Skoči na vsebino

Povojni Poboji


Cartman

Priporočene objave

Dokler je kaj človeka v meni, do tedaj tega ne bi naredil.

Pa tudi, če bi partizan Klimbra to naredil, bi jih ubil kvečjemu par. Za to da v nekaj dneh pobiješ in zagrebeš tisoče ljudi rabiš organizacij ter veliko ljudi in sredstev. Torej so to vodili tisti, ki se med vojno niso lih borili v prvih vrstah in dali skoz najhujše. Lahko pa se seveda tudi motim.

Dokler boš vsaj mislim vojak boš moral ubogati ukaze svojih nadrejenih? :unsure:

Plus tega,da si že napisal kaj bi naredil nekomu,ki bi tebe oz.tvojim storil.....tako,da ne si biti v različnih temah kontradiktoren!

Sigurno da niso bili ampak so se skrivali pod mizami v parlamentu kot v vojni za osamosvojitev leta 1991!

In le zato se meni osebno zdi nesmiselno po vseh teh letih vlačit po sodišču ljudi,ki so ubogali ukaze ljudi,ki so se skrivali pod mizami in niso več med nami!Te,ki bi jih pa zdaj radi vlačili naokoli pa so se po vsej verjetno oz. v veliki večini borili vsa leta in naredili marsikaj,da niso zmagali fašisti!

Tako,da moramo spoštovat ljudi,ki so se borili ne pa,da bi jih zdaj na stara leta živcirat in naredili s tem,kaj že?

A ti imaš 'svojo' žensko, ki so ji domobranci nekaj delali? Ja kok si pa ti star?

Vem,da ni letelo name!Vendar sem imel nekaj sorodnikov v Dachau(imajo številke tetovirane),še več pa se jih je borilo v vojni!In nato sem in bom vedno ponosen!

Osnovna naloga vojske je izvajanje oboroženega boja. To ne vključuje pobijanja ujetnikov in civilistov, kar je tudi v nasprotju z mednarodnim humanitarnim in vojnim pravom.

Morda enega dne res ne bomo rabili vojske vendar je do te stopnje razvoja civilizacije treba priti. Monopol nad sredstvi prisile je še vedno ena od osnovnih lastnosti držav današnjega časa.

Osnovna naloga vojske(se pravi vojakov) je uboganje ukazov? :unsure:

Nažalost kolikor zaželjeno,nemogoče!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovna naloga vojske je izvajanje oboroženega boja. To ne vključuje pobijanja ujetnikov in civilistov, kar je tudi v nasprotju z mednarodnim humanitarnim in vojnim pravom.

Morda enega dne res ne bomo rabili vojske vendar je do te stopnje razvoja civilizacije treba priti. Monopol nad sredstvi prisile je še vedno ena od osnovnih lastnosti držav današnjega časa.

ah dej no, tko lepo je napisano kako se je treba bojevat, pa vendar nihče tega ne ve? :lol:

saj ne morem verjet, da se toliko urijo in šolajo, pa tud osnovnga znanja ne osvojijo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRAVIČNE VOJNE NI !!!

Prosim nehajte me basat z zadevami, ki so se zgodile preden se je večina od nas sploh rodila. Jaz živim danes, tukaj in želim uživat življenje brez postrani pogledov Avstrijcev, Italjanov, Hrvatov .... zakaj bi se moral počutiti kriv ali "kolektivno" odgovoren samo zato, ker sem Slovenec !?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FRITZ--niti jaz ---niti moji starši niso sodelovali v NOB--moja žena tudi ne- ampak moj dedek je bil partizan-- ni sodeloval v pobojih--- ampak glede na tvojo diskusijo in polemiziranje vem , da so bili tvoji predniki ; BELOGARDISTIali PLAVOGARDISTI ali ČRNA ROKA ali ČETNIKI ali USTAŠI ali pa PEDOFILI kot se sam izdajaš.jaz se ne skrivam pod psevdonimom, kot vi ,ki blatite vrednote NOB. tudi sam bi pobil ljudi , če bi zvedel kaj so delali naši domači izdajalci z našimi ljudmi ---SVETI URH-- prosim ne sprevedaj se FRITZ--po tvojem pisanju in polemiziranju si tudi eden med tistimi domačimi izdajalci , ki ne cenijo naše slovenije!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FRITZ--niti jaz ---niti moji starši niso sodelovali v NOB--moja žena tudi ne- ampak moj dedek je bil partizan-- ni sodeloval v pobojih--- ampak glede na tvojo diskusijo in polemiziranje vem , da so bili tvoji predniki ; BELOGARDISTIali PLAVOGARDISTI ali ČRNA ROKA ali ČETNIKI ali USTAŠI ali pa PEDOFILI kot se sam izdajaš.jaz se ne skrivam pod psevdonimom, kot vi ,ki blatite vrednote NOB. tudi sam bi pobil ljudi , če bi zvedel kaj so delali naši domači izdajalci z našimi ljudmi ---SVETI URH-- prosim ne sprevedaj se FRITZ--po tvojem pisanju in polemiziranju si tudi eden med tistimi domačimi izdajalci , ki ne cenijo naše slovenije!!!!!!!!

