Skoči na vsebino

SYM Jet Euro X 50 problem


Murderdoll

Priporočene objave

Ahoj!

Imam problem s svojim SYM Jet mopedom in me zanima ali je že kdo imel podobne težave in našel rešitev. Moped se je lepega dne že nekaj časa nazaj nenadno odločil da ne bo deloval. Vmes sem poskusil vse za kar se čutim opravilno sposobnega...pucanje vsega kar se spucati da in menjava svečke. Moped je vedno po kakšnem od teh posegov po enournem verglanju na nožni starter vžgal, ampak samo za eno vožnjo in potem spet po starem. Bencin se voha in iskra je, zato me zanima kaj bi lahko bilo narobe.

Na katerikoli servis sem klical so mi vedno prestavljali datum ko naj ga pripeljem, saj žal nimam Aprilije ali Gilere, za SYMa pa se vsem jebe. Tri četrt uradnih servisov ne servisira več SYMov, RES ne vem zakaj. Če kdo ve kaj bi lahko bil problem in zna porihtat z veseljem plačam.

Če ne drugega moped težko prodajam za več kot 58€ če mi ne bo vžgal.

Hvala za vaše odgovore!

LP Gašper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej to ni važn, itak je vžig na štrom vedno slabš delu kokr ročni oz. nožni...ko se mi je prvi spraznu si nisem dal preveč dela s tem ga vžigal na nogo.

Poleg tega sem pa tudi akumolator nafilal in ga potem samo spraznil:P

LP

Popravljeno . Popravil Murderdoll
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jest bi vseeno probal nek dobit od frenda akumolator pa probat sam. Ker drugega dvomim da bi blo lahko kaj narobe. Če rečeš da si vse spucu, drgač pa hitrost pa vožnja je enaka kot prej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahoj!

Imam problem s svojim SYM Jet mopedom in me zanima ali je že kdo imel podobne težave in našel rešitev. Moped se je lepega dne že nekaj časa nazaj nenadno odločil da ne bo deloval. Vmes sem poskusil vse za kar se čutim opravilno sposobnega...pucanje vsega kar se spucati da in menjava svečke. Moped je vedno po kakšnem od teh posegov po enournem verglanju na nožni starter vžgal, ampak samo za eno vožnjo in potem spet po starem. Bencin se voha in iskra je, zato me zanima kaj bi lahko bilo narobe.

Na katerikoli servis sem klical so mi vedno prestavljali datum ko naj ga pripeljem, saj žal nimam Aprilije ali Gilere, za SYMa pa se vsem jebe. Tri četrt uradnih servisov ne servisira več SYMov, RES ne vem zakaj. Če kdo ve kaj bi lahko bil problem in zna porihtat z veseljem plačam.

Če ne drugega moped težko prodajam za več kot 58€ če mi ne bo vžgal.

Hvala za vaše odgovore!

LP Gašper

Sm meu podobn problem pa je bil plovec v fergazarju zanič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poskusil tudi z drugim akumolatorjem...ista zgodba. Drugače se mi je pa nekaj časa pred incidentom končna hitrost zmanjšala iz 70 na 65 km/h in nevem če ima to kaj veze s tem.

@Markko...ali bi lahko trotu kot sem jaz povedal kje je ta plovec da preverim njegovo stanje.

Hvala

LP Gašper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plovec je na spodnji strani vpilnjača v ˝lončku˝. Njegova funkcija je, da ko se lonček napolni z bencinom se plovček dvigne ter z zapiralom (ki izgleda kot nekakšen špičast čep) zapre dovod bencina. Poglej, če se stvar lepo tekoče zapira in odpira ter spihaj še notranje dize. Očisti tudi filter bencina na pipici. Poglej tudi če je zračni filter čist. Iskra praviš da je vredu...

Lahko pa da je cilinder pregret oz. malo ribnjen. Čeprav bi jaz stavil na zamašeno dizo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa trojan69, se bom jutri lotil fergazerja pa upam da bo obrodilo sadove. V ponedeljek ali torek pa prileti kolega ki se malo bolje spozna in ga bova v nulo razstavila. Dokler ne izvem kaj je narobe enostavno ne morem mirno spat.

Hvala vsem za pomoč, sporočim kdo je imel prav.

LP Gašper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Oj!

