Skoči na vsebino

Moto-Hit Krško


Priporočene objave

Al pa vsaj enga ornig čoppera! :naughty:

pa jakno z resicami :D

kaj pa torbe :unsure: ?

Predno boš kupil, se z vsakim v kolikor je možno pelji.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se najprej opravičim; baje je na temo moto hit že dosti napisanega, ......

in da dodam da bi moral minimalno za 10% spustit cene ki jih ima !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da imajo veliko ponudbo rabljenih motorjev ampak nekateri se prodajajo že skoraj eno leto. Ima kdo kakšnje izkušnje z njimi?

Letos bil pri njih zaradi nakupa Honde Paneuropean. Zelo so prijazni in pripravljeni pomagati kljub temu da sem se potem odločil kupiti motor drugje so mi ful pomagal. Za razliko od TCzgub :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mislim....

Kupil sem MBW 1200Gs kar nekaj jih imajo na zalogi, cena je bila 8200€, ker pa sem dal Yamaho R1 v račun sem doplačal 2600€, pomeni, da sem dal Yamaho malo pod ceno, odlično ohranjena zdaj jo prodajajo za 5990 in jaz garantiram na brezhibnost motorja in seveda nikakršnih poškodb nikoli.... No tako sem postal vesel lastnik BMw-ja pa naredim servis da se ve za olja, pa nove gume seveda se veselo vozim naredim malo manj kot 1000Km nakar, šljoc...BMW ne gre...sicer vžgre gre pa ne. Prav itak je še nekaj dni v garancije, pa če odmislim da sem imel imet namen prejšnji dan v Le mans v Francijo z njim pa je nasrečo deževalo....no in ker je garancija kao 1 mesec ga zvlečemo na servis seveda prikolica pa nagat pa stroški....hm in tako zdaj BMW stoji že 10 dni od tega 8 dni naservisu pač ne vedo kaj je.

Dobil sem predlog da ker pač stvar naključja in dobre prakse (kao) lahko vzamem drug motor iz salona...prav izberem letnik novejšega z ceno 8390€ se peljem v krško testiram ...deluje ok razlika v ceni je 200€ (naj dodam da je dost slabše ohranjen in da se zelo vidi da je stal nekje na dežju) in ja da dobim čimprej motor predlagam da doplačam....pa kao ta je pa naenkrat kar celega jurja (1000€) več vreden kot on. hmmmmmm se vam to zdi pošteno?

Trenutno vlečejo moj BMW na drug servis ampak dejstvo da bom že drugi vikend brez motorja....vsak dan se vozim do servisa v Celju kjer me imajo že malo poln kufer....recimo tako.

Kaj menite, kaj narediti?

P.s. ker je moja ex wife tržna inšpektorica sem se obrnil nanjo....sem ravnal pravilno?

Mnenja?

Zdravko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je tako, da je pač z motorji in avti iz druge roke zmeraj loterija, če ne veš kdo je prejšnji lastnik in kaj je z njim počel. Če se že odločiš, da boš namesto novega (dražjega) raje prišparal in kupil rabljenega, potem pač to moreš vzet v zakup, da moreš bit potrpežljiv če se kakšna napaka pojavi. Pri takih stvareh se je zmeraj za vprašat, zakaj ga je prvi lastnik prodal...če ga je prodal ker si je želel nov model in je motor vredu imaš srečo (takih pomoje ni dosti), sicer pa ga je najbrz prodal z razlogom. Če ti je bolj všeč prvi motor, potem počakaj še malo, pa naj ga peljejo na kak preverjen servis, vsako napako se da odpravit. Glede spemembe cene pa mi ni povsem jasno, če piše ena cena na motorju, je ne morejo kr tako čez noč spremenit, če so ti obljubli nižjo. Se strinjam s tabo, da je vsak dan brez motorja zlo neprijetno. Ampak tudi če bi novega vzel, in bi se težava pojavla po enem mescu, bi ravno tako moral počakati na servis. Včasih pomaga, če jim ne pustiš dihat in jih klicariš vsak dan, pa še do servisa se zapelješ pa direktno njih povprašaš kaj in kako je. Sej je tvoj motor. Če se pa ne držijo obljubljenega, pa se v skrajnem primeru obrneš na druge inštitucije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.s. ker je moja ex wife tržna inšpektorica sem se obrnil nanjo....sem ravnal pravilno?

