Skoči na vsebino

Povojni Poboji


Cartman

Priporočene objave

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Sam si začel z nekimi poboji. Jaz ti samo pravim, da tvoj župnik pa mogoče ni bil za Slovence, temveč za tujce, kot vsi ta beli. 

Poznam primer ko župnik peljal naše v cerkev jest in skozi zadnja vrata not spustil nemce,ki so jih likvidirali....

Prodana duša in takšne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Verjetno so bili ta beli prijazni in vljudni klavci svojih ljudi, ko so se klanjali tujemu sovragu. In cerkev z njimi. Nisem se zmotil, majhno začetnico si zaslužijo vsi, ki so dali prisego nacistom in v njihovem imenu pobijali svoje ljudi. 

Ta rdeči so samo slabo zaprli vse tiste jame, da sedaj ta golazen bela leze ven. 

Sem preveč direkten? Se opravičujem vsem žrtvam belogardistov in sprijene cerkve. 

Da in Goli otok je bi prevzgojni dom :P

Vsakršno neobsojanje pobojev, belih, črnih, rdečih, zelenih ali kake druge barve, ki so se zgodili izven sodnih procesov, je odraz nepoznavanja zgodovine, in v končni fazi strinjanje z njimi.

Še SSesovci so imeli "pošteno" sojenje, potem pa šele šus v glavo.

Strinjanje s poboji je kot bi se strinjal s čistko v Srebrenici. Je žalostno. V vseh pobojih po svetu so umorili tudi nedolžne ljudi.

Drugo je pa poznavanje 2 svetovne vojne, ki je bila vojna za osvoboditev izpod okupatorja, vzporedno pa je tekla še revolucija. V vsaki revoluciji pa se počisti nasprotimisleče.

Da je v vsaki vojni najebal navaden folk, kmet in njegovi otroci ti pa verjetno ni potrebno povedati mar ne. Iz moje zgodovine, oziroma mojga fotra ti lahko povem, da so prišli partizani pa odpeljali enega brata, čez 14 dni domobranci in odpeljali drugega brata. Vojna je sranje in to veliko.

Da smo pa še vedno tako ubogi, da ne znamo priznati, kaka je bila zgodovina in da so morili eni in drugi, hkrati pa dati spokoj in obeležje vsem mrtvim v jamah, (vseh barv, da ne bo pomote) ter kritično priznati zmote vseh "izmov" nas bo pa teplo še dolgo po glavi in do takrat dokler tega ne bomo storili bomo razklani kot narod in brez lastne zgodovine in identitete.

 

Živel sem v komunizmu in sem otrok socializma in vedno s ponosom priznam da sem bil v Jugoslaviji katere je bil vrhovni šef Tito. To je zgodovina, to je moja identiteta, hkrati pa se ne bojim obsoditi svinjarij, ki jih je počel in ki so jih počeli ljudje v komunizmu.

 

 

 

pred 6 minutami, sesir pravi:

Poznam primer ko župnik peljal naše v cerkev jest in skozi zadnja vrata not spustil nemce,ki so jih likvidirali....

Prodana duša in takšne....

in so bili župniki, ki so pomagali partizanom. Nič novega.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

In so bili župniki, ki so pomagali partizanom. Nič novega.

Seveda...konkretno pač men poznan primer...Realno pa bolj poznam primer ko je Avstrijski slovenec izdal 20 mladih partizanov pri sebi doma,da so jih nemci lažje ikvidirali in so ga pač po vojni šli likvidirat in zase vem,da sem čuden a to dejanje odobravam...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Seveda...konkretno pač men poznan primer...Realno pa bolj poznam primer ko je Avstrijski slovenec izdal 20 mladih partizanov pri sebi doma,da so jih nemci lažje ikvidirali in so ga pač po vojni šli likvidirat in zase vem,da sem čuden a to dejanje odobravam...

po domače, lahko po vojni likvidiraš mal večje zločince?

