Skoči na vsebino

Katerega vulkanizerja izbrati?


stuc

Priporočene objave

Včasih se splača it malo dlje. Par let nazaj ( bolj malo vozim pa bo sedaj 3 sezona z istimi gumami ), sem hotel dat na 250ko MC 50, pa so bili "ta bilzu vulkanizerji" sl dragi sl pa so kr direkt rekli "ksj boš dajal une bedne gume" in sem šel iz obale do Materije v TP cars, kjer je bil vulkanizer prijazen in ugodno zrihtal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, motolover pravi:

Za koliko je ponudil menjavo, da je bil najbolj ugoden? In koliko je na koncu računal?

15e po platiscu. Najceneje kar sem spraseval. Konkurenca je imela tudi po 25e na platisce.. Ni veliko razlike nekaj pa je..

 

Bolj kot denar mi je igral vlogo cas.. Ker noben ni imel casa zadevo naredit na dan ko sem potreboval motor.. ( ceprav sem se tudi pri Grosu narocil 5 dni prej sem nakoncu cakal celo izmeno da je zamenjal).. 

Popravljeno . Popravil stankolovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sportstil vulkanizer Črnuče pri Havani, zakon, vedno premenjano v nulo... Nobenih problemov slišal od vseh poznanih,ki tam menjajo gume za avto ali motor :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SM moto Solkan. 3x kupil in menjal gumo pri njih. En dan prej klical in se naročil za naslednji dan ob določeni uri. Več kot 15min nisem nikoli čakal, da gre motor v delavnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Hytech said:

Sportstil vulkanizer Črnuče pri Havani, zakon, vedno premenjano v nulo... Nobenih problemov slišal od vseh poznanih,ki tam menjajo gume za avto ali motor :cool:

To je to, že leta menjam tam in vsi, ki sem jih poslal tja, so zadovoljni. So zamenjali ime, zato ga nisem pisal, ker se ne spomnim ali so zdaj SCC ali nekaj takega. Enkrat mi je strokovno zakrpal novo gumo s 500km v katero sem dobil vijak in  sem jo lepo zvozil do konca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, motolover pravi:

To je to, že leta menjam tam in vsi, ki sem jih poslal tja, so zadovoljni. So zamenjali ime, zato ga nisem pisal, ker se ne spomnim ali so zdaj SCC ali nekaj takega. Enkrat mi je strokovno zakrpal novo gumo s 500km v katero sem dobil vijak in  sem jo lepo zvozil do konca. 

Tudi jaz sem menjal tam prejsnja leta.. Toda letos sem klical ze vec kot 14 dni nazaj.. Povprasal kako je z dobavo ceno montazo itd.. So rekli da bodo preverili in me poklicali.. Vmes sem pisal se mejle.. Pa nic.. Ampak na koncu so preverili.. Ampak sele par dni nazaj.. Dobim mejl da so gume dobavljive.. Hvala lepa.. Jaz pa na motorju ze nekaj casa nove.. 

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje so bolj analogni, sploh če imajo dela preko glave. Zakaj ne greš tja in se zmeniš? Pri vulkanizerjih to vedno deluje. Gume se kupuje pozimi in spravi v klet, da jih ima pripravljene za sezono. V sezoni jih težko dobiš in ponavadi plačaš več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, sesir pravi:

Vi hodite z motorji k vulkanizerju,da tako drage menjave?

Seveda. Nimajo vsi doma delavnice, garaze ter pripomockov ( mogoce tudi premalo znanja in hrabrosti) da bi samo feltne tja nesli.. Govorim nasplosno..

 

...ko ze glih sprasujes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, stankolovski pravi:

Seveda. Nimajo vsi doma delavnice, garaze ter pripomockov ( mogoce tudi premalo znanja in hrabrosti) da bi samo feltne tja nesli.. Govorim nasplosno..

 

...ko ze glih sprasujes

Po temeljitem razmisleku sem se spomnil,da sem enkrat v življenju tud jz šu kr tja z motorjem...sposodil tam pripomočke in odstranil sam felgo....nimamo vsi viška denarja kot ga vas ima očitno večina tle na MS

Hrabrosti? Pol so vsi,vsi Avstrici hrabri,?

Že leta 1993 ko smo gume še v Avstriji kupovali smo si mogli zatem ko bla gor dana felga sami zategniti šravfe!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

Po temeljitem razmisleku sem se spomnil,da sem enkrat v življenju tud jz šu kr tja z motorjem...sposodil tam pripomočke in odstranil sam felgo....nimamo vsi viška denarja kot ga vas ima očitno večina tle na MS

Hrabrosti? Pol so vsi,vsi Avstrici hrabri,?

