Skoči na vsebino

Povojni Poboji


Cartman

Priporočene objave

pred 2 urami, maus pravi:

ma dj .. oni mislijo, da so še vedno glauni in da imajo rimsko cesarstvo pod sabo ...

tut tam si jih dubl po tamali ... pa v obeh vojnah so dubl po tamali in tavelki ... vse vojne so zgubl ... 

tko .. pa sm govoru :huh: 

No, zdaj vidimo, kako pomembna je za narod lastna zgodovina.

Kakšna pa je naša? Eni jo zaničujejo, eni se je sramujejo...

pred 5 urami, Borutt pravi:

Fašistom res ni jasno, da so bili oni agresor in okupator 

Stokrat izrečena laž postane resnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa ... ene ovce smo ... po primorju in krasu vedno slišim italjane, ki so povsod postreženi v svojem jeziku, jaz skoraj nikoli v Italiji takoj za mejo ... 

tudi na kalu so vedno postreženi v italjanskem načinu in tudi tisti italjani hodijo že nekaj let tja, pa se ne more po slovensko naučit izrečt : "jaz bi kavo in vikiburger in mausa vprašte kaj bo jedu in piu "

tko da ... ćevl :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, maus pravi:

Sicer pa ... ene ovce smo ... po primorju in krasu vedno slišim italjane, ki so povsod postreženi v svojem jeziku, jaz skoraj nikoli v Italiji takoj za mejo ...  :mad: 

Ovce,ker smo tako intelegentni,da znamo več jezikov?

Jz veliko,veliko preživel v Duino/Devin in v Sistjani mare po kafičih...in to tudi edina tuja kraja,kjer sem bil postrezen v Slovenjscini...jebiga ga...sprijazni se,da smo Slovenci nadpovprečno razgledani glede znanja tujih jezikov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Alla pravi:

Ja, saj....slovenščina dela nekaterim "čistokrvnim Slovencem" velike probleme.....

Mogoce nismo popolni v domacem jeziku....govorimo pa zato 4 ali več tujih jezikov...Spoznal veliko tujcev in večina jih govori le svoj domači jezik....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, sesir pravi:

Ovce,ker smo tako intelegentni,da znamo več jezikov?

Jz veliko,veliko preživel v Duino/Devin in v Sistjani mare po kafičih...in to tudi edina tuja kraja,kjer sem bil postrezen v Slovenjscini...jebiga ga...sprijazni se,da smo Slovenci nadpovprečno razgledani glede znanja tujih jezikov...

js sm pa najbolj vesel, ko dobimo v našo halo podnajemnike in po dobri uri lomljenja z itaijanščino ugotovimo da so vsi Bosanci...ja pol pa pričamo po naše sevede :D đe sba? :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

js sm pa najbolj vesel, ko dobimo v našo halo podnajemnike in po dobri uri lomljenja z itaijanščino ugotovimo da so vsi Bosanci...ja pol pa pričamo po naše sevede :D đe sba? :D

 

Ko frend...rezervira v miami rent a car...plača s kartico...pride tja na letališče...pa mu reče Rent izposojovalec....e bre pa od kud si mi ti,hrvat? ...haha...cene mu ni znizu mu pa dalj boljsi avto...

Sam nauk te zgodbe da povsod kak bosanc....hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, sesir pravi:

Sam nauk te zgodbe da povsod kak bosanc....hehe

sami migranti, a ne ;)

pa vsi dobri in delavni ;)

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, maus pravi:

sami migranti, a ne ;)

pa vsi dobri in delavni ;)

 

A mislis? Kaj niso imeli nobenih dokumentov in se rodili na isti dan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sesir pravi:

A mislis? Kaj niso imeli nobenih dokumentov in se rodili na isti dan?

ne bom ugibal ... ampak dejstvo je, da so tam in da delajo ;) 

Včeraj sem bral, da bodo v Nemčiji potrebovali cca 250.000 delavcev (če sem si številko prav zapomnil)  ... iz tujine ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

ne bom ugibal ... ampak dejstvo je, da so tam in da delajo ;) ;) 

Dejstvo je da so bezali pred vojno,bli reveži in zbezali v sosednje države...ti omenjeni pod migranti pa pridejo cez polovico zemlje,lažejo ko pes tece,vecina pa v novih stvareh obleceni in iphone novi in prihajajo glede na dogajanja delat probleme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Dejstvo je da so bezali pred vojno,bli reveži in zbezali v sosednje države...ti omenjeni pod migranti pa pridejo cez polovico zemlje,lažejo ko pes tece,vecina pa v novih stvareh obleceni in iphone novi in prihajajo glede na dogajanja delat probleme...

aja :huh:

a ti veš, katere združbe so najbolj kriminalizirane v zahodnih državah ... in v Ameriki ... dam samo en namig ...

