Skoči na vsebino

Nasveti pri nakupu kolesa


Sanda7

Priporočene objave

Verjetno je bolj pametna izbira nova zračnica. Se ti ne zdi včasih bolje imet počasnejše kolo da težje gre, pa še več mišic se nabere? :) Kot opremo za na turo bi priporočal še kakšno špriklo. Nazadnje sem imel s sabo verigo, flik komplet, počla pa mi je šprikla..in to sred Bosne :) No potem so neverjetno prijazni domačini mi eno odšraufali z njihovega kolesa ter mi jo podarili :OK: Ja ljudje še kdaj presenetijo:)

Srečno.

Popravljeno . Popravil Trdonja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je bolj pametna izbira nova zračnica. Se ti ne zdi včasih bolje imet počasnejše kolo da težje gre, pa še več mišic se nabere? :) Kot opremo za na turo bi priporočal še kakšno špriklo. Nazadnje sem imel s sabo verigo, flik komplet, počla pa mi je šprikla..in to sred Bosne :) No potem so neverjetno prijazni domačini mi eno odšraufali z njihovega kolesa ter mi jo podarili :OK: Ja ljudje še kdaj presenetijo:)

Srečno.

Kaj je pa to Šprikla? :blink: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je pa to Šprikla? :blink: :hmm:

Šprikla = napera :naughty:

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne je kar fajn da gre hitrej ni mi do mišic pa da bi se preveč matrala,..

mal me pač jebe hitrost ker sem z njo očitno zasvojena tko da

ja tlačilko morm še nabavt,...sprejemam predloge(linke)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Verjetno je bolj pametna izbira nova zračnica. Se ti ne zdi včasih bolje imet počasnejše kolo da težje gre, pa še več mišic se nabere? :) Kot opremo za na turo bi priporočal še kakšno špriklo. Nazadnje sem imel s sabo verigo, flik komplet, počla pa mi je šprikla..in to sred Bosne :) No potem so neverjetno prijazni domačini mi eno odšraufali z njihovega kolesa ter mi jo podarili :OK: Ja ljudje še kdaj presenetijo:

Srečno.

Ja js bi tut šov s kolesom u BiH ker zlo rad potujem in mam vikendico tam pr Jajcu.Me pa zanima kera znamka se splača da kupiš.No hvala za odgovor.Kupu bi pa cestno kolo za tam nek 600€ max 650€ pozim ko bojo razprodaje.Pa hvala za odgovor.

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestno? A to si mislil specialko? Če boš po Bosni vozil, ti bolj priporočam treking varianto, oziroma MTB z možnostjo blokiranja amortizerjev, če že naletiš kje na super asfalt. Za 600-650 evrov dobiš bogovski bajk. Za nas, normalne uporabnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pol bom pa Januarja vprašal za kolo ko bom imel denar,pa kje ga naj kupim še,lepo se mejte še naprej,jaz hočem tako potovat kot z motorjem.

KTM Life Cross Gent

* Ciljna skupina: Za dobre rekreativne kolesarje

* Velikost koles: 28

* Velikost okvirja: 51,56,60

* Material okvirja: 6061 Alu

* Vzmetenje - spredaj: Suntour NCX-D Lockout

* Zavore: Magura HS 11 hidravlične zavore

* Menjalnik - spredaj: Shimano Deore

* Menjalnik - zadaj: Shimano XT

* Število prestav: 27

* Ostalo: Selle Royal sedež,Ritchey Speedmax Cross 35-622 plašči,Suntour NEX suspendet nosilec sedeža

Cena v Hervisu:

799,99 EUR

tega bi se splačalo kupt?seveda pol ko bojo razprodaje.

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da povem kako načrtujem moje potovanje po BiH,najprej mislim kondicijo nabirat,dom-Brežce-Krško-dom,kratkih 45km,ja mal je ampak dost je.Potem pa poleti ko bom imel dost kondicije pa via Jajce.

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ta ktm ni slab, imaš pa za ta denar še veliko izbire. Še zmer se najbl splača mal po biciklističnih trgovinah sprehodit in mal pomenit, da te usmerijo in da dobiš mal občutka koliko popusta lahko dobiš.

Najbolj pomembno je da kupiš beciku prave velikosti zase in da se seveda na njemu dobro počutiš. Tud če nimaš blage o beciklih, ko se z ene dvema zapelješ takoj dobiš občutek na kermu se manj vesolsko počutiš.

Če najdeš še kak model, ki ti je všeč, sem prilepi pa bomo spluval :P

Kondicija sicer kar hitro zraste(prav tako gre če ne kolesariš :D) in vsako turco lahko prevoziš več, ampak mogoče je za začetek bolše imet malo krajše cilje, ker v enem letu vseeno ne pridobiš toliko. V naši deželici je res lepo kolesarit in veliko je kotičkov(furc) katere z motorjem/avtomobilom niti ne registriraš z beciklom so pa milina.

Turce, klik1, klik2, geopedija. Pri geopediji si izbereš tip kolesa (recimo treking) da malo pofiltriraš kaj je primerno za tvoje kolo.

Prav tako računej pa, da potrebuješ še nekaj denarja za opremo, čelada, hlače, majca, kašen bidonček, ruzak itd... Pa fino je imeti gps ali pa dobro mapo seboj, ker hitro zalutaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

160 - 170 cm 17", 18", M, to 48 cm, to 520 mm

170 - 185 cm 19", 20", L, to 52 cm, to 540 mm

185 - 200 cm 21", 22", XL, to 55 cm, to 560 mm

Za trekinge gredo velikosti nekako tako, torej gledaš kolesa okoli 20 col oziroma 52cm. Je pa malo odvisno tudi od samega kolesa kako ti paše in seveda "mer" kolesarja, te velikosti so bol informativne kaj naj bi ti pasal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje,

velikost okvirja kolesa ( Cult Luna ... ) za žensko velikosti 165 cm ???

