Skoči na vsebino

Italija - Gardsko jezero - Toskana


Priporočene objave

Vkampu Michelangelo imajo šotore za rent. Je podoben vojaškemu štabnemu šotoru. Notri sta dve postelji (zložljivi). Sigurno najcenejša varianta. S kampa v mestu si v 5 min.

g.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti se odpravim z motorjem do Ancone, nato pa dalje s trajektom. Glede na to da mi avtocesta ne diši preveč, bi rad malo kombiniral z magistralko. Ima kdo kak predlog kje odviti z avtoceste in se malo relaksirati na magistralki (po možnosti že pred Benetkami...). Nato pa gledam da bi jo usekal od Benetk do Ravene ob morju, od tam naprej do Ancone pa po AC...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi raje do Ancone s trajektom, ker poletje, Italija in obalne magistralke ne gredo najbolj skupaj. Ne prideš nikamor.

g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti se odpravim z motorjem do Ancone, nato pa dalje s trajektom. Glede na to da mi avtocesta ne diši preveč, bi rad malo kombiniral z magistralko. Ima kdo kak predlog kje odviti z avtoceste in se malo relaksirati na magistralki (po možnosti že pred Benetkami.. .). Nato pa gledam da bi jo usekal od Benetk do Ravene ob morju, od tam naprej do Ancone pa po AC...

 

Predvidevam, da greš v Grčijo. Minoan zdaj že drugo leto vozi tudi iz Trsta (Anek še zmeraj iz Benetk; tudi Ancone, kot Minoan).

 

Cesto do Ancone sem enkrat prevozil tja in nazaj (vmes pa na trajekt in v Grčijo).  

Od Trsta do Benetk luštno a se vleče.... potem dol do Ravenne po (mimo) tistih lagunah. Čisto ok. In potem malo mučenja do Ancone. 

Vse skupaj je utrujajoče (mesta, vasi, gneča, vročina... pozoren moraš biti na 100 in eno stvar). No, utrujajoča je tudi vožnja po AC, ker ves čas surfaš med kamioni in občasno besnimi vozniki, kateri ti blendajo od zadaj... Pač naložena sva bila s punco in ni šlo (nisem želel) več kot 120km/h.

Ves čas sem tudi gledal na uro, ker sva isti dan zvečer imela trajekt in potem ni bilo ravno časa za ustavljati se na paninih, kofetkih... 

 

Torej, če je cilj Grčija, se bi jaz raje vkrcal na trajekt v Trstu. Vožnja do doli in potem nazaj mi ni ostala v nekem lepem spominu. 

 

Če pa ne gre drugače pa raje po AC. Dolgočasno, na momente stresno a ok... stvar želja pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je zadeva že rezervirana iz Ancone, tako da letos ne bo šlo drugače, je pa zanimivo vedet za naprej če grem še kdaj. Ja ni kaj, potem pa magari res čim več po AC, oziroma bom malo razmislil če bi štartal dan prej, šel bolj na izy in si mogoče po poti še par stvari ogledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje ni problem spremeniti karto,ker za osebo in motor je zmeraj plac.

pa mislim da je cena iz Trsta skorajda enaka tisti iz Ancone...

drugače pa malo ob obali, pa San Marino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj ne morem več odgovarjati na poste in pripeti linka....?

 

V glavnem hotel www.villagiotto.com v redu, cena 40,- po glavi. Soba čista.

Dobra stran je, da nisi v centru Firenc, na svežem zraku, na miru.

V glavnem, za nezahtevne vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdravo 

Evo tudi jst se bom zapeljal do Firenc ter malo naokoli. Ima mogoče kateri kakšen nasvet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bodite dolgocasni z firencami in pojdite na google in tipkajte. CASTALLUCCIO. To JE BLIZU PErugia.

Popravljeno . Popravil menih
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bodite dolgocasni z firencami in pojdite na google in tipkajte. CASTALLUCCIO. To JE BLIZU PErugia.

Verjetno si že pozabil svojo prvo turo v Toskano. Jaz je še nisem - kot da sem na koncu sveta.

Tako se začne in eni potem končajo v Himalaji.

CASTALLUCCIO - je pa dobra ideja in bo verjetno počakala na kakšno drugo priložnost.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo 13.7. se zdaj odpravljam z ženo v Toskano, ker sem ugotovil da je za Salerno premal cajta. Našel hotel(4*) z polpenzionom za 169eur za 3 dni in dve osebi.

P.S Če je po kakem slučaju še kdo ki namerava it naj piše zs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem neko vmesno točko kjer bi si po poti ogledal in potem tam prespal. Razmišljam o Bologni in ogled(tovarne Ducati itd.) + prenočišče ali 

Ima kdo kako dobro izkušnjo z kakim poceni prenočiščem za eno noč?

 

Predvsem bi si rad na poti proti Toskani ogledal še Firence in pot bi odpravila z ženo bolj dopustniško kar pomeni bolj easy vožnjo tja in nazaj. Bologna je ravno na poti in se mi zdi da bom potem bolj užival na vožnji od Bologne do Firenc po SS64 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem neko vmesno točko kjer bi si po poti ogledal in potem tam prespal. Razmišljam o Bologni in ogled(tovarne Ducati itd.) + prenočišče ali 

Ima kdo kako dobro izkušnjo z kakim poceni prenočiščem za eno noč?