Madona, ti pa velik sklepaš iz enega nicka.

a) moji predniki niso bili belogardisti

b ) moji predniki niso bili plavogardisti

c) moji predniki niso bili člani črne roke

d) moji predniki niso bili četniki niti ustaši

e) moji predniki niso bili pedofili

Ali sem kje blatil NOB? Ali sem kje izrazil dvom nad dokumentiranimi zločini okupatorja in njih sodelavcev? Ali je Slovenija po novem izključno od tistih, ki razmišljajo tako kot ti? Verjemem pa, da bi tak zakompleksanc, kot se kažeš s svojim pisanjem, pobijal zvezane in nemočne ljudi.

post-1019-1237224443_thumb.jpg

Fritz se ne skriva, stoji za tem kar piše in pravi: "Lahko bi bil tvoj oče, če me pes ne bi prehitel pri ograji!" :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domžale, no potem se pa še znamo kaj srečati. Pravi vojak, ki se je znal boriti po vojaško je bil Erwin Johannes Eugen Rommel. Edini nemec, ki ga spoštujem. Ki ni odobraval pobijanja civilistov in zapiranja nedolžnih ljudi po koncentriskih taboriščih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domžale, no potem se pa še znamo kaj srečati. Pravi vojak, ki se je znal boriti po vojaško je bil Erwin Johannes Eugen Rommel. Edini nemec, ki ga spoštujem. Ki ni odobraval pobijanja civilistov in zapiranja nedolžnih ljudi po koncentriskih taboriščih.

Okrog tega se kar strinjava. Se je pa dal, kot celotna nemška vojska vpreči v zločinski projekt Hitlerja in njegove stranke. Poleg tega se je boril predvsem v Severni Afriki, na odprtem bojišču in brez gverile ter 'problematičnega' prebivalstva. Če bi deloval na Balkanu dvomim, da bi odstopal od redne prakse pobijanja talcev zaradi napadov gverilcev/partizanov kot tudi streljanja večine zajetih pripadnikov partizanskih enot, ker jih niso smatrali za regularne bojevnike.

Aja..trenutno MB, v bližnji prihodnosti pa LJ.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrog tega se kar strinjava. Se je pa dal, kot celotna nemška vojska vpreči v zločinski projekt Hitlerja in njegove stranke. Poleg tega se je boril predvsem v Severni Afriki, na odprtem bojišču in brez gverile ter 'problematičnega' prebivalstva. Če bi deloval na Balkanu dvomim, da bi odstopal od redne prakse pobijanja talcev zaradi napadov gverilcev/partizanov kot tudi streljanja večine zajetih pripadnikov partizanskih enot, ker jih niso smatrali za regularne bojevnike.

Aja..trenutno MB, v bližnji prihodnosti pa LJ.

leta 1943 po puščavski vojni je bil Rommel poveljnik armadne skupine E za Grčijo in Balkan, vendar dvomim da je vedel za vse kar se je dogajalo na terenu, če pa je vedel je to bila pač kolateralna škoda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRAVIČNE VOJNE NI !!!

Gospel, man !

Je le uničevanje "sovražne" žive sile, magari če te otrok postrani pogleda, ker si mu s Hummerjem povozil edino fuzbalko, katero je neregularno brcal.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....sicer nerad se vključujem v takšno debato, pa vendar....

