Skoči na vsebino

Bashan 300 ccm


Bayker

Priporočene objave

LP, pred kratkim sem zasledil na avtonetu ATV Bashan 300ccm, takoj mi je padel v oči ker mi je od vseh atv-jev najbolj všeč, kar sem jih videl na netu... :rolleyes:

Zato me kot motorista zanima kak pa kaj, glede na to da se s štirikolesnikom še sploh nisem peljal, imel bi ga pa malo za naokrog do fitnessa, trgovine, šihta...tud z boljšo polovico kdaj kam...

tak za vsakdanjo uporabo, če je to uporabno?? :alien1:

Res pa je da je moped kitajček, zato me zanima kako je z registracijo oz. garancijo in deli, ker prodajalci so različni na netu in po prebranih forumih, sem ugotovil da je treba biti previden...

ATV mi zgleda res svetovno, zgleda kot motor, cena je tudi dokaj ugodna in si ga nameravam kupit..

prosil bi pa predvsem za pametna mnenja in nasvete za lažjo odločitev...

post-2856-1236549901_thumb.jpg

post-2856-1236550005_thumb.jpg

post-2856-1236550068_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Bayker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti "šraufanje" ne dela težav, če ti improvizacija z rezervnimi deli ne dela problemov, mogoče jih celo znaš sam narediti, če si dobro zavarovan, boljša polovica tudi, če imaš toliko denarja, da ga boš vrgel proč, če verjameš prodajalcem teh mopedov..itd..je to prava reč. En negativni odgovor na "če" bo dovolj, da si omisliš rabljeno in preverjeno zadevo made in Taiwan porekla, ki je za razred boljši od made in China porekla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo stran od tega kitajskega sranja.. Ni vredno živcev, niti denarja, ki ga porabiš za vzdrževanje in popravljanje, da ne govorimo o tem, da naj bi ATV pač bil namenjen da prižgeš in se pelješ, ko ti zapaše, ne pa da je 2/3 časa pokvarjen, oziroma v popravilu. Moje mnenje pač..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa sem razočaran malo, ker sem moped že mel namen iti pogledat. Zdaj glede šraufanja, nevem kaj bi bil problem, motor bi moral laufat najbrž, zdaj kake puše pa lagerji, pa drobnarije se pa magari s kvalitetnejšimi zamenja... zdaj če bi ga imel večinoma za cestno rabo, bi pa ja valda moral laufat, pa gledal sem jih po celi Evropi prodajajo, z vsemi potrebnimi certifikati, potemtakem

pa ja nebi smelo to tako slabo bit...

zanima me če ima kdo prav ta model doma in mi iz prve roke svetuje, ker zdaj še nisem zasledil tega modela opisanega v kakšnem forumu...

moped zgleda napram drugim ATV-jem res dobro, nevem kateri bi mu bil vsaj malo podoben??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa sem razočaran malo, ker sem moped že mel namen iti pogledat. Zdaj glede šraufanja, nevem kaj bi bil problem, motor bi moral laufat najbrž, zdaj kake puše pa lagerji, pa drobnarije se pa magari s kvalitetnejšimi zamenja... zdaj če bi ga imel večinoma za cestno rabo, bi pa ja valda moral laufat, pa gledal sem jih po celi Evropi prodajajo, z vsemi potrebnimi certifikati, potemtakem

pa ja nebi smelo to tako slabo bit...

zanima me če ima kdo prav ta model doma in mi iz prve roke svetuje, ker zdaj še nisem zasledil tega modela opisanega v kakšnem forumu...

moped zgleda napram drugim ATV-jem res dobro, nevem kateri bi mu bil vsaj malo podoben??

