Skoči na vsebino

Crash pads, bars, zaščitni loki, bunke..


danixxx

Priporočene objave

Ima morda kdo že izkušnje s crash padi (mushrooms), ki se jih privijači kar v oklep na mesto, kjer je ponavadi z vijaki pritrjen? V primerjavi s "pravimi" padi, stanejo precej malo - ~27EUR. Kolikšna je možnost, da ob morebitnem padcu kar celo stran oklepa odtrga?

post-15712-1243878434_thumb.jpg

post-15712-1243878440.jpg

post-15712-1243878445.jpg

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se tisti M6 šraufek precej hitro zvije ali odlomi, in potem je crash pad tisti, ki stre okvir na mestu kjer je prišraufan.. No, lahko se motim, ampak tako mi deluje vse skupaj.. Jaz bi dal raje prave crash pade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima morda kdo že izkušnje s crash padi (mushrooms), ki se jih privijači kar v oklep na mesto, kjer je ponavadi z vijaki pritrjen? V primerjavi s "pravimi" padi, stanejo precej malo - ~27EUR. Kolikšna je možnost, da ob morebitnem padcu kar celo stran oklepa odtrga?

Igor, če te bo slučajno zanimalo, lahko montirava LSL crash pade, če si za. Naredim nosilce, pa sva zmagala ;).

post-14902-1243951162.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje.

če bi recimo jaz kupila te LSL crash pade brez vijakov in bi potem vijake kupila v trgovini, kjer prodajajo vijake s pravim navojem in s pravo dolžino, a bi bilo ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj ugibam.

Odvisno iz kakega materijala bi bili, more bit nekaj da ne bo ravno takoj počlo ali se zvilo, ampak vseeno prej kot okvir. Recimo če bi bli vijaki iz titana ji jst ne bi gor dajal :D

Spet ugibam, ampak najvrjetneje so tele vijaki ki jih dobiš zraven drsnikov aluminijasti, da se lahko lepo zvijejo če je potrebno. Te v trgovini so pa kak zajeban želez :)

Mal se hecam, ker mislem da se tud vi, da na crach padih šparate :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno priporočilo za Crash Padse za mojo Ninjo?

Ima Čarman dobre (če jih sploh ma)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje.

če bi recimo jaz kupila te LSL crash pade brez vijakov in bi potem vijake kupila v trgovini, kjer prodajajo vijake s pravim navojem in s pravo dolžino, a bi bilo ok?

vijaki so verjetno kot pri mojem mopedu izvenstandardni, imam M10x1,25 navoj, v trgovini dobiš samo M10x1,5 tako da bi jih morala dati naredit.....pa še distančnike rabiš ponavadi, in šele na distančnike grejo bunke, vijaki so pa alu ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vijaki so verjetno kot pri mojem mopedu izvenstandardni, imam M10x1,25 navoj, v trgovini dobiš samo M10x1,5 tako da bi jih morala dati naredit.....pa še distančnike rabiš ponavadi, in šele na distančnike grejo bunke, vijaki so pa alu ja

aha.

obstaja trgovina, kjer ti naročijo vijake po želji.

drugače pa... lahko bi jih doma naredili. imamo enega, ki se ukvarja s takimi rečmi. bom ga vprašala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če že nekaj narediš doma je bolje da vse, saj samo bunke pridejo 50€, potem moraš pa še nosilce in vijake kupit za svoj moped

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bunke ni problem... jih že imam... tiste črne, klasične...

rabim samo šraufe, nič druga.

zato sprašujem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bunke ni problem... jih že imam... tiste črne, klasične...

rabim samo šraufe, nič druga.

zato sprašujem :whistle:

Jaz sem vijake dobil zraven crash padov, vendar trdote 8.x, na motorju so 10.x, torej trši oz. bolj jekleni. Iskal sem vijake 10.x vendar jih nisem dobil, zato sem pri našem lokalnem drejarju naročil vijake 9.x in mi jih je nabavil za nekaj čez ali celo manj kot 1€ po komadu, če bi pa naročil 10.x bi mi pa moral vijak narediti in bi me vsak prišel okol 15€. Skrajšal sem jih pa sam in sicer tak, da sem z šublerejem zmeril kolk je navoj dolgi in koliko pridoda crash pad. Dolžina navoja na levi in desni strani namreč ni simetrična!!

Mislim (nisem čisto siguren), da v Merkurju teh vijakov niso imeli, ker imajo metrični navoj nemasto colskega ali pa so samo imeli trdoto 8.x, česar pa seveda nisem hotel vzeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dobila vijake zraven crash padov, vendar niso pravi.

dobila sem navaden navoj, jaz potrebujem fini navoj.

ti, ki sem jih dobila zrave, so bili trdove 8.9. šla sem gledat v merkur, vendar teh vijakov ne prodajajo. mi jih je nekdo naročil in bi naj prišli po pošti. če jih do konca tedna ne bo, potem bomo mogli narediti jih doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dobila vijake zraven crash padov, vendar niso pravi.

dobila sem navaden navoj, jaz potrebujem fini navoj.

ti, ki sem jih dobila zrave, so bili trdove 8.9. šla sem gledat v merkur, vendar teh vijakov ne prodajajo. mi jih je nekdo naročil in bi naj prišli po pošti. če jih do konca tedna ne bo, potem bomo mogli narediti jih doma.