Mnenja?

Zdravko

Ne vem če je že čas za tržno inšpekcijo. Najprej poskusi z lepo besedo, to velikokrat deluje.

Drugače pa upam da boš ugodno rešil.

Bmw se ne pokvari kar tako, ampak ko crkne, pa crkne oreng. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja,z okvarami je kriz. Nikol ne mores vedit,kje pa kdaj te kaj doleti. Pa to je lahko tako pri rabljenem ,kot pri novem motorju (al pa avtu). Tako,da pomojem lih ne mors ravno takoj obdolzit prodajalca,da je prodal pokvarjen motor.

Zanimiv primer ima sodelovc z avtom. Kupil od znanca z znano zgodovino. Pri njih je delal b.p. pri njemu je pa nekaj casa lepo sodeloval,pol se je pa avto odlocu da bo zacel po svoje lavfat :) Pac ne mores vedit,zal je tako.

Tud jaz si govorim,ce bi bil vedez,ne bi bil revez :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv primer ima sodelovc z avtom. Kupil od znanca z znano zgodovino. Pri njih je delal b.p. pri njemu je pa nekaj casa lepo sodeloval,pol se je pa avto odlocu da bo zacel po svoje lavfat :) Pac ne mores vedit,zal je tako.

Tud jaz si govorim,ce bi bil vedez,ne bi bil revez :D

Jaz pa si včasih rečem "Kaj pa, če je vse res?!" (kar slišim o določenih prodajalcih, 'uvoznikih' itd ...). Tudi Moto Hit Krško je med njimi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še jaz malo, ne jamrajte, raje preverite vse kar lahko, vedno imate dost časa za te reči pred nakupom !!

Če nimate pojma o motorjih, koga s seboj vzamite, ki se na to spozna, vsaj nekoga, ki tak motor ima !!

Zavedajte se, da kupujete rabljen motor in kot takemu mu je potrebno na začetku nameniti vse kar je potrebno - servis in pregled vsega !! Zakaj ? Ker pač ni nov !

Za ceno in morebitne garancije, kasnejše reklamacije, skrite napake se lahko povsod pogajate !!

Najbolj mi gre na jetra kasnejše jamranje, saj za vraga ima vsak oči in naj se prepriča kaj kupuje, motorji niso jabolka, pa da kasnej jokaš kako so te nategnili z gnilimi in da so pri njih vsa povrsti zanič !! :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavedajte se, da kupujete rabljen motor in kot takemu mu je potrebno na začetku nameniti vse kar je potrebno - servis in pregled vsega !! Zakaj ? Ker pač ni nov !

Ampak ljudje, ki hočejo kupiti "čimceneje" ne bodo plačevali servisnega pregleda ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še to, zelo se obnese kakšnega plavega ali dva stisnit v roko mehaniku na pooblaščenem renomiranem servisu in želeni motor pred nakupom pregledajo,če se lastnik seveda strinja, pa ti brez ovinkov povedo v kakšnem stanju je. Tako se je potem dosti lažje odločiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še naprej podebatiramo.

Trenutno so mi ponudili tačas ko je moj na popravilu svojega, da se lahko vozim z njim tako, da mi gredo na roko, čeprav mislim, da bo wikend deževen....grrrrrrr.

Pravijo pa , da ko BMW crkne crkne oreng!!!! In tega se bojim. ne zaupam mu več, imel sem namen z njim na dolgo pot oz, verjetno tudi večkrat in če ti takole zagode že na domačem pragu kaj šele bo? Zato sem jim predlagal. da vzamem drugega, ki pa je zavraga naenkrat moj veliko manj vreden kot sem pa zanjga dal in to me je raz....Vmes ni niti 1 mesec!

naj dodam, da sem motor ob prevzemu peljal na pooblaščen servis kjer so mi vse pregledali, opravil sem servis z menjavo vseh tekočin, zamenjal gume, da bo motor tipi top, tako da sem naredil vse kar se je dalo. ne dolžim njih, da se je to pač pokvarilo pač ker mu več ne zaupam bi vzel ven drugega, ki je pač z nekim doplačilom ampak naenkrat so cene popolnoma druge....? To mi ni pošteno od njih.

Razmišlajm tudi o tem da vzamem denar nazaj, zdaj je jesen bolje denar v žepu še kak mesec dva pa potem u lov na drug motor.....

