Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Za drugi motor in vožnje v dvoje razmišljam o nakupu bmw C650 GT. Razmišlja kdo o prodaji oziroma pozna katerega od teh dveh? 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15089926

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14987177&display=BMW C650 GT - SERVISIRAN - NOVE GUME - K...

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mene zanima kakšne so prednosti 400 kubičnega skuter v primerjavi z 250 kubičnim?

250 kubični:

Manj registracija

Manj servisi
Manj moči
Majnša poraba koliko?

Cenejši deli?

400 kubični:

Večja registracija in cestnina
Dražji servis

Več moči
Večja poraba koliko?

Dražji deli?

Primeri? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moči ni nikoli preveč ,sploh če se vožiš v dvoje,registracija je zanemarljiva za malo več kubikov pa tudi potrošnja ni večja saj ti ni treba toliko tiščat gas,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večji je bolj kravast oz.  neroden po mestu. Vseeno vse ostalo gree v prid večjemu,  močnejšemu. 

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 8. 2020 ob 21:34, honda 750 pravi:

moči ni nikoli preveč ,sploh če se vožiš v dvoje,registracija je zanemarljiva za malo več kubikov pa tudi potrošnja ni večja saj ti ni treba toliko tiščat gas,

Točno tako, minimum 350 ccm, ali 30 KM.

Močnejši ni nujno večji, mogoče malo težji. Atlantic je od 125-500 skoraj enak ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Potreboval bi malo pomoci. Kupijem nek maxi skuter za po mestu do nekje 3000€! In, ker Ducati ne izdeluje maxi skuterjev, je problem. Kaj vzeti, na kaj biti pozoren, etc.

Gledal sem:

Yamaha XP 500 (2007)

Aprilia Scarabeo 500 (2003)

Piaggio Beverly 500 (2009)

Gilera Nexus 500 (2007)

Aprilia Atlantic 500 (2008)

Yamaha TMax 500 (2006)

Honda SilverWing 600 (2003)

....in pa kaksen Burgman!

Na kaj biti pozoren, kaj se splaca, je bulletproof.....?!

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Roger G. Jagger said:

Potreboval bi malo pomoci. Kupijem nek maxi skuter za po mestu do nekje 3000€! In, ker Ducati ne izdeluje maxi skuterjev, je problem. Kaj vzeti, na kaj biti pozoren, etc.

Vsaj BMW-ja kupi, da bo na nivoju. :P  Veliko mesto, velik skuter? Za dirkanje med semaforji bo 500ccm+ prava izbira, za ostalo pa bi jaz raje izbral manjši skuter. T-maxi do 2007 so dobri, po mnenju mehanika bolj zanesljivi od novejših. 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, XTR said:

Vsaj BMW-ja kupi, da bo na nivoju. :P  Veliko mesto, velik skuter? Za dirkanje med semaforji bo 500ccm+ prava izbira, za ostalo pa bi jaz raje izbral manjši skuter. T-maxi do 2007 so dobri, po mnenju mehanika bolj zanesljivi od novejših. 

Hvala za odgovor....

BMW-ja za 3k ne dobim.....pa tudi, ne vem......Bavarc mi nekako ne diši. Če sem po mestu okreten med avtomobili z Diavelom, ni hudič, da ne bom tudi z maxi skuterjem. Do sedaj sem operiral z električnim maxi skuterjem.....pa so baterije oddelale svoje, pa bi zdaj nekaj na bencin. Ne bo pa primarni motor.....dirkam pa ne od semaforja do semaforja....že z Diavelom ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Roger G. Jagger said:

Če sem po mestu okreten med avtomobili z Diavelom, ni hudič, da ne bom tudi z maxi skuterjem.

Bo šlo, še lažje pa z manjšim... Samo povem, ker se mi zdi T-max 500 velik in nepotreben za mestno vožnjo. Tudi skozi garažna vrata gre težje od 1000ccm nakeda, ogledala so širša. Testiraj pa ti bo hitro jasno...

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, XTR said:

Bo šlo, še lažje pa z manjšim... Samo povem, ker se mi zdi T-max 500 velik in nepotreben za mestno vožnjo. Tudi skozi garažna vrata gre težje od 1000ccm nakeda, ogledala so širša. Testiraj pa ti bo hitro jasno...

Hvala za predlog in opozorilo. Test je itak v planu. Do sedaj ni bilo problemov s kupovanjem motorjev.....znamka je bila jasna, model prav tako......sedaj za skuter je pa kar hmmm, dilema/trilema........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tako.....v soboto grem gledat Yamaho XP 500 T-Max, z 67500km in pa letnik 2007 (servisna knjiga)-ampak to se da itak prilagodit. Je kaj takega, na kaj biti posebej pozoren....testna vožnja bo. Sem pa bral, da se bolj priporoča 2V in pa 4 T, kot 1 V....... !

