Skoči na vsebino

Motocikel in prenosni računalnik


MiNa

Priporočene objave

Na tujih forumih sem opazil, da že kar nekaj popotnikov uporablja stvarčico od katere se že kar težko ločimo tudi na potovanju. Seveda ne na kakšnem enodnevnem ali dvodnevnem potepu. Priznam pa, da mi na poti po Ukrajini in Romuniji ideja ni bila neumna.

Prenos slik iz fotoaparata, pregled prevožene poti na malo večjem zaslonu kot na GPS in še .....

Glede na trenutno ponudbo mini prenosnikov (http://www.ceneje.si/mini-prenosniki) bi se že dalo razmišljati v tej smeri.

Sedaj pa PRO ET CONTRA.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tujih forumih sem opazil, da že kar nekaj popotnikov uporablja stvarčico od katere se že kar težko ločimo tudi na potovanju. Seveda ne na kakšnem enodnevnem ali dvodnevnem potepu. Priznam pa, da mi na poti po Ukrajini in Romuniji ideja ni bila neumna.

Prenos slik iz fotoaparata, pregled prevožene poti na malo večjem zaslonu kot na GPS in še .....

Glede na trenutno ponudbo mini prenosnikov (http://www.ceneje.si/mini-prenosniki) bi se že dalo razmišljati v tej smeri.

Sedaj pa PRO ET CONTRA.

osebno sem letos kupil Asus-a EEEPC za takšne stvari...razlogi zakaj....majhen, gor laufa windows XP, predvsem pa kar mi je pomembno, da nima diska, temveč SSD spomin....tako je posledično neobčutljiv na vibracije (katerih na motorju ni malo)...ima tudi brezžično povezavo in mrežni priključek

in ravno slike in prenosi slik iz fotoaparata na računalnik oziroma na zunanji disk je tista stvar, zaradi katere sem nabavil ta prenosni računalnik...seveda ni nič narobe, če je na zunanjem disku tudi kakšen film, da si ga človek pogleda zvečer v šotoru...

letos nabavljam tudi kamero samo na SD kartice in tukaj računalnik še kako pride prav...

Največja jeba je iskati v tujini kje kakšen računalnik zaradi prenosa slik na USB ključ ali na DVD....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ žav

Igračko sem si želel odkar je prvi EEE dobil naslednike in konkurenco. 400 Eur je bilo preveč za ne nujno potrebno igračko,potem sem pa odkril da jo Telekom ponuja naročnikom po 24x13 Eur.Res da ima HD vendar če jo ne rabiš med vožnjo ni krize.SSD je načeloma boljši vendar je trenutno še vedno švoh na Gbajtih.Zadevica je super v navezi z fotoaparatom,GPS-Mapsource,muzika,Skyp,pregledovanje mikrofiš v garaži...z brezžičnim ruterjem šiba internet povsod po in okoli bajte.V primerni torbici ga vržem v nahrbtnik in ga nesem kamorkoli.Če nisem prav na terenu sem si omislil BT miško.

Samo dve stvari moram še mal poštudirat:(brez)žični internet v širnem svetu in napajanje.Pri nas v glavnem še podtikajo 3celične baterije(ca 2200mAh,2.5 h avtonomije),"napredni"svet ima v glavem 6 celične-4400 mAh,dobi pa se še 6600 in 7800.

Ugodno bi se bilo priklopit tudi na svinčeno baterijo,samo zgleda da bo treba en swičer na 19V scinit,čeravno je pak 11V.

LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Link res ne dela. Ni mi pa jasno zakaj se voziš po jajcih jaz se vozim po cestah :whistle: !

saj več ne, zdaj se tudi po cesti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugodno bi se bilo priklopit tudi na svinčeno baterijo,samo zgleda da bo treba en swičer na 19V scinit,čeravno je pak 11V.

Ena ideja je lahko 6V baterija, ki jo vežeš serijsko akumulatorju, Pol jo pa z akumulatorjem napolneš. Čeprav pol najbrž manj placa in teže pretvornik zasede, kot pa baterija... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno sem letos kupil Asus-a EEEPC za takšne stvari...razlogi zakaj....majhen, gor laufa windows XP, predvsem pa kar mi je pomembno, da nima diska, temveč SSD spomin....

