Skoči na vsebino

Rezervni deli, razni viri...


STARI

Priporočene objave

pred 1 uro, Petra Marjetica pravi:

Ojla. 

 

Po manjsi nezgodi bi rabila par čepov za Hondo Transalp 650 2006 letnik. Mogoce kdo ve, kje bi lahko to kupila v Ljubljani?

 

Hvala za informacije, 

Lep pozdrav, 

Petra

image.png

Ko sem take rabil za R1 sem kih kupil v Domžalah v Elisi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Naročil sem rezervni del, ki pride iz Koreje. Cena je 81,5 €, poštnina brezplačna. Danes sem dobil dopis pošte, da je del na carinskem oddelku in naj pošljem podatke o nabavi.

Zanima me kaj bi bilo, če bi del naročil na poštno ležeče v Štrasu v Avstriji (cca 25km od Maribora)? Ali tam tudi carinijo izdelke iz tujine in če je potrebno plačati še DDV (oz. MWSt)?

Če ne, bi vsaj prihranil pri času, saj bi lahko del šel takoj iskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V splošnem je postopek v Avstriji in povsod v EU enak. Tudi meja za obdavčitev in carinjenje je enaka po celotni EU (DDV se obračuna za izdelke dražje od 22 evrov in carina za izdelke dražje od 150 evrov). Obvestila iz Avstrije sicer ne bi dobil na dom, bi ga pa dobil tam na pošti, ko bi prišel iskat pošiljko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa napiši Korejcem mail, da se naj naučijo izpolniti obrazec CN22, da ne bo več nepotrebnih stroškov manipulacije.

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

 

Sprašujem, kje kupujete rezervne dele za vaše konjičke? Mogoče iz tujine ali iz SLO? Za Ducatija 1098 bi rabil prednje luči (nekje sem dobil vlago v leče in bi to rad menjal). Sem klical v AS Domžale - cena 450 evr., pa še delo, pa me pride cca. 500 evr.!! Noro!

 

Hvala za pametne nasvete!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, abcč pravi:

Pozdravljeni!

 

Sprašujem, kje kupujete rezervne dele za vaše konjičke? Mogoče iz tujine ali iz SLO? Za Ducatija 1098 bi rabil prednje luči (nekje sem dobil vlago v leče in bi to rad menjal). Sem klical v AS Domžale - cena 450 evr., pa še delo, pa me pride cca. 500 evr.!! Noro!

 

Hvala za pametne nasvete!

poglej na ebay, deli karamboliranih so včasih sila ugodno

sem enkrat nabavil zadnjo led luč za 15 eur...ker je voda not prišla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sem gledal tud na e-bayu, če ne bo druge pametne, bom od tukaj naročil (tudi tule cene niso nizke - za rabljene luči s poštnino cca. 200 evr., kar je veliko, sploh če ne vidiš izdelka v živo oz. lahko dobiš isto sranje, kot ga že imaš...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se splača kak rabljen del iz ZDA uvozit. Jaz sem našel rabljeno ABS enoto za 690 v ZDA, cena je bila celih 49 USD, skupaj s shippingom 84USD. Nekaj malega je bilo še za carino dat, vse skupaj je bil strošek pod 100€. Druga najcenejša opcija iz EU je bila 200€ + poštnina. Zadevo sem zbrskal na ebayu, je kar nekaj prodajalcev iz ZDA gor, ki očitno odkupujejo razbite motorje in jih razkosajo za prodajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ABS enote so na splosno v U, S and A bistveno, BISTVENO cenejse kot pri nas.

Sem nekaj gledal za retrofit, pa se je od kake ninje 300 nasla ze za 25 usd+shipping...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 9. 2019 ob 13:49, abcč pravi:

ja, sem gledal tud na e-bayu, če ne bo druge pametne, bom od tukaj naročil (tudi tule cene niso nizke - za rabljene luči s poštnino cca. 200 evr., kar je veliko, sploh če ne vidiš izdelka v živo oz. lahko dobiš isto sranje, kot ga že imaš...).

Že v Ducati temi sem ti zadnjič prilepil link (mogoče kaj ne dela?)

Tule imaš novo za 219 eur, poštnina zastonj nad 100 eur, pa možnost vračila... ?

https://avdb-moto.fr/shop/en/headlight/1151-front-headlight-ducati-848-1098-1198-3701208804021.html

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!