Ne vem, če je tko enostavno, sicer bi si pa marsikdo tudi sedaj zaslužil "likvidiranje" prenekateri direktor, ki je poskrbel da so ljudje na cesti brez kruha, služb itd...da ne govorimo o drugem kriminalu. Likvidirat, po ameriškem vzoru, vse :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

po domače, lahko po vojni likvidiraš mal večje zločince?

:P

 

Nekdo,ki je Slovenec in se dela kot,da dela za partizane in nato izda 20 mladih mož in jim s tem vzame življenje...

Osebnega mnenja nočem napisat...dvomim,da primerno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, Borutt said:

 

Razmišljam tako, da je treba braniti Slovenijo in slovenski jezik in ne vsega skupaj prodati tujcem, kot so to naredili ta beli in sprijena cerkev. 

Se strinjam!! Veš kaj pa je najbolj zanimivo? Da točno to zdaj počne Lukec in njegova čarovnica,pa se nič ne vsajaš. Zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Da in Goli otok je bi prevzgojni dom :P

Vsakršno neobsojanje pobojev, belih, črnih, rdečih, zelenih ali kake druge barve, ki so se zgodili izven sodnih procesov, je odraz nepoznavanja zgodovine, in v končni fazi strinjanje z njimi.

Še SSesovci so imeli "pošteno" sojenje, potem pa šele šus v glavo.

Strinjanje s poboji je kot bi se strinjal s čistko v Srebrenici. Je žalostno. V vseh pobojih po svetu so umorili tudi nedolžne ljudi.

Drugo je pa poznavanje 2 svetovne vojne, ki je bila vojna za osvoboditev izpod okupatorja, vzporedno pa je tekla še revolucija. V vsaki revoluciji pa se počisti nasprotimisleče.

Da je v vsaki vojni najebal navaden folk, kmet in njegovi otroci ti pa verjetno ni potrebno povedati mar ne. Iz moje zgodovine, oziroma mojga fotra ti lahko povem, da so prišli partizani pa odpeljali enega brata, čez 14 dni domobranci in odpeljali drugega brata. Vojna je sranje in to veliko.

Da smo pa še vedno tako ubogi, da ne znamo priznati, kaka je bila zgodovina in da so morili eni in drugi, hkrati pa dati spokoj in obeležje vsem mrtvim v jamah, (vseh barv, da ne bo pomote) ter kritično priznati zmote vseh "izmov" nas bo pa teplo še dolgo po glavi in do takrat dokler tega ne bomo storili bomo razklani kot narod in brez lastne zgodovine in identitete.

 

Živel sem v komunizmu in sem otrok socializma in vedno s ponosom priznam da sem bil v Jugoslaviji katere je bil vrhovni šef Tito. To je zgodovina, to je moja identiteta, hkrati pa se ne bojim obsoditi svinjarij, ki jih je počel in ki so jih počeli ljudje v komunizmu.

 

 

 

in so bili župniki, ki so pomagali partizanom. Nič novega.

Belogardisti (ne domobranci) so skupaj s pokvarjeno cerkvijo prodali svoje črne in kosmate duše  okupatorju in z njihovim žegnom klali Slovence v Sloveniji. Dejstvo. 

In sedaj nasledniki teh izdajalcev jočejo in stokajo. Sploh jih ne bi smelo biti; ne enih, ne drugih. 

Pa ne bluzi o nekem strinjanju z neko čistko. Raje še enkrat preberi, da boš razumel. 

Po vojni je bilo sodišče. Vojno sodišče. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Belogardisti (ne domobranci) so skupaj s pokvarjeno cerkvijo prodali svoje črne in kosmate duše  okupatorju in z njihovim žegnom klali Slovence v Sloveniji. Dejstvo. 