Po dolgem času od okvare bi rad samo povedal da so bili krivi neki releji oz. neki s štromom, nevem točno kaj, ampak baje nič presenetljivo dragega. Zadevo je pa rihtal šele tip ki sem mu moped prodal:P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Imam sym jet euro 50x 2004 letnik

in se od novega motorja naprej že takoj sprazni akumulator. Bil je že polnjen, zamnejan z novim, skuter je tude že biu na servisu (zaradi tega) pa ga na uradnem servisu niso mogli popravit. Serviser na yamaha centru pa je rekel da je to seriska napaka in da so oni to že odparvili (vendar so zelo dragi tako da ga nebi k njim peljau). Je meu že kdo isti problem? Pa če mi lahko zaupa kako ga je rešil?

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pozdravljeni jst mam en čuden problem ..zjutri ko je mrzlo motor deluje normalno ko pa postane +15 stopinj pa motor začne trokirat .. gledu sm že če je avspuh problem ampak ni tko da nvm kaj je narobe če se je že kom podobno dogajalo? skuter je pa namreč sym jet basix 50 hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni jst mam en čuden problem ..zjutri ko je mrzlo motor deluje normalno ko pa postane +15 stopinj pa motor začne trokirat .. gledu sm že če je avspuh problem ampak ni tko da nvm kaj je narobe če se je že kom podobno dogajalo? skuter je pa namreč sym jet basix 50 hvala :D

Najprej poglej zračni filter in ga očisti, če bo še zmeraj nagajal pa preveri svečko v kakšnem stanju je.

To je nekaj osnovnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse osnovne stvari sm že pregledu svečka je nova ampak to je že ko je bla stara svečka zajebaval tk da nvm kaj bi biv lahko vzrok te težave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

mene pa zanima če je meu že kdo take težave in sicer mama skuter sym basix 50 in dobi preveč bencina ko nekaj časa dela priteče bencin skozi zračni filter je mel kdo kakšne take probleme???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če je meu že kdo take težave in sicer mama skuter sym basix 50 in dobi preveč bencina ko nekaj časa dela priteče bencin skozi zračni filter je mel kdo kakšne take probleme???

Je imel nekdo točno na takem motorju isti problem in sicer po enem letu ga je vžgal in mu je to začelo delat. Peljal ga je na servis in so mu zamenjali cel uplinjač, češ da je pač oksidiral od znotraj. Motor je potem normalno delal.

To sem samo slišal, ne vem dejanskega stanja, tako da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je imel nekdo točno na takem motorju isti problem in sicer po enem letu ga je vžgal in mu je to začelo delat. Peljal ga je na servis in so mu zamenjali cel uplinjač, češ da je pač oksidiral od znotraj. Motor je potem normalno delal.

To sem samo slišal, ne vem dejanskega stanja, tako da...

aja...jst sm najdu problem in sicer je bil krivec plovček ni dobro potiskov tisto igerco za zaporo bencina :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja...jst sm najdu problem in sicer je bil krivec plovček ni dobro potiskov tisto igerco za zaporo bencina :D

Tako je, isti problem sem imel jaz na Apnu. Razstavil ves uplinjač, ga spihal s kompresorjem in opral potem sem ga pa sestavil in je blo OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, to se ponavad zgodi. Sem mel zarad tega celo poplavo bencina v garaži. Odpovedala vakumska pipica za bencin+igla. (hudič mel mlade)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

da iskoristim kar to temo.

Kje se da kupiti rezervne dele za SYM?? (Trgo avto je menda propadel)

In sicer za štirikolesnika 200

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

da iskoristim kar to temo.

Kje se da kupiti rezervne dele za SYM?? (Trgo avto je menda propadel)

In sicer za štirikolesnika 200

am...zdej je trgovina velo center......še neki me zanima ve kdo mogoče zakaj mi moj sym euro jet x letnik 2008 ko dam gas pa ga tiščim na pol gasa mal dle časa pe se mi po kakih 10 sekundah začne dušit

hvala LP

Popravljeno . Popravil cityfaca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
  • 6 let pozneje...

Pozdravljeni! 

Jaz sem se peljal z symom in se mi sam ugasnil sredi ceste, iskro ma , sem spucall frgazer I dize v njem, svečko dal novo ima iskro, noče vzgat niti. Ročno niti nožno, sam vergla noče pa uzgat, kaj bi to bilo? 

pred 3 minutami, Matko11 pravi:

Pozdravljeni! 

Jaz sem se peljal z symom in se mi sam ugasnil sredi ceste, iskro ma , sem spucal frgazer I dize v njem, svečko dal novo ima iskro, noče vzgat niti. Ročno niti nožno, sam vergla noče pa uzgat, kaj bi to bilo? 

 

Popravljeno . Popravil Matko11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!