Skoči na vsebino

Povojni Poboji


Cartman

Priporočene objave

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

Ne.

 

Potem je komunizem utopija, socializem prav tako...in dlje časa, kot nekdo živi v nereali, bolj se odmika od realnosti? :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Tedybear pravi:

Si ti še sigurna, da si v pravi temi?  

Pravim le, da sm vedno bolj preprićan, da je bila  pred 70+ leti tista zmaga bolj od Uniona ali Laškega. :ras:

No to lahko trdi samo nekdo, ki zelo ampak res zelo slabo pozna zgodovino.

A ti veš, da nas ne bi bilo, če bi zmagal nacizem. Veš kako so bili rangirani Slovani, ko podljudje, ki jih je treba iztrebiti za Slovani so bili samo še Romi in Judje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, dr.looney pravi:

Ne.

 

 

pred 4 minutami, maiden pravi:

kaj si zmedena,kaj ti ni jasno....

A sta vidva mal falila temo.....ne mi uhajat:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

No to lahko trdi samo nekdo, ki zelo ampak res zelo slabo pozna zgodovino.

A ti veš, da nas ne bi bilo, če bi zmagal nacizem. Veš kako so bili rangirani Slovani, ko podljudje, ki jih je treba iztrebiti za Slovani so bili samo še Romi in Judje.

ta se je tudi s komunizmom in socializmom ubadala, čeprav je verjetno imela druge "priložnosti"

https://sl.wikipedia.org/wiki/Rosa_Luxemburg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, dr.looney pravi:

No to lahko trdi samo nekdo, ki zelo ampak res zelo slabo pozna zgodovino.

A ti veš, da nas ne bi bilo, če bi zmagal nacizem. Veš kako so bili rangirani Slovani, ko podljudje, ki jih je treba iztrebiti za Slovani so bili samo še Romi in Judje.

 Škoda, ker nisi dojela, pa mi odgovarjaš v stilu predmeta Zgodovina za 6.r. OŠ iz leta 1970.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Tedybear pravi:

 Škoda, ker nisi dojela, pa mi odgovarjaš v stilu predmeta Zgodovina za 6.r. OŠ iz leta 1970.

 

..sem pričakovala nekaj takega...tudi prav... :fredyjecar:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 11. 2017 ob 9:45, maiden pravi:

se strinjam stjeb...sploh knjiga z naslovom Jeruzalem,Jeruzalem je zelo dobro zgodovinsko napisana...

si mislu u hebrejščini na  "ירושלם ירושלם  " ... ponavad je take knjige najbolj brat v izvirnem jeziku, saj pri prevodih zmeri neki zmanka :huh:

pred 1 uro, dr.looney pravi:

No to lahko trdi samo nekdo, ki zelo ampak res zelo slabo pozna zgodovino.

A ti veš, da nas ne bi bilo, če bi zmagal nacizem. Veš kako so bili rangirani Slovani, ko podljudje, ki jih je treba iztrebiti za Slovani so bili samo še Romi in Judje.

nekateri smo iz Esperanta :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, dr.looney pravi:

In zakaj je tako? 

Slovenci ne znamo ceniti ne sebe, ne svoje kulture, ne svoje zgodovine. Se pa zelo radi delimo na naše in vaše. 

saj je ne moremo ceniti, če se jo pa briše, skriva, prilagaja itd...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Borutt pravi:

Pa, da bo nekaj v zvezi teme; partizani so branili našo zemljo, belogardisti pa so se prodali okupatorju in z njegovim dovoljenjem pobijali svoje ljudi. Zato je čisto prav, da so padli v luknje. Še premalo jih je okusilo gravitacijo. 

Živela KP. Tudi po Titu Tito. S Titom naprej. Hihi.

Popravljeno . Popravil Gonca
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni blo fajn bit ne na eni ali drugi strani puške. Niti prvi, niti drugi niso pridobili nič. Tisti, drugi, so zelo težko živeli s tem, kar so naredili\delali. Prevečkrat videno.