Moje osebno mišljenje je, da je največji (in najtežje prebavljiv) "pogled v ogledalo" in soočenje s preteklostjo, kakršnakoli je že bila.....

Ne bom se ukvarjal s tem, ali so bili poboji upravičeni ali ne, ali so bili tudi nedolžni med njimi ali ne (kar verjetno so bili,ne vem, me ni bilo zraven.....) , vendar bodimo pošteni (ali pa se vsaj delajmo da smo) in priznajmo , da so vsakršne usmrtitve BREZ PROCESUIRANJA in SODIŠČ preprosto ZLOČIN.Pika.Konec.

In zločina ne moremo opravičevati z izjavami v stilu "bili so narodni izdajalci in počeli zločine", "vojaki so težko prenašali stresne situacije in so samo izvrševali povelja", itd.....

Pa da ne bo kdo planil po meni, da ne spoštujem NOB in da simpatiziram z okupatorjem......ravno obratno. Ker spoštujem vrednote NOB in ker spoštujem svoje prednike si ne morem dovoliti dvojne morale (vsaj pri sebi ne)

In strinjam s z g.Turkom ki pravi, da drugorazrednih tem ne komentira.....raziščimo že enkrat to preteklost, recimo bobu bob, obsodimo tisto, kar je za obsodit in krenimo že enkrat dalje, ne pa da se te stvari vlečejo kot jara kača in sredstvo politične manipulacije za nabiranje političnih točk.

fak ljudje božji.....še malo, pa bo polovica Slovencev na pragu revščine , nam pa še vedno servirajo neke kosti in jame na talar.....

Kdaj bomo začeli razmišljati s svojo glavo in se začeli ukvarjati s svojo prihodnostjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj problem vsake vojne in stresnih situacij je, da si težko človek, ki je sposoben treznega razmišljanja....

Soncy brez zamere, ampak nimaš prav.....vojak , ki ni sposoben treznega razmišljanja v stresnih situacijah je mrtev vojak....toliko o tem.

zato je vsaka vojna nesmislna, pobijat se za koga? zarad politikov, ki so vedno na varnem? vojaški poklici? vojska? ja, ful jih rabmno....urit ljudi za ubijanje.

se popolnoma strinjam s tabo, da je vsaka vojna nesmiselna in nepotrebna, vendar kot ti je že Fritz napisal, bomo za to morali začeti razmišljati z lastno glavo....in takrat bomo verjetno tudi prešli na višji nivo civilizacije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... zakaj bi se moral počutiti kriv ali "kolektivno" odgovoren samo zato, ker sem Slovenec !?!?

kdo je to trdil ali namignil ? ravno nasprotno. odgovorni naj bodo tisti, ki so v tem sodelovali, temu poveljevali ali drugace imeli prste zraven. samo potrebno jih bo potegniti iz postvojne kolektivne zascite herojev in borcev NOB.

za bolj podrobno razlago glej bmw-jev post spodaj.

FRITZ--niti jaz ---niti moji starši niso sodelovali v NOB--moja žena tudi ne- ampak moj dedek je bil partizan-- ni sodeloval v pobojih--- ampak glede na tvojo diskusijo in polemiziranje vem , da so bili tvoji predniki ; BELOGARDISTIali PLAVOGARDISTI ali ČRNA ROKA ali ČETNIKI ali USTAŠI ali pa PEDOFILI kot se sam izdajaš.jaz se ne skrivam pod psevdonimom, kot vi ,ki blatite vrednote NOB. tudi sam bi pobil ljudi , če bi zvedel kaj so delali naši domači izdajalci z našimi ljudmi ---SVETI URH-- prosim ne sprevedaj se FRITZ--po tvojem pisanju in polemiziranju si tudi eden med tistimi domačimi izdajalci , ki ne cenijo naše slovenije!!!!!!!!

menim, da si malenkost v temo brcnil. fritz je prej "rdec" kot "bel", "crn", "plav" ali podobno.

po tvojem zgornjem pisanju sodec bi lahko o tebi tudi marsikaj rekli. s tem se ne bi bilo receno, da bi to bil dejanski odraz tvoje osebnosti.

