Skoči na vsebino

Povojni Poboji


Cartman

Priporočene objave

pred 4 urami, maus pravi:

Američani majo še sedaj goli otok ;) Quantanamo :P

Belgijci, Francozi, Italjani, Norvežani, Finci .... so po vojni zelo počistili vse nasprotnike (pa niso bile kao komunistične države)

Vsi so to zgodbo končali ... seveda so vmes umrli tudi nedolžni, kar obsojam in to so obsodili vsi vpleteni (kao sprava)

tok v premislek, vsem ;)

pa indijance v rezervatih.. pa še kaj za kar ne vemo..

zelo konkretno so počistili.. do konca .. z vojaškimi "legitimnimi" sodišči in tudi brez njih.. ampak ko so se lotili so opravili do konca .. 

zanimivo je to , da imajo nemci - tudi mladi - še zmeraj moralnega mačka skupinske odgovornosti zaradi dogodkov 2ww.. v nekaterih koncih ne moreš dobiti tablice po naročilu s svojimi začetnicami . če je to ss ali hh ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa amiji so v Vijetnamu pospravili 2 (dva) milijona vijetnamcev. Pa še vedno "jokajo" o  58 000 svojih (vijetnamcev pa nikjer ne omenjajo, posredna škoda).

Poanta je da v vojni ni nedolžnih. Govoriti o "izvensodnih pobojih" v sloveniji po 2 svetovni, pa tudi ne čisto res. "Veliki trije" so v Teheranu sklenili, da bodo vrnili vse izdajalce na "mesto zločina" (npr. Velikovec) . "Naši" pa so na zasedanju v Kočevju sklenili, da bodo kaznovali vse, ki do določenega roka ne bodo izstopili/prestopili (kar so dejansko tudi naredili) . To kar se pri nas gremo, da je to neka izjema, ki je "civilizirana (demokratična) evropa" ne pozna, pa privlečeno za lase. Francozi so "pospravili" nekajkratnik svojih izdajalcev, pa jim nihče ne postavlja spomenikov in jih niti ne omenjajo.

Da pa se (mi) s tem ukvarjamo več kot 70 let pozneje, pa bedarija brez primere.

Drži pa, da se je politikom lažje ukvarjati z mrtvimi, kot pa s problemi živih.

lp

 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, franc pravi:

Ja pa amiji so v Vijetnamu pospravili 2 (dva) milijona vijetnamcev. Pa še vedno "jokajo" o  58 000 svojih (vijetnamcev pa nikjer ne omenjajo, posredna škoda).

Poanta je da v vojni ni nedolžnih. Govoriti o "izvensodnih pobojih" v sloveniji po 2 svetovni, pa tudi ne čisto res. "Veliki trije" so v Teheranu sklenili, da bodo vrnili vse izdajalce na "mesto zločina" (npr. Velikovec) . "Naši" pa so na zasedanju v Kočevju sklenili, da bodo kaznovali vse, ki do določenega roka ne bodo izstopili/prestopili (kar so dejansko tudi naredili) . To kar se pri nas gremo, da je to neka izjema, ki je "civilizirana (demokratična) evropa" ne pozna, pa privlečeno za lase. Francozi so "pospravili" nekajkratnik svojih izdajalcev, pa jim nihče ne postavlja spomenikov in jih niti ne omenjajo.

Da pa se (mi) s tem ukvarjamo več kot 70 let pozneje, pa bedarija brez primere.

Drži pa, da se je politikom lažje ukvarjati z mrtvimi, kot pa s problemi živih.

lp

 

 

lp

Ti bom iz mojega zornega kota opisal. Pa nimam nekih vez niti na eni niti na drugi in sem politično neopredeljen.

Kvasati o tem kako je bil NOB, predvsem pa potem po vojni vse lepo in prav, kako smo se imel radi, pa plesal vsi skupaj kolo, je klasična utopija.

Potrebno je priznati, da se je naredila čistka (in v tem primeru se ne postavljam na nobeno stran, zgodilo se pa je) in to je to, gremo naprej.

Prav tako, morajo in so, Američani priznati, da Vietnama niso osvobodili, ampak napadli.

Vsako morijo, brez kakršnih koli sodnih procesov, tako v vojni kot po nji pa je potrebno obsoditi in živeti naprej. Gre se za načrtno čiščenje drugače mislečih in popolnoma nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

Prav tako, morajo in so, Američani priznati, da Vietnama niso osvobodili, ampak napadli.

 

A ne ga lomt. Kje?