Vsak človek je pa imel sovojo zgodbo, svoj pogled na svet. Danes, v dobi interneta je lahko bit pameten. Takrat je pa časopis iz LJ do Žirov potoval 3 dni. Pa še to so starega brali. 

Če bi zmagali domobranci bi bile jame polne  partizanov. Žal. 

Tudi meni se smili človek, ki vneto zagovarja to klanje, upravičeno ali ne. Kako prazno mora biti "srce", da v tej dobi lahko zagovarjaš grozne poboje!?

Mene je groza, da pomislim, da bi moral biti zraven. Tako ali drugače.

Krivi ali ne, mrtvi so plačali "svoj dolg". Preživeli tudi. Ali lahko imajo vsaj sedaj mir!?

Zgodovino je fajn poznat, da se iz nje kaj naučimo. Škoda, da smo ljudje tok butasti, da jo ponavljamo.

 

Je pa zanimiva anekdota, ki mi pride na misel.

Maximu je rekel njegov prijatelj. " če hočeš obogateti, naredi orožje, s katerim se bodo evropejci pobijali še hitreje".

No mitrajljez Maxim se je pojavil v WW1. Na obeh straneh. 

 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je potrebno vsako temo zlorabiti za medsebojna obračunavanja?

Glede Hlapcev: tole je definicija po SSKJ:

hlápec  -pca m () 1. stalno najet moški na kmetiji za pomoč pri kmečkih delih: imajo hlapca in deklo; šel je (služit) za hlapca; obnašal se je kot hlapec surovo, prostaško; z menoj že ne boš ravnal kot s hlapcem brezobzirno, ponižujoče / konjski hlapec ki skrbi za konje; mali hlapec ki opravlja lažja, preprostejša dela; veliki hlapec ki vodi druge hlapce na kmetiji / zastar. grof je sklical svoje hlapce oborožene služabnike, najemniške vojake // ekspr. podrejen, odvisen človek: hoteli so, da bi postali njihovi hlapci; pren. ne bodi hlapec tujih idej 2. slabš., navadno s prilastkom kdor je pretirano vdan nadrejenim: Pokazali ste mi, kaj je moj posel - iz hlapcev napraviti ljudi (I. Cankar); hlapec okupatorja, režima 3. kar se rabi kot opora, podstava, pomoč pri kakem delu: gospodinja je naslonila burkle na hlapca in porinila lonec v peč / stal je na hlapcu in jemal snope iz kozolca na (zdevalnem) stolu / s hlapcem si je sezul škornje z zajcem

In to je to.

Glede vojnih pobojev; 40 let so nas učili in informirali o medvojnih pobojih, ali bomo morali sedaj še 40 let se učiti in poslušati o povojnih pobojih?

Vsaka resnica ima več strani, odvisno s katerega kota ali katere višine gledaš na to. Ampak tudi 100 resnic ne bo prebudilo mrtvih, ne med in po vojnih. Povsod so  bile nedolžne žrtve, bolj in manj krivi.

Naučimo se s tem živeti in se potruditi, da do tega nikoli več ne pride. Kakšni smo res ljudje, so nam pokazali bivši sodržavljani, ki so po 50 letih ponovili morijo na Balkanu.

Zavedajmo se tega in živimo za jutri, kajti po tej zimi bo prišla pomlad in čas za sprehode z motorji.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čvek o hlapcih in čvek o uporabi slovenskega jezika je premaknjen v že obstoječo temo:

http://motosvet.com/tabla/topic/41345-pišimo-in-govorimo-po-naše-oziroma-kaj-vse-me-moti/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
pred 8 minutami, sesir pravi:

Jz pa mislim,da ni na las podobna saj so v teh b "umorlii" v Islamu pa pedofilija in masakri nedolžnih ljudi...

ne piši v navednicah. Izvensodni poboji so realnost diktature komunistov, nacistov in fašistov. Vsi so ISTI! Žal  danes najdeš poveličevalce tako enih, kot drugih, zlasti so glasni komunajzerji, .....še pritekajo finance....

