Skoči na vsebino

Solex 3800


basklub

Priporočene objave

Filter za gorivo v tanku sem vzel ven in očistil, prav tako tistega v fergazarju. Kompresijo ima zelo dobro (tudi vsa tesnila so nova in z gumo zaprti ležaji), vžge takoj. Zraka mi po mojem nikjer ne vleče notri, tudi gorivo, ki teče skozi prozorno povratno cev na vrhu je brez kakršnihkoli mehurčkov. Opazil pa sem, da če motor postavim na stojalo, doseže v prostem teku želenih 30-32 km/h ko je balanca nagnjena v desno, če pa jo premaknem proti levi pa motor začne trokirati in izgubljati moč (kolo se vrti le še 24 km/h). Kaj bi lahko bil razlog za to?

Razlog je sigurno membranska črpalka za gotivo.,Ko že omenjaš ležaje z semeringi, če si te namontiral na glavno gred se neboš dolgo vozil kajti za dvotaktno mašino morajo biti veno ležaji z bronzano košarico sicer nimajo mazanja ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede ležajev bom še enkrat kontaktiral trgovca. Namreč kupil sem jih pri trgovcu v tujini, ki prodaja le original dele za Solex, tako, da ti ležaji so prišli zraven poleg bata in obročkov, poizkušal pa bom kje ugodno dobiti še novo črpalko za gorivo. Hvala lepa za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so original del morajo bit OK, ne skrbi. Preden kupuješ novo črpalko preveri če je res pokvarjena (se pa strinjam z Bremzerjem, zna bit to napaka). Pod lučjo maš kvadraten alu pokrov do katerega vodita dve cevke (ena iz tanka in ena do ferga). Od vij 4 vijake in poglej če je membrana pod pokrovčkom strgana oz. če je otrdela.

Pletenica za plin deluje, se ne zatika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so original del morajo bit OK, ne skrbi. Preden kupuješ novo črpalko preveri če je res pokvarjena (se pa strinjam z Bremzerjem, zna bit to napaka). Pod lučjo maš kvadraten alu pokrov do katerega vodita dve cevke (ena iz tanka in ena do ferga). Od vij 4 vijake in poglej če je membrana pod pokrovčkom strgana oz. če je otrdela.

Pletenica za plin deluje, se ne zatika?

Pišeš kar v tri krasne ! ! a sploh veš da je ta membrana " ČRPALKA"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

črpalka=membrana+tesnilo+ohišje, ki je v primeru solexa vdelano v blok motorja. Menja se seveda samo membrano ter tesnilo.

 

P.S. ne vem s čim sem te tokrat razjezil, mogoč s tem, da se strinjam z tabo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

črpalka=membrana+tesnilo+ohišje, ki je v primeru solexa vdelano v blok motorja. Menja se seveda samo membrano ter tesnilo.

 

P.S. ne vem s čim sem te tokrat razjezil, mogoč s tem, da se strinjam z tabo :)

 

Ja, pletenice so tudi komplet nove z bodni, dodajanje "gasa" preko ročice za gas dela lepo. Morda sem pozabil zapisati, pri obnovi sem zamenjal tudi plastični sedež membrane in membrano črpalke, čeprav je prvotna izgledala še zadovoljivo. Včeraj sem zmontiral nazaj staro membrano s plastičnim sedežem, a težava ostaja, moped ne gre več kot 21 km/h. Kot sem zapisal včeraj, če malo odvijem spodnjo konusno matico na črpalki, ki poveže bakreno cevko iz tanka za gorivo s črpalko, motor vsaj v prostem teku začne vrteti sprednje kolo ca. 32 km/h (a takrat se pojavijo mehurčki zraka v povratni prozorni cevki, tako, da takrat začne vleči zrak, zato pod obremenitvijo moči še vedno ni), če matico nazaj zategnem, se hitrost zniža na 21 km/h. Kot sem nekje prebral, so v črpalki tudi neke kroglice, ki da lahko delajo težave še "zalepijo", a v mojem primeru, če stresem črpalko, se lepo sliši prosto gibanje kroglic. Malo sem že obupal, da mi bo uspelo rešiti težavo :-(   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 1 leto pozneje...
On 19. 2. 2016 at 11:52 AM, Keanu said:

Pozdravljeni, sem zasledil da bo v kratkem potrebno registrirati tudi kolesa z motorjem. Se pravi, bo to veljalo tudi za Solexe?  Hvala in lp

To tudi mene zanima, se je kdo mogoče že pozanimal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!