Skoči na vsebino

HONDA SILVERWING ali BURGMAN 650


trb

Priporočene objave

Imam Aprilio 200, ki pa jo želim zamenjati za močnejši maxi skuter. Najbolj sta me ogrela Honda Silverwing 600 in Suzuki Burgman 650. Zanimam se za novejše izvedbe, letnik 2005 ali mlajši. Kakšne so vaše izkušnje glede vožnje, vzdrževanja, cene ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Aprilio 200, ki pa jo želim zamenjati za močnejši maxi skuter. Najbolj sta me ogrela Honda Silverwing 600 in Suzuki Burgman 650. Zanimam se za novejše izvedbe, letnik 2005 ali mlajši. Kakšne so vaše izkušnje glede vožnje, vzdrževanja, cene ...

Že vrsto let vozim maxsije in sem poskusil večina in ti morem priznati da sta oba modela ko si jih opisal odlična, samo Burgman 650 pa je še vedno zame najboljši saj ti nudi skoraj vse in tudi ko sem že naredil na nekatere servise ni bilo nobene hujše napake, samo pazi zelo kaj kupuješ ker lahko naletiš na motor ki ni bil redno servisiran in pri tem je Burgman najobčutlivejši ker ima avtomatski menjalnik+ TT v olni kopeli kar se loči od vseh ostalih maxsijev ki jih poganja enostavnejša suha sklopka (varjomatik). Poskusi oba in boš videl občutno razliko in se odločiš za tistega ki ti bolj leži in katerega boš dobil res v odličnem stanju, niso pa tudi slabi maxsiji od 400ccm naprej, seveda sedaj je odločitev tvoja. Želim ti veliko uspeha pri nakupu. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč! Izbire je kar nekaj, navdušil pa sem se za dvovaljnik s slovenskim poreklom (kupljen pri nas). Cene so skoraj enake, opreme je pri Suzukiju več, kar pa tudi dvigne stroške vzdrževanja. Ne vem niti, kdo servisira te skuterje razen pooblaščenih servisov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč! Izbire je kar nekaj, navdušil pa sem se za dvovaljnik s slovenskim poreklom (kupljen pri nas). Cene so skoraj enake, opreme je pri Suzukiju več, kar pa tudi dvigne stroške vzdrževanja. Ne vem niti, kdo servisira te skuterje razen pooblaščenih servisov.

Jaz si servise delam vse sam ker poznam totalno razgradnjo motorja(posebej maxsije) in se zanesem še samo nase, glede tega katero je poreklo motorja pa ti povem to. Burgmana sem iskal 6 mesecev in ga pri nas nisem mogel kupit (res uredo) in sem jih pogledal kar cel ducat, nazadnje sem ga našel v tujini , pisal stranki mi pošlje vse kopije po mejlu res prvi lastnik in vse priponke z računi ga grem pogleda in ga kupim takoj ker je bil res takšen kot sem ga hotel. Ko sem ga postavil v garažo in mu naredil totalni servis ter vse kontrole pol sem res verjel da sem imel srečo. Pri nas pa je težko dobit uredo Burgmana ker kdo je zadovoljen ga ne da razen tistih ki se naveličajo in tu moraš imeti srečo. Če boš rabil kakšno izčrpno informacijo mi lahko pišeš po PM ali na GSM. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil sem tako wing 600 kot burg.Men osebn mi je bil bolj všeč wing-Prijatelju pa absolutno burg!Tako,da ti svetujem,da res sprobaš(ne samo 10km)!Za dolge vožje in udobnost wing!Za več mesta burg,čeprav je tud okoren! :whistle:

Men v tem razredu najbolj sede T-max,ki pa je res manj udoben!Je pa v popolnoma vsem drugem razred zase!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče Ti bo pomagal test SilverWinga ki si ga lahko ogledaš na moto-magazinovi strani(reklame :headbang: ), Burgmana 650 so testirali v MotoSI št. 22/2008. Žal ni objavljen na netu (če te zanima Ti pošljem kopijo-PM).

