Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Vejemite mi da mi je hudo,ker ne vem kaj kupit in kaj je pravi kompromis med ceno in med koristnostjo.Gledam  za Yamaho T-Max,ma so cene do nebes.Tudi GP 800 je v tem segmentu in pa še Burger 650.Kaj se res tako kvari?Mislim da ob rednem servisu mu nima kaj bit.Še nekaj,a je Burger letnik 2006 že nov tip?L.p.

 

1.jpg

1 (1).jpg

kaj pravite na tele dva?

Popravljeno . Popravil corleone48
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene so stvar zornega kota :)
Daš več in imaš novejše in boljše, vsekakor se splača preveriti kako je bilo "poskrbljeno" za servise in vzdrževanje skuterja.

Tmax je dober skuter, drag? Nekje tam kot konkurenca (BMW, Burgman), je bil pa prvi v segmentu.

Če kdo išče Tmaxa imajo enega pri AS Domžale (nov tip Tmax 530), poznam lastnika in lahko "garantiram" da je z skuterjem vse O.K.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 

Najprej želim vsem forumašem Srečno,veselo in uspehov polno Novo Leto.Ter mnogo varnih kilometrov.

A kdo ve,če je razlika v modelih Suzukija Burgmana 650 letnik 2005 in pa 2006?Hvala lepa in lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni in srečno 2017!

Sem bodoči maxiskuterist in sem v fazi izbire/nakupa skuterja. Največja izbira je 500ccm maxijev, verjetno vsi iz uvoza. Se tudi skuterjem obračajo km nazaj, prirejajo servisni podatki, ... tako kot avtomobilom?

Za začetek bi vzel nekaj starejšega (do 1500€) npr. Piaggio X9, Aprilia Atlantik, ... Kakšen je strošek vzdrževanja?

Zamenjal bo sedanjo Gilero Runner 50 in bi bil lahko tudi šibkejši. Dovolj je 20 konjev navzgor, samo ni izbire. V uporabi bo večinoma na kratkih relacijah vse dni v sezoni. Če ima kdo kakšen predlog, bi bil dobrodošel.

Kako je kaj z poštenostjo dilerjev: - TOMI MOTO, MOTO HIT, R MOTO??? Dobre in slabe izkušnje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem pred nakupom malo večjega skuterja, večinoma rabim za gužvo po mestu, le občasno za kakšen skok na kavico na Bled, Piran...

Sprva sem razmišljal o Beverly 500, pa mi je po testni vožnji deloval preokorno za cikcakanje...kaj pa Beverly 300 (verjetno zna biti dosti razlika, ker je že v teži 30kg razlike), Yamaha XCity 250,... še kakšen predlog? Rabim odziven motor v nižjih obratih, končna ni tako pomembna.

aha, cenovno nekje okoli 2500

hvala, lp

Popravljeno . Popravil ofc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x city je mel moj fotr, super motorček, o okornosti ni govora. zelo primeren za mestno fijakanje, pa dost ga je skup za kak enodnevni izlet. Drugače pa, če dobiš kako hondo SH 300 za tvoj cenovni okvir, bo to kr super nakup. Lahka, vodljiva, dovolj močna, šparovček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!Ma kaj ga ni junaka,ki bi mi povedal,v čem  je razlika,če sploh je,med letnikom 2005 in 2006?Gre se za Burgmana 650.L.P.

Ob 12/20/2016 at 8:47, corleone48 pravi:

Vejemite mi da mi je hudo,ker ne vem kaj kupit in kaj je pravi kompromis med ceno in med koristnostjo.Gledam  za Yamaho T-Max,ma so cene do nebes.Tudi GP 800 je v tem segmentu in pa še Burger 650.Kaj se res tako kvari?Mislim da ob rednem servisu mu nima kaj bit.Še nekaj,a je Burger letnik 2006 že nov tip?L.p.

 

1.jpg

1 (1).jpg

kaj pravite na tele dva?

Kaj pravite o tej Gilerci?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 1. 2017 at 13:36, ofc pravi:

Tudi sam sem pred nakupom malo večjega skuterja, večinoma rabim za gužvo po mestu, le občasno za kakšen skok na kavico na Bled, Piran...

Sprva sem razmišljal o Beverly 500, pa mi je po testni vožnji deloval preokorno za cikcakanje...kaj pa Beverly 300 (verjetno zna biti dosti razlika, ker je že v teži 30kg razlike), Yamaha XCity 250,... še kakšen predlog? Rabim odziven motor v nižjih obratih, končna ni tako pomembna.

aha, cenovno nekje okoli 2500

hvala, lp

Bratranec ima city 250 zelo zadovoljen...hvali okretnost...poraba pod 5l...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Koncno sem nabavil tudi jaz burgmana.JE letnik 2007 črne barve in z znano zgodovino.Ima 37250km.Zame je nov,čeprav bo imel 10let.Zelo sem zadovoljen.Kupil sem ga od gospoda direktorja.Zdaj pa k vprašanju.Ali je potrebno za doliti olje v motor,pobrati dol plastiko?Lep pozdrav!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, corleone48 pravi:

Koncno sem nabavil tudi jaz burgmana.JE letnik 2007 črne barve in z znano zgodovino.Ima 37250km.Zame je nov,čeprav bo imel 10let.Zelo sem zadovoljen.Kupil sem ga od gospoda direktorja.Zdaj pa k vprašanju.Ali je potrebno za doliti olje v motor,pobrati dol plastiko?Lep pozdrav!

