Skoči na vsebino

Rabljene pnevmatike + Starost gum


Ogla

Priporočene objave

Oj,

mene pa zanima kakšne so vaše izkušnje s starostjo gume na motorjih, saj nekateri opozarjajo, da je guma zanič po štirih letih. Ob tem je potrebno opozoriti na dejstvo, da je guma, ko jo kupiš že stara cca 2-3 leta! :blush: O tem se lahko prepričamo z oznako na sami gumi (štirimestna cifra, ki ponazarja teden in leto izdelave gume) :devil:

Pozdrav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

mene pa zanima kakšne so vaše izkušnje s starostjo gume na motorjih, saj nekateri opozarjajo, da je guma zanič po štirih letih. Ob tem je potrebno opozoriti na dejstvo, da je guma, ko jo kupiš že stara cca 2-3 leta! :blush: O tem se lahko prepričamo z oznako na sami gumi (štirimestna cifra, ki ponazarja teden in leto izdelave gume) :devil:

Pozdrav...

4 leta?

Če pri meni zdržijo 4 mesece je že precej, pri nekaterih je precej že 2 meseca .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem sicer kje ti kupujes gume, meni se niso prodali gumo starejso od 6 mesecev. in tudi porabim jo - oz. motocikel - prej kot v dveh letih (ponavadi potrebujem 1,5 do dva kompleta na sezono).

gume so za zamenjavo najkasneje po 5-6 letih, odvisno od vzdrzevanja in "garaziranja" motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz sem imel gor 3 leta stare Metzelerke pa ni bilo neke razlike napram novim.

Zavisi pa veliko tudi od tega kako voziš in kaj voziš, verjetno bo trdo gumo prej začutil nek sportaš ki ga žge čez ovinke na polno kot recimo voznik HD-ja ki kruza čez ovinke s hitrostjo avtobusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starejse so bol trde so :OK: to pomen da se ne nucajo tok hitr :lol1:

Popravljeno . Popravil ICE_MAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meu michelinke po dveh sezonah katastrofa so ble cist plasticne drzale pa nič :BUA:

pilot sport so ble, kenede ? :devil:

napisi vsaj KATERE michelinke si imel. :doze: :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Imam michelinke pilot road stare 2 leti, še z pol profila, ker je motro stal pa so katastrofa. Za jih segret rabiš 60 km in tut pol nič ne držijo. Kakor sem slišal je mišelinka odlična guma za 6 mesecev pol pa rata trda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

mene pa zanima kakšne so vaše izkušnje s starostjo gume na motorjih, saj nekateri opozarjajo, da je guma zanič po štirih letih. Ob tem je potrebno opozoriti na dejstvo, da je guma, ko jo kupiš že stara cca 2-3 leta! :blush: O tem se lahko prepričamo z oznako na sami gumi (štirimestna cifra, ki ponazarja teden in leto izdelave gume) :devil:

Pozdrav...

Glede na to da sam dobro veš kje se preveri starost gume, nevem zakaj potem sploh kupiš staro gumo. :huh: Jaz še nisem kupil gume starejše od 8 mesecev, pa že to je veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam michelinke pilot road stare 2 leti, še z pol profila, ker je motro stal pa so katastrofa. Za jih segret rabiš 60 km in tut pol nič ne držijo. Kakor sem slišal je mišelinka odlična guma za 6 mesecev pol pa rata trda.

dobro da si slisal. :devil:

lansko leto montiral na bandita pilot road in naredil z njimi ca. 4,5k km.

letos z istimi gumami naredil se ca. 6k km in niti enkrat nisem opazil kaksnega pojenjanja oprijema. :doze: ok, na zalivki in cestnih pisankah ze, drugace ne. :grrr

in gume bodo se za ca. 2-3k km. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starost gum? Hehe....

Prednja Metzeler Laser ME33

Zadnja Metzeler Perfect ME99A

Iz prejsnjega tisocletja. Dobrih 9 let.

[attachmentid=79132]

Drzijo ko pes jeza. Ce je suha cesta, dovolj toplo in so dovolj segrete. Pa ce niso prevec z oljem pospricane.

Drugace je pa adrenalina polna skleda. Sploh, ko zacne sprednjo spodnasati. Bo pa zadnja zdrzala vsaj se eno sezono (ene par tisoc pa zagotovo, pa se to samo zaradi kardana), prednja se mi pa zdi, da se sploh ne izrablja (vec).

Nimas kaj, nemska kvaliteta :worship:

post-2120-1156271578.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hkrati pa ze predcasno naprosam kogarkoli, ki bo imel gumo 120/90/18 (zadnja) odvec, ker se mu bo (ji) zdela prevec obrabljna....Razne rejserje/ke, ki radirajo vecinoma po robu, mogoce.....

Dokler po sredini ne pogleda ven platno (ali zica) je se uporabno. Vsaj za mene.