....sicer nerad se vključujem v takšno debato, pa vendar....

Moje osebno mišljenje je, da je največji (in najtežje prebavljiv) "pogled v ogledalo" in soočenje s preteklostjo, kakršnakoli je že bila.....

Ne bom se ukvarjal s tem, ali so bili poboji upravičeni ali ne, ali so bili tudi nedolžni med njimi ali ne (kar verjetno so bili,ne vem, me ni bilo zraven.... .) , vendar bodimo pošteni (ali pa se vsaj delajmo da smo) in priznajmo , da so vsakršne usmrtitve BREZ PROCESUIRANJA in SODIŠČ preprosto ZLOČIN.Pika.Konec.

In zločina ne moremo opravičevati z izjavami v stilu "bili so narodni izdajalci in počeli zločine", "vojaki so težko prenašali stresne situacije in so samo izvrševali povelja", itd.....

Pa da ne bo kdo planil po meni, da ne spoštujem NOB in da simpatiziram z okupatorjem......ravno obratno. Ker spoštujem vrednote NOB in ker spoštujem svoje prednike si ne morem dovoliti dvojne morale (vsaj pri sebi ne)

In strinjam s z g.Turkom ki pravi, da drugorazrednih tem ne komentira.....raziščimo že enkrat to preteklost, recimo bobu bob, obsodimo tisto, kar je za obsodit in krenimo že enkrat dalje, ne pa da se te stvari vlečejo kot jara kača in sredstvo politične manipulacije za nabiranje političnih točk.

fak ljudje božji.....še malo, pa bo polovica Slovencev na pragu revščine , nam pa še vedno servirajo neke kosti in jame na talar.....

Kdaj bomo začeli razmišljati s svojo glavo in se začeli ukvarjati s svojo prihodnostjo?

word. as always.

se o vojakih:

vecina vojakov se ni/se ne bori za neke ideje, ideale ali politicna prepricanja ampak za prijatelja, kolega, tovarisa kateri zdi zraven njega v dreku in moli, da ga naslednji rafal spusti, da naslednja granata ne bi pocila nad njegovo glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menim, da si malenkost v temo brcnil. fritz je prej "rdec" kot "bel", "crn", "plav" ali podobno.

se o vojakih:

vecina vojakov se ni/se ne bori za neke ideje, ideale ali politicna prepricanja ampak za prijatelja, kolega, tovarisa kateri zdi zraven njega v dreku in moli, da ga naslednji rafal spusti, da naslednja granata ne bi pocila nad njegovo glavo.

2x word B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj so se USTAŠI spet klanjali in prižigali sveče svojim zločinskim prednikom :headbang: Upam da so se ustavili tudi v JASENOVCU ko so se vračali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj so se USTAŠI spet klanjali in prižigali sveče svojim zločinskim prednikom :headbang: Upam da so se ustavili tudi v JASENOVCU ko so se vračali

A res, a uniforme so mel, pa kokarde z U-jem, pa slike od Paveliča, pa staro zastavo s prvim belim poljem in bojne zastave vojaških enot NDH?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res, a uniforme so mel, pa kokarde z U-jem, pa slike od Paveliča, pa staro zastavo s prvim belim poljem in bojne zastave vojaških enot NDH?

Kokarde so imeli v žepu, pavelićeve slike pa v denarnici :evilgrin: saj veš, ker zgleda da si njihov simpatizer :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokarde so imeli v žepu, pavelićeve slike pa v denarnici :evilgrin: saj veš, ker zgleda da si njihov simpatizer :winkiss:

A bejž no... Še eden ki hudo hitro sklepa, le da ima tudi ta bolj malo dokazov.

Torej nabijaš, ker očitno ni drugih razlogov, da si za nekoga rekel, da je Ustaš kot to, da je prišel iz Hrvaške. To sicer nič ne pove o teh ljudeh niti o meni, pove pa vse o tebi. Zdaj bi ti napisal kaj grdega ampak to ne bi bilo prav, ker v osnovi nisi ti kriv za to, da si tak. Res mi te je žal, sočustvujem s tvojimi bližnjimi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bejž no... Še eden ki hudo hitro sklepa, le da ima tudi ta bolj malo dokazov.

