Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Vsekakor preizkusi oba motorja, boš lažje videl kaj ti zares paše in na katerem se počutiš bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Jaz bi tudi potreboval pomoč... sem pred nakupom maxiscooterja. No, dilema je Yamaha Tmax cca 2010 ali Piaggio Beverly 350 2017. Tmaxa sem že imel in vem da je odličen ampak je drag in star, priložnost je prišla, da dobim Beverlya 350, ki je mimogrede tudi zelo pohvaljen, za enak denar.
Vem da skoraj nista primerljiva, ampak srce mi pravi star Tmax, pamet pa nov Beverly :) no, sprejemam tudi alternative (nočem krave tipa Burgman ipd.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se ni šlo za maxiskuterje ampak ko sem bil v dilemi med cenovno istim starim 'boljšim' in novim 'slabšim' so mi vsi svetovali naj vzamem novo, ker se po 7 letih že pozna razlika. bolj boš zadovoljen z novim motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, bolj boš zadovoljen z novim. Če le ta izpolnjuje tvoje potrebe želje in pričakovanja oz. glede na to da si pripravljen na kompromise, ker si navajen na t max, potem je to tisto pravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebe izpolnjujeta oba z lahkoto. Bega me samo to, ker mi je Tmax doooosti boljši za vozit in lepši. Beverly pa je kot rečeno, kompromis, ampak NOV!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj imam raje starejsega MB E classe kot novo Dacio?

Verjetno poznas odgovor.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi novega 350 Piaggio, imaš garancijo in nov motor, verjemi leti dobro. Imel sem Hondo SH 300 in le malo mi jih je pobegnilo od Domžal do morja, še ti na ravnini. L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem na ravnini, ampak vseeno.... gre kar dobro, to vem, sem ga imel čez vikend testnega :)

@branko1 stare MB E klase nebi kupil niti mrtev :) pa nove Dacie tudi ne. Tu se pogovarjamo kvečjemu o 4-5 let staremu VW Golf GTI (z dvomljivo zgodovino) in novi Ford Fiesta ST, kaj bi pa tukaj kupil ;) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, makiha said:

 stare MB E klase nebi kupil niti mrtev :) pa nove Dacie tudi ne. Tu se pogovarjamo kvečjemu o 4-5 let staremu VW Golf GTI (z dvomljivo zgodovino) in novi Ford Fiesta ST, kaj bi pa tukaj kupil ;) ?

Starega BMWja. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Zok pravi:

Starega BMWja. :P

Sem ga imel in ga ne kupim nikoli več, edino ko oz. če si bom lahko privoščil novega ali skoraj novega. Vseeno pa vedno raje BMW kot MB, če že imam izbiro, da boš vesel ;) 

smo fajn zašli s teme zdaj :)

Popravljeno . Popravil makiha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, 

Jaz sem pa pred veliko dilemo in nekaj vprašanj na katere nisem našel na forumu. 

1.) Dilema 

Piaggio mp3 500 LT ali Gilera Fuoco 500 LT 

Nekje sem zasledil da je Gillera samo za trge Francije, slovenije in Jordanije? 

Osebno mi je Gillera bolj lepša :)


2.) Kako pogosti so servisi ?
Glede, da sem povprašal kar nekaj ljudi mi vsak svoje trdi ( kakor da bi kupoval avto.. za vsakega je nejgov najboljši) 

Torej na kolk km ... 
kako je z obrabo gum? 
etc.. 
saj veste tista standardna vprašanje od novincev :)

3.) Lega :)

Ker sem iz Primorske in imam do službe samo 5min..je bil to prvi razlog za motor.. ( mali skuter in mir). Ko sem začel raziskovati in najdel tri kolesnike z  "b" izpitom ... opallaaa to je to zame.. saj priznam sem prelen za izpit od motorja.. in mi tudi ni toliko vseč se vozit na 2 kola. 

Upam, da se ker najde in mi pomaga pri odločitvi naj bo pozitivna ali negativna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je Fuoco lepši, ga kupi... motorno sta enaka, obraba gum ni omembe vredna oz. je preveč odvisna od vožnje.

