Skoči na vsebino

Windows™ 7


Windows 7  

81 članov je glasovalo

  1. 1. Ali boste ohranili sedajšnji OS ali razmišljate, da bi prešli na novega?

    • OS bom nadgradil na Windows 7
      46
    • OS ne bom nadgradil, obdržal bom starega
      36


Priporočene objave

hm.... men ni zou. do zdj se nism najdu ene stvari ki bi me motila, pa da se ne bi dal postimat...recimo send feedback linki POVSOD, pa take stvari...

tut za zdej mi se dela vse, tko da ne premisljujem da bi su nazaj na XPje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve, a deamon tools dela ?

ne dela.... in ne bo vsaj dokler ne bo public beta zunej.... gadno

sicer pa ce ga rabis SAMO za mountat mas se velik drugih programov, ce pa rabis une anti zascite, je pa pizdareeja :]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne dela.... in ne bo vsaj dokler ne bo public beta zunej.... gadno

sicer pa ce ga rabis SAMO za mountat mas se velik drugih programov, ce pa rabis une anti zascite, je pa pizdareeja :]

dada, power iso pa mislm da dela, saj tok sm prebrou na enem forumu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenjska doba Windows XP-jev se počasi, a vztrajno bliža koncu. Microsoft naj bi aprila ukinil splošno podporo za ta operacijski sistem.

Windows XP je najbolj priljubljen operacijski sistem, a hkrati tudi prava nočna mora za Microsoft. Ljudem se zdi tako dober, da ne vidijo smisla v nakupu novega operacijskega sistema. Zato lahko mirno rečemo, da je zelo velik krivec za neuspeh Viste prav priljubljenost Windows XP-jev.

Toda v začetku prihodnjega leta bo na trg prišel Windows 7 in Microsoft si z njim enostavno ne more privoščiti takšnega fiaska kot z Visto. Zato bo moral Windows XP po hitrem postopku v pokoj. Tako naj bi 14. aprila zanj ukinili splošno podporo ter ga prestavili v fazo podaljšane podpore. To pomeni, da bodo še vedno izhajali varnostni popravki, ostalih napak pa Microsoft ne bo več odpravljal.

Microsoft se je za takšno potezo odločil navkljub dejstvu, da bo Windows XP moč kupiti še vsaj do 30. junija 2010. Takšen je trenuten datum v pogodbah s proizvajalci miniprenosnikov, za katere je Vista enostavno preveč požrešna.

Dokončno naj bi Windows XP na smetišče zgodovine odšel 8. aprila 2014. Takrat se bo iztekla tudi faza podaljšane podpore, kar pomeni, da po omenjenem datumu ne bodo več izdajali niti kritičnih popravkov.

Vir: LINK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

včeraj sem testno naložil Seven na notebooka, da mal prečekiram kako tole dela - zaenkrat se mi zdi kar fajn, precej bolje kot Vista, tud precej hitra zadeva (hitra za Okna, z OS X seveda ni primerjave, pogori na celi črti!) mam pa eno vprašanjce, če ma kdo že več izkušenj: kako lahko pogledam samo "network neighbourhood", se pravi samo računalnike v moji workgrupi, ne da mi vsakič bluzi 5 minut, pa išče in kaže vse desetine računalnikov v celi firmi (ne, nimamo domen) hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato lahko mirno rečemo, da je zelo velik krivec za neuspeh Viste prav priljubljenost Windows XP-jev.

Toda v začetku prihodnjega leta bo na trg prišel Windows 7 in Microsoft si z njim enostavno ne more privoščiti takšnega fiaska kot z Visto. Zato bo moral Windows XP po hitrem postopku v pokoj. Tako naj bi 14. aprila zanj ukinili splošno podporo ter ga prestavili v fazo podaljšane podpore. To pomeni, da bodo še vedno izhajali varnostni popravki, ostalih napak pa Microsoft ne bo več odpravljal.

Do zdaj bi pa že res lahko odpravili vse ostale napake... :slap:

Microsoft se je za takšno potezo odločil navkljub dejstvu, da bo Windows XP moč kupiti še vsaj do 30. junija 2010. Takšen je trenuten datum v pogodbah s proizvajalci miniprenosnikov, za katere je Vista enostavno preveč požrešna.

TO je velik krivec za neuspeh Viste...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minimalne sistemske zahteve:

Minimalne zahteve:

1GHz processor (32- or 64-bit)

1GB of main memory

16GB of available disk space

Support for DX9 graphics with 128MB of memory (for the Aero interface)

A DVD-R/W drive

Moj prenosnik:

Genuine Intel® 1.2ghz (2 CPU) (dual core je)

1gb ram-a

128mb grafična kartica (Mobile Intel® 945 Express Chipset Family

kaj pravite, da bi mi delalo brez tega da bi štekalo?

bi na vašem mestu namestili, ali raje ne?

se zahvaljujem za nasvete vnaprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em če boš rabu prenosnik za kšne igrice al pa zahtevnejše programe ne bo delal mislm da ti bi word mogu vsaj normaln delat al pa msn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 pomanjkljivosti Windows 7

O novem operacijskem sistemu Windows 7 večina beta preizkuševalcev piše v superlativih. Redko kje lahko preberemo o kakšni pomanjkljivosti. A to seveda ne pomeni, da jih Windows 7 nima. Pri Gizmodu so sestavili seznam sedmih najbolj očitnih.