 

Predvsem bi si rad na poti proti Toskani ogledal še Firence in pot bi odpravila z ženo bolj dopustniško kar pomeni bolj easy vožnjo tja in nazaj. Bologna je ravno na poti in se mi zdi da bom potem bolj užival na vožnji od Bologne do Firenc po SS64 :)

Glej ko sva se z ženo odpravila v Toskano, sva imela prenočišče rezervirano kakih 60 km južno (Montevarchi), pa sva bila tam okrog 16 ure ... Do Bologne je itak ena sama avtocesta in si tam pri zmerni vožnji s postanki v cca 5 6 urah in je po mojem mnenju škoda zgubiti dan, raje ga izkoristita v Toskani, kjer bosta zares uživala! Za popoln zaključek pa jo lahko nazaj grede mahneta proti San marinu (shopping!!) po res čudoviti cesti čez Apenine iz Bibbiene do Bagno di romagna (Zelo priporočam!!) Pa imejta se skrajno lepo, kam v Toskani pa nima smisla govorit, saj bi bil en mesec premalo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj evo Toskana ni da ni za videt. Če bi bil doli 1 mesec bi imel premalo časa. Vidim da greš iz Bologne proti Firencam po SS64 raje pojdi skozi https://www.google.si/maps/place/Chalet+Raticosa/@44.155131,11.3477957,13z/data=!4m6!1m3!3m2!1s0x132adf45807c5e73:0x668ebbc01a025a81!2sChalet+Raticosa!3m1!1s0x132adf45807c5e73:0x668ebbc01a025a81

na vrhu goraj čaka en velik kup motoristov ter ogromno lepih ovinkov ter razglednih točk.

firence-bolonja.jpg

Lp pa uživajte. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej ko sva se z ženo odpravila v Toskano, sva imela prenočišče rezervirano kakih 60 km južno (Montevarchi), pa sva bila tam okrog 16 ure ... Do Bologne je itak ena sama avtocesta in si tam pri zmerni vožnji s postanki v cca 5 6 urah in je po mojem mnenju škoda zgubiti dan, raje ga izkoristita v Toskani, kjer bosta zares uživala! Za popoln zaključek pa jo lahko nazaj grede mahneta proti San marinu (shopping!!) po res čudoviti cesti čez Apenine iz Bibbiene do Bagno di romagna (Zelo priporočam!!) Pa imejta se skrajno lepo, kam v Toskani pa nima smisla govorit, saj bi bil en mesec premalo ...

Ja se strinjam mogoče res. Prenočišče imava že rezerviran za dva dni. En dan bova pa našla nekaj na kaki drugi lokaciji...verjetno je prenočišč malo morje tudi takih z garažo?

 

Oj evo Toskana ni da ni za videt. Če bi bil doli 1 mesec bi imel premalo časa. Vidim da greš iz Bologne proti Firencam po SS64 raje pojdi skozi https://www.google.si/maps/place/Chalet+Raticosa/@44.155131,11.3477957,13z/data=!4m6!1m3!3m2!1s0x132adf45807c5e73:0x668ebbc01a025a81!2sChalet+Raticosa!3m1!1s0x132adf45807c5e73:0x668ebbc01a025a81

na vrhu goraj čaka en velik kup motoristov ter ogromno lepih ovinkov ter razglednih točk.

firence-bolonja.jpg

Lp pa uživajte. 

Hvala. Verjetno najbolje v eno smer po SS64 in nazaj grede po tej ali obratno :)

 

Hvala obema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sma sla dol po cesti katero si ti omenil in potem iz Tuscane do Bologne po tej cesti in sem zlo zadovoljen :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tale je dokaj ugodna, če smo stacionirani v provinci Arezzo ali južneje:

 

https://www.google.it/maps/@45.09937,13.8071932,7z/data=!3m1!4b1!4m2!6m1!1szkNnFW-v2LzY.k-CK6ebX9Dfk?hl=sl

 

Stroški:

- Vinjeta SLO AC

- AC Gorica - Benetki vzhod = 10,10€

- Benetke - Ravena je državna cesta z dvosmernim prometom. Se z mopedom kar da peljat. Lažje čez vikend kot med tednom. Pa bolj nestandardne ure so dobre, recimo nedelja dopoldan, namesto popoldan.

- Ravena - Pieve San Stefano (ali Sansepolcro za Arezzo) je štiripasovnica, precej zdelana za avto, za motor kar OK. Ni cestnine.

 

Suma: 610 km; cca 7h vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lago di Levico (Levico terme) - Ni sicer Lago di Garda a ker je na poti tja in malo pred Trentom porabim to temo (da ne bo imelo vsako jezero svojo temo) ...

Za vikend v začetku avgusta je uspel ta giro:

 

post-1569-0-02990500-1442387506_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!