Skoči na vsebino

Katerega vulkanizerja izbrati?


stuc

Priporočene objave

Glede montaže 20€: to pomeni demontaža / montaža koles z motorja + pnevmatike?

Mimogrede: a kdo mogoče demontira kolesa z motorja doma in nese potem samo kolesa k vulkanizerju?

Seveda, to je vse komplet. Zakaj bi pa doma demontiral, če lahko tam kavo spijem in mi vse uredijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerega vulkanizerja izbrat? Najcenejšega. Razlika je v tem, da cenejši uporabljajo cinkove uteži, dražji pa titanove, ki so neprimerno dražje, ampak to je tehnologija moto GP, ki na cesti ne da kakih pretiranih rezultatov.

Kaj ni Titan izredno lahka in trdna kovina, ki se uporablja za zelo obremenjene dele športne opreme, kjer mora biti velika trdnost in majhna teža? Nekako se mi ne zdi najbolj primeren material za uteži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa znajo vsi vulkanizerji "vse prav naredit"? (naprimer ketno prav napet)?

Sam poznaš odgovor: ne, ne znajo. Zato pa, sam odmontirat in namontirat kolo. Ali pa menjat gume na moto servisu. Mi je en tipček na Laverdi tako namontiral kolo nazaj, da je šlo kar počez...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa znajo vsi vulkanizerji "vse prav naredit"? (naprimer ketno prav napet)?

ketne ni treba šponat, samo šponarje daš nazaj kot so bili pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

še ena dogodivščina z mešanimi občutki pri Španu:

Poklical sem za ceno in dobil informacijo menjava s centriranjem 28€. Zdelo se mi je poceni in sem šel tja. Sicer je bil serviser model, lepo sva klepetala in filing imam, da je dobro naredil.

Ampak potem so mi zatačunali 38 €. Na šalterju se mi baba (excuse my french) ni niti opravičila, kaj šele, da bi butara (se opravičujem) karkoli skušala urediti v zvezi z zadevo. Očitno se je kreten (ojoj!!) na telefonu zmotil, ker ne ve pet dek o menjavi pnevmatik in mi je povedal napačno ceno.

Škoda. Sem imel zelo dober občutek preden sem šel na kaso in potem taka neumnost. Špan, spravite se k sebi!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena dogodivščina z mešanimi občutki pri Španu:

Poklical sem za ceno in dobil informacijo menjava s centriranjem 28€. Zdelo se mi je poceni in sem šel tja. Sicer je bil serviser model, lepo sva klepetala in filing imam, da je dobro naredil.

Ampak potem so mi zatačunali 38 €. Na šalterju se mi baba (excuse my french) ni niti opravičila, kaj šele, da bi butara (se opravičujem) karkoli skušala urediti v zvezi z zadevo. Očitno se je kreten (ojoj!!) na telefonu zmotil, ker ne ve pet dek o menjavi pnevmatik in mi je povedal napačno ceno.

Škoda. Sem imel zelo dober občutek preden sem šel na kaso in potem taka neumnost. Špan, spravite se k sebi!

na viču sm jst dl 17€ za premontažo pa centriranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena dogodivščina z mešanimi občutki pri Španu:

Poklical sem za ceno in dobil informacijo menjava s centriranjem 28€. Zdelo se mi je poceni in sem šel tja. Sicer je bil serviser model, lepo sva klepetala in filing imam, da je dobro naredil.

Ampak potem so mi zatačunali 38 €. Na šalterju se mi baba (excuse my french) ni niti opravičila, kaj šele, da bi butara (se opravičujem) karkoli skušala urediti v zvezi z zadevo. Očitno se je kreten (ojoj!!) na telefonu zmotil, ker ne ve pet dek o menjavi pnevmatik in mi je povedal napačno ceno.

Škoda. Sem imel zelo dober občutek preden sem šel na kaso in potem taka neumnost. Špan, spravite se k sebi!

Tud mene ne vidjo več tam.

Iščem po internetu kje bi dobil najcenejšo gumo, pol mi pa za premontažo in centriranje odcugajo 17€ :?

P.S. za gumo sem dal 70€.

Popravljeno . Popravil Miha27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene ne vidjo več tam.

Iščem po internetu kje bi dobil najcenejšo gumo, pol mi pa za premontažo in centriranje odcugajo 17€ :?