Med nami je bil na prvem srečanju voznik Silver Winga, Burgmana je letos kupil @X-raider. Drugi imamo manjše maxije.

Pomanjklivost Burgmana se mi zdi velika teža, sploh za v mesto je verjetno precej "obavten". Zaradi tega bi se sam nagnil k Hondi (@X-Raider ne bit jezen :whistle: ). Ko motor ni v garanciji ga pač pelješ k serviserju v katerega najbolj zaupaš.

Mogoče bi bila zanimiva opcija Silver Wing 400, letos nov, prav tako dvovaljen agregat, veliko prostora, ter nižja cena.

P.S. če razumeš ITA preglej spodnje linke (ali pa uporabi prevajalnik; dosti informacij)

Silver wing - http://www.cyberscooter.it/modelli/honda/r...e/sw600abs1.htm

Burgman 650 - http://www.cyberscooter.it/modelli/suzuki/...e/burg650ex.htm

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen trb!

Z istim vprašanjem (kaj kupit) sem se tudi jaz nekaj časa ukvarjal. O obeh variantah kar dosti prebral (forum o maxijih nekajkrat) :) . Dosti informacij o Burgmanih, o Hondah SW skoraj nič...

Burgman mi je oblikovno skoraj bolj všečen kot SW (voznih lastnosti burga ne poznam, verjetno pa sta si kar "blizu"!?), se je pa SW s svojo vitkostjo nekako (vsaj pri meni, ki sem tudi Honda fan) zrinil v ospredje. Odločitev je v bistvu kar težka, ker ko gledaš rabljene Burge 650, si nekako vedno v dvomih, če števec kaže prave kilometre ali ne, ali je italjanski,ali te čaka (takoj po nakupu) še kaka "generalka",... :headbang: itd. Pri moji odločitvi je bila cena nekako odločilna, odločil sem se za novega SW600, ker mi je bil doseglivejši kot pa novi Burg. V kolikor se voziš po mestu, se z SW lažje zrineš med avtomobili, na "dolgih" turah pa se izkaže še kot udoben potovalnik. Manjša težavica je le v tem (če meriš v višino kot jaz,cca.178cm), da mi je sprednja veterna zaščita oz. "šipica" prenizka in je nekaj težav z direktnim vetrom in šumom (ker imam še Jet čelado). V bližnjem planu imam nakup Givijeve šipice, ki je cca. 10cm višja od originalne, ki bo (verjetno) rešila ta problem. Te težave z Burgom verjetno ni, ker si lahko višino el. nastavljaš (max. višino "poznajo" lastniki Burgmanov :yes: ),...

SW FJS600 imam dober mesec, navozil sem že nekaj manj kot 1000 (sedaj me čaka 1.servis)... V glavnem sem zadovoljen, saj je vožnja z maxijem res pravi užitek! :yes:

Kakorkoli se boš odločil, bo odločitev pravilna...!!! :OK:

Lep pozdrav iz Štajerske!

p.s.

prilagam nekaj "koristnih" linkov, da bo odločitev lažja:

za Burgmana:

http://moto.avtomanija.com/default.asp?rb=1&id=117

http://www.burgmanusa.com/

http://burgmanriders.com/

pa še nekaj za Hondo Silver Wing:

http://www.motosvet.com/vozili-smo-honda-s...wing-600-a.html

http://silverwing.org/cgi-bin/board_show.pl?bid=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjša težavica je le v tem (če meriš v višino kot jaz,cca.178cm), da mi je sprednja veterna zaščita oz. "šipica" prenizka in je nekaj težav z direktnim vetrom in šumom (ker imam še Jet čelado). V bližnjem planu imam nakup Givijeve šipice, ki je cca. 10cm višja od originalne, ki bo (verjetno) rešila ta problem.

Malce :topic: pa ne mi zamerit.