In sedaj nasledniki teh izdajalcev jočejo in stokajo. Sploh jih ne bi smelo biti; ne enih, ne drugih. 

da, vsi ki ležijo v jamah so klavci s črno dušo. :P

Ne obračat besed. Pa tudi ven se ne vlačit, z nekim drugim zapisom.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

po domače, lahko po vojni likvidiraš mal večje zločince?

Ne vem, če je tko enostavno, sicer bi si pa marsikdo tudi sedaj zaslužil "likvidiranje" prenekateri direktor, ki je poskrbel da so ljudje na cesti brez kruha, služb itd...da ne govorimo o drugem kriminalu. Likvidirat, po ameriškem vzoru, vse :P

 

Pa poskrbi za te direktorje. Ni jajc, kajne. Je lažje metati kocke v državno lastnino, medtem, ko se ti direktorji režijo iz svojih dvorcev. 

pred 2 urami, Marcel-F pravi:

Se strinjam!! Veš kaj pa je najbolj zanimivo? Da točno to zdaj počne Lukec in njegova čarovnica,pa se nič ne vsajaš. Zanimivo.

Ne spremljam politike in ne gledam dnevnika ali česa podobnega. Zakaj bi se potem nekaj vsajal, če o tem nič ne vem? Zanimivo, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

da, vsi ki ležijo v jamah so klavci s črno dušo. :P

Ne obračat besed. Pa tudi ven se ne vlačit, z nekim drugim zapisom.

 

Ti si obračal moje besede. Jaz sem omenil belogardistično in cerkveno prisego okupatorju in njihovo klanje domačih ljudi. Izdajalci. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Pa poskrbi za te direktorje. Ni jajc, kajne. Je lažje metati kocke v državno lastnino, medtem, ko se ti direktorji režijo iz svojih dvorcev. 

mojster, dokler boš na Šeširjevem nivoju si res nimava kaj dopisovat.

Okrog kock pa, na kteri strani si? aja uni zaščiteni za blinidiranim steklom :P (na direktorjievi a ne, no na koncu se tut tebi reži kr verjemi)

Ker, ko ne znaš in ne zmoreš pisati o nekih dejstvih padeš na osebno raven in začneš nabijat z nekimi kockami, počasi boš še kak stop znak privlekel, saj veš da te poznam. :D

Aja, po jadranki tut včasih mal potegnem.

Pravkar, Borutt pravi:

Ti si obračal moje besede. Jaz sem omenil belogardistično in cerkveno prisego okupatorju in njihovo klanje domačih ljudi. Izdajalci. 

konkretno sem ti citiral jame in poboje.

Pa še o prvi svetovni vojni lahko zdej neki rečemo, kajti

Slovenci so se borili tako na

Italijanski

kot na

Avstroogrski strani.

Ti sam še povej, kateri so bili izdajalci, pa katere je potrebno v jame nabasat. Ekola. 

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Po vojni je bilo potrebno izvesti poboje zaradi lažje nacionalizacije.

pa še kakega soseda naznaniti oblastem, da so lažje do njive prišli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

Po vojni je bilo potrebno izvesti poboje zaradi lažje nacionalizacije.

Lastniki so že prej pobegnili. 

Vem za primer, ko je graščak skrbel za vaščane, kateri so se mu med vojno zahvalili s totalnim opustošenjem in požigom. Vse so pokradli in nato požgali, da bi zgledalo, kot, da so si partizani dali duška. Ampak dragocenosti in ostale stvari so še vedno pri teh ljudeh oziroma v njihovih hišah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

mojster, dokler boš na Šeširjevem nivoju si res nimava kaj dopisovat.

Okrog kock pa, na kteri strani si? aja uni zaščiteni za blinidiranim steklom :P (na direktorjievi a ne, no na koncu se tut tebi reži kr verjemi)

Ker, ko ne znaš in ne zmoreš pisati o nekih dejstvih padeš na osebno raven in začneš nabijat z nekimi kockami, počasi boš še kak stop znak privlekel, saj veš da te poznam. :D

Aja, po jadranki tut včasih mal potegnem.

konkretno sem ti citiral jame in poboje.

