Skoči na vsebino

Malaguti vs. ostali


asu

Priporočene objave

Skuter, k skuter. Saj imaš v mislih skuterje, ne? Nekje na nivoju Aprilia, Piaggio/Gilera, Yamaha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAKŠNO JE VAŠE MNENJE O MALAGUTIJIH - V PRIMERJAVI Z OSTALIMI?

LP

So mi všeč.

Imajo nov model BLOG 125 in 160.

Paše cene so kar ugodne se mi zdi.

Kvaliteta je tudi OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu (predvsem novega) Malaguti SpiderMax. Zanima me, ali ima kdo kaj izkušenj s tem "maksijem". Se ga bolj splača iti iskat v Italijo, ali so tudi pri nas dovolj cenovno primerljivi. Kake so njegove vozne lastnosti (nekaj sem prebral, da je izredno lahko vodljiv in celo bolj moto kakor scooter občutek pri vožnji). Kako je z udobjem?

Nekaj mnenj pravi, da je bolj stabilen in udobnejši za dva potnika kakor Burgman... Skratka... Vesel bom vsakega mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga na slovenskih cestah še nisem videl, torej ne boš imel ravno pestre izbire rabljenih. Če boš sploh našel kakšnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga na slovenskih cestah še nisem videl, torej ne boš imel ravno pestre izbire rabljenih. Če boš sploh našel kakšnega.

Na avtonetu sta dva rabljena. Trgoavto jih menda prodaja od 7 tisočakov naprej, neka podjetnica v Mozirju pa za slabih 6 in pol. Kar sem našel italijanskih prodajalcev (govorim za nove) pa se cena vrti okoli 6.100, potem pa je vse odvisno od "casa sconto". Je pa tudi ponudba za dobrih 5 in pol (novih).

Skratka - preveč razpona za enostavno odločitev. Se mi pa na srečo nikamor ne mudi. Sem pa našel en dokaj dober "blog", kjer osebek primerja Burgmana, SpiderMaxa in Pegaso. Glede na to, da vozim KLE-ja in se odločam med omenjenima, mi je mnenje prišlo presneto prav.

Bi mi pa presneto prišlo prav še kako mnenje, saj scooterja nisem držal v rokah že od 150 ccm Vespe davnega l. 199x (se ne spomnim več točno - ni bila moja - sva si s kolegom izmenjevala v času SŠ).

Predvidevam (papagajčim) da so italijanski scooterji sorodni in servis načeloma ne bi smel biti problem. Sploh glede na to, da je TrgoAvto "zastopnik" za Slovenijo. Omenjena zverca mi je (zaradi prevelike riti) padla v oči, saj mi v kombinaciji s kovčkom nudi dovolj za "penzionistične" izlete z boljšo polovico na krovu (beri: zadnjem sedežu). Ne vem pa, kolikšna je realna cena zanj in kolikšen je strošek "imetja" take zverinice 8servisi - kaj in koliko).

Skratka... Kupe vprašanj scooterskega rookie-ja. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SpiderMax je res da Malaguti, a srce je Piaggio-vo. Torej isto kot Aprilia Atlantic 500, Gilera Nexus 500, Piaggio X9 500 in ostali. Servis potemtakem ne bi smel biti problem in rezervni deli tudi ne.

Sam sem SpiderMaxa videl enkrat v Italiji na cesti in pa v TrgoAvto salonu na Celovški cesti in tam tudi na njem sedel. Res je velik maxi in v živo lepši kot na slikah. Sedi se udobno, gosposko, tako spredaj kot zadaj in prostora pod sedežem je skoraj toliko, kot v manjšem avtomobilu :) Peljal pa ga nisem.

Ko sem sam razmišljal o nakupu maxija sem imel v mislih ravno nekaj takega, kot je SpiderMax, velik, udoben in z veliko prostora pod sedežem. No, dejansko sem potem kupil njegovo popolno nasprotje. Včasih mi je malo žal, večinoma pa ne ;)

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avtonetu sta dva rabljena. Trgoavto jih menda prodaja od 7 tisočakov naprej, neka podjetnica v Mozirju pa za slabih 6 in pol. Kar sem našel italijanskih prodajalcev (govorim za nove) pa se cena vrti okoli 6.100, potem pa je vse odvisno od "casa sconto". Je pa tudi ponudba za dobrih 5 in pol (novih).

Skratka - preveč razpona za enostavno odločitev. Se mi pa na srečo nikamor ne mudi. Sem pa našel en dokaj dober "blog", kjer osebek primerja Burgmana, SpiderMaxa in Pegaso. Glede na to, da vozim KLE-ja in se odločam med omenjenima, mi je mnenje prišlo presneto prav.

Bi mi pa presneto prišlo prav še kako mnenje, saj scooterja nisem držal v rokah že od 150 ccm Vespe davnega l. 199x (se ne spomnim več točno - ni bila moja - sva si s kolegom izmenjevala v času SŠ).