Če imaš možnost spustiti sprednjo "šipco" tako, da ti bo pihalo pod čelado, recimo v ramena, bo vožnja takoj veliko tišja in mirnajša, vsaj dokler si ne kupiš višje "šipce". Najslabše je če ti piha direktno v čelado saj je zaradi nemirnega zraka, ki priteka od "šipce", hrup najvišji in lahko se pojavi celo premetavanje čelade in tvoje glave. To pa je ne samo nadležno temveč tudi zelo utrudljivo.

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce :topic: pa ne mi zamerit.

Če imaš možnost spustiti sprednjo "šipco" tako, da ti bo pihalo pod čelado, recimo v ramena, bo vožnja takoj veliko tišja in mirnajša, vsaj dokler si ne kupiš višje "šipce". Najslabše je če ti piha direktno v čelado saj je zaradi nemirnega zraka, ki priteka od "šipce", hrup najvišji in lahko se pojavi celo premetavanje čelade in tvoje glave. To pa je ne samo nadležno temveč tudi zelo utrudljivo.

Žal, šipica je fiksna in toliko visoka, da mi zakrije ramena. Imaš pa prav, veter te res "nabija" v glavo, kar je še posebej neugodno na avtocesti. Pri večjih hitrostih (>130 km/h) sem se pa probal "skrit" za šipico, vendar pa potem trpi križ... :(

Sicer pa sem danes že naročil Givijevo, ki jo dobim predvidoma čez cca.14 dni (upam, da že prej :yes: ). Do takrat bom že še potrpel... :wacko:

Verjamem, da bo ta težava rešena z novo (za 10cm) višjo šipico..!?

Bom poročal, ko bo prišlo do realizacije... :whistle:

LP

p.s.

Za trb-ja prilagam še slikico, kjer so razvidne dimenzije obeh maksijev. V kolikor si omejen na prostoru v garaži (kot jaz npr.)... je tudi to eden od kriterijev pri izbiri kaj kupit... :?

post-22093-1239135842_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mene pa zanima kateri je cenejši za vzdrževanje (porabi honda baje manj), kaj pa servisi, pogoste napake,...?

tega menjalnika pri suziki me je malo strah...da ne bi pol zmetal ohoho denarja nanj...ker klasični skuterji so načeloma praktično zastonj, kar se tiče vzdrževanja seveda.

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kateri je cenejši za vzdrževanje (porabi honda baje manj), kaj pa servisi, pogoste napake,...?

tega menjalnika pri suziki me je malo strah...da ne bi pol zmetal ohoho denarja nanj...ker klasični skuterji so načeloma praktično zastonj, kar se tiče vzdrževanja seveda.

lp

ž

Zame sta oba dobra, samo pri Suzukiju je očitno dražje vzdrževanje . Glede menjalnika je pa Suzuki v sami špici (avtomatik,tiptronik in power) vse v eni zadevi tako da lahko izbiraš vse načine vožnje, je pa res da zahteva pa redno vzdrževanje in nima kaj biti. Ne vem pa zakaj kdo ne omenja T-MAXSA 500 enako dvovalnik,športnega srca ter primerljiv tema dvema maxsijema. Nasvet za vsakega ki kupuje motor naj kupi res vzdrževan motor in ni nepotrebnega straha, ne pa motor ki je malce cenej ali pa kakšno leto mlajši ali pa z manj kilometri, udelan pa za deset let naprej. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni!

razmišljam o nakupu maxi skuterja, pa sem pred dvema dilemama. Prva dilema je ali 400 ccm oz 600/650 ccm, druga pa izbira med Burgmanom ter SilverWingom.

Teža pri 400 ccm izvedbah je kar okoli 50 kg v korist Burgmana.

Naj omenim še to, da sem motorist že 20 let, nimam pa nobenih izkušenj z maxiji. Skuter bom uporabljal predvsem za vožnjo v službo. Živim cca. 15km iz LJ, kar pomeni, da sem bom vozil magistralni cesti kot tudi po centru LJ.

Nekako se bolj nagibam k 400ccm izvedbi. Če kdo ve za kakšen OK maxi, ki je vreden nakupa,bom vesel vsake info.