Moj kolega tudi kupuje nekaj kitajskega. Smo šli gledat v Polzelo in Celje, tam so meli tudi tega bashana. On je sicer gledal druge modele ampak pravtako kitajsko robo. Se kr malo spoznam na šraufanje in sam zase ga nebi nikoli kupil ker ne rad šraufam svoje stvari, ko pa šraufam drugim je pa to prijeten hobi, in še zasluži se za kak pir ki ga pol itak skup spijeva. On se je kljub mojem odsvetovanju odločil za nakup podobnega in če se ti ne mudi lahko poročam čez kak mesec dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Barracuda, ti kr poročaj, če se da čimprej, keri model pa ima on? Glede nato, da si napisal da se spoznaš na šraufanje, kaj npr. pa ti je tak padlo v oči, da si mu odsvetoval, pa da ti nokoli nebi kupil...??

Kako je pa z garancijo v Celju in Polzeli, 1 leto?

Popravljeno . Popravil Bayker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj let servisiram štirikolesnike, nad Kitajskimi (razen modela Linhai) sem že davno obupal. Torej ti, kot serviser odvetujem nakup.

Kot dolgoletni uporabnik in voznik štirikolesnikov, ti iz srca odsvetujem nakup, predvsem zaradi varnosti. Si predstavljaš, da ti nenadoma odleti zadnja os, poči prva nihajna roka. Zaradi slednje se je že zgodila nesreča z smrtnim izidom lani.

Če ti je oblika pred vsem svarilom (govorim iz lastnih izkušenj ) potem bo res čas, da ga kupiš.

Aja, pa presliši oz prezri vse izkušnje od nategnjenih lastnikov kitajskih štirikolesnikov, ki so jih kupili v 03 območju.Ni jih malo, ki javno objavljajo svoje grenke izkušnje na forumih.

Prijetno nakupovanje. Ne pozabi na Aspirin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem pod Jakov post, sicer ne servisiram štirikolesnikov, sem pa videl že par kitajčkov od blizu in se prepričal v šlampasto izdelavo in popolnoma neuporabne materiale.. Pa tudi vožnja z njimi je zame bolj muka kot ne. Tako da jaz ga z dalinjcem ne taknem :D

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, ja hvala za nasvete, bom šel sam še malo do teh trgovin, da se prepričam kak je na stvari in vidim kak so "šlampasto" narejeni... :naughty:

Ker to so zdaj neki novi modeli in so mogoče od prejšnjih kaj izboljšani, gledal sem jih na netu iz drugih EU držav in imajo kr cene, še malo lepše

kot pri nas...

nekaj bo treba nabavit, ker se sezona približuje... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Barracuda, ti kr poročaj, če se da čimprej, keri model pa ima on? Glede nato, da si napisal da se spoznaš na šraufanje, kaj npr. pa ti je tak padlo v oči, da si mu odsvetoval, pa da ti nokoli nebi kupil...??

Kako je pa z garancijo v Celju in Polzeli, 1 leto?

Garancije dobiš eno leto.

Meni si padli v oči:

-Slabi zvari

-Slaba konstukcija in slabi elementi zavor

-Kratka življenska doba gumjastih puš predvsem na zadnji nihajki in pa tudi sprednjih.

-Zračno hlajeni motorji

-Vodno hlajeni so po izkušnjah še slabši saj se v sistemu pogosto delajo zračni žepi, posledično je hlajenje salbo ali ga sploh ni.

Verjetno bi se še kaj našlo ampak to je že dovoj za razlog zakaj NE!

Če se pa želiš naučiti šraufati, imaš doma nekaj orodja, ti pa nakup priporočam saj si boš nabral izkušnje in se marsičesa naučil saj boš po vsej verjetnosti moral kar kmalu zamenjati kupico delov.

Lp, jaz se že vselim prvega šraufanja, da bom poročal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hlajenje naj bi imel zračno - oljno, enako je imel moj prvi moped Daelim Daystar 125ccm - korejski pred davnimi časi, pa je bil moped ok, 15000 kilometrov brez problemov, pa večinoma puni gas :evilgrin: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem malo nemške forume bral o tem ATV-ju, ki so jih pisali lastniki tega modela in je kar veliko negativnih kritik, bilo je tudi nekaj pozitivnih, vendar me ni ravno prepričalo... :headbang:...

tako da najbrž nebom nabavo tega mopeda, čeprav ga v živo še videl nisem... :unsure:

hvala vsem poznavalcem za pomoč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!