Predvidevam (papagajčim) da so italijanski scooterji sorodni in servis načeloma ne bi smel biti problem. Sploh glede na to, da je TrgoAvto "zastopnik" za Slovenijo. Omenjena zverca mi je (zaradi prevelike riti) padla v oči, saj mi v kombinaciji s kovčkom nudi dovolj za "penzionistične" izlete z boljšo polovico na krovu (beri: zadnjem sedežu). Ne vem pa, kolikšna je realna cena zanj in kolikšen je strošek "imetja" take zverinice 8servisi - kaj in koliko).

Skratka... Kupe vprašanj scooterskega rookie-ja. :naughty:

Pri Italijanih imajo skonte ponavadi v spomladanskih in poletnih mesecih in se če se prav spomnem od lani spustijo cene tudi za 600 EUR. Sam taprav trenutek je treba počakat :-).

Se mi pa zdi da v Trgo avto nimajo nekega interesa za nič!!!!!!

V Mozirju pa imajo trenutno na zalogi Centrota in pa Bloga, ki je letošnji model.

Se mi zdi da se trudijo sam so malo neznani!!!! Bomo videli kam pridejo?

KAKŠNO JE VAŠE MNENJE O MALAGUTIJIH - V PRIMERJAVI Z OSTALIMI?

LP

Kakšen je ta BLOG?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Italijanih imajo skonte ponavadi v spomladanskih in poletnih mesecih in se če se prav spomnem od lani spustijo cene tudi za 600 EUR. Sam taprav trenutek je treba počakat :-).

Se mi pa zdi da v Trgo avto nimajo nekega interesa za nič!!!!!!

V Mozirju pa imajo trenutno na zalogi Centrota in pa Bloga, ki je letošnji model.

Se mi zdi da se trudijo sam so malo neznani!!!! Bomo videli kam pridejo?

Kakšen je ta BLOG?

Oglej si ga na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu (predvsem novega) Malaguti SpiderMax. Zanima me, ali ima kdo kaj izkušenj s tem "maksijem". Se ga bolj splača iti iskat v Italijo, ali so tudi pri nas dovolj cenovno primerljivi. Kake so njegove vozne lastnosti (nekaj sem prebral, da je izredno lahko vodljiv in celo bolj moto kakor scooter občutek pri vožnji). Kako je z udobjem?

Nekaj mnenj pravi, da je bolj stabilen in udobnejši za dva potnika kakor Burgman... Skratka... Vesel bom vsakega mnenja.

Sem klical v ASU v Mozirje in ga nimajo na zalogi vendar ga po njihovih besedah zrihtajo takšnega kot hočeš (barva, oprema). Imaja po na zalogi Blog in Centro. Imam namen it enkrat pogledat!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu (predvsem novega) Malaguti SpiderMax. Zanima me, ali ima kdo kaj izkušenj s tem "maksijem". Se ga bolj splača iti iskat v Italijo, ali so tudi pri nas dovolj cenovno primerljivi. Kake so njegove vozne lastnosti (nekaj sem prebral, da je izredno lahko vodljiv in celo bolj moto kakor scooter občutek pri vožnji). Kako je z udobjem?

Nekaj mnenj pravi, da je bolj stabilen in udobnejši za dva potnika kakor Burgman... Skratka... Vesel bom vsakega mnenja.

aja pa še ena stvar!!

RES IZGLEDA MRCINA PROTI OSTALIM!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Men je bil ta izjemno všeč:

23680_0_1_2_drakon%2050_Image%20credits%20-%20Malaguti.jpg

Malaguti_1.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se včasih okoli prevažal s Phantom-om, punca ima še vedno FireFox-a.

Trpežne in zanesljive mašince. Z Malagutiji smo zaenkrat zadovoljni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SpiderMax je zelo lepa stvarca, udobna, prostorna, sem sedel na njem in je luksuz na dveh kolesih. Edino kar mu manjka je nekaj kubikov in konjev. Pa cena je bila takrat zelo nabita, kakšna pa je sedaj pa ne vem. Zato pa jih ni veliko na cesti.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Malagutija ( Madison k400) 2 leti in razen regulatorja napetosti nisem imel nobenih problemov.

:) Regulatorji napetosti so očitno rak rana italijanskih skuterjev. Tudi jaz sem ga moral menjati.

20090427-eb3685ccgk83gn3rbki4kb9br4.jpg

to je pa FireFox od moje punčare.

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo italijanski dizajn, ki je lep eleganten in še kaj. Ga ni Nemca ki bi naredil tašne lepe oblike :-).

Moj Phantom 12R LQ je super za semalo naokoli popeljat.vendar za dolge fure pa nekako ni.

Je pa zanimi da je cena Phantoma 50ccm3 ali pa Blog 125 skoraj enaka. no je 500 EUR razlike ampak je tudi skuter malo drugačen.

Pa 125 se mi zdi da je za začetek čisto dovolj. Po mojem so skuterji za lepo panoramsko vožnjo in ne potrebuješ preveč moči!!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa 125 se mi zdi da je za začetek čisto dovolj. Po mojem so skuterji za lepo panoramsko vožnjo in ne potrebuješ preveč moči!!!

Ah... nisi še sedel na Nexusu 500 ali pa T-Maxu, no, na tem tudi jaz nisem a mislim, da ni dosti drugače :naughty: Vožnja čez Jezersko ali pa Golico s temi maxiji ni čisto nič panoramska, če to želiš :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!