Skoči na vsebino

Italija - Gardsko jezero - Toskana


Priporočene objave

25. 04. 2009 greva z ženo na izlet---PADOVA--VICENZA--VERONA--LASIZE--GARDSKO JEZERO (obvoziva celotno)--BRENZONE--RIVA DEL GARDA--JEZERO IDRO--STORO--ARCO--TRENTO--TRST--..pa me zanima ,če ima kdo ruto te poti,z vsemi znamenitostmi ,teh mest skozi katere se bova peljala..HVALA!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25. 04. 2009 greva z ženo na izlet---PADOVA--VICENZA--VERONA--LASIZE--GARDSKO JEZERO (obvoziva celotno)--BRENZONE--RIVA DEL GARDA--JEZERO IDRO--STORO--ARCO--TRENTO--TRST--..pa me zanima ,če ima kdo ruto te poti,z vsemi znamenitostmi ,teh mest skozi katere se bova peljala..HVALA!!!!

a to bo enodnevna varijanta? škoda, pri gardi se šele vse začne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

od 27.4. do 30.4. bom kolovratil okoli Gardskega jezera, če bo kdo tam se lohk na pivu dobimo

TAKO se govori , ne pa kako bi do tam pršu , pa bla ,bla, bla ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od 27.4. do 30.4. bom kolovratil okoli Gardskega jezera, če bo kdo tam se lohk na pivu dobimo

OOO, škoda; šele danes sem prebral. Bili smo stacionirani na jugu (Colombare) od 27. pa do danes. Si bil mogoče v nedeljo v Limonah? Tam je bil na parkingu vmes tudi en GS naših tablic. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OOO, škoda; šele danes sem prebral. Bili smo stacionirani na jugu (Colombare) od 27. pa do danes. Si bil mogoče v nedeljo v Limonah? Tam je bil na parkingu vmes tudi en GS naših tablic. LP

seveda sem bil, od Limon naprej me je pa še namakalo, sem šel v smeri Desenzana,včeraj pa zaključil, se pa drugič dobimo, pa forum spremlji bolj pogosto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Se odpravljam v toskano v naslednjih dnevih, in me zanima, kako ste se pa vi pripeljali do dol?

Dosti ljudi me svari pred avocesto med bolognjo in firencami, pa tudi tukaj na forumu sem prebral, da je to katstrofa od ceste,

Kakšne alternativne poti do dol?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Se odpravljam v toskano v naslednjih dnevih, in me zanima, kako ste se pa vi pripeljali do dol?

Dosti ljudi me svari pred avocesto med bolognjo in firencami, pa tudi tukaj na forumu sem prebral, da je to katstrofa od ceste,

Kakšne alternativne poti do dol?

da greš do benetk po AC, potem pa do Ravenne in čez hrib po normalnih cestah in si tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Bolonje po AC, potem levo ali desno čez Apenine, obe sta dobri:

1. Bologna proti Rimini - Tangenziale Nord Bologna Exit 6 - Castel San Pietro Terme - Castel del Rio - Pratolino - Firence

2. Bologna proti Modeni - Bazzano - Parco Dei Sassi di Rocca Malatina - Ponte della Venturina - Pistoia - Firence

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Bolonje po AC, potem levo ali desno čez Apenine, obe sta dobri:

1. Bologna proti Rimini - Tangenziale Nord Bologna Exit 6 - Castel San Pietro Terme - Castel del Rio - Pratolino - Firence

2. Bologna proti Modeni - Bazzano - Parco Dei Sassi di Rocca Malatina - Ponte della Venturina - Pistoia - Firence

Toscana.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lanskega prvega maja smo se poti tja dol lotili takole:

ponedeljek 25. april 2011:

Domžale – Bologna (avtocesta) – potem pa cesta SS 64 (na sliki) - (Passo della Collina:

932 m) do Pistoie in še 15 km do Montecatini terme: skupaj cca: 370 km (AC) + 108 km : 478 km

post-1569-0-42205500-1336318928_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Se odpravljam v toskano v naslednjih dnevih, in me zanima, kako ste se pa vi pripeljali do dol?

Dosti ljudi me svari pred avocesto med bolognjo in firencami, pa tudi tukaj na forumu sem prebral, da je to katstrofa od ceste,

Kakšne alternativne poti do dol?

v kakšnem smislu te svari, kakšna katastrofa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtocesta od Slovenije do Firenc je odlična. Če imaš kaj več časa pojdi po Toskani po lokalnih cestah, kjer bosta naznansko uživala. Med pavzami čim večkrat degustirajta lokalno hrano in kapučino :)...

Pred leti se mi je zgodilo, ko sem se vozil brezciljno po toskanskih cesticah(tudi makedam), se ustavil in hotel koga povprašati za pot. Ker nikogar ni bilo sem šel pogledat okoli velikega zapuščenega hangerja. Nato sem šel pogledat v hanger če je kdo tam da ga vprašam.....in kaj vidim, hanger je bil polen ferarijev bentlijev in drugih prestižnih avtomobilov; bilo jih je kakšnih štirideset. Zelo hitro sem zajahal svoj motorček in jo popihal preden se je prikazal kakšen italjanček. Še danes me zanima če so bili ključi v avtih?

Da, Toskana te vedno preseneti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je AC med Bologno in Firenzami odlična se ne morem strinjati. Ko sem se zadnjič peljal tam čez (z busom na izlet) je bilo videti da delajo popolnoma novo AC na tej povezavi. V kolikor je ta že dograjena, potem verjamem da je super. Za staro (obstoječo) AC pa ne morem trditi, da je super (mogoče za enduro motoriste). Zakaj? Zato, ker je asfalt zbit in sflikan, ker so tuneli slabi, temni, ker so ob delavnikih kamioni tam v večini in je prehitevanje in vožnja po prehitevalnem pasu med turističnimi avtobusi zelo andrenalinska ....

Vsekakor je boljša opcija levo ali desno od AC.

LP in veliko užitkov v Toscani.

post-1569-0-06049300-1336329621_thumb.jpg

post-1569-0-98179400-1336329642_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AC med Bologno in Firencami je res katastrofa. slab asvalt, ovinki in temni tuneli. tuneli imajo take ovinke da bi pr nas bil znak za omejitev 70, makaronarji pa vozijo 130 v dveh pasovih. kadarkoli se peljem tja v avtu, se ne počutim varno, na motorju pa nisem šel nikoli na AC.

če bi rad normalno v enem dnevu šel do toskane, potem predlagam AC do bologne in potem po eni izmed lokalnih cest preko gora. jaz osebno sem šel celo pot od NG do Firenc po lokalnih cestah. sem pač šel po glavnih regionalkah mimo benetk, padove, ferrare in bologne. potem pa po SP7 in SP503 do Borgo san lorenza in potem naprej do Firenz po ss302.

ne bo ti žal, če greš čez gore po loklanih cestah, ker je super lepo. AC pa kot rečeno se men sploh ne zdi varen za motor.

za nazaj sem zbral cesto SS67 od borgo san lorenza proti ravenni in potem skos po obali do slo. za nazaj nisem postal v gorici ampak šibnil direkt na štajersko. tako da sem ob 8 zjutraj krenil iz firenc in sem nekje ob pol 7 bil doma. vmes sem postal dvakrat za tankanje in za kosilo v ajdovščini :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!