Se pravi, da ob vžigu  takoj vžge, testna vožnja in potem pustiti, da dela na mestu (temperatura)........še kaj takega?

 

Hvala

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tej kilometrini bodi pozoren še na stanje vzmetenja, zavornih diskov in pogonskega jermena (kdaj je bil zamenjan). Pri našem je zadnji disk že pri 50k kilometrih slab, valovit. 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, XTR said:

Pri tej kilometrini bodi pozoren še na stanje vzmetenja, zavornih diskov in pogonskega jermena (kdaj je bil zamenjan). Pri našem je zadnji disk že pri 50k kilometrih slab, valovit. 

Solzenje sprednjih vilic, skripanje zadnjega vzmetenja?

Kako vidis a je jermen OK?

Diski se bodo cutili na testni voznji ob zaviranju, ce so slabi?!

Baje je servisna knjiga……

lp

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obnašanje med vožnjo, lahko tudi zanihaš motor in opazuješ zibanje. Za zadnji konec moraš imeti že malo občutka. Še najlažje pa vidiš na računih od vzdrževanja, enako za jermen, ker ohišja ne boš odpiral. Jermen naj bi se menjal pri ~ 50k kilometrih.

Diski so lahko enakomerno obrabljeni pa ne tresejo med vožnjo, so pa stanjšani. Lahko je tudi valovit zadnji pa ne boš občutil tresenja. Preveriš koliko je roba, lahko pa izmeriš debelino. 

Servisna knjiga je super v kombinaciji z računi, brez računov je pa bolj žalostno. Lahko so menjali samo olje in filtre pa štempljali. Ne da bi te želel strašiti, samo se hitro naserješ pri tako starem skuterju. Napisal sem ti malo dražje kose, ki so lahko iztrošeni pri tej kilometrini.. Ko zraven dodaš še redno servisiranje pa ni več tako poceni. Sicer pa govorimo o skuterju za ~2500€.., nov ne more biti.

Popravljeno . Popravil XTR
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, XTR said:

Obnašanje med vožnjo, lahko tudi zanihaš motor in opazuješ zibanje. Za zadnji konec moraš imeti že malo občutka. Še najlažje pa vidiš na računih od vzdrževanja, enako za jermen, ker ohišja ne boš odpiral. Jermen naj bi se menjal pri ~ 50k kilometrih.

Diski so lahko enakomerno obrabljeni pa ne tresejo med vožnjo, so pa stanjšani. Lahko je tudi valovit zadnji pa ne boš občutil tresenja. Preveriš koliko je roba, lahko pa izmeriš debelino. 

Servisna knjiga je super v kombinaciji z računi, brez računov je pa bolj žalostno. Lahko so menjali samo olje in filtre pa štempljali. Ne da bi te želel strašiti, samo se hitro naserješ pri tako starem skuterju. Napisal sem ti malo dražje kose, ki so lahko iztrošeni pri tej kilometrini.. Ko zraven dodaš še redno servisiranje pa ni več tako poceni. Sicer pa govorimo o skuterju za ~2500€.., nov ne more biti.

Tocno tako, rabljena, starejsa zadeva in to je vzeto z zakup. Nebi se pa rad ravno nastral…..!

Ce bi bil to drug segmenet, druga znamka, nebi bilo nobenega problema. Tako sem pa na tem podrocju poplnoma neveden. Mali servis bi tako ali tako naredil….omenjajo sicer neko garancijo 1000km! Aha, se pravi pri 50k km naj bi bil menjanj jermen (racun)!

Hja, z denarjem v zepu grem v soboto pogledat….in ce bo kakrsen koli “red flag” ne bom vzel. Poznam (po obnasanju) pa teh maxi skuterjev tudi ne…..do zdaj sem furu electro maxi 5kW kar je pa popolnoma drugacen svet. In to bo bolj city commuter namen maxija…..tudi v 2je po mestu itd. 
 

hvala za vsak nasvet, je v pomoc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 67000 + kilometrov je bil moj  skuter dobesedno kot nov:worship:, je letnik 2008  še jermen pogonski( sem enega  od jermenov testiral koliko zdrži )  je zdržal 73000+ kilometrov:eek: pa še potem se ni kar pretrgal ampak počasi razpade). Zavorni diski so še sedaj orginal,  tudi vzmetenje je še vse orginal pa ne rečem ,da je zadnji blažnik že bolj utrujen ampak trikratno omejitev v naselju se še komot pelje :whistle:menjal sem hladilnik za vodo je razpadlo satovje zaradi zimskega posipanja cest in pa finega prahu, ki se zavleče v hladilna rebra in poje aluminij lahko doktoriraš na čiščenju pa slabo pomaga ,no nov  enakovreden  z še boljšim hlajenjem stane stopet eurov.

Nič bat to so zelo zelo vzdržljivi skuterji pod pogojem ,da se vsaj malo skrbi za njega, rezervni deli so do najmanjše malenkosti dobavljivi vsi v par dneh brez  problemov,sicer pa ta skuter delajo že enaindvajset let in nič ne kaže ,da bi ga ukinili.