Lega?? Če bi rad videl kako se MP3 vozi, se zapelji do PVGja, tam imajo vedno kakega testnega :) 

Prisoten pa je še marsikje drugje, al misliš da Fuoca v Italiji ni??

Popravljeno . Popravil makiha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!Ali ima mogoče kdo doma sprednjo levo luč od burgmana 650?Je letnik 2007.Mislil sem na lev žaromet v smeri vožnje.L.P.Sorči če sem zgrešil temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Verjamem, da so tudi v italiji,vendar se mu zdi kot da jih ni. mp3-je vidis povsod, zato me pa skrbi kako je z servisi, ceprav je piaggio motor?

Saj se odpravljam pvg, da vidim kaj pravijo in v upanju da bom novopeceni lastnik trikolesnika :)

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni težave s servisi in tehnično je Fuoco enak MP3ju. Tako da kar poskusi in kupi, če ti je všeč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Tudi jaz sem se ravnokar registriral, saj sem do sedaj samo bral na forumu različne nasvete glede nakupa maxi-skuterja.

Sem iz štajerskega konca in kupujem maxi-ja. Pred kakimi 10 leti sem par let vozil cestni motor znamke Suzuki GSX 600R. Ko sem ga prodal pa sem ves čas pogledoval proti enduro motorjih Yamaha TDM 900 ali Suzuki VSTROM 650. V zadnjem času pa sem se navdušil nad maxi-skuterji zaradi njihove vsestranske uporabe in praktičnosti. 

Od vseh me je najbolj navdušil Suzuki Burgman. Sedaj pa ne vem ali naj kupim 400 ali 650 , letnik med 2008 in 2013, km pa čim manj. 

Nikjer nisem zasledil primerjave med 400 in 650. Zanima me pa še to ali je res tako velik problem, ker ima 400 samo 1 cilinder.

Bolj se nagibam k nakupu 650 Executive, saj me je prepričal luksuz, ki ga ponuja.

Namen uporabe bi bil za v službo (cca 60km dnevno) in pa na začetku za vikend izlete skupaj s partnerko, kasneje pa verjetno tudi za kake organizirane izlete s skuterji. (pa da nebi potem 400 postal premalo in bi ga bilo potrebno zamenjati)

Za pomoč bom vsem zelo hvaležen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, kluivert9 pravi:

Pozdravljeni

Tudi jaz sem se ravnokar registriral, saj sem do sedaj samo bral na forumu različne nasvete glede nakupa maxi-skuterja.

Sem iz štajerskega konca in kupujem maxi-ja. Pred kakimi 10 leti sem par let vozil cestni motor znamke Suzuki GSX 600R. Ko sem ga prodal pa sem ves čas pogledoval proti enduro motorjih Yamaha TDM 900 ali Suzuki VSTROM 650. V zadnjem času pa sem se navdušil nad maxi-skuterji zaradi njihove vsestranske uporabe in praktičnosti. 

Od vseh me je najbolj navdušil Suzuki Burgman. Sedaj pa ne vem ali naj kupim 400 ali 650 , letnik med 2008 in 2013, km pa čim manj. 

Nikjer nisem zasledil primerjave med 400 in 650. Zanima me pa še to ali je res tako velik problem, ker ima 400 samo 1 cilinder.

Bolj se nagibam k nakupu 650 Executive, saj me je prepričal luksuz, ki ga ponuja.

Namen uporabe bi bil za v službo (cca 60km dnevno) in pa na začetku za vikend izlete skupaj s partnerko, kasneje pa verjetno tudi za kake organizirane izlete s skuterji. (pa da nebi potem 400 postal premalo in bi ga bilo potrebno zamenjati)

Za pomoč bom vsem zelo hvaležen

Glede na to, da si že vozil motorje, bi jaz svetoval 650. Tudi sam si bolj tega želiš. Med 400 in 650 maxijem je velika razlika v vsem, edina prava prednost 400 kubičnega je večja okretnost in cenejše vzdrževanje.