.......Največja jeba je iskati v tujini kje kakšen računalnik zaradi prenosa slik na USB ključ ali na DVD....

bmw, se bova enkrat malo pomenila! :hmm: :yes:

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, končno ena tema kjer lahko kaj pametnega povem in ne samo sprašujem :naughty:

Tamali so čisto kul za na hitro kaj opravit (pretočit slike, na easy kaj napisat, prebrat kak mail,... ) . Za resno delo so prešvoh, predvsem imajo pa premali zaslon (verjemi, težko je že samo postavit sliko v A4 text). Če rabiš za fotke, vzemi takega ki ima klasičen disk in ne SSD (kapaciteta).

Po jajcih ni treba vozit (če bi vedli kaj vse dajo pri meni čez notebooki ko skačem po terenu... ) ne s klasičnim ne z mini (ko je ugasnjen je -ne glede na tip diska- seveda odporen na tresljaje)- seveda to ne pomeni da ga daš lahko na dno kovčka in nanj postaviš plato piva :-)

Polneš preko avtopolnilca za notebooke (univerzalni so okoli 25 eur), seveda ne prakticiraj pri ugasnjenem motorju delat preko cigaretvtikača (klasičen 15" HP ima 65W adapter, imajo pa 15ke sicer tudi do 90W in več, kar pomeni da bo kmalu prazen akumulator). Tamali imajo okoli 35W, s čimer boš tudi izpraznil- polneš torej ko se voziš (kabel potegneš do kufra).

Za mini notebooke se dobi tudi extra baterije tako da ti ni treba skrbeti za "svinčene akumulatorje" (ki niso primerni za praznjenje-polnjenje do konca); naprimer 9-celično (namesto 3-celične ki je priložena in drži 2 uri) za Acer One: http://www.amazon.com/Aspire-Battery-9-cel...k/dp/B001K2L2RC ... če boš hotel po celem dnevu vožnje gledat v notebook nad 8 ur (ker imaš original + veliko) ti pa itak ni pomoči :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo, to pa res ni slaba ideja.

Bmw; pa bi tale tvoj asus zmogel mogoče satelitsko navigacijo. Če obstaja varianta, da bi med vožnjo mini prenosnik v tanktorbi deloval kot gps naprava ne pogledam nobenega garmina več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bmw ...

... jaz sem pa zmeraj mislil da sodiš v hard motoriste in ne v cyber ... :whistle: :evilgrin: :whistle: :evilgrin:

(šemalopabodonekaterivozilimotorjesamovcayberprostorupress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo, to pa res ni slaba ideja.

Bmw; pa bi tale tvoj asus zmogel mogoče satelitsko navigacijo. Če obstaja varianta, da bi med vožnjo mini prenosnik v tanktorbi deloval kot gps naprava ne pogledam nobenega garmina več.

Navigacije gor nisem probal....zato imam garmina nuvi 250.....in dela BP...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bmw ...

... jaz sem pa zmeraj mislil da sodiš v hard motoriste in ne v cyber ... :whistle: :evilgrin: :whistle: :evilgrin:

(šemalopabodonekaterivozilimotorjesamovcayberprostorupress)

mah ja, no.....saj veš, da se peljem samo od bifeja do cyber bifeja... :evilgrin: .)

drugače je pa res jeba nekje v tujini, ko ne znaš jezika iskati kakšnega fotografa, ki bi ti lahko pretočil slike....po izkušnji v Romuniji, kjer je na digitalnem fotoaparatu iskal film :eek: :kva2: , sem takoj nabavil laptopa in sedaj teh težav ni več.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem kake fotoaparate vozte sabo na potovanja, da morte sprot slike dol devat. Js mislm da je čist dost ena 4gb kartica, če pa ni je pa cenej da si kupš še eno al pa dve kukr da zarad slik kupš tak prenosnik. Pol pa ga ne upaš u šotori pustit da ga neb kir spizdu, pa ga morš sabo nosit. Js nism za te zadeve. Mislm da je dost če maš sabo telefon, fotoaparat, pa mogoče če si čist ta lev za kej zment se še en GPS.

AVANTURA je cilj potovanja z motorjem!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo, to pa res ni slaba ideja.

Bmw; pa bi tale tvoj asus zmogel mogoče satelitsko navigacijo. Če obstaja varianta, da bi med vožnjo mini prenosnik v tanktorbi deloval kot gps naprava ne pogledam nobenega garmina več.

