Skoči na vsebino

Katerega vulkanizerja izbrati?


stuc

Priporočene objave

Živijo. Najbrž nisem edini, ki moram zamenjati gume. Recimo, da sem izbral firmo in model... Sedaj pa je vprašanje, pri komu to narediti? Gledam pa od LJ proti primorski.

Vem, da je sigurno že kakšna beseda o tem na forumu, vendar dobiti v 300+ straneh debate...

Ali kdo pozna tele, ki so pri www.gume-direkt.com ? Sodelujejo namreč z nekaterimi vulkanizerji.

Hvala za odgovore.

Lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vulkanizerjev ne poznam, vem pa da so na tej strani cene gum fulll navite. Npr Gp Racer set se zlahka dobi tudi več kot 70€ ceneje kot tu.. :) Pri Diablo Supercorsi je pa skoraj samo zadnja toliko kot nekje drugje komplet.. Ne hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vulkanizerjev ne poznam, vem pa da so na tej strani cene gum fulll navite. Npr Gp Racer set se zlahka dobi tudi več kot 70€ ceneje kot tu.. :) Pri Diablo Supercorsi je pa skoraj samo zadnja toliko kot nekje drugje komplet.. Ne hvala :)

Aha, jaz imam Drag Starja 650 in je manjša ponudba gum oz. so cene SKORAJ enake. Pa še zelo redko menjam, tako da res ne vem več kje je moj prejšnji monter :? :P

Jih bom nekaj napisal, če jih nočete tu ocenjevati mi lahko pošljete pm.

Avtocenter Martin Stipič s.p.

Zaloška cestatgume-direkt.com

1000 Ljubljana

Domadenik d.o.o.

Stanežičetgume-direkt.com

1210 Ljubljana Šentvid

PRIMORSKA:

VULKANIZERSTVO GOLOB s.p.

Goriška cestatgume-direkt.com

5271 VIPAVA

Če poznate ostale dobre... prosim, hvala :yes:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. Najbrž nisem edini, ki moram zamenjati gume. Recimo, da sem izbral firmo in model... Sedaj pa je vprašanje, pri komu to narediti? Gledam pa od LJ proti primorski.

Vem, da je sigurno že kakšna beseda o tem na forumu, vendar dobiti v 300+ straneh debate...

Ali kdo pozna tele, ki so pri www.gume-direkt.com ? Sodelujejo namreč z nekaterimi vulkanizerji.

Hvala za odgovore.

Lp, Miha

Eden sam obstaja :devil:

Širnik Radlje ob dravi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Širnik, SM moto center pa Šega so zakon :D

Šega je 400m od mene in je res model, pa tudi nima dragih soritev in naredi dobro.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Širnik

2. Kljub deljenim mnenjem-Špan Brezovica. Letos sem moral na hitro menjati in je bilo kot na kliniki. Zelo dobro narejeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Španu na Brezovci imajo res pravi odnos - kot rečeno kot na kliniki, zadovoljen zelo...

Predhodno naročilo, sam prnesu gume, ki jih seveda naročil pri Širniku.

tako da kombinacija obeh, ocena 10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je že pred leti izučilo, da staro gumo s feltno vred odnesem do vulkanizerja, ker se mi je samo vijačenje zdelo precej drago. Pa še feltni lahko lepo v miru snamem uteži in jo očistim, ker vulkanizer ti sigurno ne bo vsega lepila od stare uteži dol spravil. Da ne rečem ,da ti staro utež ''z izvijačem dol odtrga'' in pri tem popraska feltno (zelo črn scenarij)... Koliko je cena vijačenja ne vem, ker so mi nazadnje to delali kakih 5 ali 6 let nazaj ampak vem, da se takrat s tem, ko sem sam vijačil, privarčeval skoraj cel dan študentskega dela.

Premontaže gume ne delam sam, ker sem lahko včasih malo štorast in bi z monterajzlni popraskam feltno, mašine za centrirat pa tudi nimam. S tistimi kvihtki ko centriraš brez mašine se mi pa ne ljubi hecat... Premontaža+centriranje je ponavadi okrog 10€/gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je že pred leti izučilo, da staro gumo s feltno vred odnesem do vulkanizerja, ker se mi je samo vijačenje zdelo precej drago. Pa še feltni lahko lepo v miru snamem uteži in jo očistim, ker vulkanizer ti sigurno ne bo vsega lepila od stare uteži dol spravil. Da ne rečem ,da ti staro utež ''z izvijačem dol odtrga'' in pri tem popraska feltno (zelo črn scenarij)... Koliko je cena vijačenja ne vem, ker so mi nazadnje to delali kakih 5 ali 6 let nazaj ampak vem, da se takrat s tem, ko sem sam vijačil, privarčeval skoraj cel dan študentskega dela.