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola, 

Danes sem bil na Primorskem sejmu in je bil tm PVG... ter njihov mp3 500.. se da zmenit za testno vožnjo, vendar me še vedno vleče na gilero fuoco 500 lt.. Pa mi je njihov svetovalec povedal ga gilere grejo iz prodaje oz. da jih ne delajo več.. pa ne vem ali to misli za letos ali za vedno?? Mogoče kdo kaj ve? Sem malce pogooglal pa nihče ne piše o tem. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, AntonioP pravi:

Ekola, 

Danes sem bil na Primorskem sejmu in je bil tm PVG... ter njihov mp3 500.. se da zmenit za testno vožnjo, vendar me še vedno vleče na gilero fuoco 500 lt.. Pa mi je njihov svetovalec povedal ga gilere grejo iz prodaje oz. da jih ne delajo več.. pa ne vem ali to misli za letos ali za vedno?? Mogoče kdo kaj ve? Sem malce pogooglal pa nihče ne piše o tem. 

 

Mnenje...vozil večino do 2012 ko bil zdrav...fuoco je športen mp3

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5/25/2017 ob 20:42, AntonioP pravi:

Ekola, 

Danes sem bil na Primorskem sejmu in je bil tm PVG... ter njihov mp3 500.. se da zmenit za testno vožnjo, vendar me še vedno vleče na gilero fuoco 500 lt.. Pa mi je njihov svetovalec povedal ga gilere grejo iz prodaje oz. da jih ne delajo več.. pa ne vem ali to misli za letos ali za vedno?? Mogoče kdo kaj ve? Sem malce pogooglal pa nihče ne piše o tem. 

 

In kak problem je, ce ga ne bodo vec delali? Edino ce mislis cez leto-dve se enega kupit, pol ga verjetno ne bos mogel :) vse enkrat nehajo delat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 5. 2017 ob 14:39, kluivert9 pravi:

Pozdravljeni

Tudi jaz sem se ravnokar registriral, saj sem do sedaj samo bral na forumu različne nasvete glede nakupa maxi-skuterja.

Sem iz štajerskega konca in kupujem maxi-ja. Pred kakimi 10 leti sem par let vozil cestni motor znamke Suzuki GSX 600R. Ko sem ga prodal pa sem ves čas pogledoval proti enduro motorjih Yamaha TDM 900 ali Suzuki VSTROM 650. V zadnjem času pa sem se navdušil nad maxi-skuterji zaradi njihove vsestranske uporabe in praktičnosti. 

Od vseh me je najbolj navdušil Suzuki Burgman. Sedaj pa ne vem ali naj kupim 400 ali 650 , letnik med 2008 in 2013, km pa čim manj. 

Nikjer nisem zasledil primerjave med 400 in 650. Zanima me pa še to ali je res tako velik problem, ker ima 400 samo 1 cilinder.

Bolj se nagibam k nakupu 650 Executive, saj me je prepričal luksuz, ki ga ponuja.

Namen uporabe bi bil za v službo (cca 60km dnevno) in pa na začetku za vikend izlete skupaj s partnerko, kasneje pa verjetno tudi za kake organizirane izlete s skuterji. (pa da nebi potem 400 postal premalo in bi ga bilo potrebno zamenjati)

Za pomoč bom vsem zelo hvaležen

Moja izkušnja: Karkoli imaš pod ritjo je po določenem času premalo in bi več. 

Za vožnjo v dvoje je 400 cc in en valj odločno premalo (malo klanca, dolg kamion, ravno na sredini si, pa pride nekdo nasproti okoli ovinka).

Torej 650. V kolikor je vsota zelo pomembna in kupuješ rabljeno, je verjetno najpomembnejše, da so opravljeni vsi servisi redno in da je vozilo vzdrževano. Sam menim, da zanemarjeno vozilo pogosto naknadno pokaže kup malih okvar, in se kupček nabere. Torej raje vzdrževan z več km, kot zanemarjen z manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!