P.S. za gumo sem dal 70€.

Ko sem imel cestni motor, mi je mehankar zamenjal gume v pol ure. Zdaj na tem motorju mi je gume menjal 2 uri.

Valda, da ne more bit ista cena na ne vem 125 Yamahci, 660 Yamahci, ali pa na mojem motorju kateri že sam po sebi tehta 400 kil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel cestni motor, mi je mehankar zamenjal gume v pol ure. Zdaj na tem motorju mi je gume menjal 2 uri.

Valda, da ne more bit ista cena na ne vem 125 Yamahci, 660 Yamahci, ali pa na mojem motorju kateri že sam po sebi tehta 400 kil

nimajo tuki veze kubiki. Motor je motor.

Pa tist k ti je menu gume pol ure je najbrž še kavico vmes pil! :lol1:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimajo tuki veze kubiki. Motor je motor.

Pa tist k ti je menu gume pol ure je najbrž še kavico vmes pil! :lol1:

Kakšen pa je tvoj IQ če razmišljaš takole? Torej če si ti dal za gumo 70 € bi potem jaz tudi moral dati za gumo 70€, ker je guma pač guma?

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene ne vidjo več tam.

Iščem po internetu kje bi dobil najcenejšo gumo, pol mi pa za premontažo in centriranje odcugajo 17€ :?

P.S. za gumo sem dal 70€.

Ponavadi je zadeva malenkost dražja, če ne kupiš gum pri njih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen pa je tvoj IQ če razmišljaš takole? Torej če si ti dal za gumo 70 € bi potem jaz tudi moral dati za gumo 70€, ker je guma pač guma?

Pomoje več kot tvoj! Ampak to sploh ni pomebno

tega pa sploh nism omenu!

Govorim da je menjava gume pač menjava gume. Pa a je široka 300 al 100 al če maš ti težk motor eno tono al pa bogih 150 je čisto vseeno.

Pa prosim ne odgovarji na moj post, raje prihrani te minute za kaj drugega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vulkanizerji imajo eno tafifo za motorje, in eno za avte. Lahko pa kolesa sam odšravfaš in mu neseš samo za premontirat. Takrat pa je še malenkost ceneje. Če pa iščeš gumo preko neta, pa imajo ponavadi napisano, kje so ''njihovi'' vulkanizerji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel cestni motor, mi je mehankar zamenjal gume v pol ure. Zdaj na tem motorju mi je gume menjal 2 uri.

Valda, da ne more bit ista cena na ne vem 125 Yamahci, 660 Yamahci, ali pa na mojem motorju kateri že sam po sebi tehta 400 kil

Kolo in gumo sem prinesel s seboj tko da res ni mel nobenga težega fizičnega dela ;)

Kot je napisal @motofrik majo vulkanizerji tarifo in nima veze kakšen motor je in koliko časa dela.

Ponavadi je zadeva malenkost dražja, če ne kupiš gum pri njih....

To je res ja. Ampak sem najdu vulkanizerja ki računa za premontažo in centriranje 8€ po gumi tko da

me res nikol več ne vidjo pr Španu :grrr

Popravljeno . Popravil Miha27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak sem najdu vulkanizerja ki računa za premontažo in centriranje 8€ po gumi tko da

tam nek...

moj računa 15€/kolo, če mora šraufat kolo z motorja in nazaj, drugače 7,5€/kolo, če gre samo za premontažo in centriranje

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Škoda. Sem imel zelo dober občutek preden sem šel na kaso in potem taka neumnost. Špan, spravite se k sebi!

Sicer nisem osebno nikakor prizadet, vendar sem prav tam menjal zadnja dva kompleta. Prej sem to za enako ceno počenjal bolj po domače, da bo menda ceneje.

Vsakič je drug mojster v rokavičkah zaželeni dve gumi na starem in usranem mopedu zamenjal, kot da bi pripeljal Ferrarija. Letos je ugotovil, da ima požrt navoj zavornega sedla (nič novega, tako je že štiri leta) in namesto Loctitea je pobrusil matico, se zajebaval dodatno uro in naredil vse vrhunsko dobro. Bejba na blagajni je bila tako prijazna, da mi je vlekla kartico tako dolgo, dokler nisva ugotovila kako lahko skombiniram z minusom na TR in kešom. Moram jih pohvalit. Morda nimamo vsi tako dobrih izkušenj, vendar se moram odzvati na tvojo slabo. Širnik, Špan in Vulko Polhov gradec so edini, ki lahko ponudijo OK gume za stare gare, ne vihajo nosu in še kaj postorijo, če odpada. Sicer imam sedaj še boljšo varianto, ampak če boste vsi navalili utegnejo podražiti.

