Skoči na vsebino

Katerega vulkanizerja izbrati?


stuc

Priporočene objave

Čez kakšen mesec bo zamenjal gumi v Ljubljani pri Pestatorju ( Tacen). Priporočam; Šef je motorist in sam zmontira gumo.

Širnik je dober sam še centrira po tastarem sistemu ( s storitvami sem bil zelo zadovoljen).

Slabe izkušnje sem imel samo pri Španu pri Ljubljani. Zračnica na veliki enduri je bila zavita v vijak. Če pomislim kaj se bi lahko zgodilo...... ah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Nabavil nove gume in dobim jih upam da še ta teden.

Kdo v Ljubljani poceni zamenja? Sem klical v pestator samo se mi zdi kar drago 30-35eur če prinesem feltne sam oziroma 40-45 če mi oni opravijo komplet storitev.

Pozna kdo koga cenejšega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je zdelo drago, ko mi je Pestator menjal gume. Ampak delal je tako, kot se za mojstra spodobi, ne po vulkanizersko, cela zamenjava je trajala skoraj eno uro!!!!!. Vse osi je podmazal, vijake preveril z moment ključem (tudi vijake čeljusti) skratka delo opravljeno BP.

Za nekaj € razlike se ne bi vozil drugam. Res priporočam, le naroči se prej, menjavo opravlja samo šef.

Stroj za centriranje in montirka morata biti samo za motorna kolesa, kar nima vsak vulkanizer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo menjal moto gume pri Furlanu? Bi odnesel kar obroče pa da mi jih zamenja ker sem vzel nov komplet ravno pri njem. Ali je še kje kakšen dober v bližini NM?

Jaz jih zmontiram vedno tam, kjer jih kupim. To je običajno pri Jeršinu (mehanik) v N.mestu ali pri Kovačiču v šentjerneju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri širniku sem kupil gume, ki mi jih bo poslal po pošti. Bi šel kar tja menjat samo mi je enostavno predaleč, pa še obstoječih gum ki niso ravno čisto zanič ne morem odpeljati. Dobro če bi imel sport motor potem ja.

Pestator ja sem klical in je rekel, da menjavo opravlja samo šef.

Samo zdaj nevem ali preveri še kaj ko so gume montirane na motor ali samo ko so na montirki? Ker mi ni problem sam odmontirat platišč z gumami. Pa je že 10eur ceneje in to je že nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je zdelo drago, ko mi je Pestator menjal gume. Ampak delal je tako, kot se za mojstra spodobi, ne po vulkanizersko, cela zamenjava je trajala skoraj eno uro!!!!!. Vse osi je podmazal, vijake preveril z moment ključem (tudi vijake čeljusti) skratka delo opravljeno BP.

Za nekaj € razlike se ne bi vozil drugam. Res priporočam, le naroči se prej, menjavo opravlja samo šef.

Stroj za centriranje in montirka morata biti samo za motorna kolesa, kar nima vsak vulkanizer.

:wallbash:

Od kdaj in zakaj morata biti stroj za premontažo in uravnoteženje samo za motorna kolesa? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se poglobim vprasanje: zakaj mora biti stroj? lahko je, recimo, samo orodje (brez stroma, brez vseh fensi luck in piscalk).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se poglobim vprasanje: zakaj mora biti stroj? lahko je, recimo, samo orodje (brez stroma, brez vseh fensi luck in piscalk).

S premontažnim strojem se guma hitreje zamenja, veliko manj je možnosti poškodbe noge (za nepoučene: to je tisto mesto, kjer bočnica sede na rob platišča),.... skratka, več časa ostane za kakšen :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Širnik je dober sam še centrira po tastarem sistemu ( s storitvami sem bil zelo zadovoljen).

Kaki je to "tastari sistem"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot obljubljeno.

Špan 18eur po gumi če jih pripeljem na platiščih.

Pestator 30-35 Če jih pripeljem na platiščih.

Stipič 36 če jih pripeljem na platiščih. Čaka se 3dni

Vulco - nima orodja za motorje.

Sitar 28eur ali 36 komplet montaža. Takoj. In tudi sem grem danes.

Neke noname vulkanizerje sem klical in imajo cene okoli 40 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Širnik je dober sam še centrira po tastarem sistemu ( s storitvami sem bil zelo zadovoljen).

A s tem si mislil, da ti sprednjo gumo centrira na roke? Haloo?? Ga ni aparata, ki bi bil tako natancen kot rocno centriranje. Malo poglej, kako se centrira na pistah. Aja, pa ce mu reces, ti scentrira tudi na aparat. Sam ce ni treba, zakaj bi??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja centriranje na "roke" je zakon res pa je da se ga vulkanizerji ne poslužujejo ker je mogoče treba malo več znanja oziroma časa.

Še enkrat Širnik ni iz Ljubljane zato ne pride v poštev. Tudi sam bi peljal tja če bi bila možnost.

Sitar, zelo zadovoljen! 20eur me je prišlo, zelo prijazni, opravljeno takoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A s tem si mislil, da ti sprednjo gumo centrira na roke? Haloo?? Ga ni aparata, ki bi bil tako natancen kot rocno centriranje. Malo poglej, kako se centrira na pistah. Aja, pa ce mu reces, ti scentrira tudi na aparat. Sam ce ni treba, zakaj bi??

V vednost - novejši stroj umeri (scentrira) platišče z gumo na 0,5gr natančno (starejši na 1 gr). Umeritev s ročnim sistemom je lahko samo statična - na stroju imaš možnost tudi dinamičnega umerjanja (v poštev pride predvsem za zadnjo gumo, ki je širša). Dinamično umerjanje (min. dvakratna poraba lep. uteži, ki so drage) je pomembno zaradi ležajev kolesa, ...

p.s. Ne se sekirat - tudi sam si umerim ročno (oba kolesa).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vednost - novejši stroj umeri (scentrira) platišče z gumo na 0,5gr natančno (starejši na 1 gr). Umeritev s ročnim sistemom je lahko samo statična - na stroju imaš možnost tudi dinamičnega umerjanja (v poštev pride predvsem za zadnjo gumo, ki je širša). Dinamično umerjanje (min. dvakratna poraba lep. uteži, ki so drage) je pomembno zaradi ležajev kolesa, ...

p.s. Ne se sekirat - tudi sam si umerim ročno (obe kolesi).

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaki je to "tastari sistem"?

takšen doma izdelana montirka in centrirka pri meni je menjava 5 eur na gumo :naughty:

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

img]

takšen doma izdelana montirka in centrirka pri meni je menjava 5 eur na gumo :naughty:

s7300403.jpg

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da še jaz malo pohvalim. Včeraj menjal zadnjo gumo na svojem Z-ju, k vulkanizerstvu Širnik. Prijazen trgovec, tako tudi monterja(čeprav je bilo pol ure pred koncem njihovega šihta :) ),in zelo ugodna cena. Ko naročiš kaj bi rad imel, dobiš en bon za kavico se vsedeš v bar tam zraven in počakaš, da mojstri premontirajo, če te pa matra firbec pa lahko tud gledaš zraven, kako montirajo.

Cena premontaže in centriranja 10eur.

Priporočam.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!