Pa še o prvi svetovni vojni lahko zdej neki rečemo, kajti

Slovenci so se borili tako na

Italijanski

kot na

Avstroogrski strani.

Ti sam še povej, kateri so bili izdajalci, pa katere je potrebno v jame nabasat. Ekola. 

pa še kakega soseda naznaniti oblastem, da so lažje do njive prišli. 

Stručko, dokler boš obračal moje in besede ostalih, boš na nižjem nivoju. 

Kocke so primitivizem in slepo sledenje idiotu. Sem že napisal, da tam noter ni nobenega direktorja (direktorja si ti omenil). In, če še ne veš; nasilje ni dovoljeno, zaradi česar se zoper nasilneže tudi ukrepa. Pa ne mešaj sedaj sem direktorje, ker za njih je zadolžen čisto nekdo drugi. 

Osebno ti začneš nabijati in bluziti. Dokaz za to je tvoj prvi odstavek. Poiščem še kakšen tvoj zapis?

Sem pisal o prisegi okupatorju in medvojnem klanju, ti pa na to citiraš o nekih jamah. Štekaš? Štekanje = zatikanje. 

V kateri državi so takrat živeli Slovenci? Ko boš nekoliko poznal zgodovino in njena dejstva, pa odpri kakšno jamo s kostmi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Lastniki so že prej pobegnili. 

Vem za primer, ko je graščak skrbel za vaščane, kateri so se mu med vojno zahvalili s totalnim opustošenjem in požigom. Vse so pokradli in nato požgali, da bi zgledalo, kot, da so si partizani dali duška. Ampak dragocenosti in ostale stvari so še vedno pri teh ljudeh oziroma v njihovih hišah. 

Vem za kar nekaj primerov (iz denacionalizacije), ko so jih peljali na izlet na Pohorje, večinoma nemška narodnost ali vsaj članstvo v Kulturbundu, tako da niso vsi stisnili, sploh tisti z družinami.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

Vem za kar nekaj primerov (iz denacionalizacije), ko so jih peljali na izlet na Pohorje, večinoma nemška narodnost ali vsaj članstvo v Kulturbundu, tako da niso vsi stisnili, sploh tisti z družinami.

 

Vem. To so bile stare zamere in foušarija na kubik. Zakaj on ima, jaz pa ne, pravi Janez in sprazni flašo vina. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seznam se je delal, nato pa so prišli po njih s tovornjakom.

Se je pa sproti prilagajalo, kakšnega dodalo, kakšne so dol potegnili (deco, ženske).

Sicer pa pričakovana posledica po koncu 2. svetovne vojne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Sam si začel z nekimi poboji. Jaz ti samo pravim, da tvoj župnik pa mogoče ni bil za Slovence, temveč za tujce, kot vsi ta beli

Razmišljam tako, da je treba braniti Slovenijo in slovenski jezik in ne vsega skupaj prodati tujcem, kot so to naredili ta beli in sprijena cerkev. 

Sem, začel sem z ne nekimi, ampak zločinskimi povojnimi poboji totalitarne komunistične diktature. Boš moji trditvi pritrdil, ali kako drugače obrazložil in opravičil, brez sodbe, v mirnem času izvedene strahopetne, zločinske poboje?

Prosim, da mi " mogoče" podrobno in jasno, brez kakršnega koli izogibanja obrazložiš. Župniki so praviloma bili za Slovence, kar pa ne moremo trditi za komuniste (takratno totalitarno oblast), ki so Slovence "jugoslovanili", le-to vem, sem zagotovo občutil na lastni koži, zagotovo, ne mogoče . Rdeče in mavrične še vedno vleče nekam na jug, o jugonostalgiji se govori, mar ne? ........Zgleda, da mogoče zagotovo veš. Bo mogoče šlo, ali je to le zlo natolcevanje?

