Skoči na vsebino

Odblokada PEDA Shotgun 50


freakazoid87

Priporočene objave

Torej, po temeljitem iskanju nečesa poceni in vredu sem se odločil za skuter Peda Shotgun 50, koštal me je 750€ + zastonj čelada.

Ker le ti skuterji letijo po državah kjer nimajo nobenih omejitev tudi do 75-80 km/h, sem se odločil da ga odblokiram. To sem storil tako, da sem poslal kitajcem pač vprašanje kako odblokirati skuter.

Odgovor je bil, da ima moj model dve blokadi. Prva je pri uplinjaču (katero mislim, da so mi dali ven na prvem servisu pri 300 km) in navodila 4_STEPS_Take_off_speed_restrict_of_50cc_4_stroke.pdf .(osebno raje vidim da pustite to narediti serviserju).

Ter druga je v CDI enoti, to je nek računalnik, ki ne dovoli da bi skuter delal več kot cca. 5300 vrtljajev. Proizvajalec mi je povedal, da se ne ukvarjajo z pošiljam privatnim osebam po en CDI, ter naj se pozanimam pri mojem dobavitelju. Tam je bilo rečeno, da je tu zelooo dolga čakalna doba (ker pač skuterje in vse rezervne dele naročijo 6 mesecev prej bi blo tu zelo veliko čakanja, kar mi enostavno ni dišalo, ponudili so mi 80ccm nadgradnjo, vendar raje vidim zamenjavo CDI-ja, če bo kdaj frka z policijo ali tehničnim enostavno zamenjam CDI :yes: ), zato sem se pozanimal kje v bližini ima kak uvoznik za pede odblokirano CDI.

Odgovor je Hrvati, čeprav je uvoznik iz Dubrovnika imajo tudi štacune v Zagrebu, tako da ta teden skočim iskat in sporočim razliko.

(naslov štacun v zagrebu objavim PO tem, ko zadevo stestiram, tisti z aprilijami in drugimi italjani raje vidim da se teme izogibate, ker vem kaj sledi... vsak ima svojo logiko, svojo sem zadržal zase, vi dajte pa svojo zase. :trance_33_sleep: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, po temeljitem iskanju nečesa poceni in vredu sem se odločil za skuter Peda Shotgun 50, koštal me je 750€ + zastonj čelada.

Ker le ti skuterji letijo po državah kjer nimajo nobenih omejitev tudi do 75-80 km/h, sem se odločil da ga odblokiram. To sem storil tako, da sem poslal kitajcem pač vprašanje kako odblokirati skuter.

Odgovor je bil, da ima moj model dve blokadi. Prva je pri uplinjaču (katero mislim, da so mi dali ven na prvem servisu pri 300 km) in navodila 4_STEPS_Take_off_speed_restrict_of_50cc_4_stroke.pdf .(osebno raje vidim da pustite to narediti serviserju).

Ter druga je v CDI enoti, to je nek računalnik, ki ne dovoli da bi skuter delal več kot cca. 5300 vrtljajev. Proizvajalec mi je povedal, da se ne ukvarjajo z pošiljam privatnim osebam po en CDI, ter naj se pozanimam pri mojem dobavitelju. Tam je bilo rečeno, da je tu zelooo dolga čakalna doba (ker pač skuterje in vse rezervne dele naročijo 6 mesecev prej bi blo tu zelo veliko čakanja, kar mi enostavno ni dišalo, ponudili so mi 80ccm nadgradnjo, vendar raje vidim zamenjavo CDI-ja, če bo kdaj frka z policijo ali tehničnim enostavno zamenjam CDI :yes: ), zato sem se pozanimal kje v bližini ima kak uvoznik za pede odblokirano CDI.

Odgovor je Hrvati, čeprav je uvoznik iz Dubrovnika imajo tudi štacune v Zagrebu, tako da ta teden skočim iskat in sporočim razliko.

(naslov štacun v zagrebu objavim PO tem, ko zadevo stestiram, tisti z aprilijami in drugimi italjani raje vidim da se teme izogibate, ker vem kaj sledi... vsak ima svojo logiko, svojo sem zadržal zase, vi dajte pa svojo zase. :trance_33_sleep: )

a dej no odščipn pinki žico pa je odblokeran (pr akomulatorju)

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebom glih delau nesnage tu notri, samo bom povedo,da sem lani,ko sem bil na praksi v 3tednih videl vsaj 3-4 skuterje peda, ki so bili neizpravni za vožnjo,kljub temu da nobeden ni imel več kot 290km prevoženih(zablokiranih na 45km/h) (od uničene blajerce,lagerov v mašini ,...) samo za informacijo. LP :closedeyes:

Popravljeno . Popravil Ribitch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a dej no odščipn pinki žico pa je odblokeran (pr akomulatorju)

To ni baotian, tak da pr akomulatorju nimam pinki žičke, mam pinki-belo, sam to ni blokada (sproban :trance_33_sleep: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da vas ne puščam v temi z celo situacijo...