Za odgovore, mnenja ter namige se že vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

razmišljam o nakupu maxi skuterja, pa sem pred dvema dilemama. Prva dilema je ali 400 ccm oz 600/650 ccm, druga pa izbira med Burgmanom ter SilverWingom.

Teža pri 400 ccm izvedbah je kar okoli 50 kg v korist Burgmana.

Naj omenim še to, da sem motorist že 20 let, nimam pa nobenih izkušenj z maxiji. Skuter bom uporabljal predvsem za vožnjo v službo. Živim cca. 15km iz LJ, kar pomeni, da sem bom vozil magistralni cesti kot tudi po centru LJ.

Nekako se bolj nagibam k 400ccm izvedbi. Če kdo ve za kakšen OK maxi, ki je vreden nakupa,bom vesel vsake info.

Za odgovore, mnenja ter namige se že vnaprej zahvaljujem.

Za vožnjo v službo in solo je dovolj 400 ccm. Če pa si že dolgo motorist, ti razlika v teži 600/650 ccm ne bo delala težav. Med Silverwingom in Burgmanom se boš moral sam odločiti. Poznaš koga, da ima enega od teh dveh? Si že delal testne vožnje? Pridi v našo maxi družbo, da se boš laže odločil. Poglej si tudi na www.maxiscooter.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

razmišljam o nakupu maxi skuterja, pa sem pred dvema dilemama. Prva dilema je ali 400 ccm oz 600/650 ccm, druga pa izbira med Burgmanom ter SilverWingom.

Teža pri 400 ccm izvedbah je kar okoli 50 kg v korist Burgmana.

Naj omenim še to, da sem motorist že 20 let, nimam pa nobenih izkušenj z maxiji. Skuter bom uporabljal predvsem za vožnjo v službo. Živim cca. 15km iz LJ, kar pomeni, da sem bom vozil magistralni cesti kot tudi po centru LJ.

Nekako se bolj nagibam k 400ccm izvedbi. Če kdo ve za kakšen OK maxi, ki je vreden nakupa,bom vesel vsake info.

Za odgovore, mnenja ter namige se že vnaprej zahvaljujem.

Pozdravljen!

Glede Silver Winga 600 in o Burgmanu 650 si lahko prebereš na maxiscooter.si portalu...

Moje mnenje okoli Silver Winga 400 je, da je konstrukcijsko enak 600-tki, le da ima (pri isti teži) manj konjev... Osebno bi ti bolj svetoval močnešega SW-ja, ker ga je res užitek vozit... še sploh kako prehitevanje v breg, ko si naložen (ali pa v dvoje)... se konji še kako poznajo... pa tudi zato, ker si bil doslej navajen na več konjev... Sicer pa se oba SW600 in Burgman 650 lepo znajdeta v mestni gužvi, pa še na kaki (daljši) izlet se lahko zapelješ...

Vabim te, da se nam kdaj (skupaj s tvojo drago) pridružiš na kakem od MAXI izletov, ki jih je letos v planu kar nekaj...

Lep maxi pozdrav

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ta odgovore.

Žal še nisem imel priložnosti testirati nobenega Maxi skuterja. Bom pa to vsekakor naredil pred nakupom. Moja draga se pa ne vozi preveč rada z motorjem, tako da bom bolj soliral.

Kaj pa Gilera NEXUS?

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No, pa sem tudi jaz prišel do te dileme.

Zanima me primerjava med temi dvemi maxiji, plusi in minusi obeh.

Predvsem me zanimajo vozne lastnosti, udobje voznik in sopotnika, veterna zaščita (serijska), poraba in zmogljivost motorja, vzdrževanje... skratka vse.

Upam na odgovore lastnikov obeh maxijev.