Komunistična ideologija je terjala največ žrtev, zdaj je na pohodu islamistična.

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, xtzs pravi:

Komunistična ideologija je terjala največ žrtev, zdaj je na pohodu islamistična.

Se strinjam...mene v bistvo jezi,da se iz zgodovine nič niso naučili in bi vsaj zdaj poizkušali taksne podobnosti preprečiti pač pa še...

Povojni poboj le en poznam "v piko" še več jz ga celo opravičujem in se mi zdel smiseln!

P.s

Zadevo,ki poznam se je zgodila na Avstrijskem koroškem...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Se strinjam...mene v bistvo jezi,da se iz zgodovine nič niso naučili in bi vsaj zdaj poizkušali taksne podobnosti preprečiti pač pa še...

Povojni poboj le en poznam "v piko" še več jz ga celo opravičujem in se mi zdel smiseln!

....ni vredno besed zdravega, umsko normalnega človeka....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, xtzs pravi:

ne piši v navednicah. Izvensodni poboji so realnost diktature komunistov, nacistov in fašistov. Vsi so ISTI!

Komunistična ideologija je terjala največ žrtev, zdaj je na pohodu islamistična.

Verjetno so bili ta beli prijazni in vljudni klavci svojih ljudi, ko so se klanjali tujemu sovragu. In cerkev z njimi. Nisem se zmotil, majhno začetnico si zaslužijo vsi, ki so dali prisego nacistom in v njihovem imenu pobijali svoje ljudi. 

Ta rdeči so samo slabo zaprli vse tiste jame, da sedaj ta golazen bela leze ven. 

Sem preveč direkten? Se opravičujem vsem žrtvam belogardistov in sprijene cerkve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

. Nisem se zmotil, majhno začetnico si zaslužijo vsi, ki so dali prisego nacistom in v njihovem imenu pobijali svoje ljudi. 

No...likvidacija takšnih ljudi se je zgodila v primeru,ki ga poznam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Verjetno so bili ta beli prijazni in vljudni klavci svojih ljudi, ko so se klanjali tujemu sovragu. In cerkev z njimi. Nisem se zmotil, majhno začetnico si zaslužijo vsi, ki so dali prisego nacistom in v njihovem imenu pobijali svoje ljudi. 

Ta rdeči so samo slabo zaprli vse tiste jame, da sedaj ta golazen bela leze ven. 

Sem preveč direkten? Se opravičujem vsem žrtvam belogardistov in sprijene cerkve. 

Iz tebe kriči omejeno, usmerjeno (ne)poznavanje zgodovine, kot še mnogim drugim. Žal sem bil tudi sam vzgojen v tem prepričanju, a se pred mano odstirajo nova obzorja. Razmišljaš povsem enako kot tanovi prišleki, strogo usmerjeni v svojo ideologijo, nepripravljen se prilagoditi. Raje bombo okoli pasu, kot zaživeti novo življenje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, xtzs pravi:

Iz tebe kriči omejeno, usmerjeno (ne)poznavanje zgodovine, kot še mnogim drugim. Žal sem bil tudi sam vzgojen v tem prepričanju, a se pred mano odstirajo nova obzorja. Razmišljaš povsem enako kot tanovi prišleki, strogo usmerjeni v svojo ideologijo, nepripravljen se prilagoditi. Raje bombo okoli pasu, kot zaživeti novo življenje.....

Sam si začel z nekimi poboji. Jaz ti samo pravim, da tvoj župnik pa mogoče ni bil za Slovence, temveč za tujce, kot vsi ta beli. 

Razmišljam tako, da je treba braniti Slovenijo in slovenski jezik in ne vsega skupaj prodati tujcem, kot so to naredili ta beli in sprijena cerkev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!