Italija - Sicilija - Amerika ;) 

Albanija - Nemčija - Amerika ;)

da ne bomo smetili ...

povojni poboji so se zgodili ... tako v Italiji, Franciji, Nemčiji, Ameriki, Rusiji, Belgiji, Finski ... itd itd...

Potrebno je obžalovati, saj so bili vmes tudi nedolžne žrtve ... res je ... zgražanje na kvadrat ... in tudi sam pravim, da je treba obsoditi vse povojne poboje ...

potrebno se je postaviti v tisti čas... rane globoke, svojci med vojno pobiti, nagnani v taborišča, domače hiše zažgane  ... v sedanjem času je lahko biti pameten ;) 

marsikdo od vas bi reku .. če ga dobim, da mi ukrade motor ... metek v glavo, če bi ga družina branila še njih .... pa je vredno :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenski vojaki v Rimu, katerega so obdali z bodečo žico :huh:

Fotografija osebe Dobra država.

p.s.

slika posneta v Ljubljani na Kongresnem trgu potem, ko so italjanski vojaki osvobodili Rim in vkorakali v Ljubljano :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

Slovenski vojaki v Rimu, katerega so obdali z bodečo žico :huh:

Fotografija osebe Dobra država.

p.s.

slika posneta v Ljubljani na Kongresnem trgu potem, ko so italjanski vojaki osvobodili Rim in vkorakali v Ljubljano :P 

ne me jebat, js sm se pa že veselil, da smo Rim osvobodili :P

ps. Trst je naš, za Horico se mormo pa še zment, se je včasih pri nas reklo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Snecer pravi:

še večji problem so naši notranji neprijatelji, o katerih je tema

u29008-357229_domobrprisega_blogshow.jpg.70168986132c6c501f17121e31c9d3ad.jpg

in bog jim ni pomagal, so jim pa partizani... :) 

En za takimi naj zalujemin zanje zapravljam denar? Ne bom zaloval,drzava pa upam ne zapravljala denarja zanje...!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pričevanje Alojza Hudnika iz Sela pri Dobrovi je eno najbolj pretresljivih doslej. Spregovoril je o nezaslišani tragediji, ki je med vojno prizadela njegovo družino. Revolucionarno nasilje je terjalo življenja kar desetih članov njegove družine, v njihovi hiši pa se je naselilo vodstvo OF. V pričevanju se Alojzu pridruži tudi žena Olga s svojo bridko družinsko izkušnjo, saj je bila njena mati, sicer mama dvanajstih otrok, po vojni več let v zaporu, kjer so jo tudi mučili. Prav žena Olga je Alojzu stala ob strani, da se je po desetletjih molka in trpljenja odločil pomorjene svojce poiskati in jih pokopati v posvečeni zemlji. Tragedija se je začela novembra 1942. Partizansko vodstvo je takrat iskalo zatočišče v Polhograjskih dolomitih, na pragu Ljubljane. Hudnikovi so bili premožnejša kmečka družina, ki je imela dobre odnose s partizani, a prav njihovo hišo so si vodilni funkcionarji z Edvardom Kardeljem na čelu izbrali za svoje prebivališče. V dogajanje je bil po Alojzovem prepričanju vpleten tudi domačin Ivan Dolničar, poznejši general in predsednik Zveze združenj borcev. Ko so partizanski likvidatorji vdrli v hišo, je imel Alojz štiri leta, sestra pa pet. Bolehna mama je od šoka umrla, sedem članov družine, tudi očeta, pa so odvedli in jih naslednji dan pomorili, povečini brez strelov. Alojz v pričevanju obudi še zadnji spomin, ko je hodil za očetom in ga je vojak s puškinim kopitom odrinil v travo. Čez teden dni so na grozovit način umorili še staro mamo. S sestro sta tako ostala sama na kmetiji. Po vojni je bil ubit še en stric, skupaj torej deset žrtev. V njihovo hišo se je vselilo vodstvo OF oz. partije: Kardelj, Kidrič, tudi Kocbek. »Spali so v mojih posteljah,« pravi Alojz Hudnik. Sledilo je življenje pri sorodnikih, a brat in sestra sta bila ločena. Alojz pripoveduje, kako se je prebijal skozi otroštvo in ves čas pogrešal mamo in očeta. V šoli se je sprva zatikalo, nato je šlo bolje. Prišel je do poklica, se poročil, z ženo imata tri sinove in tudi že vnuke. A vendar je v njem kljuvala žalost in občutek dolga do prednikov, ki so bili tako krivično pomorjeni. Že v osemdesetih letih mu je eden izmed likvidatorjev ponujal denar in priznal, da je bil oče nedolžen. Po letu 1990, ko se je zamenjal režim, ki mu je pomoril starše, si je upal spraševati več. Slovensko sodišče je Hudnikove opralo vsakršne krivde. A šele leta 2015 je prišlo do prvega izkopa v Dolgi grapi pri Babni Gori, streljaj od hiše, kjer je komunistično vodstvo s Kocbekom podpisalo znamenito Dolomitsko izjavo. Prvič so odkrili le ostanke ženskih žrtev, med njimi 16-letnega dekleta, katerega identiteta ostaja neznana. Takrat je Alojz v oddaji Tednik na Televiziji Slovenija prosil slovensko javnost, naj mu tisti, ki vedo, pomagajo najti očeta, da ga bo lahko pokopal. Dobil je nekaj groženj, tudi s podtaknjeno bombo. A prišel je tudi namig, kaj se je dogajalo z žrtvami in kje naj išče. In res, leta 2018 so ob podpori Petra Hribarja, ki je prav tako nastopil v oddaji Pričevalci, našli grobove očeta in drugih. Obakrat so priredili svečan pogrebni obred, tako danes vsi skupaj ležijo na dobrovskem pokopališču. Hudnikovim se je v imenu države opravičil predsednik Borut Pahor, predsednik Zveze združenj borcev Tit Turnšek pa je nezaslišano znova napadel Hudnikove in opravičeval umor.