Hvala

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba motorja sta vrhunska burgman je tiptronik avtomatik silver wing pa je varjator pogon kot vsi skuterji burgman je širši in meni osebno lepši jaz sem vzel burgmana in mi ni žal.Pomoje če bi vzel hondo nebi zgrešil.Meni je pač prevladal burgman honda mi je nekako preozka.Odločiti pa se boš moral sam za testirat do r moto pa boš lahko probal oba.Kar se pa tiče vzdrževanja servisi in gume so verjetno malo dražji saj so gume večje in širše in tudi mašina je pri suzukiju dost večja kot pri hondi.Posledično gre noter več olja.Ni pa pogonskega jermena itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko ocenim bodisi Burgmana ali SW. Sam vozim Gilero Nexus, kar je sploh moj prvi maksi (predtem sem vozil Suzukijevega V-stroma). Z Nexusom sem izredno zadovoljen, res ga je "manj skupaj" kot preostala dva maksija o katerih povprašuješ. Je pa izjemno športno naravnan in dopušča zelo dinamično in okretno vožnjo (naj me kdo popravi, kdor ima izkušnje pri SW/Burgman; predvidevam, da bistvenih razlik verjetno ni, ali pač?)

LP, Bojan.

Popravljeno . Popravil V-strom650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi ,se zapelji in boš videl kaj je zate, meni osebno so vsi maxsiji prilagojeni in se z večina da res športno zapeljat, najbolj pa so namenjni za umirjene vožnje v dvoje in jih zadnja leta vozim zato , ker ni bolj prilagodljivega in konfortnega,vetrno zaščitenega,... motorja (uporaben za vse ) in mislim da bom tudi do konca moje karjere ostal na njem. Ko dolga leta voziš X motorje, imaš pol drugačen pogled na dvokolesnik, kot tisti ki vozi motor zgolj objestnosti ali prestiža. Je pa res da obstajamo zelo različni ljudje in je zato tudi na trgu dovolj ponudbe, tako da ni dileme da ne najdeš nekaj zase. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz lahko komentiram le za Nexus-a, ker ostalih nisem peljal... Veliko se prevozim po LJ in praktično ni je gužve, da se ne bi zdrenal mimo. Najširši je čez balanco, ki pa je dovolj visoko, da prideš mimo vseh avtomobilov, kajti na tej višini (stranska šipa) se že vsi avti ožajo. Skuter se pelje zelo športno. Če imaš žilico in voljo, ga lahko skoraj skozi vsak ovinek pelješ po tački :) Je malo trši od SW ali Burgmana, ampak je vzmetenje dovolj nastavljivo (trdota in višina), da vsak najde pravo nastavitev zase. Nujno moraš vzeti 500-ko, saj sem preizkusno peljal 250-ko (sedaj mislim da ga je nadomestila 300-ka, ki pa ni kaj prida bolje) in je zelo zelo podhranjen.

Toliko od mene, odločil se boš pa itak sam na osnovi testnih voženj. Kot je že nekdo prej omenil, imaš v Rimskih Toplicah R-Moto, kjer so vsi ti trije skuterji dobro zastopani, tako da boš lahko tam opravil tudi testno vožnjo vseh treh.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

Kupujem maxi skuterja in sicer se odločam med nakupom HONDE SILVER WING 400 ali BURGMAN 400 (2006 +) Nemorem in nemorem se odločiti katerega. Vozila bi se dva cca 160kg in bi rad vsekal kakšno turo tudi na morje. Močnejšega ne morem imeti ker imam izpit do 35 kw trenutno imam nagledana dva.. Vendar nevem kaj bi naredil :D z x-riderjem sma dosti predebatirala in pravi da sta oba super vsak ima določene prednosti... Honda dvovaljnik suzuki oblika in dizajn itd...

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=6025936

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=5868810

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Težko ti bomo mi rekli za katerega se odločiti.

Najbolje je, da se spraviš do kakšnega prodajalca (r-moto ti je kar blizu) in se zapelješ z obema.

Postaviš jih skupaj in se odločiš.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Težko ti bomo mi rekli za katerega se odločiti.

Najbolje je, da se spraviš do kakšnega prodajalca (r-moto ti je kar blizu) in se zapelješ z obema.

Postaviš jih skupaj in se odločiš.

LP

Blond

Točno to sem mu predlagal.

Ljudje smo različni, za vsakega se nekaj najde !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!