In kako boš gledal kje se pelješ? imel na tanku odprt notebook? :-)

NK48: fotke so primer...drugače pa če ga rabiš veš zakaj ga imaš, da bi ga nosil s sabo "da bi imel računalnik" se pa strinjam je bedno. Eni imamo tak šiht, če je treba uredit je treba uredit...eni pa take babe da zvečer ne da, pa greš igrat pasjanso namesto da gledaš v strop šotora :lol1:

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem kake fotoaparate vozte sabo na potovanja, da morte sprot slike dol devat. Js mislm da je čist dost ena 4gb kartica, če pa ni je pa cenej da si kupš še eno al pa dve kukr da zarad slik kupš tak prenosnik. Pol pa ga ne upaš u šotori pustit da ga neb kir spizdu, pa ga morš sabo nosit. Js nism za te zadeve. Mislm da je dost če maš sabo telefon, fotoaparat, pa mogoče če si čist ta lev za kej zment se še en GPS.

AVANTURA je cilj potovanja z motorjem!!!

se popolnoma strinjam s tabo, dokler so potovanja kratka.....ko boš pa enkrat potoval po tri tedne v kosu po tujini, ti je pa dostikrat premalo tudi 2X4Gb...

in cilj potovanja ni avantura....vsaj zame ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.eni pa take babe da zvečer ne da, pa greš igrat pasjanso namesto da gledaš v strop šotora :lol1:

kako se pa to lahko zgodi???? :eek: :blink:

Pervy ima zelo podučen podpis pod objavami....očitno ve , kako se streže stvari.... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam s tabo, dokler so potovanja kratka.....ko boš pa enkrat potoval po tri tedne v kosu po tujini, ti je pa dostikrat premalo tudi 2X4Gb...

in cilj potovanja ni avantura....vsaj zame ne

Tehnika gre naprej, se dobijo že 16gb. Ok, sej ne rečem, za zelo dolg potovanje je res super, pa da maš še internet gor. Pol morš pa tut gledat da ga lahko napolniš če nimaš 12v polnilca. Kar se tiče pa gledanju filmov zvečer se mi zdi pa bedarija - to lhk počnem doma. Al greš zvečer mal vn, če pa že žena ne da se pa zakur kak ogenček (sploh če si v družbi), pol pa debate, kak pirček in pa obvezno karte al pa kake druge družabne igre. Ni bolšga. Vsak ma svoje razmišljanje, js osebno tud tistih ne razumem ki grejo nekam na morje pol pa televizijo tm gledajo. Mi je pa vseen tut če playstation sabo pelejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nk84, se popolnoma strinjam s tabo. Cilj potovanja je da se malo odklopim, da pozabim na vsakdan, na pa da za sabo vlačim kovček elektronike in zvečer namesto sončnega zahoda gledam v ekran...

Preden planete po meni naj vam samo povem, da je to moje mnenje, do katerega imam pravico - vsaj mislim tako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnika gre naprej, se dobijo že 16gb.Ok, sej ne rečem, za zelo dolg potovanje je res super, pa da maš še internet gor. Pol morš pa tut gledat da ga lahko napolniš če nimaš 12v polnilca. Kar se tiče pa gledanju filmov zvečer se mi zdi pa bedarija - to lhk počnem doma. Al greš zvečer mal vn, če pa že žena ne da se pa zakur kak ogenček (sploh če si v družbi), pol pa debate, kak pirček in pa obvezno karte al pa kake druge družabne igre. Ni bolšga. Vsak ma svoje razmišljanje, js osebno tud tistih ne razumem ki grejo nekam na morje pol pa televizijo tm gledajo. Mi je pa vseen tut če playstation sabo pelejo.

Je treba tudi tehniko mal poznat....večina fotoaparatov (razen najnovejših seveda) ne podpira 16Gb, saj so to SDHC, katere pa fotoaparati ne prepoznajo....mimogrede , tudi navadni čitalci SD kartic ne berejo ....govora je seveda samo o fotoaparatih,ki uporabljajo SD spominske medije

In ko pelješ zadaj deklico, kateri je v veselje slikati med vožnjo (bognedaj tudi kakšen filmček posnet) , potem ti kaj hitro začne zmanjkovat spomina.

Drugače imeti laptopa s sabo zaradi gledanja filmov je res bedarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!