve, ampak me pa zanima..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj to vem kje se vidi...mam 4GB in tudi tam mi jih 4GB zazna to se pravi da upravlja z vsemi 4GB??? mam pa 32bitno Visto business...to se pravi da le zazna vseh kot 3.2GB rama??? vem pa da XPji ne morejo izrabiti več kot 3.2GB rama

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti piše 4g ok samo uporablja jih pa še vedno samo 3.2 g :whistle:

neki mi še povej :D vidim da maš gadget za vreme in CPU...kje si to dobil; lahko prilepiš linke...

...ej :D pozdrav iz ravn v dravograd :naughty: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko vse boldane izjave podkrepiš s čim konkretnim, ti bom hvaležen ...

Predvsem so dejstva taka:

- varnost Viste napram XP JE izboljšana

- Vista nima samo 'drugačnega izgleda', pač pa nekaj povsem uporabnih rešitev (hej, če drugega ne, podpira nad 3 GB pomnilnika ... ;))

- Viste ne laufa samo par geekov ... v trenutni fazi deploymenta je stvar že povsem mainstream ... in deluje odlično

Vsak 32bit sistem podpira samo do 4gb pomnilnika 2na32byte=4gb, 64bit pa seveda več, dosti več :), 2na64b.

Zamišlen je bil nov datotečni sistem, ne več NTSC, sama arhitektura naj bi bila drugačna, ne vem kako bi se izrazil, drug kernel, do sedaj so bili windowsi vsi grajeni na en in isti sistem in se je samo dodajalo funkcije, ampak so tako arhitekturo prignali že precej do konca in je bilo že vse pomešano, Vista naj bi bila na popolnoma novi ureditvi, veliko bolj efektivni. Od tega ni bilo nič res :), vse je ostalo isto.

Ena stvar, ki je delno realizirana je indexno iskanje, ker so se že takrat modreci spraševal kako to da po lokalnem disku "search" melje par minut, če ti s 56k modemom lahko takoj najdeš zadevo če iščeš po googlu. Sicer Vista ima indeksno iskanje, ampak tudi ne deluje tako kot so napovedovali, google je še zmeraj hitrejši :)

Glede varnosti, je bil zamišljen sistem avtentikacije, če bi hotel sneti datoteko z interneta bi te strežnik vprašal katero verzijo OS imaš in če nimaš najnovejše bi jo posodobil, šele na to bi se ti prenesla datoteka, če je ne bi šelel posodobit pač ne bo datoteke :D, nekaj v tem smislu. Kaj ima vista, Ali ste prepričani da želite zagnati program?, ste res sigurni? A je to zadnji odgovor?.

Čist za pokušino kaj se spomnem, je bilo pa še mnogo zadev. Ne da se mi ravno iskat teh slajdov, najbrš pa niso bili kar iz nekje uzeti, s tem da je naša šola bila v dobrih odnosih z Microsoftom Slovenije, vrjamem pa da so kje na internetu, če misliš da si zmišlujem stvari :)

Recimo eno zadevo ima bolšo kot XP da se jo spomnem, lahko uporabiš prostor na USB ključu za navidezni pomnilnik.

Sej da me ne bo kdo razumel da sem čisti anti-vista in tudi nikoli nisem rekel nič preko windowsem, razen kakih šaljivih pripomb :D

Sam glede na obljube, ko so meni to predstavili, pa sem si še rekel, waw to pa bo nekaj, komaj čakam. Potem vse kar je bilo je bil nov Aero umesik :D, pa ne da je Vista slaba, sam ni pa to kar so si microsoftovci zamislili in pač jst ne videm velikanskega napredka, da bi se mi splačalo prešaltati iz Xpjev. Moj računalnik je drugače dovolj zmogljiv da bi Visto lavfal :) (ali pa windows 9 :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še da ne bo kdo rekel da sem proti win7, upam da bo dober, sam pač pričakovanja pa nimam preveč velika, ker tud Vista je napovedovala evolucijo... Upam pa da bo čim bolši, ker konckoncev bo zame kot uporabnika samo dobro :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki mi še povej :D vidim da maš gadget za vreme in CPU...kje si to dobil; lahko prilepiš linke...

...ej :D pozdrav iz ravn v dravograd :naughty: :D

http://www.gadgetsforvista.net/

http://vista.gallery.microsoft.com/vista/S....aspx?mkt=sl-si

tukaj maš

aja pa nisem iz dravograda pač pa iz prevalj

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je samo to fora? Kaj je pa s temi 64bit procesorji, zaradi katerih je bil tak pomp ko so prišli ven.. Amd 64, core2duo, ipd.. Takrat vem da se je govorilo, da bodo pokazali svoj potencial šele v 64bitnem okolju.

Sicer se ne spoznam veliko na te zadeve, ampak me pa zanima..

Anyone? :?

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!