1. Omejena možnost dodajanja elementov v opravilno vrstico

Opravilna vrstica v Windows 7 je sodi med večje novosti v uporabniškem vmesniku. Toda dodajanje elementov vanjo je omejeno; tako se bomo na primer zaman trudili, da bi v opravilno vrstico dodali koš ali bližnjice do USB naprav.

2. Neposredna nadgradnja z Windows XP ni mogoča

Če imate na računalniku nameščen Windows XP, ne boste mogli opraviti neposredne nadgradnje na Windows 7. Potrebna bo sveža namestitev na formatiran disk, kar pa nenazadnje niti ni tako slabo. Po dosedanjih izkušnjah se sveža namestitev dolgoročno obnese bolje kot nadgradnja s prejšnje različice operacijskega sistema.

3. Preveč klikov za odstranitev naprave

Za odstranitev USB naprave je potrebnih več klikov kot v dobrem starem Windows XP.

4. Večina gadgetov za namizje je neuporabnih.

Windows 7 ponuja precej gadgetov za namizje, a so ti (vsaj večji del njih) bolj ali manj sami sebi namen. Niti slučajno se ne morejo primerjati s tistimi iz Applovega Dashboarda ali Yahoojevega Konfabulatorja.

5. Windows Media Player je nepregleden

Multimedijski predvajalnik Windows Media Player je dobil še več možnosti in funkcij, a na žalost je zaradi tega postal zelo nepregleden. Namesto, da bi z leti izboljševali njegov uporabniški vmesnik, so pri Microsoftu zgolj dodajali nove funkcije, posledica tega pa je, da postaja uporaba Media Playerja vedno bolj zapletena.

6. Standy in hibernacija še vedno ne delujeta kot bi morala

Funkciji standby in hibernacija sta že nekaj časa Ahilova peta Microsoftovih operacijskih sistemov. Tudi pri Windows 7 se včasih zgodi, da se računalnik enostavno noče "prebuditi" iz spanja ali pa za to potrebuje precej časa.

7. Nadzorna plošča je ena sama velika zmeda

V nadzorni plošči lahko izbiramo med dvema pogledoma - enostavnim in naprednim. Toda težava je v tem, da je enostaven pogled preprosto preveč enostaven oziroma na prvem nivoju ponuja le dostop do najosnovneših nastavitev. Če preklopimo na napreden pogled pa se odpre toliko možnosti, da se med njimi enostavno izgubimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 pomanjkljivosti Windows 7

7. Nadzorna plošča je ena sama velika zmeda

V nadzorni plošči lahko izbiramo med dvema pogledoma - enostavnim in naprednim. Toda težava je v tem, da je enostaven pogled preprosto preveč enostaven oziroma na prvem nivoju ponuja le dostop do najosnovneših nastavitev. Če preklopimo na napreden pogled pa se odpre toliko možnosti, da se med njimi enostavno izgubimo.

troo troo.. control panel je res zanic...

pa start menu mi sploh ni vsec, ker se ne odpira v desno, kot v XPjih (za visto nvm ker je nisem nikol probou)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imetniki Windows Viste Home Premium, Professional in Ultimate naj bi bili pod določenimi pogoji upravičeni do brezplačne nadgradnje na Windows 7.

Po neuradnih informacijah naj bi Microsoft ob izidu novega operacijskega sistema uporabnikom Viste ponudil brezplačno nadgradnjo na Windows 7.

Možnost brezplačne nadgradnje naj bi bila omejena na določeno časovno obdobje ter na Vistine različice Home Premium, Professional in Ultimate.

Določene podrobnosti o upravičenosti do nadgradnje naj bi Microsoft prepustil prodajalcem računalnikov.

...torej za vse, ki imamo licenco od Viste bo to res super, downgrade pravice za xp pro in še upgrade pravice za Win7.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Trenutno jih laufam na starem geplu in zgleda zaenkrat vse OK, ali celo bolje kot prej na XP-jih :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Release Candidate že zunaj :OK: To je že skoraj končna verizija, tko da nej bi pomoje mogl kr vredu laufat use :)

Download here:

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/default.aspx

Tega sem naložil tudi sam. Me pa nekaj muči. Med delom mi vsake toliko javi, da je disk tik pred izdihom, naj naredim kopijo ...

Disk je sicer cca 3 leta star in pod prejšnjim OS ni nikoli kazalo na kako napako :unsure:

Pri namestitvi je tudi javil, da se ne more namestit na to particijo, ker je fuč. Potem je namestitev šla brez težav do konca (cca 15 minut :slap: ) tako da kar ne morem verjet. Vsaj tu šišnejo XP-je popolnoma, Viste pa tako nisem niti probal (na srečo) .

A to z diskom javlja še komu ??

OS 7 ???

Jaz deskam na OS 10tki že kar nekaj časa!

A se ti zdi to tema o Mac OS :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa kaj z driverji za W7? Se jih da kej dobit? Jst za moj USB tv tuner lahko najbrž samo sanjam? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!