Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

post-23051-0-03596300-1296925166_thumb.jpgNo, naj še jaz malo pametujem.

Najprej *** - ta mnenja so moja in morda subjektivna, temeljijo na mojih izkušnjah. Morda imajo drugi drugačna mnenja in izkušnje. Da ne bo potem iz tega nastala vojna.

S 500ccm bosta po bližnji okolici mirno popotovala oba z damo (če jo prepričaš). Pa tudi dokaj dlje lahko gre.

Midva sva z najino Maggie (Piaggio X9 500), brez težav obredla Slovenijo, Hrvaško, Bosno, Črno goro, , Albanijo, v Grčiji do Meteore Makedonijo, drugo sezono pa preko Italije Korziko.

Več v dveh sezonah ni šlo.

Na Piaggio prisežem. Prej sva imela Atlantica, pa ima X9 bistveno boljše vozne lastnosti in nobenih problemov (z Atlanticom so bili).***

Z opravljenimi vsemi rednimi servisi (ne goljufaj samega sebe) ni bilo z motorjem niti ene težave.

Pa imava skupaj okoli 160kg, potem pa še prtljaga.

Poraba ca 4,4 na turah in 4,8 po mestu.

Sedaj X9 prodajava, ker sva vzela Burgmana.

Edini vzrok - v klanec polno natovorjen z dvema in prtjlago sem le težko prehitel kak počasen kamion.

Majhna kolesa? (to niso več majhna kolesa - to ni stara Vespa PX).

Z Maggie odlagam ovinke tako kot kolega na 1300, vozim poligon kot policaji na BMW-jih in Hondah.

Ne - pri teh kolesih nič strahu. Današnji maxiji (vozil sem le Atlantika, X9 in Burgmana)*** so po voznih lastnostih potovalni motorji.

Če te Maggie zanima poglej na http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/ad.asp?ID=3998054

Od zadaj povsem otovorjeno na potovanju pa najdeš na http://kamenaric.si/...s%20varnost.htm

</B>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Zanima me kakšno motorno olje je najprimernejše za Burgmana in na koliko km je potrebno zamenjati olje v transmisiji in prenosih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Zanima me kakšno motorno olje je najprimernejše za Burgmana in na koliko km je potrebno zamenjati olje v transmisiji in prenosih?

Po dolgoletnih izkušnjah ti povem da je zanj najprimernejše MOTUL-polsintetika. Interval ima na 6000 in se hkrati menja v transmisiji (priporočjivo), v prenosu pa vsako drugo menjavo + filtri, svečke ,ostale tekočine,... Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če katerega zanima prodam čisto novo povišano šipo za Burgman 650 od letnika 02-05. Šipa je brez praske zapakirana ter z dodatnim krom robom. Tel : 070 878966

Pripeti thumbnail(s)

  • post-13419-0-64869700-1303296888_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo. sem nov na forumu in imam par vprasanj. stvar je taka da kupujem maxi skuter,nekako sem se navdusil za kymco xciting r 300i. Zanimajo me izkusnje ljudi ki jih imajo, bi ga pa uporabljal za po ljubljani in pa seveda kaksen skok do morja. Glede nato da bi se vecino casa vozila skupaj s punco me zanima ali je dovolj mocan za oba.Najina skupna teza je nekje med 130-140kg.Nekako se nisem prevec navdusil nad 500ccm maxiji ker se mi zdijo prevec okorni za po mestu... Kaj pa vi kj pravte?????

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo. sem nov na forumu in imam par vprasanj. stvar je taka da kupujem maxi skuter,nekako sem se navdusil za kymco xciting r 300i. Zanimajo me izkusnje ljudi ki jih imajo, bi ga pa uporabljal za po ljubljani in pa seveda kaksen skok do morja. Glede nato da bi se vecino casa vozila skupaj s punco me zanima ali je dovolj mocan za oba.Najina skupna teza je nekje med 130-140kg.Nekako se nisem prevec navdusil nad 500ccm maxiji ker se mi zdijo prevec okorni za po mestu... Kaj pa vi kj pravte?????

hvala za odgovore

Kupi motor ne pa skuter,če že mora biti skuter potem vsaj 500+ ccm, ker so VSI za dva podhranjeni.Če boš počakal do spomladi pride na trg nov BMW-ejev skuter nekaj res povsem novega najdi na spletu BMW.de Novosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi motor ne pa skuter,če že mora biti skuter potem vsaj 500+ ccm, ker so VSI za dva podhranjeni.Če boš počakal do spomladi pride na trg nov BMW-ejev skuter nekaj res povsem novega najdi na spletu BMW.de Novosti.

