Skoči na vsebino

Povojni Poboji


Cartman

Priporočene objave

Nisi prebral linka, a ne?

A tale je kaj boljša:

Iz usanovitvene listine PF

... Protiimperialistična Fronta ne priznava razkosanja Jugoslavije in deluje z vsemi silami za slogo in enotnost njenih narodov ... stremi k povezanosti slovanskih narodov pod vodstvom velikega ruskega naroda ...

Ne pozabi Veliki Ruski narod je bil takrat zaveznik s Hitlerjem (že dobro leto in pol), skupaj so pojedli Poljsko, Rusi so planili po baltskih državah in Finski...

Ne pozabi protiimperialistična fronta (kasneje po napadu Hitlerja na SZ) OF, Ki je zapovedan praznik še danes je bila nastrojena tudi proti takratnemu angleškemu imperializmu.

Prva puška poči pri nas 22.6.41 pa tudi ta ni partizanska. Slovenec ustreli Slovenca. Spomenik pa poglej, ko greš na Šmarno goro.

Vi, ki ste služili JNA pa ste prisegli v tujem jeziku( izdajalci :naughty: )nekako takole:

Ja_______________________ SVECANO SE OBAVEZUJEM, DA CU BRANITI NEZAVISTNOT, USTAVNI POREDAK, CELOKUPNOST NASE DOMOVINE, I BITI SPREMAN I DA SE BORIM ZA NJENU SLOBODU I CAS, NEZALECI DA U TOM BORBI, DAJEM I SVOJ ZIVOT.

Ja, prisegli so Hitlerju na njegov rojstni dan in ja to je cela pizdarija. Kako iskreni pa so bili ,,rekruti,, pa je najbrž enako iskrena in večna pri JNA.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, prisegli so Hitlerju na njegov rojstni dan in ja to je cela pizdarija. Kako iskreni pa so bili ,,rekruti,, pa je najbrž enako iskrena in večna pri JNA.

Ja, samo s tem, da najbrž JNA ni bila okupatorska armada v Jugoslaviji. To šteje?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi prebral linka, a ne?

Vse sem prebral, pa imam še vedno tako mnenje, kot ga imam.

Žal ne vidimo dovolj daleč nazaj, mnogo prič je mrtvih, tako levih kot desnih, vse, kar imamo, je veliko trupel, nekaj teorij, nekaj pričevanj in veliko megle, ki se že 60 let (v primeru tardečih teorij) in 20 let (v primeru tačrnih teorij) vali po naši dolini šentflorjanski. Svetilnikov ni. Ništa se ne vidi. :)

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi prebral linka, a ne?

A tale je kaj boljša:

Iz usanovitvene listine PF

... Protiimperialistična Fronta ne priznava razkosanja Jugoslavije in deluje z vsemi silami za slogo in enotnost njenih narodov ... stremi k povezanosti slovanskih narodov pod vodstvom velikega ruskega naroda ...

Ne pozabi Veliki Ruski narod je bil takrat zaveznik s Hitlerjem (že dobro leto in pol), skupaj so pojedli Poljsko, Rusi so planili po baltskih državah in Finski...

Ne pozabi protiimperialistična fronta (kasneje po napadu Hitlerja na SZ) OF, Ki je zapovedan praznik še danes je bila nastrojena tudi proti takratnemu angleškemu imperializmu.

Prva puška poči pri nas 22.6.41 pa tudi ta ni partizanska. Slovenec ustreli Slovenca. Spomenik pa poglej, ko greš na Šmarno goro.

Vi, ki ste služili JNA pa ste prisegli v tujem jeziku( izdajalci :naughty: )nekako takole:

Ja_______________________ SVECANO SE OBAVEZUJEM, DA CU BRANITI NEZAVISTNOT, USTAVNI POREDAK, CELOKUPNOST NASE DOMOVINE, I BITI SPREMAN I DA SE BORIM ZA NJENU SLOBODU I CAS, NEZALECI DA U TOM BORBI, DAJEM I SVOJ ZIVOT.