Se mi je zdelo, da ni colski navoj (take imajo v Merkurju), vednar nisem bil čisto siguren ... Drugače pa te vijake ni problem dobiti, saj jih strojniki imajo, pa mislim, da bi tudi trdota 8.x bila dovolj, ker če padeš in imaš preveč jeklen vijak se lahko zgodi, da se vijak ne zvije ampak ti odtrga okvir. Pač moraš imeti tako srečo, ampak mi računamo, da ne pademo :)

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

colske navoje imajo v vb pa kakšnih zda.

evropejci imamo pa lepo metrične, samo različne korake navoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

colske navoje imajo v vb pa kakšnih zda.

evropejci imamo pa lepo metrične, samo različne korake navoja.

Verjetno sem ga tukaj res pobiksal, ker to ne vem točno :blush: , sam mi gre kr naprej po glavi colski navoj :slap: (pa ventil 3/4 cole, pa cev 1/2 (k glih nekaj delam, vodovod .... :), pa za navoje rezat tudi imam colske nastavke)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vijake dobil zraven crash padov, vendar trdote 8.x, na motorju so 10.x, torej trši oz. bolj jekleni. Iskal sem vijake 10.x vendar jih nisem dobil, zato sem pri našem lokalnem drejarju naročil vijake 9.x in mi jih je nabavil za nekaj čez ali celo manj kot 1€ po komadu, če bi pa naročil 10.x bi mi pa moral vijak narediti in bi me vsak prišel okol 15€. ...

... ti, ki sem jih dobila zrave, so bili trdove 8.9. šla sem gledat v merkur, vendar teh vijakov ne prodajajo.

Pozdravljeni, vidim da teče debata o vijakih in bolj kot tole berem, manj mi je jasno...

Če jaz pravilno razumem določene zadeve, tiste oznake o katerih govorite 8.8 , 10.9 , 12.9... niso oznake za TRDOTO.

Trdota se meri navadno po Vickersu, Brinelu, ipd. Odvisno od primera do primera.

Tisto o čemer vi govorite pa je t.i. razred TRDNOSTI. Tiste številke pomenijo napetost tečenja materiala. ( npr.: 8.8 pomeni 8x8=64, to je 640 MPa ali N/mm2)

Prosim, popravite me, če se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, vidim da teče debata o vijakih in bolj kot tole berem, manj mi je jasno...

Če jaz pravilno razumem določene zadeve, tiste oznake o katerih govorite 8.8 , 10.9 , 12.9... niso oznake za TRDOTO.

Trdota se meri navadno po Vickersu, Brinelu, ipd. Odvisno od primera do primera.

Tisto o čemer vi govorite pa je t.i. razred TRDNOSTI. Tiste številke pomenijo napetost tečenja materiala. ( npr.: 8.8 pomeni 8x8=64, to je 640 MPa ali N/mm2)

Prosim, popravite me, če se motim.

Ja nekak tako gre, sam k nismo domači pa bolj po domače povemo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, vidim da teče debata o vijakih in bolj kot tole berem, manj mi je jasno...

Če jaz pravilno razumem določene zadeve, tiste oznake o katerih govorite 8.8 , 10.9 , 12.9... niso oznake za TRDOTO.

Trdota se meri navadno po Vickersu, Brinelu, ipd. Odvisno od primera do primera.

Tisto o čemer vi govorite pa je t.i. razred TRDNOSTI. Tiste številke pomenijo napetost tečenja materiala. ( npr.: 8.8 pomeni 8x8=64, to je 640 MPa ali N/mm2)

Prosim, popravite me, če se motim.

Nekako tako....8x8=64 ......natezna trdnost....= Re, Rp0,2 = 640Mpa

Medtem, ko prvo številko, torej 8 pomnožiš z 100 in dobiš Rm = meja tečenja =800Mpa

Govorim o vijaku 8.8

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam mi gre kr naprej po glavi colski navoj :slap: (pa ventil 3/4 cole, pa cev 1/2 (k glih nekaj delam, vodovod .... :), pa za navoje rezat tudi imam colske nastavke)).

vodovo pa centralna je pa v colah. Pa nimam pojma zakaj. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vodovo pa centralna je pa v colah. Pa nimam pojma zakaj. :hmm:

Mogoče zato, ker se tudi cevi merijo v colah...razlika med navojema je pa med kotom boka navoja in sicer colski(withworth) 55°, metrični pa 60°.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vodovo pa centralna je pa v colah. Pa nimam pojma zakaj. :hmm:

Čist odvisno, če delaš z bakrom spet ne. Mal je zmešan vse to skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!