Uvoznik ped v Hrvaški ima CDI-je (odblokirane) samo za 2-taktne motorje, torej če kdo rab naj si da duška ( http://www.lidomoto.com/ )

Kar se pa štiritaknih CDI-jev tiče ima zgleda na voljo samo v Budimpešti en uvoznik... kle se mi je mal zataknil, če makdo kako idejo naj sporoč kako bi lahko do tega prišel!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, za za interesente odblokirani CDI sem naročil in skuter gre sedaj cca. 15km hitreje... naročil sem ga na:

http://www.xinlingworld.com/scooterparts.a...=50&page=13

ps: aja serviserja sm prašu, če je dal vn uno pr uplinjaču pa ni meu pojma o čem govorim, tak da mislm, da se bo dal stisnt še kak km več ob odstranitvi unga čuda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ja katero zadevo točno pa si naročil na tisti strani in koliko te je stala. In zanima me če si tisto pri vplinjačo odščipnil. Koliko ti sedaj šiba skuter ??? Da vem če se sam lotim enakega postopka. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja katero zadevo točno pa si naročil na tisti strani in koliko te je stala. In zanima me če si tisto pri vplinjačo odščipnil. Koliko ti sedaj šiba skuter ??? Da vem če se sam lotim enakega postopka. :)

Naročil sem "CDI 50 QT UNRESTRICTED***** Model 50QT SPECIAL OFFER WILE STOCK LA" zadeva je druga po vrsti. Skuter gre zdej z mojo leno 85 kilsko rito brez problema 65 km/h če je dost ravnice tud več.... od punce (rito ima 65 kg) 75km/h brez problema.

Une tretje zadeve še nisem polomil misli pa da bi šlo še hitrej.

ps:pozna se pa vredno je nakupa!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Kupil, a je isto :(.

Tale je smotan, ko ti ta skuter kupiš je še dodatno zablokiran, ttorej dokler ge ne odpelješ na prvi servis ( da ga naštima ) je brezveze kupovat CDI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Lahko si nročiš CDI, ali pa ven potegneš zeleno-slepo žico, ki je pri CDI brezveze...,

:trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko si nročiš CDI, ali pa ven potegneš zeleno-slepo žico, ki je pri CDI brezveze...,

:trance_27_notworthy:

kaj potem ko se zelena žica odstrani je CDI odblokiran ali kako??

malo razloži prosim :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj potem ko se zelena žica odstrani je CDI odblokiran ali kako??

malo razloži prosim :hmm:

post-28530-127758188082_thumb.jpg

IZ CDIja se ven potegne ta le žica(zgoraj na sliki),Navodila: iz CDIja gre

ven en kabel na koncu tega kabla je tale žica, ko odstranimo

žico gre motor normalno kot mora, končna npr.:55 km/h , motora ne blokira več

in še samo odstranimo blokade iz variomata in uplinjača. in to je to... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-28530-127758188082_thumb.jpg

IZ CDIja se ven potegne ta le žica(zgoraj na sliki),Navodila: iz CDIja gre

ven en kabel na koncu tega kabla je tale žica, ko odstranimo

žico gre motor normalno kot mora, končna npr.:55 km/h , motora ne blokira več

in še samo odstranimo blokade iz variomata in uplinjača. in to je to... :yea1:

aaa..bom probal to narediti...to imaš druače 2 ali 4 taktnega...ker nevem če je vse enako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaa..bom probal to narediti...to imaš druače 2 ali 4 taktnega...ker nevem če je vse enako

pošlji mi slike tvojega CDIja pa ti povem kateri kabel moraš potegnit ven... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pošlji mi slike tvojega CDIja pa ti povem kateri kabel moraš potegnit ven... :yea2:

ok..bom posliko ko bo čas...drugače pa lahko daš na zs msn ali kaj...da nebo tukaj tolko pisanja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Mene tudi zanima katero žico je treba sneti. Hvala in LP

Poslikaj še vse kable ki gredo iz CDIja :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Mene tudi zanima kateri kabel moram odklopit od CDI blokade in sicer imam skuter Peda R-King 2T 50ccm ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 8 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Vem da je tema že lep čas neaktivna, a kljub temu me zanima, če se da to CDI enoto kupiti kje v Sloveniji. Našel sem ene par strani z tem, pa me je strah da ne bo kompatibilno z mojim skuterjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...
On 1. 7. 2010 at 11:41 PM, Mato666 said:

Živjo! Mene tudi zanima katero žico je treba sneti. Hvala in LP

01072010.jpeg

zdravo vem da tole ni ženeki časa aktivno amapk mogoče se le posreči da kdo komentira tole. kako veš katero žico precvikat da odblokiraš cdi al se ga po tej poti ne da ? hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!