P.S. Zdaj iz servisa Selmar v Celju peljejo motor na popravilo v Grosuplje, je tam kak dober servis za BMW?

Zdravko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi večkrat in če ti takole zagode že na domačem pragu kaj šele bo? Zato sem jim predlagal. da vzamem drugega, ki pa je zavraga naenkrat moj veliko manj vreden kot sem pa zanjga dal in to me je raz....Vmes ni niti 1 mesec!

Ni pošteno od njih, se strinjam. Po drugi plati pa - oni verjetno razmišljajo tako: ti si kupil 'delujoč motor, ki ne povzroča težav', zdaj jim pa prodajaš 'BMW-ja, ki se kar nekaj kvari zadnje čase'.

Ja, bedno je to ... hec pa je v tem, da tudi če bi kupil novega na uradnem, bi lahko imel hude težave, kakor slišim zadnja leta. Tako z motorjem, kot z uradniki ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pošteno od njih, se strinjam. Po drugi plati pa - oni verjetno razmišljajo tako: ti si kupil 'delujoč motor, ki ne povzroča težav', zdaj jim pa prodajaš 'BMW-ja, ki se kar nekaj kvari zadnje čase'.

Ja, bedno je to ... hec pa je v tem, da tudi če bi kupil novega na uradnem, bi lahko imel hude težave, kakor slišim zadnja leta. Tako z motorjem, kot z uradniki ...

No to bi šele bilo nepošteno saj imam 1mesečno garancijo. In v Bistvu jim ga ne prodajam pač pa samo vračam, ker ni v redu....

Sicer pa upam, da je samo kak kontakt, nevem senzor...malenkost....upam. Ampak vseeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Grosuplje, je tam kak dober servis za BMW?

Zaenkrat je to najbrž najboljši servis v sloveniji za bmw motorje. Jst ga tudi tam vozim na servis in do sedaj sem bil zelo zadovoljen. Tako, da ga bodo že zrihtali da bo prav. To o zamenjavi motorja, ker mu ne zaupaš se mi ne zdi preveč smiselno...a ni boljše sedaj, ko ga temeljito pregledajo in zamenjajo kar je potrebno, da mu ravno zato bolj zaupaš?

Pa srečno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še naprej podebatiramo.

Trenutno so mi ponudili tačas ko je moj na popravilu svojega, da se lahko vozim z njim tako, da mi gredo na roko, čeprav mislim, da bo wikend deževen....grrrrrrr.

Pravijo pa , da ko BMW crkne crkne oreng!!!! In tega se bojim. ne zaupam mu več, imel sem namen z njim na dolgo pot oz, verjetno tudi večkrat in če ti takole zagode že na domačem pragu kaj šele bo? Zato sem jim predlagal. da vzamem drugega, ki pa je zavraga naenkrat moj veliko manj vreden kot sem pa zanjga dal in to me je raz....Vmes ni niti 1 mesec!

naj dodam, da sem motor ob prevzemu peljal na pooblaščen servis kjer so mi vse pregledali, opravil sem servis z menjavo vseh tekočin, zamenjal gume, da bo motor tipi top, tako da sem naredil vse kar se je dalo. ne dolžim njih, da se je to pač pokvarilo pač ker mu več ne zaupam bi vzel ven drugega, ki je pač z nekim doplačilom ampak naenkrat so cene popolnoma druge....? To mi ni pošteno od njih.

Razmišlajm tudi o tem da vzamem denar nazaj, zdaj je jesen bolje denar v žepu še kak mesec dva pa potem u lov na drug motor.....

P.S. Zdaj iz servisa Selmar v Celju peljejo motor na popravilo v Grosuplje, je tam kak dober servis za BMW?

Zdravko

V Grosuplu je dober servis in če ti bodo oni potrdili, da je motor ok oz. ti ga bodo zrihtali ga imej.

Drugače bi pa jaz na tvojem mestu vrnil motor zahteval nazaj kupnino pa še za vse stroške, ki si jih imel.

Ker ti vse to pripada. Drugače jih pa lahko tržna inšpekcija dobro obdela.

Pa dobro zrihtaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je vzet v zakup da so vsi motorji pripeljani iz Italije, prebivalci le te pa se do motorjev v veliki večini obnašajo nespoštljivo že zaradi dosti višjega standarda ki ga imajo, kupijo novega, ga gonijo leto ali 2 brez servisov in nato prodajo komurkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!