Ja, prisegli so Hitlerju na njegov rojstni dan in ja to je cela pizdarija. Kako iskreni pa so bili ,,rekruti,, pa je najbrž enako iskrena in večna pri JNA.

bil sem v JLA pa se ne spomnim takega besedila zaprisege,ne vem kje s to najdu.res je da smo to pač izrekali v neslovenskem jeziku.takrat je bila pač jugoslavija.v prisegi je bil stavek,DA BOM ČUVAL SVOJO OTADŽBINOkar je bila tudi slovenija.imeli smo pa tudi pravico to povedati v slovenščini.pa mislim,da bi tudi mnogi tuki gor na forumu biti malo v jla.da bi se naučili malo reda itd.ne verjamem pa ,da se današnja slovenska vojska na raznih misijah pogovarja z drugimi ki jih vodijo v slovenščini ??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi, ki ste služili JNA pa ste prisegli v tujem jeziku( izdajalci :naughty: )nekako takole:

Ja_______________________ SVECANO SE OBAVEZUJEM, DA CU BRANITI NEZAVISTNOT, USTAVNI POREDAK, CELOKUPNOST NASE DOMOVINE, I BITI SPREMAN I DA SE BORIM ZA NJENU SLOBODU I CAS, NEZALECI DA U TOM BORBI, DAJEM I SVOJ ZIVOT.

Ja, prisegli so Hitlerju na njegov rojstni dan in ja to je cela pizdarija. Kako iskreni pa so bili ,,rekruti,, pa je najbrž enako iskrena in večna pri JNA.

Jaz sem davnega leta 1981 sredi Beograda zaprisegel v SLOVENSKEM jeziku.

Pa še moje razmišljanje: kaj bi se zgodilo, če bi leta 1945 zmagala nasprotna stran???? Brezna, rovi...... bi bili ravno tako polni kot so danes.

Pa veste kaj bi rekel moj oče, če bi bil danes še živ in je preživel strahote in trpljenje Raba?? Še premal smo jih.

Pa hudiča, glejmo že v bodočnost in razrešimo krizo, za nami je zgodovina in naj jo obravnavajo zgodovinarji in ne politiki.

Pa še mal :topic:

Bila sta dva brata. Eden direktor velike firme, drugi delavec. Pa vprašajo direktorja, kako to, da je na tako visokem položaju. Pa jim odgovori: brata sem imel v partizanih.

Vprašajo drugega - delavca. Pa jim reče: veste moj brat je bil pri domobrancih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še moje razmišljanje: kaj bi se zgodilo, če bi leta 1945 zmagala nasprotna stran???? Brezna, rovi...... bi bili ravno tako polni kot so danes.

Pa veste kaj bi rekel moj oče, če bi bil danes še živ in je preživel strahote in trpljenje Raba?? Še premal smo jih.

Ja, morda res..ampak od nacistov in njihovih pomagačev je to človek pričakoval, od tistih, ki so se proti takšnemu zločinskemu režimu borili pa ne.

Ne vem, kaj bi rekel tvoj oče. Vem pa kaj je o tem rekel Boris Pahor in ta gospod svojo pokončnost dokazuje vse življenje.

Še enkrat in verjetno zadnjič - povojni poboji v ničemer ne zmanjšujejo zločina kolaboracije, dejstva da je v bistvu delovanja sil osi bil zločin nad drugimi narodi in povojne zgodovine zgrajene na zmagi nad nacifašizmom. Povojni povoji izpovedujejo, da je jugoslovansko komunistično vodstvo storilo grozen zločin in ukazalo izvensodno likvidacijo več deset tisočev ljudi, da so to skrbno skrili in onemogočali resnico o tem, iskanje in kaznovanje krivcev ter primerno poslavljanje od ostankov umrlih.

Bistvo vsega v tej zgodbi je zločin. In o tem, da je šlo za zločin ni nobenega dvoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, morda res..ampak od nacistov in njihovih pomagačev je to človek pričakoval, od tistih, ki so se proti takšnemu zločinskemu režimu borili pa ne.

v vsaki vojni so zločinci prav vsi, ki nosijo orožje in streljajo...zločini se pa tko dogajajo odkar obstaja človeštvo.

lahko je pametovat po 60 letih, takratna situacija pa je verjetno bila zelo težka...ljudje ki so vojne grozote preživel, so drugače razmišljal o vsem tem kot mi danes.

upam, da bodo naši pravnuki pametnejši, da se ne bodo ukvarjali z zločini, ki se dogajajo danes naši generaciji, ampak se bodo trudil za boljšo prihodnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsaki vojni so zločinci prav vsi, ki nosijo orožje in streljajo...zločini se pa tko dogajajo odkar obstaja človeštvo.