 

P.S. ...ne mi govorit, naj si nataknem plašnice. Raje si jih sami staknite, boste videli več, tudi zgornje trditve bolje razumeli......

.....saj razumem.... to je kot npr. pri matematiki, kjer na neki točki enim enostavno naprej več ne gre, ko se drugi šele "ogrevajo". Matematika ne pozna - mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Verjetno so bili ta beli prijazni in vljudni klavci svojih ljudi, ko so se klanjali tujemu sovragu. In cerkev z njimi. Nisem se zmotil, majhno začetnico si zaslužijo vsi, ki so dali prisego nacistom in v njihovem imenu pobijali svoje ljudi. 

Ta rdeči so samo slabo zaprli vse tiste jame, da sedaj ta golazen bela leze ven. 

Sem preveč direkten? Se opravičujem vsem žrtvam belogardistov in sprijene cerkve. 

Ne gledaš s plašnicami , ampak skozi zelo majhno luknjico na zgodovino.

Da tako vidiš, ni moj problem, ampak tvoj......

......, norostim in zlobi se raje izognem.....:(

Na takšnem nivoju seveda nima smisla nadaljevati.....

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako definiraš jugonostalgijo??

Če s tem misliš nostalgijo v politicno ekonomskem smislu, je ni prav veliko.

Je pa jugonostalgija zelo prisotna recimo.... v športu...Križaj je zmagoval kot Jugoslovan, za vse nas ljubitelje kosarke je reprezentanca juge iz konca sedemdesetih in zacetka osemdesetih se vedno pojem kvalitetne kosarke. Rokometaši.....Arslanagič, Radjenovič, Horvat, Krivokapič...velemojstri...Je napačno biti nostalgik v tem smislu???

Sam sem zrasel ob glasbi Čorbe, Dugmeta, Šarloa akrobata, tudi Dragojeviča, pa Cetiničeve..pa zraven na klavirsko Hohnerico 3 ure na dan preigraval Avsenike, Borisa Kovačiča, Šegovca od 4 kovačev....

No, poznam pa enega pravega jugonostalgika. Na vrtu svoje hiše neguje kip Josipa Broza, redno se udelezuje žurk v Guči, tam parodira z šajkačo z emblemi srbskih paravojaskh enot....pa zanimivo..v temi o migrantih ga redno citirate in kažete...Zmago Jelinčič Ple(snivi).

Aja..povojni poboji. Obsojam izvensodne poboje civilistov, otrok, "razrednih sovraznikov". Obsojam nacin pobojev uniformiranih pro nacistov.....hitra vojaska sodisca bi "zagotovila mednarodno legitimnost".

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..če bi do konca potolkli al ene al tadruge...zdele ne bi bral tule teh bedastih prerekanj...

..pa II. vojna bi bla tut že končana...

...tko pa dokler se delite na bele pa rdeče....II. vojna ne bo končana...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dikler se boste in bojo ljudje ubadali z rdečimi in belimi Slovenija ne more napredovati, na žalost se je to potem vleklo v Jugoslaviji z komunisti proti socjalisti, pa levi proti desnim pa žnjolčasti proti frjolčastim.

Glejte osamosvojitev Slovenije in padec berlinskega zidu in združitev nemčije sta se zgodila zgodovinsko gledano hkrati, kje je Nemčija, kje smo mi? Kje so obljube o "Švici" balkana? 

Problem Slovenije je foušija, torej če meni crkne krava nej sosedu dve, namesto da bi razmišljali če sosedu crkne krava mu dam tele, in pol mi bo že  vrnu tele ko se spet postavi.

Pred časom je bil intervju z nekim kao herojem druge svetovne ki je govoril kako je vedel da se bori za pravo stvar in kako so bili domobranci ali ta beli najhujši... bla bla bla.. same neumnosti.