Torej nabijaš, ker očitno ni drugih razlogov, da si za nekoga rekel, da je Ustaš kot to, da je prišel iz Hrvaške. To sicer nič ne pove o teh ljudeh niti o meni, pove pa vse o tebi. Zdaj bi ti napisal kaj grdega ampak to ne bi bilo prav, ker v osnovi nisi ti kriv za to, da si tak. Res mi te je žal, sočustvujem s tvojimi bližnjimi...

To kar si napisal pove tudi o tebi nekaj: Da si en velik " DOMOLJUB " Pa ne se preveč razburjat, kot si rekel, da nisi sam kriv, ker si takšen :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar si napisal pove tudi o tebi nekaj: Da si en velik " DOMOLJUB " Pa ne se preveč razburjat, kot si rekel, da nisi sam kriv, ker si takšen :winkiss:

Tudi ti nisi sam kriv, ker si takšen. Je pa to vseeno tvoja odgovornost ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki vidite samo "borce za svobodo" na eni in "izdajalce" na drugi strani, preberite si tole:

Vir; Izdajstva nikjer ne nagrajujejo

STARIČ Peter, Sob 11.06.2005

Delo 1. junija

Citat:

Visoki uradnik hitlerjevega Sicherheits-diensta (SD), Wilhelm Höttl, je v svoji knjigi The Secret Front (ISBN 1-84212-218-5) na str. 171 omenil, da so spomladi, leta 1943 prestregli na Madžarskem Stalinovega kurirja, ki je nosil naslednje sporočilo Titu:

Kremelj je dobil zaupno informacijo, da je Churchill pregovoril Roosevelta za izkrcanje na jadranski obali, kar je v nasprotju z dogovorom v Moskvi. Če bo prišlo do takega poskusa, Stalin formalno pooblašča Tita, naj se pridruži nemškim četam in se skupaj z njimi upre angloameriškim silam. V tem smislu odobrava, naj se Tito poveže z nemškim vrhovnim poveljstvom.

Očitno je Tito dobil to sporočilo še po kakem drugem kanalu, kajti kmalu zatem je poslal v Zagreb svoje visoke predstavnike Vladimirja Velebita, Kočo Popovića in Milovana Djilasa. Ti so se sestali z nemško delegacijo, ki jo je vodil general Edmund Glaise von Horstenau, da se dogovorijo o podrobnostih. O tem piše tudi Djilas v svoji knjigi Wartime (ISBN 0-15-194609-4). Tam na str. 242-243 omenja, da so imeli dva sestanka, kjer so se dogovarjali o prekinitvi bojev z Nemci. Djilas še izrecno omenja: Nismo odstopili od deklaracije, da se bomo bojevali proti Britancem, če se bodo le-ti izkrcali. Tudi ameriški admiral Samuel Eliot Morison omenja tisti zagrebški sestanek v svoji knjigi Two-Ocean War (ISBN 1-57866-003-3) na str. 412-413. Churchill je takrat pritiskal na Roosevelta, naj se Angloameričani izkrcajo v Trstu in tako preprečijo sovjetski prodor v srednjo Evropo.

Skrajšano: Tito je bil pripravljen na povezavo z okupatorjem in postati izdajalec!!! Zakaj? Zato, ker se je komunistom j.balo za osvoboditev in narodnoosvobodilni boj - šlo jim je LE za komunistično revolucijo!!! In kot zvesti revolucionarji so po vzoru Stalina pobijali vse, ki se z njimi niso strinjali! Zato nehajte nabijati o "izdajalcih naroda" in podobno - v jamah ležijo najverjetneje posmrtni ostanki tistih, ki so bili komunistom trn v peti - ne glede na narodnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki vidite samo "borce za svobodo" na eni in "izdajalce" na drugi strani, preberite si tole:

Skrajšano: Tito je bil pripravljen na povezavo z okupatorjem in postati izdajalec!!! Zakaj? Zato, ker se je komunistom j.balo za osvoboditev in narodnoosvobodilni boj - šlo jim je LE za komunistično revolucijo!!! In kot zvesti revolucionarji so po vzoru Stalina pobijali vse, ki se z njimi niso strinjali! Zato nehajte nabijati o "izdajalcih naroda" in podobno - v jamah ležijo najverjetneje posmrtni ostanki tistih, ki so bili komunistom trn v peti - ne glede na narodnost.