Malo sreče pri nakupu pa tudi moraš imet:)

PS proti tvojemu motorju je tole poceni igračka za vzdrževanje:D

Popravljeno . Popravil Mavti
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,update: Yamaha 500 Tmax (none abs-skoda da ni abs) je doma. Zadeva za svoja leta ohranjena.....! Sledi pa sedaj veliki servis....zav. ploščice (S+Z), olje, filtri(a), valjčki, jermen, sprednja pnevmatika.....! Sem pa opazil, da med 20 in 30 km/h malenkost potrese/zavibrira!? Kaj, so to lahko valjčki ali kaj drugega? Drugače dela bp, gre do +160Km/h brez problema.....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 11. 10. 2021 ob 12:40, Roger G. Jagger pravi:

No,update: Yamaha 500 Tmax (none abs-skoda da ni abs) je doma. Zadeva za svoja leta ohranjena.....! Sledi pa sedaj veliki servis....zav. ploščice (S+Z), olje, filtri(a), valjčki, jermen, sprednja pnevmatika.....! Sem pa opazil, da med 20 in 30 km/h malenkost potrese/zavibrira!? Kaj, so to lahko valjčki ali kaj drugega? Drugače dela bp, gre do +160Km/h brez problema.....

lp

Si zadovoljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, T 120 said:

Si zadovoljen?

Zaenkrat da. Potrebno bo se velik servis narediti (cakam se dr.Pulley valjcke), odpravit vibracijo pri 20-25km/h in zamenjat pnevmatike. 
Svojo nalogo mestnega prevoznega sredstva opravlja cist ok…..sluzi svojemu namenu!

Ostaja pa Diavel No.1 motor v garazi in se ve, kdo je “the boss”

 

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to znajo biti valjčki. Ob menjavi dobro preveri ležišče valjčkov. Obraba. Variomati so prava znanost in si niti misliti ne moreš kaj vse vpliva na gladek tek agregata. In, ja-tvoj Duče je res hud, tako, da boss je pravi???????

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Razmišljam o nakupu skuterja. V mislih imam Suzuki Burgman 200. Nagledana imam dva en 2009 z 10.000 in en 2017 z 30k. Namen občasna po vasi, mogoče vožnja v regiji 03, solo ali včasih tudi dve osebi. So kakšne tovarniške težave? Moram biti na kaj pozoren?

Kaj predlagate?

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Lep pozdrav vsem,

Ker nisem nikoli vozil skuterja, bi prosil za usmeritev, kaj naj iščem. Zadnje čase se večinoma z motorjem vozim samo še v službo. Ker pa se mi za vožnjo v službo ne da obleč spodnjega dela motoristične opreme, me v noge prepiha, kar ni zdravo. Zato razmišljam, da bi trenutni motor zamenjal za skuter. 

Se pravi, iščem skuter, ki ima dobro zaščito za noge, če želje niso prevelike, pa še za zgornji del, da mi usmeri zračni tok čez glavo. Kaj predlagate, da pregledam, poiščem. 

Cenovno iščem do 5k€, sem pa fleksibilen.

Vsem hvala za predloge. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, mato295 pravi:

Lep pozdrav vsem,

Ker nisem nikoli vozil skuterja, bi prosil za usmeritev, kaj naj iščem. Zadnje čase se večinoma z motorjem vozim samo še v službo. Ker pa se mi za vožnjo v službo ne da obleč spodnjega dela motoristične opreme, me v noge prepiha, kar ni zdravo. Zato razmišljam, da bi trenutni motor zamenjal za skuter. 

Se pravi, iščem skuter, ki ima dobro zaščito za noge, če želje niso prevelike, pa še za zgornji del, da mi usmeri zračni tok čez glavo. Kaj predlagate, da pregledam, poiščem. 

Cenovno iščem do 5k€, sem pa fleksibilen.

Vsem hvala za predloge. 

 

Jaz sem prej vozil 2 skuterja (45km/h in pa Maxi….oba elektro gnana)! Oba sta imela dokaj dobro zascito za noge. Sedaj, Yamaha Tmax se tezko primerja v vetrni zasciti nog, napram obema e-skuter. 
Jaz sem zadevo resil v 2 korakih…najprej sem nabavil zascito ogrinjalo nog (na zunanji strani waterproof, na notranji ovcka/mucka- top zadeva)…! Ampak se vedno mi je rado pihalo cez gleznje, kar je meni osebno full motece. In kaj je bila resitev?- 6€ pohodne gamase iz AliExpress in gre tudi v -8°C brez tezav (po mestu samo, ne relacije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko prilepiš kako sliko, kako to izgleda.

Tam je malo dvoumno napisano, katera zaščita je boljša, pri starih skuterjih ali t-max?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!