Tole se sliši precej drugače (del Barackove "objave) : "As we observe the 50th anniversary of the Vietnam War, we reflect with solemn reverence upon the valor of a generation that served with honor. We pay tribute to the more than 3 million servicemen and women who left their families to serve bravely, a world away from everything they knew and everyone they loved. From Ia Drang to Khe Sanh, from Hue to Saigon and countless villages in between, they pushed through jungles and rice paddies, heat and monsoon, fighting heroically to protect the ideals we hold dear as Americans. Through more than a decade of combat, over air, land, and sea, these proud Americans upheld the highest traditions of our Armed Forces. "

in tako naprej o brezmadežnih herojih, ki so se borili za pravo stvar...

lp

Popravljeno . Popravil franc
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, franc pravi:

A ne ga lomt. Kje?

Tole se sliši precej drugače (del Barackove "objave) : "As we observe the 50th anniversary of the Vietnam War, we reflect with solemn reverence upon the valor of a generation that served with honor. We pay tribute to the more than 3 million servicemen and women who left their families to serve bravely, a world away from everything they knew and everyone they loved. From Ia Drang to Khe Sanh, from Hue to Saigon and countless villages in between, they pushed through jungles and rice paddies, heat and monsoon, fighting heroically to protect the ideals we hold dear as Americans. Through more than a decade of combat, over air, land, and sea, these proud Americans upheld the highest traditions of our Armed Forces. "

in tako naprej o brezmadežnih herojih, ki so se borili za pravo stvar...

lp

pusti politiko, raja je dosegla tudi s krvavimi demonstracijami da so umaknili ameriške vojake z bojišč, kjer so čisto brezvezno umirali. Kej je nekdo, ki je grel pisarno reku da je to patriotsko.

Sicer sva pa mal zašla iz realnosti in domačih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

»Če odmislimo številke, nasilje, ki se je ob koncu vojne zgodilo v Jugoslaviji, ni bilo nič krutejše kot v drugih državah.« Kar se je dogajalo pri nas, ni bil »edinstven primer, marveč simbol razčlovečenja, ki je doletelo vso Evropo«.

Keith Lowe, Podivjana celina © Modrijan založba, d. o. o., 2014

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Kvasati o tem kako je bil NOB, predvsem pa potem po vojni vse lepo in prav, kako smo se imel radi, pa plesal vsi skupaj kolo, je klasična utopija.

Potrebno je priznati, da se je naredila čistka (in v tem primeru se ne postavljam na nobeno stran, zgodilo se pa je) in to je to, gremo naprej.

Prav tako, morajo in so, Američani priznati, da Vietnama niso osvobodili, ampak napadli.

ene 117 takih priznanj jih p še čaka..

pred 3 urami, Tedybear pravi:

Keith Lowe, Podivjana celina © Modrijan založba, d. o. o., 2014

dej ne seri.. ta mulc je 6 let mlajši od mene.. pa kleni slovenec , ki točno ve , kaj se je dogajalo po vojni ane..fakof pa internetne raziskave pa potem neko izvedensko mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, thumper pravi:

ene 117 takih priznanj jih p še čaka..

dej ne seri.. ta mulc je 6 let mlajši od mene.. pa kleni slovenec , ki točno ve , kaj se je dogajalo po vojni ane..fakof pa internetne raziskave pa potem neko izvedensko mnenje...

A si mogoce opazil zraven kakšen moj komentar, ki bi pojasnil moje stališče?  Prilimal sem tisto, kar mi je padlo v oči v opisu te knjige....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Tedybear pravi:

A si mogoce opazil zraven kakšen moj komentar, ki bi pojasnil moje stališče?  Prilimal sem tisto, kar mi je padlo v oči v opisu te knjige....

tebi se opravičujem.. sem mislil , da si tole dopisal "Kar se je dogajalo pri nas, " z istim fontom...

če tako piše v knjigi , kako lahko nekdo napiše "pri nas" za dogajanja v jugoslaviji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi župan Radencev o Jasenovcu ...

https://www.portalnovosti.com/shit-o-jasenovcu?fbclid=IwAR0k7CKzwgm4UDybOSCk1pJQpo8ko2--FQIjzg1IQSNSAjgxYj8wEPYi6OA

in to človek, ki ima veliko izkušenj, čeprav ni živel po vojni ... 

https://www.mladina.si/155225/roman-leljak-samostojni-kulturni-delavec/?fbclid=IwAR2mcWFgKHmBVMOCtbyzP-xxgAOSR5d1UomP_2Pb7HqlmcK8gg0mUv-nmfw

ne bom komentiral ..  vsak naj si pri sebi ustvari vtis ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, maus pravi:

Novi župan Radencev o Jasenovcu ...

https://www.portalnovosti.com/shit-o-jasenovcu?fbclid=IwAR0k7CKzwgm4UDybOSCk1pJQpo8ko2--FQIjzg1IQSNSAjgxYj8wEPYi6OA

in to človek, ki ima veliko izkušenj, čeprav ni živel po vojni ... 

https://www.mladina.si/155225/roman-leljak-samostojni-kulturni-delavec/?fbclid=IwAR2mcWFgKHmBVMOCtbyzP-xxgAOSR5d1UomP_2Pb7HqlmcK8gg0mUv-nmfw

ne bom komentiral ..  vsak naj si pri sebi ustvari vtis ;) 

Leljaka sem videval v Mb, več kot 20 let nazaj, ko se je vozil z rumenim Lamborginijem. Običajno je bila sopotnik najstnica v mini oblekici v barvi Lamborginija. Velk frajer, glavni Džek (ne najdem dž na tablci), pol so ga pa zaprli. Sigurno je bila  Udba. V tem obdobju se verjetno še ni ukvarjal z okostnjaki.