Če je šel kdo kdaj po primorski, je kar nekaj mest in vasi s spominskimi ploščami, to so tisti ki niso hotli it v "ta bele" nišo prišli vn iz vasi. Dostikrat so italjani ali nemci šli čez vas in pobrali moške ki so bili sposobni, če je bil kdo sumljiv je ostal v grmih na koncu vasi. In kdo bo govoril da so bili to ta najslabši nasprotniki in nevem kaj, ko se je dogajalo da sta se borila brat proti bratu in ne zato ker sta imela kaj en proti drugemu, ampak ker nista bila hkrati v vasi ko je prišla patrulja skozi je pobrala enega drugega pa je pobrala druga stran.

Poslušal sem zgodbe gospoda ki je v svojih 90h pripevodaval zgodbe kako je bilo v partizanih, ampak ko sem podrobno poslušal njegove zgodbe je bilo jasno to, da je bil prvih nekaj let v italjanski vojski, ob kapitulaciji Italije je prišel domov, so prišli partizane in je šel v partizane. Torej kaj je bil ? 

En navaden delavec ali kmet ki ponavadi z osnovnim znanjem pismenosti, do katerega so prišli s puškami in mu ukazali naj gre, ali bi bil to njegov zadnji dan. In po vojni si ljudje zapomnejo "ta je bil s tistimi" in pol počistijo.

Drugi primer, koroški Slovenec ki je imel Avstrijske dokumente je z motorjem mimo žice v  Lj švercal Slovencem, ki so bili praktično ujeti v obroču kakšne nujne potrebščine da so lažje preživeli, takoj po vojni ga je nekdo ustrelil in mu pobral motor in so ga trepljali po ramenih ker je ubil nemca, čeprav je ta "nemc" naredil dosti dobrega.

 

Tako da nehite ga srat z rdečimi belimi frjolčastimi, vojna je svinjarija in s to "balkansko" mentaliteto nastanejo samo še večje svinjarije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, xtzs pravi:

Sem, začel sem z ne nekimi, ampak zločinskimi povojnimi poboji totalitarne komunistične diktature. Boš moji trditvi pritrdil, ali kako drugače obrazložil in opravičil, brez sodbe, v mirnem času izvedene strahopetne, zločinske poboje?

Prosim, da mi " mogoče" podrobno in jasno, brez kakršnega koli izogibanja obrazložiš. Župniki so praviloma bili za Slovence, kar pa ne moremo trditi za komuniste (takratno totalitarno oblast), ki so Slovence "jugoslovanili", le-to vem, sem zagotovo občutil na lastni koži, zagotovo, ne mogoče . Rdeče in mavrične še vedno vleče nekam na jug, o jugonostalgiji se govori, mar ne? ........Zgleda, da mogoče zagotovo veš. Bo mogoče šlo, ali je to le zlo natolcevanje?

 

P.S. ...ne mi govorit, naj si nataknem plašnice. Raje si jih sami staknite, boste videli več, tudi zgornje trditve bolje razumeli......

.....saj razumem.... to je kot npr. pri matematiki, kjer na neki točki enim enostavno naprej več ne gre, ko se drugi šele "ogrevajo". Matematika ne pozna - mogoče.

Ta belim in cerkvenim dela zgodovina krivico, kajne. Jaz nisem stal na stadionu in izdal domovino. Točno se ve, kdo je tam stal in prisegel. Samo ta beli in cerkveni to radi pozabljajo. Ali bi moral napisati, pozabljate? 

pred eno uro, xtzs pravi:

Ne gledaš s plašnicami , ampak skozi zelo majhno luknjico na zgodovino.

Da tako vidiš, ni moj problem, ampak tvoj......

......, norostim in zlobi se raje izognem.....:(

Na takšnem nivoju seveda nima smisla nadaljevati.....