Samo srednjo plastiko med nogami. En vijak na sredini ostalo so čepki.

Lp, n

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti notranc.L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 2. 2017 ob 17:55, corleone48 pravi:

Koncno sem nabavil tudi jaz burgmana.JE letnik 2007 črne barve in z znano zgodovino.Ima 37250km.Zame je nov,čeprav bo imel 10let.Zelo sem zadovoljen.Kupil sem ga od gospoda direktorja.Zdaj pa k vprašanju.Ali je potrebno za doliti olje v motor,pobrati dol plastiko?Lep pozdrav!

V N.Gorici imaš odličen servis. Povprašaj za Marčelota

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Najprej da povem da sem čisto nov v svetu maxi-jev. Tako da se opravičujem za kakšna smotrna vprašanja. Torej kupujem si skuter ki se bo večinoma uporabljal za mestno vožnjo, ampak vsake roliko boma pa tudi z mojo sla kam na daljsi potep (obala). Najprej sem razmišljal o burgmanu 650, ali o hondi SW 600 ampak sem si zaradi financ premislil. Na koncu sem se odločil piaggio beverly 500. Ve kdo za kakšnega dobrega cena nekje do 3000€, razen ce se res splaca dodat še kaksen evro. Na avtonetu jih je nekaj ampak ne vem ce je kaj pametnega. Zato vas prosim za kakšno priporočilo. 

Lp

Popravljeno . Popravil Prager
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/4/2017 at 0:18 PM, Prager said:

Pozdravljeni. Najprej da povem da sem čisto nov v svetu maxi-jev. Tako da se opravičujem za kakšna smotrna vprašanja. Torej kupujem si skuter ki se bo večinoma uporabljal za mestno vožnjo, ampak vsake roliko boma pa tudi z mojo sla kam na daljsi potep (obala). Najprej sem razmišljal o burgmanu 650, ali o hondi SW 600 ampak sem si zaradi financ premislil. Na koncu sem se odločil piaggio beverly 500. Ve kdo za kakšnega dobrega cena nekje do 3000€, razen ce se res splaca dodat še kaksen evro. Na avtonetu jih je nekaj ampak ne vem ce je kaj pametnega. Zato vas prosim za kakšno priporočilo. 

Lp

Kupi mojega, za ceno se zmeniva, pa je dosti boljši za daljša potovanja kot Beverly.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11858358&display=Malaguti Spidermax RS 500 J.Costa vario

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Skuteristi,sotrpini! Prodam odlično Hondo dn-01,odlična in vzdrževana l.2011 in Hondo silver wing 600 ,1. lastnik sive barve l.2014 oba imata dual ABS in znanega lastnika. Oglasi na avtonetu ali pa mi pišite-vprašajte! Lep dan in srečno na cesti!

 

IMG_20170329_134313.jpg

dn-01_rsf_nobag.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1/2/2017 ob 15:09, GreenLine pravi:

Pozdravljeni in srečno 2017!

Sem bodoči maxiskuterist in sem v fazi izbire/nakupa skuterja. Največja izbira je 500ccm maxijev, verjetno vsi iz uvoza. Se tudi skuterjem obračajo km nazaj, prirejajo servisni podatki, ... tako kot avtomobilom?

Za začetek bi vzel nekaj starejšega (do 1500€) npr. Piaggio X9, Aprilia Atlantik, ... Kakšen je strošek vzdrževanja?

Zamenjal bo sedanjo Gilero Runner 50 in bi bil lahko tudi šibkejši. Dovolj je 20 konjev navzgor, samo ni izbire. V uporabi bo večinoma na kratkih relacijah vse dni v sezoni. Če ima kdo kakšen predlog, bi bil dobrodošel.

Kako je kaj z poštenostjo dilerjev: - TOMI MOTO, MOTO HIT, R MOTO??? Dobre in slabe izkušnje

 

Pozdravljen, 

sam sem lastnik PIAGGIO MP3 in  moram rečt super skuter in tudi vzdrževanje ni tko drago, je pa res, da je italjan vedno italjan in da se včasih na kakšen del, ki se naroči treba počakat malo dlje.

Glede na to da so mašine tle tle v vse PIAGGIih, in Aprilijah je strošek menjave olje in filtra tam cca 80-90€  na servisu, drugače pa ni panike da nebi znal olja in filtra zamenjati sam.

jermen in valjčki se menjajo na cca 15000 strošek cca 150 -170€ na servisu.