Mogoče ubijalci po sili razmer, nikakor pa ne zločinci. Ne vsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

največ zločincev je bilo z imenom FRITZ

Najbrž si nameraval kaj posebno tehtnega povedati. Ni ti uspelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Hude jame se govori, da je bil tam med drugimi pobitimi tudi del ustašev, ki so sodelovali v pobojih v taborišču Jasenovac. Ampak to so govorice in zato naj zgodovinarji in forenziki svoje delo končajo da bomo vsaj bližje resnici. Torej krvniki so pobili krvnike. A tudi zato ni opravičila, kaj pa če se je to zgodilo aprila 1945, tudi zato ni dokazov in spet ni opravičila....zakaj ni opravičila, kdo naj se komu opraviči in zakaj...Pahor-Janši ali cerkvi ali xxx združenju domobrancev in ustašev ali Bajuku v Argentino WTF meni se dozdeva da edini ki hočejo opravičilo sploh ne živijo v SLO.... tisti ki pa take zadeve podpihujejo so pa pozabili da imajo v imenu stranke DEMOKRATSKA in ne DOMOBRANSKA.... jim pa vsakič znova uspe razjebat Slovence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Hude jame se govori, da je bil tam med drugimi pobitimi tudi del ustašev, ki so sodelovali v pobojih v taborišču Jasenovac. Ampak to so govorice in zato naj zgodovinarji in forenziki svoje delo končajo da bomo vsaj bližje resnici. Torej krvniki so pobili krvnike.

Zaključke vlečeš iz govoric. Potemtakem se reče: 'Torej naj bi krvniki pobili krvnike.' Še bolje pa je, da se nič ne reče in počaka na rezultate preiskave, če ne vemo za kaj točno gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Hude jame se govori, da je bil tam med drugimi pobitimi tudi del ustašev, ki so sodelovali v pobojih v taborišču Jasenovac. Ampak to so govorice in zato naj zgodovinarji in forenziki svoje delo končajo da bomo vsaj bližje resnici. Torej krvniki so pobili krvnike. A tudi zato ni opravičila, kaj pa če se je to zgodilo aprila 1945, tudi zato ni dokazov in spet ni opravičila....zakaj ni opravičila, kdo naj se komu opraviči in zakaj...Pahor-Janši ali cerkvi ali xxx združenju domobrancev in ustašev ali Bajuku v Argentino WTF meni se dozdeva da edini ki hočejo opravičilo sploh ne živijo v SLO.... tisti ki pa take zadeve podpihujejo so pa pozabili da imajo v imenu stranke DEMOKRATSKA in ne DOMOBRANSKA.... jim pa vsakič znova uspe razjebat Slovence.

vsaj vse preberi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaj vse preberi

Dvomiš, da nisem? Sem, nič bat. Zato tisti zaključek še bolj izstopa. Zato si še enkrat preberi kak zaključek vlečeš in iz kakšnih dokazov. Saj ti nečem nič hudega ali pač misliš, da se ti ne moreš zmotiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domneva, hipoteza, ne zaključek, morda popravek z vprašajem na koncu o.k.? Moj zaključek je pa povzet v zadnjih 7 besed, na žalost in to ni hipoteza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh.....vas je prav zanimivo brat.

Da se najprej razumemo........povojne poboje absolutno obsojam........in tako kot večina....DANES.....na njih gledam z gnusom.

Sem pa poizkusil razmišljati malček drugače......

Kot partizan sem preživel.....Sutjesko.......borbe za osvoboditev Beograda......prišel do Jasenovca.........izgnal okupacijsko vojsko iz ljube mi države......zaplenil foto arhiv Raba, Gonarsa, Urha........bil ranjen, trpel pomanjkanje hrane, trpel mraz......

Naj se javi tist, ki bo trdil, da nebi pobil vse te izdajalske golazni in njihovo seme za večno iztrebil s tega sveta.

Jaz priznam.......brez pomisleka in brez občutka krivde ali obžalovanja.