Skozi katero luknjico pa ti gledaš? Tisto, v cerkvenih vratih? Stopi ven. Boš videl svet popolnoma drugače, kot ti ga predstavljajo za tistimi debelimi zidovi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎1‎. ‎12‎. ‎2018 ob 15:49, DAMI34 pravi:

Da in Goli otok je bi prevzgojni dom :P

Vsakršno neobsojanje pobojev, belih, črnih, rdečih, zelenih ali kake druge barve, ki so se zgodili izven sodnih procesov, je odraz nepoznavanja zgodovine, in v končni fazi strinjanje z njimi.

Še SSesovci so imeli "pošteno" sojenje, potem pa šele šus v glavo.

Strinjanje s poboji je kot bi se strinjal s čistko v Srebrenici. Je žalostno. V vseh pobojih po svetu so umorili tudi nedolžne ljudi.

Drugo je pa poznavanje 2 svetovne vojne, ki je bila vojna za osvoboditev izpod okupatorja, vzporedno pa je tekla še revolucija. V vsaki revoluciji pa se počisti nasprotimisleče.

Da je v vsaki vojni najebal navaden folk, kmet in njegovi otroci ti pa verjetno ni potrebno povedati mar ne. Iz moje zgodovine, oziroma mojga fotra ti lahko povem, da so prišli partizani pa odpeljali enega brata, čez 14 dni domobranci in odpeljali drugega brata. Vojna je sranje in to veliko.

in so bili župniki, ki so pomagali partizanom. Nič novega.

Najprej Goli otok nima veze z povojnimi poboji. To je bil prostor, na katerega je tedanji režim odstranil in osamil v večini staliniste. Ob Informbiroju tedaj ni dosti manjkalo do spopada z Varšavskim paktom. Pete kolone si tedaj Tito ni mogel privoščiti. Je bil preveč živ spomin na poraz kraljevine Jugoslavije. So pa raje kakšnega več odpeljali.

SS enote so bile vojaške enote, na začetku sestavljene le iz prostovoljcev v večini zagrizenih nacistov.  Imeli so posebne uniforme, oznake in čine. Niso pa imeli sodišč.  Med II. vojno partizanov niso priznali kot regularne vojake, zato so jih likvidirali po hitrem postopku. Enako so učili tudi svoje pomočnike po okupiranih deželah. To se jim je kasneje maščevalo. 

Ločiti je potrebno (nasilno) mobilizacijo, ki so jo izvajaje vse vojske na našem ozemlju in prostovoljstvo.  Primer, domobranci so bili v večini mobiliziranci, kajti takrat je bila to legalna (redna) vojska na ozemlju Slovenije, ki jo je financiral Wehrmacht. In dosti teh vojakov je preživelo ujetništvo po vojni. Drugače se je pa godilo s prostovoljci predvsem belogardisti in ustaši. Za te ni bilo milosti. Večina teh je skupaj s somišljeniki in družinami poizkušala pobegniti, kajti vedeli so kaj jih čaka, zaradi krvavih rok.  Nekateri so celo  uspeli in so danes zelo glasni. 

Po vsej povojni Evropi so se vršili poboji okupatorjevih sodelavcev, pa jih nobena država ne vleče na plano. Žal je pri nas to moderno, tako se kregamo o sencah, medtem ko nas provokatorji ropajo. Smo pač ovce.

 

Enačiti dogodke po II.vojni  z migrantsko krizo je pa sprevrženo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kaldu pravi:

Po vsej povojni Evropi so se vršili poboji okupatorjevih sodelavcev, pa jih nobena država ne vleče na plano. Žal je pri nas to moderno, tako se kregamo o sencah, medtem ko nas provokatorji ropajo. Smo pač ovce.

 

Enačiti dogodke po II.vojni  z migrantsko krizo je pa sprevrženo.  

Poboji so se vršili, zato jih je potrebno priznati, obeležiti in končati s sovraštvom. Nihče od nas se ni boril niti na eni niti na drugi strani. To je point, poveličevati (kakršnekoli) poboje, pa je samo znak nerazgledanosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!