Pa glede na to da imava ppod 140 kg sem mislu da bi znal bit dost moci. kot sm ze reku se mi 500ccm zdijo nekak prevelki za skakanje med kolonami v centru mesta. Drgac pa motor odpade mi nekako maxiji bl disijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa glede na to da imava ppod 140 kg sem mislu da bi znal bit dost moci. kot sm ze reku se mi 500ccm zdijo nekak prevelki za skakanje med kolonami v centru mesta. Drgac pa motor odpade mi nekako maxiji bl disijo.

Glej bom kratek: v petek nas je bilo ca 15 motorjev na kondicijski vožnji po jugozahodni Sloveniji trije uniformirani policisti par članov kluba in par policajev v civilu med mjimi tudi skuterist 250 ccm cel čas je hvalil kako leti njegov skuter in da gre brez problena 130 Km/h in vsi so pristali,da se nam pridruži in glej ga zlomka po ravnini je res še kar šlo a kaj ko je bilo treba prehitet je kilometre in kilometre vozil za vozilom,da sploh ne omenim, ko je videl hrib je šlo po povžje!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi motor ne pa skuter,če že mora biti skuter potem vsaj 500+ ccm, ker so VSI za dva podhranjeni.Če boš počakal do spomladi pride na trg nov BMW-ejev skuter nekaj res povsem novega najdi na spletu BMW.de Novosti.

Ni mi jasno, zakaj forsiraš "motor", ali imaš provizijo ?

Sicer pa mislim, da je spraševal kakšen skuter bi kupil.

Pa brez zamere !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi vsaj 400ccm, pa mislim da ta X9 od @takamena trudi ni slab, ozek in eleganten za v mesto in dovolj močan. Lp.

Mi oblika nekako ne potegne na x9. kaj pa kj primerjave t-max, majesty, nexus, xciting. pa recmo da so vsi nad 400ccm. ste me nekako preprical glede moci,ker za kamioni pa tud ne bi vozu cel cajt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno, zakaj forsiraš "motor", ali imaš provizijo ?

Sicer pa mislim, da je spraševal kakšen skuter bi kupil.

Pa brez zamere !

Vidim zakaj ti ni jasno saj voziš ja Skuter kot vedno vsak svoje hvali.Tudi sam imam dva skuterja poleg dveh motorjev in nevem zakaj ga nesmem mal podražit saj prej al slej, če maš le mal benzina v krvi si vsak kupi motor mogoče poleg skuterja !! :whistle:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje fantje ne se zdj skregar zard mene... seveda da je zelja tud vsake tok cajta se usest na nekaj cestno sportnga in ga tisat do nezavesti pa na ovinkih ga met skor na tleh. AMPAK nekako se rajs pelm tm do 130-140 km/h in uzivam zravn,pa se ko zlezm dol me nc ne boli... so pa tudi maxiji bl prakticni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

Ko se srečamo skuteristi med sabo :kava: :beer1: in gledam ostale skuterje deluje videz T maxa :hmm: ; zelo mali skuter proti ostalim ( honda 600, suzuki Burgman,Peguot,.. ) je pa to zelo ,zelo,zelo vozen in dinamičen skuter. :yes: :whistle::worship:

slabost ,majn udoben (trd), malo prostora pod sedežem,majn veterne zaščite od ta velikih in pa cena :headbang:

Lep pozdrav Mavti :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi motor ne pa skuter,če že mora biti skuter potem vsaj 500+ ccm, ker so VSI za dva podhranjeni.Če boš počakal do spomladi pride na trg nov BMW-ejev skuter nekaj res povsem novega najdi na spletu BMW.de Novosti.

Res je kot je rekel Slauc zakaj forsiraš motor če pa bi on imel scooterja je pa tako Kdo se neupa peljati z skuterjem hitro se tudi z motorjem nebo peljal hitro.Kar se pa tiče stroškov je pa veliko dražje za vzdrževati tvojega 1200 bmwja kot pa kakšnega skuterja.Boljši za pomestu od motorja več prtljage lahko pelješ za v trgovino itd

Popravljeno . Popravil petek123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje fantje ne se zdj skregar zard mene... seveda da je zelja tud vsake tok cajta se usest na nekaj cestno sportnga in ga tisat do nezavesti pa na ovinkih ga met skor na tleh. AMPAK nekako se rajs pelm tm do 130-140 km/h in uzivam zravn,pa se ko zlezm dol me nc ne boli... so pa tudi maxiji bl prakticni...