Vse ostalo je poceni demagogija!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaj vse preberi

JE treba bolj natančno in konsistentno pisat in tudi pred tem razmišljat. Če ne je ena sama brozga mnenj, domnevanj in 'kobajagi resnic' ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj se javi tist, ki bo trdil, da nebi pobil vse te izdajalske golazni in njihovo seme za večno iztrebil s tega sveta.

Jaz priznam.......brez pomisleka in brez občutka krivde ali obžalovanja.

Vse ostalo je poceni demagogija!!!

Dokler je kaj človeka v meni, do tedaj tega ne bi naredil.

Pa tudi, če bi partizan Klimbra to naredil, bi jih ubil kvečjemu par. Za to da v nekaj dneh pobiješ in zagrebeš tisoče ljudi rabiš organizacij ter veliko ljudi in sredstev. Torej so to vodili tisti, ki se med vojno niso lih borili v prvih vrstah in dali skoz najhujše. Lahko pa se seveda tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obsojam povojne poboje, čeprav so bili ubiti v večini izdajalci slovenskega naroda--ne govorit ,da niso bili, če pa so se skupaj z okupatorjem borili proti slovenstvu---še enkrat povem ,da jih nebi smeli ubiti, namreč žensk in otrok..izdajalce pa... ali veste kaj so domobranci in cerkev delali z našimi ženskami---še danes se vidi krv na zidovih ---SVETI URH. vsi ti poboji so se zgodili z blagoslovom zaveznikov--ker si oni niso hoteli mazati rok---isto se je zgodilo v SREBRNICI in mi ne govorit, da NATO to nebi mogel preprečiti poboja če bi hotel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obsojam povojne poboje, čeprav so bili ubiti v večini izdajalci slovenskega naroda--ne govorit ,da niso bili, če pa so se skupaj z okupatorjem borili proti slovenstvu---še enkrat povem ,da jih nebi smeli ubiti, namreč žensk in otrok..izdajalce pa... ali veste kaj so domobranci in cerkev delali z našimi ženskami---še danes se vidi krv na zidovih ---SVETI URH. vsi ti poboji so se zgodili z blagoslovom zaveznikov--ker si oni niso hoteli mazati rok---isto se je zgodilo v SREBRNICI in mi ne govorit, da NATO to nebi mogel preprečiti poboja če bi hotel.

A ti imaš 'svojo' žensko, ki so ji domobranci nekaj delali? Ja kok si pa ti star?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler je kaj človeka v meni, do tedaj tega ne bi naredil.

Pa tudi, če bi partizan Klimbra to naredil, bi jih ubil kvečjemu par. Za to da v nekaj dneh pobiješ in zagrebeš tisoče ljudi rabiš organizacij ter veliko ljudi in sredstev. Torej so to vodili tisti, ki se med vojno niso lih borili v prvih vrstah in dali skoz najhujše. Lahko pa se seveda tudi motim.

saj problem vsake vojne in stresnih situacij je, da si težko človek, ki je sposoben treznega razmišljanja....ko ti operejo možgane, da je vsak nasprotnik sovražnik, ki ga je treba likvidirat, drugače bo on tebe, ubijaš...edina komunikacija je orožje...

zato je vsaka vojna nesmislna, pobijat se za koga? zarad politikov, ki so vedno na varnem? vojaški poklici? vojska? ja, ful jih rabmno....urit ljudi za ubijanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj problem vsake vojne in stresnih situacij je, da si težko človek, ki je sposoben treznega razmišljanja....ko ti operejo možgane, da je vsak nasprotnik sovražnik, ki ga je treba likvidirat, drugače bo on tebe, ubijaš...edina komunikacija je orožje...

zato je vsaka vojna nesmislna, pobijat se za koga? zarad politikov, ki so vedno na varnem? vojaški poklici? vojska? ja, ful jih rabmno....urit ljudi za ubijanje.

Osnovna naloga vojske je izvajanje oboroženega boja. To ne vključuje pobijanja ujetnikov in civilistov, kar je tudi v nasprotju z mednarodnim humanitarnim in vojnim pravom.

Morda enega dne res ne bomo rabili vojske vendar je do te stopnje razvoja civilizacije treba priti. Monopol nad sredstvi prisile je še vedno ena od osnovnih lastnosti držav današnjega časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!