Skoči na vsebino

Napetostni inverter - pretvornik (12V - 220V)


matekov

Priporočene objave

Mene pa zanima, a je mogoce imet na motorju pretvornik iz 12v na 230v oz 220v, torej da bi lahko polniu baterijo prenosnika, mobitel, fotoaparat?

Stvar je namenjena avtomobilom, a ima kdo to stvar na motorju?

Izdelki se prodajajo z različno izhodno močjo (75w-300w), a je pri tem načeloma kaka razlika, če motor ne proizvede maksimalne izhodne moči?

Hvala za odg. lp

15834.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, a je mogoce imet na motorju pretvornik iz 12v na 230v oz 220v, torej da bi lahko polniu baterijo prenosnika, mobitel, fotoaparat?

Jaz sem nekaj podobnega uporabljal lani poleti. Polnil sem samo mobitele in baterijo za fotoaparat. V principu ni nobene velike razlike med avtomobilom in motorjem, upoštevaj pa KREPKO manjšo kapaciteto akumulatorja. Laptop je kar požrešna žvalca. Napajlniki so ca. 100W, kar ob idealnem izkoristku pomeni okoli 8A na 12V. Če imaš 15Ah akumulator boš hitro dobil tisti žalostni pogled. Pri uporabi po pameti pa funkcionira BP.

LP,

Gorazd

Popravljeno . Popravil Gorazd11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm..jaz bi uporabljau le za napolnit baterijo prenosnika (prenosnik ugasnjen), torej bi jo dal pounit med vožnjo.

Kar pa naj nebi bilo prevec požrešno, ali pač?

Prodajajo pa razne druge vmesnike - pretvornike za napajat laptop, kot kaže slika, a rad bi se izogniu da bi meu s sabo za vsako električno napravo (kamera.. ) različn vmesnik. :BUA:

amazool_b050_shop.jpg

Pretvornik katerega se tiče tema pa ti ponuja standardn izhod - "vtičnica"

8601001.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tako hudo,je pa lahko zelo uporabno in glede na to da gre pri teh zadevah za swičerje so napetosti zelo stabilne in praktično zanemarljive izgube.Brez sivih celic pa lahko sprazniš vsako baterijo.Tejk a luk:

http://www.ceneje.si/CX0004D1F3_-_trust-av...nosnik-pw-1150p

http://www.ceneje.si/CX00023F9A_-_trust-un...nosnik-pw-1200p

LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!