Eden mojih starih fotrov je padel kot partizan, v drugem tednu po prihodu v partizane, drugega pa ni bilo nazaj, ko so ga takoj po vojni pismeno povabili na občino.

Od takrat je minilo skoraj 75 let, torej umirite se malo. Moja sinova sta s tem seznanjena ampak nobeden mojih prednikov ni bil bogat in mu niso po vojni nič nacionalizirali, zato jh to prav močno ne zanima. In prav je tako.

V Tušu prodajajo velike rdeče zvezde za špico božicne smrečiče. Jutri bom eno kupil zase, pa še kakšno za tardeče in tabele prijetelje. Imajo tudi zvezde bele in srebrne barve ampak samo petokrake, židovskih nimajo. Toplo priporočam.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako gledajo tujci na Jugoslavijo in WW 2 ... sami si ustvarte mnenje ;)

p.s.

pa še nekaj dokumentarcev je, ki so jih naredili Angleži in Američani takoj po vojni in jih prikazali v letih 50-60 brez potvarjanja zgodovine ;)

evo .. enga sm najdu iz leta 1953  ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 33 minutami, Borutt pravi:

Verjamem, da bi Slovenci tiste fašiste z Bazovice vrgli tja, kamor sodijo. 

nj ne jokajo .. oni sami so Mussolinija obesl in zbrcal sred Milana ... enako so naredili tudi z ostalimi fašisti :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

nj ne jokajo .. oni sami so Mussolinija obesl in zbrcal sred Milana ... enako so naredili tudi z ostalimi fašisti :huh: 

 

Nisi slišal govora fašistov pred kratkim? Tudi komentarja spreobrnjenca ne? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Nisi slišal govora fašistov pred kratkim? Tudi komentarja spreobrnjenca ne? 

sm slišu in mi gre na kozlanje 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus hvala....kljub temu,da mi dedek zapustil nekaj tisoč knjig o 2 svet.vojni in veliko o Tito...seveda nic bral...sem pa ogledu obrisal prah z njegovega kipa in ga lepo postavil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

nj ne jokajo .. oni sami so Mussolinija obesl in zbrcal sred Milana ... enako so naredili tudi z ostalimi fašisti :huh: 

 

partizani (njihovi) so ga dobli nekje v Dolomitih :) potem pa so ga pripeljali v Milano na ogled

kaj lahom ni jasno?

Po 06.04.1941 so odrezali lep kos naše zemlje, vključno s sedanjo prestolnico. Naj pojasnijo zakaj, poleg dela Dalmacije, Albanije, Grčije (kjer so jih pa že fasali) itd..

In sedaj se čudijo fojbam, ko so jim tlačeni nezakrivljeno okupacijo vrnili z obrestmi...

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fašistom res ni jasno, da so bili oni agresor in okupator ter, da so oni pobijali ljudi za zabavo. In tudi marsikateremu Slovencu ni jasno, da je tukaj Slovenija, katero so naši predniki branili pred fašisti, kateri še sedaj lezejo iz lukenj in delajo zgago. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Fašistom res ni jasno, da so bili oni agresor in okupator ter, da so oni pobijali ljudi za zabavo. In tudi marsikateremu Slovencu ni jasno, da je tukaj Slovenija, katero so naši predniki branili pred fašisti, kateri še sedaj lezejo iz lukenj in delajo zgago. 

ma dj .. oni mislijo, da so še vedno glauni in da imajo rimsko cesarstvo pod sabo ...

tut tam si jih dubl po tamali ... pa v obeh vojnah so dubl po tamali in tavelki ... vse vojne so zgubl ... 

tko .. pa sm govoru :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

ma dj .. oni mislijo, da so še vedno glauni in da imajo rimsko cesarstvo pod sabo ...

tut tam si jih dubl po tamali ... pa v obeh vojnah so dubl po tamali in tavelki ... vse vojne so zgubl ... 

tko .. pa sm govoru :huh: 

žalostno je da so vse vojne zgubili, pa še vedno majo več dnara pa bulši standard, pljuc na fašiste, k še zgodovine ne znajo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

žalostno je da so vse vojne zgubili, pa še vedno majo več dnara pa bulši standard, pljuc na fašiste, k še zgodovine ne znajo :P

 

Za Lahe itak velja da: " izgubljajo v vojni, pa zmagajo v pogajanjih ob vzpostavitvi miru". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!