Premontaže gume ne delam sam, ker sem lahko včasih malo štorast in bi z monterajzlni popraskam feltno, mašine za centrirat pa tudi nimam. S tistimi kvihtki ko centriraš brez mašine se mi pa ne ljubi hecat... Premontaža+centriranje je ponavadi okrog 10€/gumo.

Pri Širniku v Radljah premontaža z vijačenjem vred 10 € po kolesu (ubogi študenti če res zastonj delajo :lol1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst pa priporočam Volčiča v Komnu...za tiste iz kraških koncev :D....imam samo pozitivne izkušnje z njimi in delo naredi več kot v nulo...meni so še vedno šli na roko tako, da smo bli vsi zadovoljni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. Najbrž nisem edini, ki moram zamenjati gume. Recimo, da sem izbral firmo in model... Sedaj pa je vprašanje, pri komu to narediti? Gledam pa od LJ proti primorski.

Vem, da je sigurno že kakšna beseda o tem na forumu, vendar dobiti v 300+ straneh debate...

Ali kdo pozna tele, ki so pri www.gume-direkt.com ? Sodelujejo namreč z nekaterimi vulkanizerji.

Hvala za odgovore.

Lp, Miha

V LJ imaš servis yamaha Jure Primec. Ima gume pa tud zmontira jih, lahko pa prineseš svoje gume, tako kot jaz. Zelo zadovoljen z storitvijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče Širnika, naj povem, da je poleg solidne usluge :worship: tudi s cenami zelooo zelooo konkurenčen.

Moj komplet Metzeler Z6 120/70/17 + 170/60/17 245 € + montaža 20 € + bon za kavico :worship: :worship:

Kaj še rabiš več :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Širniku v Radljah premontaža z vijačenjem vred 10 € po kolesu (ubogi študenti če res zastonj delajo :lol1: )

Tole je pa res ugodno samo na žalost mi ni v dometu 40km! No, prej opisano izkušnjosem imel s Sitarjem v Kamniku, ko sem še Dunlop-ke vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sem menjaval pri Španu (dobre izkušnje z opravljeno storitvijo), in pri Yogiju (najbližji). Za naslednje menjave pa po vsem sodeč, Širnik. Če bo le imel gume z belim robom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče Širnika, naj povem, da je poleg solidne usluge :worship: tudi s cenami zelooo zelooo konkurenčen.

Moj komplet Metzeler Z6 120/70/17 + 170/60/17 245 € + montaža 20 € + bon za kavico :worship: :worship:

Kaj še rabiš več :whistle:

Sva na istem, pa še lepa furca je do gor :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej temi sem našel kar nekaj dobrih nasvetov kje bom naslednjič naročil in zamenjal gumi.

PRIPOMBO in SLABO izkušnjo imam samo pri ŠPANU NA BREZOVICI. Do sedaj edini, ki mu je uspelo zmontirati in zaviti (prepogniti) zračnico v zadnje kolo moje endurce. To sem opazil šele ko sem naslednjič zamenjal gume. Imel sem veliko srečo da se mi v Tuniziji in na poti ni kaj hudega zgodilo.

Druga izkušnja pri Španu: Naročil sem gume Michelin Anakee in so me tri mesece vlekli za nos. Na koncu me je prodajalec spraševal zakaj neki potrebujem nove zračnice, jasno ker jih ni imel. Jezen sem jih naročil pri GUME DIREKT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa res ugodno samo na žalost mi ni v dometu 40km!

A motor nosiš na hrbtu, da si omejen na 40km? :P

drugače mi je pa čist vseeno kje je vulkanizer, če smatraš kot izlet si v parih urah kjerkoli v tej naši mali zaplati zemlje. :)

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče Širnika, naj povem, da je poleg solidne usluge :worship: tudi s cenami zelooo zelooo konkurenčen.

Moj komplet Metzeler Z6 120/70/17 + 170/60/17 245 € + montaža 20 € + bon za kavico :worship: :worship:

Kaj še rabiš več :whistle:

Glede montaže 20€: to pomeni demontaža / montaža koles z motorja + pnevmatike?

Mimogrede: a kdo mogoče demontira kolesa z motorja doma in nese potem samo kolesa k vulkanizerju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa res ugodno samo na žalost mi ni v dometu 40km!

Zakaj sploh imaš dudvila,če si omejen na 40km?Ker ta motor je za kratke razdalje vse drugo kot fajni! :whistle:

Združiš en izlet z menjavo gum pa je....

Špan :worship: 295/35 22col za avto je dal in poslal po pošti za 200eu manj po komadu kot pri drugih vulkanizerjih,kjer se je zanimalo :worship: da ne omenim,da jih je celo imel na zalogi :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerega vulkanizerja izbrat? Najcenejšega. Razlika je v tem, da cenejši uporabljajo cinkove uteži, dražji pa titanove, ki so neprimerno dražje, ampak to je tehnologija moto GP, ki na cesti ne da kakih pretiranih rezultatov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!