Torej, želel sem povedati, da pri Španu na Brezovici (vsaj meni) naredijo vse odlično za vnaprej znano ceno plus še kaj. Zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pri Španu gum sicer še nisem menjal, sem pa enkrat šel tja z bivšim Puntotom kupit distančnike, po tem ko sem namontiral 15 colske feltne s 195/50 gumami in mi je zadaj prijemalo. Distančnike so imeli na zalogi sem mislil, da bom pač samo kupil in potem zmontiral doma. No mojster mi je prijazno ponudil, da mi za isto ceno že tam zrihta, lepo zapeljal avto na dvigalo, snel gume, zmontiral, mi ob tem odstranil še ene podložke pri amortizerjih, ki bi menda lahko motile in je blo. Tako, da so pustili zelo dober vtis. Glede na to, da nisem pri njih kupil felten in gum, ampak samo tista dva kosa aluminija za nek mali denar, si lahko sploh ne bi delal nepotrebnega dela z mojim avtom.

Je pa verjetno veliko odvisno tudi od delavca na katerega naletiš in njegovega razpoloženja.. Se pa strinjam, da je 38€ za menjavo gum precej drago, tako da za tak denar ziher ne bi tja nesel.

Jaz to drugače naredim kar sam, "tast" ma eno staro montirko, centranje pa na roke. Tiktak fertik za 0€ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam nek...

moj računa 15€/kolo, če mora šraufat kolo z motorja in nazaj, drugače 7,5€/kolo, če gre samo za premontažo in centriranje

kod pa je ta "tvoj"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Španu ne vem kakšna je situacija, samo povem, da odslej menjam gume vedno pri Sitar Pneumatic Center. Kapo dol, fanta sta majstra, hitra in zmontirata tako kot smo se dogovorili po telefonu.:worship:

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prej sem menjaval pri Španu (dobre izkušnje z opravljeno storitvijo), in pri Yogiju (najbližji). Za naslednje menjave pa po vsem sodeč, Širnik. Če bo le imel gume z belim robom...

Kar sem rekel, sem rekel. Gume z belim robom so na Iron horsu. Pri Širniku, ja. Končna ocena? Zadovoljen. Jermen prav napet, lepo na sredini špura,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena dogodivščina z mešanimi občutki pri Španu:

Poklical sem za ceno in dobil informacijo menjava s centriranjem 28€. Zdelo se mi je poceni in sem šel tja. Sicer je bil serviser model, lepo sva klepetala in filing imam, da je dobro naredil.

Ampak potem so mi zatačunali 38 €. Na šalterju se mi baba (excuse my french) ni niti opravičila, kaj šele, da bi butara (se opravičujem) karkoli skušala urediti v zvezi z zadevo. Očitno se je kreten (ojoj!!) na telefonu zmotil, ker ne ve pet dek o menjavi pnevmatik in mi je povedal napačno ceno.

Škoda. Sem imel zelo dober občutek preden sem šel na kaso in potem taka neumnost. Špan, spravite se k sebi!

Meni sploh niso odgovorili na mail, ko sem vprašal za ceno.Po enem tednu sem poslal mail šefici in dobil ponudbo, ki je bila prepozna in bistveno dražja od Širnika. Širnik je ok, pa še cesta čez Avstrijo je kul:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Je že kdo menjal moto gume pri Furlanu? Bi odnesel kar obroče pa da mi jih zamenja ker sem vzel nov komplet ravno pri njem. Ali je še kje kakšen dober v bližini NM?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem rekel, sem rekel. Gume z belim robom so na Iron horsu. Pri Širniku, ja. Končna ocena? Zadovoljen. Jermen prav napet, lepo na sredini špura,..

Yp Širnik in nihče drug, najcenejše gume - pa ne šrot !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz to drugače naredim kar sam, "tast" ma eno staro montirko, centranje pa na roke. Tiktak fertik za 0€ :)

Emmm, kako se pa to scentrira na peš? blink.gif

Se priporočam za en šnelkurs...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!