GOrazd ima kitajca pa je razočaran nad njim res je cenejši od ostalih sam malo dnarja malo muzike najbolje pa da njega kontaktiraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

v kolikor boš pretežno vozil po mestu ( 90 % ) in to dnevno lahko komot nabaviš enocilindraša, se pravi kar ti je svetoval @xraider ( njgovi nasveti okoli mehanike se je potrebno držati, saj možakar ve kaj govori...meni je na začetku tudi svetoval). Za mestno vožnjo svetujem skuterja z veliko prostorja pod sedežom, da imaš kam pospravit čeladi, torbe iz trgovine, razne nahrbtnike ali kak prenosni računalnik ali pa morda samo obleko in čevlje za se preobleči v kolikor te ujame kje dež. Torej vidiš za mestno vožnjo je skuter je ta pravi in ne MOTOR . Motor pokaže svoje prave lasnosti na dolgih furah in na sebi namenjenim terenom. Vseeno pa ne kupit izpod 500ccm, kajti 250 je res malo prešvoh posebno za dva. Jaz imam enako kil kot vidva skupaj in vem, da pri prehitevanju še posebej v hrib z 250 ccm so problemi.

Za mestno in primestno ter daljše relacije ti pa obvezno svetujem dvocilindraša, torej Burgman 650 , Tmax , Silverwing 600. Vsak ima svoje dobre in slabe lasnosti a zavedaj se, da je to top of the top. Omenjeni skuterji se komt kosajo z motorji saj naprimer Burgman 650 ima tudi ročni menjalnik , cca 55 konjev in zelo udoben. Ok izgleda ogromen a se navadiš in v kratkem ti postane mala malica ... tudi enoprostorec izgleda ogromen v primerjavi z avtom a ko se ga navadiš ..... Omenjeni skuterji so tudi v višjem cenovnem razredu a v kolikor to ni ovira ti jih toplo priporočam. Tudi sopotnica ti bo zeloo hvaležna v kolikor boš kupil Burgmana ali Silverwinga kajti sta zelo udobna in imata dobro veterno zaščito. Tmax pa kt ti je že nekdo povedal je odličen ima dobre vozne lasnosti in športen videz. Poleg športnega videza na njem tudi za res sediš športno.

Odločitev pa je vedno na tebi in kupi nekaj za kar ti bo spotnica hvaležna in jasno tisto kar je tebi všeč. Toplo ti priporačam, da pred nakupom narediš s skuterjem kak kilometer za lažje odločanje.

Maxipozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim zakaj ti ni jasno saj voziš ja Skuter kot vedno vsak svoje hvali.Tudi sam imam dva skuterja poleg dveh motorjev in nevem zakaj ga nesmem mal podražit saj prej al slej, če maš le mal benzina v krvi si vsak kupi motor mogoče poleg skuterja !! :whistle:

Ni mi jasno zakaj naštevaš kaj imaš ? Tudi jaz sem v svojem življenju že marsikaj imel in vozil (dirkal) pa ti to ne bom našteval,ker to ni bil namen.

Sedaj pa vozim skuter pa mi ni žal....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno zakaj naštevaš kaj imaš ? Tudi jaz sem v svojem življenju že marsikaj imel in vozil (dirkal) pa ti to ne bom našteval,ker to ni bil namen.

Sedaj pa vozim skuter pa mi ni žal....

Tudi jaz sem že marsikaj vozil in veliko imel celo staro mamo in starga ateta, vozil relye, gorske dirke,trayal itd.in to takrat ko si bil ti še mlad ! Če te še kaj zanima samo vprašaj !

Pa LP !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim vse udeležene v tej temi, da se držijo naslova in teme.

V nasprotnem primeru bo potrebno temo urediti (beri prisati prispevke, ki so offtopic).

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem že marsikaj vozil in veliko imel celo staro mamo in starga ateta, vozil relye, gorske dirke,trayal itd.in to takrat ko si bil ti še mlad ! Če te še kaj zanima samo vprašaj !

Pa LP !

Samo to te bom vprašal, kdaj boš nehal in priznal da nimaš prav. Glede starosti si se malo uštel-:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala hvala za pomoc. Najbols da grem kr ksno testno voznjo pa bom kr sam vidu kaj mi najbel odgovarja. Aja se eno vprasanje, kje pa je ksna trgovina z maxi skuterji v Lj. al pa bliznji okolici?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa kj pravte za Italjet marco polo 400

Če že kupuješ 400ccm pol raje kupi Japonca -Mayestri,Burgman,S Wing in te ne bo glava bolela nikoli. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!