 
 
 
  • Hvala 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pobijanje zaradi idealov-človeška debilna posebnost. To je mimo, vsaj upam.

Dejmo se rajši prepirat o BMW in KTM motocilkih, tle so vsaj realne osnove o katreih kej vemo. In priznajmo si da so Japonci superiorni. :D

PS: No pa tud Triumphi...:jezik::lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, truckdriver pravi:

Že 40 let je v grobu. Nekateri bi pa še kar pobijali drugače misleče v njegovem imenu. Žalostno, kam drvi naša družba

Na hitro sem preletel zadnjih nekaj strani v tej temi.... Sori za offtopic.

Moj dedek po mamini strani je bil pri domobrancih. Ne iz "ideoloških razlogov", ampak so enostavno prišli domov po njega. Je imel v tistih časih že 4 majhne otroke, pa tri brate je imel v partizanih (dva sta padla). In ni imel kaj za "izbirat". Rok si ni s krvjo zamazal, in po vojni ni končal v kočevskih jamah...

Pa v mojem odraščanju me je ta tematika zelo zanimala, in sem se z njim veliko pogovarjal o teh stvareh, mi je marsikaj povedal, ni imel na stara leta kaj za skrivat...

Lepo te prosim, @truckdriver, da ne nakladaš takih nebuloz, kot si jih natrosil na teh zadnjih straneh. Na tvojih poteh po cesti pa ti želim vse dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, izibajker pravi:

Na hitro sem preletel zadnjih nekaj strani v tej temi.... Sori za offtopic.

Moj dedek po mamini strani je bil pri domobrancih. Ne iz "ideoloških razlogov", ampak so enostavno prišli domov po njega. Je imel v tistih časih že 4 majhne otroke, pa tri brate je imel v partizanih (dva sta padla). In ni imel kaj za "izbirat". Rok si ni s krvjo zamazal, in po vojni ni končal v kočevskih jamah...

Pa v mojem odraščanju me je ta tematika zelo zanimala, in sem se z njim veliko pogovarjal o teh stvareh, mi je marsikaj povedal, ni imel na stara leta kaj za skrivat...

Lepo te prosim, @truckdriver, da ne nakladaš takih nebuloz, kot si jih natrosil na teh zadnjih straneh. Na tvojih poteh po cesti pa ti želim vse dobro.

Imam podobno zgodbo. Od mojga fotra so enega pobrali Rdeči drugega brata pa Beli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm pa poznal 2, ki sta pobila ogromno ljudi. Oba sta priznala, da sta pobila veliko ljudi brez razloga. En je večkrat povedal, da ju ubil 17 let starega fanta iz svojih vrst, ker je ukradel kos kruha.

1. Se je totalno zapil. 2. pa obesil. Ne brez razloga.

Poznal sem tudi prisilnega nemškega vojaka, ki je sodeloval v operaciji Barbarosa. V Ukrajini so vse ženske... vse kar je hodilo pa pobili. Skoraj vsak dan je jokal. 

Ljudje smo dobra bitja, jeba je ko nas drugi prepričajo, da delamo pizdarije v imenu vere, domovine ali ideologije. Proti temu se je treba borit, ne proti mrtvimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, izibajker pravi:

Lepo te prosim, @truckdriver, da ne nakladaš takih nebuloz, kot si jih natrosil na teh zadnjih straneh. Na tvojih poteh po cesti pa ti želim vse dobro.

Preberi si komentar @billy, pa boš mogoče le dojel, da ne trosim nikakršnih nebuloz. Ne obstaja samo zgodba tvojih prednikov, temveč obstajajo tudi zgodbe drugih družin takratnega časa, ki so strahotno nastradale zaradi komunističnega nasilja. In takih tragičnih zgodb je ogromno. 

Tudi jaz tebi želim na cesti in drugod vse dobro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!