Priporočam R-MOTO, imam kar nekaj kolegov, ki jim jie zrihtal dober skuter/motor, samo se moraš zapeljat do njih in jim povedat želje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en frišen, kupujem Hondico SH300.

Ni ravno višek lepote, ampak je nekak najbolj uporabna za drekanje po LJ in okoliških kucljih.

Zanimiva mi je tale (KLIK), po besedah prodajalca je uvožena iz IT, menda deluje kot nova, brez cukanj ipd, ni pa servisne knjige in je zagotovo potrebna konkretnega servisa. Je ta prodajalec vreden zaupanja ali je bolje da sam poiščem zadevo v ITA/A/D?

Če bi se slučajno odločil, zanjo, me zanima kje kupujete material za servise, in ali na tem seznamu kaj manjka:

motorno olje, filter olja, zavorno olje, hladilna tekočina, zavorne ploščice, po potrebi še diski, zračni filter, svečka,  jermen in valjčki variomata.

Kako je s servisom vzmetenja, ali sploh kdaj odpove?

Na E-bay-u sem našel TA set za servis, ampak manjkajo še zavorno olje, hladilna tekočina ter diski.

V naprej hvala za nasvete in odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za komplet servis bi rabil še bencin filter, če ga ima, ker vsi ga nimajo, pa detajlni pregled lajtung (cevi zavor). Po 10 letih so lahko že kr boge, preperele, jest bi jih zamenjal, varnost je varnost. V zvezi trgovca in nabave materiala, pa ne morem pomagat, ker vse delam na pooblaščencu. Obstaja pa še zračni filter za variomat (hlajenje variomata) in olje v variomatu.

Od strani 80 dalje imaš urnik vzdrževanja

http://www.hondampe.com.au/docs/owning_a_honda/owners_manuals/motorcycles/32KTWB12_LT.pdf

Popravljeno . Popravil Big Py
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Big Py, hvala za info. Navodila sem sicer že našel in tudi urnik vzdrževanja sem si že sprintal, ker mi bo hkrati vodilo za pregled skuterja.

Sedaj se moram samo še odločit, ta SH ali ena druga X-max 250. Slednja mi je lepša, SH300 pa glede na info z neta bolj agilna. Razlike v ceni je 400€, X-max je tudi 3 leta mlajši in ima pol manj prevoženih. Damn, zakaj mora bit toliko izbire.

Kako pogosto pa menjate gume, katere priporočate in kje jih menjate? Delate vse na pooblaščencu?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xmax, bo glede na položaj za kake daljše fure bolj primeren, čeprav je Sh močnejši, lažji in poskočnejši. Vglavnem oba motorja poglej in če se da se z njima tudi zapelji. Tvoji občutki bodo najprimernejši pokazatelj. Takole na pamet preko foruma je težko izbirat, morda se da samo kak uporaben nasvet pri izbiri. Jaz delam vse na pooblaščencu, razen gum. No sej ni veliko za delat, sam redno vzdrževanje. Gume sem menjal pri lokalnem vulkanizerji, ki mi je tudi ugodno ceno zrihtal. Trenutno imam gor pirelli diablo scooter. Dobra guma, drži kot hudič. Je pa to individualno, vsaka gume se ne obnaša enako na vsakem motorju. Malo preglej kak tuj SH forum, bo najbolje. 

Morda samo en nasvet. Malo preglej še 400 ccm razred, cene niso veliko višje, motorček je pa prav lepo uporaben tudi za kako daljšo pot. Sam sem bil v dvoje že brez problema v bosni, hrvaškem, češki madžarski, itd. Mislim da uporabnik tega foruma z vzdevkom posavc, skupaj z ženo sta ga na Majesty terala do španije in nazaj.

Popravljeno . Popravil Big Py
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

Danes sem šel pogledat enega X-maxa, in sem res presenečen nad ohranjenostjo. Vsi skuterji ki sem jih do sedaj videl, so imeli odrgnjene plastike, zamazane motorje, spraskana stekla spredaj, neenakomerno obrabljene gume itd, ta pa skoraj kot iz fabrke. Eno samo prasko ima na plastiki ki pokriva izpušni lonec. Ostalo je kot novo, res zgledno ohranjen motorček. Zanimivo je, da so diski povsem brez robov, ploščice še s polno mesa, gume še originalne in skoraj nič obrabljene. Seveda je tu takoj vprašanje, ali se je sploh varno vozit s tako starimi gumami. Sicer so michelinke, pa vseeno.

Ne vem če bom sploh šel probat SH-ja, hmmm.

V 400 ccm razred pa zaenkrat ne bom rinil, sem bolj ziheraš, in grem raje postopno, ker je že kar nekaj let odkar sem vozil kaj več kot 110 kubikov. Prav tako za dobra 2 jurja ki sem ju namenil za ta špas trenutno ni nič izbire.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!