Rad bi presenetil ...... Iz vaših izkušenj prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

160 - 170 cm 17", 18", M, to 48 cm, to 520 mm

170 - 185 cm 19", 20", L, to 52 cm, to 540 mm

185 - 200 cm 21", 22", XL, to 55 cm, to 560 mm

Za trekinge gredo velikosti nekako tako, torej gledaš kolesa okoli 20 col oziroma 52cm. Je pa malo odvisno tudi od samega kolesa kako ti paše in seveda "mer" kolesarja, te velikosti so bol informativne kaj naj bi ti pasal.

Ah,kolesa 20 col so čist mala,so pa pol še 24 pa 26.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, -tisti podatki v colah so mišljeni za velikost okvirja. Kolesa so na vseh MTB 26 col. Na trekingih pa večinoma 28 col.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In za mojo višino 176 cm drži podatek 19 col. Mi je trgovec (ko kupuješ kolo, kupi ali se vsaj posvetuj s pravim kolesarskim trgovcem, ki se spozna) svetoval 19, sem bil malo skeptičen, ampak se je pozneje na furah izkazalo, da je velikost prava. Po 180 km, večinoma makadama in precej vzponov in spustov (v enem dnevu, da ne bo pomote), sem lahko rekel le ''to je to''. Pa sedež sem zamenjal, kot prvo. Specialized BG -enakega je Robič uporabljal na RAAM-ih. Na prvem letnem servisu mi je pa zamenjal komplet pogon (veriga, zobniki spredaj in zadaj, gonilke). Tip se je malo čudil, kako to, da sem v dobre pol leta uspel tako uničiti zadevo. Ko sem mu povedal za mojo kilometražo -5800 kilometrov, večina makadam po Pohorju in okolici, je rekel, da potem pa tako ni čudno. Mi je dal ''malo boljše'' komponente, pa še danes držijo. Res sem kar močno plačal za tisti servis, okoli 250 evrov, ampak se je splačalo.

Aja, original so bile gor neke smešne gume -sem jih po 300 km čisto izrabil. Kasneje sem dal Cheng-tire, pa so držale po 2000 km, oprijem super, tudi na asfaltu.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikost okvirja: 17,5 / 19,5

to si verjetno mislil?

Ja. Prvi Rogovi Mountainbiki so bili vsi velikosti 17,5 col. Ko sem ga kupil 1991, mislim da sem zanj dal okoli 900 DEM. Danes pa tako kolo dobiš za 100 Evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bom mel zdravniški pregled za motor,tega rabim tut za kolo,bom pršu na drago koroško,ker hočm s kolesom ture delat isto ko z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bom mel zdravniški pregled za motor,tega rabim tut za kolo,bom pršu na drago koroško,ker hočm s kolesom ture delat isto ko z motorjem.

Zakaj pa rabiš za kolo zdravniški pregled?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to pa ne vem,,verjetn zato ker sm tak vključen v promet,sj okol doma se lah pelem sam po mestu se naj ne bi pa tam ko je promet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Univega ja dejansko samo okvir, po opisu izgleda dobro, vsekakor ti more položaj na kolesu ustrezati (moj kolega je Univegin okvir, kar nekaj časa zlorabljal in je zdržal bp). Suntour zadnje čase dela tudi solidne vilice, tale ima remote lockout, kar pomeni, da imaš na bilanci ročko s katero zakleneš vilico, zelo uporabno pri lezenju na breg ... ostale komponente (Shimano XT, Avid,...) so tudi OK.

Če pa je cena OK pa ne vem, ker že kar nekaj časa nisem ničesar novega kupoval...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beciku zgleda dober, za ceno pa tudi jaz ne bi znal nič povedat. Je pa 2011 model, tako da kej dosti popusta ne boš dobil, razen če je prodajalec glih tvoj sosed.

Je pa tko, če želiš še kak eur prišparat načeloma diskov ne rabiš. Bremzali ne bodo nič kaj dosti bolje, vzdrževanja je malo več kot pri V zavorah. Diski se splačajo za kašne gorce, ki rijejo po blatu in se feltna umaže, tko za rekreativca, za po cesti so pa V zavore skor bolj smiselne, lažje, cenejše.

Oprema XT, ki jo ima ta je sicer na nivoju, samo če kupiš kak rang nižje, slx recimo, ne boš popolnoma nič na slabšem, pa ostane kak stotak :).

Pa če se boš po cesti vozil, se zmeni še za take gume, ki imajo sredino gladko, pa malo bol grob rob, ker neke "kramparce" so za cesto/makedam bol nesmiselne.

Popusti so pa že celi čas ko ti sprašuješ za beciku in se bodo počasi nehali :)(uradnom neuradno je pa vse stvar dogovora)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benti sem bil prepočasem pri urejanju

Če bi jaz zbiral bi vzel tegale, polna cena je okoli 900eur, potem pa koker se poglihaš :). Ampak v eni drugi barvi, ne tej grdi rjavi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

SCOTT RADSLIDE MX-20,to kolo je dobro?ker tega mislimo iskat,vsaj tak je mama rekla,če pa ni dobro kolo pol pa neč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!