Skrajšano, ali so bli komunisti ali kaj drugega, partizani so bili na STRANI ZAVEZNIKOV, to se pravi na PRAVI STRANI, zgleda da to nekateri še zmiraj ne razumejo ali bi jim bilo bolje če bi zmagal HITLER in se mi nebi več na temu forumu pogovarjali v slovenščini, ali če bi se sploh pogovarjali. TO SI ZAPOMNITE DO KONCA SVOJIH DNI, ČE VAS NI SRAM DA STE SLOVENCI :klicaj: :klicaj: :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Partizani so imeli namen prestopiti na stran okupatorja

2. Ali res misliš, da bi brez pomoči slovenskih partizanov drugo svetovno vojno zmagali Nemci??? Daj zresni se!

3. Zgodovinska dejstva govorijo, da so partizani med "narodnoosvobodilnim bojem" pobili desetkrat toliko Slovencev kot pa nemških vojakov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je med vojno šlo tudi za revolucijo, je neizpodbitno dejstvo. Znotraj same vojne in dogodkov pa se je, proti koncu vojne že nazirala bodoča delitev sveta na dva nasprotujoča si bloka. Zaradi tega so se tedanji zavezniki in bodoči sovražniki že med vojno šli političnih spletk in iger. Angleži in Američani so jasno vedeli, da je Tito komunist in to jih ni veselilo vendar je bilo tedaj pomembneje slednje (kot povzema Churchillove besede vodja britanske vojaške misije pri Titu, brigadir Maclean): We have to find out "Who was killing" (to put it rather brutally) "the most Germans, and how we could help them to kill more." Brigadir Maclean piše v svojem poročilu: "He made no bones about being a Communist, but for a Communist (and I'd just spent three years in Moscow so I knew all about them), he showed a surprising independence of mind, and above all an intense national pride which did not at all fit in with my idea of a Russian agent." Maclean nadaljuje o svojem neposrednem poročanju Churchillu: "On the strength of my reports a decision had been taken to give all-out support to Tito and the Partisans. I thought it right to remind him that the Partisans were Communist-led. "Do you intend to make your home in Yugoslavia after the war?" he asked. "No," I replied. "Neither do I," he said. "That being so, don't you think we had better leave it to the Yugoslavs to work out their own form of government? What concerns us most now is who is doing the most damage to the Germans." Thinking our conversation over afterwards, I felt convinced, and still feel convinced, that this was the right decision."

Ve se, da je Tito imel tudi stike z Nemci vendar so to bile le opcije znotraj političnih iger. Na teh sestankih je bilo dosti pomembneje definirati odnose med bojujočima se stranema npr. priznavanje statusa bojevnika partizanom kot pa to kar se omenja v zvezi z izkrcanjem. Zavezniki so bili v stalnem kontaktu s Titom in tega izkrcanja ne bi mogli izvesti brez njegove privolitve. V nasprotnem bi ne bili zavezniki.

Če zaključim, kljub povojnim zločinom, ki so nedvomno zločin, je Tita potrebno gledati v širšem kontekstu, povojne zločine pa v kontekstu 2. svetovne vojne. Povojna Jugoslavija je imela veliko anomalij a se je, kot družba le razvila v dokaj normalno družbo, Tito pa je pokazal sposobnost zoperstaviti se Stalinu in manevrirati med blokoma, kar mu je prineslo velik ugled v svetu. V zadnjih 50-60 let imajo skoraj vse večje zahodne demokracije temne madeže zločinov v svoji zgodovini. To ne pomeni, da so zločini opravičljivi. Pomeni le, da jih je potrebno obsoditi, do žrtev pokazati pieteto in na koncu zgraditi globalni pravni sistem, ki bo storilce takšnih dejanj preganjal in kaznoval. Začetek tega je bilo sojenje Miloševiću, nadaljevanje je pregon Al Baširja in prihodnost je vključevanje velikih sil v ta projekt. Potrebno je poznati in razumeti preteklost vendar gledati v prihodnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!