Že leta 1993 ko smo gume še v Avstriji kupovali smo si mogli zatem ko bla gor dana felga sami zategniti šravfe!

Ne da se mi prepucavat.. Glih na morcku pijem kavo.. :) vsak ma svoje.. Jaz pac vozim k vulkanizerju in nimam dela z feltnam itd itd.. 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, stankolovski pravi:

Ne da se mi prepucavat.. Glih na morcku pijem kavo.. :) vsak ma svoje.. Jaz pac vozim k vulkanizerju in nimam dela z feltnam itd itd.. 

 

 

Čin,čin....na zdravje...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, sesir pravi:

Vi hodite z motorji k vulkanizerju,da tako drage menjave?

Najprej moraš imeti doma prostor, pa stojalo za motor, da ga lahko sezuješ, potem moraš imeti orodje (pri mojem je potrebno odstraniti en izpuh, potem snameš kolesa in jih pelješ v Radlje k Širniku, da ti jih menja, pripelješ domov v Maribor in jih namontiraš na motor (za recimo 15 € razlike. Tako pa imam izlet do Radelj, pustim motor tam, spijem kavico in počasi odpujsam domov, da se mi gume obrusijo.

Če računam porabo goriva za avto in zapravljen čas, sem prihranil manj kot študent na minimalcu. Vožnje z motorjem nikoli ne štejem med stroške in zapravljen čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Darko3g pravi:

Najprej moraš imeti doma prostor, pa stojalo za motor, da ga lahko sezuješ, potem moraš imeti orodje (pri mojem je potrebno odstraniti en izpuh, potem snameš kolesa in jih pelješ v Radlje k Širniku, da ti jih menja, pripelješ domov v Maribor in jih namontiraš na motor (za recimo 15 € razlike. Tako pa imam izlet do Radelj, pustim motor tam, spijem kavico in počasi odpujsam domov, da se mi gume obrusijo.

Če računam porabo goriva za avto in zapravljen čas, sem prihranil manj kot študent na minimalcu. Vožnje z motorjem nikoli ne štejem med stroške in zapravljen čas.

Ne rabiš do Širnika vozit, k "mojemu" zapelji v Selnico... (je delal včasih pri Širniku) :) 

pa še domače sadje lahko kupiš

http://www.vulkanizerstvokosan.si/

p.s.

ma mobilno enoto, ti na dom pride menjat :) 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristični odgovor: Zakaj bi se vozil do Selnice, če se lahko peljem do Radelj?

Bom pa preveril tega Košana, in če bo ugodnejši do Širnika, bom po preobuvanju šel brusit gume do Prevalj (na Katro pri Polanšku).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Darko3g pravi:

Motoristični odgovor: Zakaj bi se vozil do Selnice, če se lahko peljem do Radelj?

Bom pa preveril tega Košana, in če bo ugodnejši do Širnika, bom po preobuvanju šel brusit gume do Prevalj (na Katro pri Polanšku).

ti na dom pride, da ne obstaneš kje na poti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil pri Širniku, zamenjal v Celju. Centriranje in montaža koles pa DIY.

Že vem zakaj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DunlopTS.JPG.b7e1804c906232779c2a5ce3bfdad8a2.JPGPred montažo temeljito čišcenje in pregled kolesnih ležajev, gumi dušicev in semerinkov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živim v bloku in vseeno sam snamem in montiram. Tudi na cesti ne bom imel ogrevane ali hlajene garaže. :) 

Razlika v ceni? Če v tem času s čim drugim ne zaslužim več, kot plačam vulkanizerju, sem dal denar praktično v žep. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz serm na 125ki sam menjaval ker ima železne feltne na špice . 17" je še šlo, 16" sem preklinjal ko žival :D nej si drži mehanik tistih 15€ :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, motolover said:

dodatnih petnajst za snemanje in natikanje koles pa ne. 

Pravilno.

Pa se po motorju ti nihce drug ne sari - v igri so zavore, lezaji, zategovanje osi, in marsikaj lahko gre v naglici narobe.

Tudi svoje zene ne pustim drugim rihtat. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, motolover pravi:

15 za menjavo in centriranje gum na obroču plačam z veseljem, dodatnih petnajst za snemanje in natikanje koles pa ne. 

Zato sem jz,če sem že z motorjem tja prišu...prosu za orodje in sam snel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!