Cas je relativen in neuporaben za merjenje.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nekaj letošnjih kilometrov imel spredaj D207 in zadaj D208, obe stari 3 leta, vsaj eno zimo bili zunaj na mrazu (na motorju). Kako se ta kombinacija obnaša pri vožnji?

Navadna cesta: za normalno do hitro vožnjo brez težav

Na pisti Novi Marof: guma drsela, da sem do naslednjič obe OBVEZNo zamenjal (tako ali tako je bila namenjena menjava)

Skratka konkretno za ti dve gumi ne bi priporočal take starosti za kvalitetno in varno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starost (in različnost) gum

Pred leti sem uporabljal Michelin, tipa Makadam (za enduro). Zadnjo sem skuril, sprednja je bila še v zelo dobrem stanju. Zato sem se odločil menjati le zadnjo.

Ker sem dobil zelo ugodno (ne čisto frišno) zadnjo Dunlop (primerljivo z Michelinko), sem jo kupil.

Kljub temu, da sem šel na furo (turistična vožnja), se je zadeva obnašala katastrofalno. Več kot očitno, se materiala nista skladala. Vozne lastnosti motorja pa so bile porazne!!! Drselo je, ni bilo homogenega oprijema, skratka vožnja je bila vse drugo prej, kot užitek.

Izkušnja & nasvet;

1) Vedno z isto vrsto pnevmatik & čekiraj letnik proizvodnje!

2) Vedno menjaj obe pnevmatiki obenem! Sicer bo vožnja vedno nestabilna in nevarna!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stoprocentno svetujem vsaj za gume DUNLOP,da naj vsak ki kupi gumo preveri dot,ker nam iz francije pošiljajo stare gume tudi 4 leta.Sploh čoper in harley. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je nekdo rekel da guma za cestni motor (ne dirkalni) da postane najbolj kompaktna po nekje 1 letu skladiščenja pri optimalnih pogojih (20°C pa 70% vlage). To pomeni, da guma nekoliko "zatrdi" proti oobrabi vendar še brez zmanjšanih lastnosti oprijema.

Sam pa vozim 1 leto stare 208 spredej pa 205 zadej( mam goveje dimenzije).

Vozil sem pa tudi še stare D204, pa stare narezane gume in vse sorte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

gledam malo po oglasih in seveda naletim tudi na tip oglasa:prodam rabljene gume dimenzij xy za xy motor zadnje bolj boga sprednja še kar:in se mi poraja misel v glavi-pa kako hudiča si lohka tok modela da greš gume ki zate niso več dobre nekomu prodajat :nono: nakar se mi zabliska pa kdo jih sploh kupi in zakaj :blink: ?me zanima tudi vaše mnenje,predvsem o moralnem pristopu prodajalca in seveda se poraja tukaj tudi,da ne bi izrekal ne vem kakšne hude pridevnike,kako in kaj hudiča pa razmišlja eventuelni kupec???sam osebno rabljenih pnevmatik,ki zame niso več ustrezne,prodajati nekomu drugemu in potem tuhtati v smislu:upam,da se bo vozil samo v suhem in toplem,ker v mokrem in hladnem vremenu so že bolj slabe :? ne pride niti na misel.

pa srečno na cesti in veliko varnih kilometrov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za burnout, ko voli neka izvoli, osebno imam raje nove, se preveč cenim, če že ne bi šlo drugač pa vsaj dve leti po dotu stare in najmanj pol profila !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst kupujem rabljene pnevmatike in sem ze tok zivcev zgubu, da mislim, da je boljse dat 50€ vec in kupit nove. Ampak se za majhne pare da dobit tudi prakticno nove gume! (samo ta trenutek ni take srece :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem kupil in prodajal rabljene pnevmatike..

zakaj prvo in zakaj drugo?

1. kupil sem nove m3 z njimi naredil cca 1000km in ugotovil da mi ne ustrezajo in da niso to kar sem od njih pričakoval.

2 ..ker smo imeli takoj za tem grobnik sem rabil bolj dirkalne gume ker te nikakor niso prišle v poštev in sem v oglasih našel

rabljene pnevmatike.. vožene par krogov na pisti, kakšne kvalifikacije ali kaj podobnega.. pa grem pogledat in res gume so

bile kr ok in ker je bila cena ugodna sem jih tudi vzel.. za na pisto bodo pri mojem času čist ok - in res so bile, jih imam gor

še vedno in sem z njimi zelo zadovoljen (vozim tudi po cesti in kmalu si grem po drugo zadnjo)

3 ko sem ugotovil da so bile te dirkalne gume ok in da bom v kratkem spet šel na pisto se mi ni splačalo davat m3 nazaj na motor

in sem se odločil da jih prodam.. tako je kupec dobil komaj kaj "einfarane" gume po ugodni ceni..

volk sit in koza cela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem jih parkrat prodal za mali dnar-bolj šenkal prijateljem!A le zato,ker sam na svojem motorju vedno vozim le zame najboljše!In to je zame pirelli,kot za nekoga neka druga guma!

Mislim,da je bolj pomembno zakaj jih kdo kupuje oz. prodaja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!