Skoči na vsebino

Katerega vulkanizerja izbrati?


stuc

Priporočene objave

On 6/8/2019 at 8:43 AM, ProdriveR said:

Možakar ne menja gum, če niso kupljene pri njemu ? 

Ma se po eni strani absolutno strinjam. 

Jaz bi imel dvojni cenik. Torej ce kupis gume pri meni cca 20-25% popusta na storitev. In tako je fer.

 

Jaz placam nekje 30-35.. ponavadi ob menjavi gume naredim se kaksno stvar dodatno.. olje, ploscice, tekocina, pa niti ne pogledam tocno na racun koliko je sama premontaza. 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z dvojnim cenikom me nič ne moti. Fora je bolj v tem, če dobiš/kupiš gumo pri nekomu, ki ni vulkanizer ampak samo prodajalec in maš potem probleme dobit nekoga, da ti to gumo premontira, mi je pa malce nenavadno.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ProdriveR pravi:

To z dvojnim cenikom me nič ne moti. Fora je bolj v tem, če dobiš/kupiš gumo pri nekomu, ki ni vulkanizer ampak samo prodajalec in maš potem probleme dobit nekoga, da ti to gumo premontira, mi je pa malce nenavadno.

Mene tudi ne ... poznam motoriste, ki naročajo gume preko neta, ker so 5 € cenejše ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15€ premontaza.....pnevmatika pa +20€ (oziroma <400km) cenejsa, kot pri nasih prodajalcih.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem kako je sedaj bom spomladi preveril ker pri meni gume skoraj dočakajo penzijo, ampak najugodneje in zelo prijazno mi je menjal gume na Materiji T P cars če se Prav spomnem in so prihajali italjani in hrvati. V kopru je en vulkanjzer komi sem prišel pametoval da zakaj bi dajal jajca od save gor, sem se takoj obrnil.. Na axle pa res nisem šel ker me je že za skuter cena presenetila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 28. 2. 2019 ob 22:46, skalaprava pravi:

Semič je precej bližji od Radelj ob Dravi....

Vulkanizerstvo Ogulin Semič.........vulkanizerji so tudi sami motoristi!

Fanta opravita delo temeljito in strokovno. Plačilnih kartic ne sprejemajo, samo gotovino. V današnjih časih je to nesprejemljivo, ata je še iz prejšnjega stoletja in sinova na to nimata vpliva, žal.

Popravljeno . Popravil Gonca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domačega :naughty:.

Na najinih dveh "ropotuljcah" sem zamenjal zadnji pneumatiki...

IMG_20191008_110318.thumb.jpg.82f50e0fedfdf382e91747cde47fe263.jpg

Po premontaži še temeljito čiščenje zadnje nihajke, pregled zavornih oblog in kontrola zavornih cilindrov , čiščenje in ponovno mazanje obeh zunanjih ležajev (seveda kontrola vseh treh), kontrola sesmeringov, kontrola verižnikov, in seveda pred ponovno montažo še obvezno "centriranje".

Zaradi kontrole tlaka (RDC) je na vsakem obroču kašna utež več (cca 55g) kot bi pričakoval.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Sicer ne vem, kje bi vprašu. Kaj narediti, če hočeš menjati gumo na motorju, pa je "tvoj" vulkanizer v drugi občini?? Edin če kdo pozna kakega vulkanizerja v logatcu (pa da nima samo mitas gum :) ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, ProdriveR pravi:

Sicer ne vem, kje bi vprašu. Kaj narediti, če hočeš menjati gumo na motorju, pa je "tvoj" vulkanizer v drugi občini?? Edin če kdo pozna kakega vulkanizerja v logatcu (pa da nima samo mitas gum :) ).

tako kot na servis. Jaz sem šel v Domžale.

Edino prevozno sredstvo, ki ga imam, je moje motorno kolo znamke Suzuki. Uporabljam ga vsak dan za v službo. Problem se je pojavil, ker imam prvi redni servis. Zanima me, ali lahko zapustim svojo domačo občino, da peljem motor v drugo občino na pooblaščen servis, saj je od tega odvisna tudi garancija mojega motornega kolesa?

Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju je ob upoštevanju ohranjanja varne razdalje do drugih oseb za posameznike dovoljeno za dostop do avtomobilskih servisov. Če te zgornje storitve niso zagotovljene v občini prebivališča, je dostop dovoljen v drugo občino, vendar le do najbližje dostopne storitve po javni cesti ali javni poti.

https://www.gov.si/novice/2020-04-15-najpogostejsa-vprasanja-in-odgovori-glede-odloka-o-zacasni-splosni-prepovedi-gibanja-in-zbiranja-ljudi-na-javnih-mestih-v-sloveniji/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, ProdriveR pravi:

Sicer ne vem, kje bi vprašu. Kaj narediti, če hočeš menjati gumo na motorju, pa je "tvoj" vulkanizer v drugi občini?? Edin če kdo pozna kakega vulkanizerja v logatcu (pa da nima samo mitas gum :) ).

V Logatcu pa res ni nobenga vulkanizerja. :bum:  Nabavil ti bo gume, ki jih želiš. Lahko jih tud naročiš po netu z dostavo k Rumenemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rumeni ne mara nabavljat drugih gum (pa čeprav jih na željo kupca) iz preprostega razloga:

dobavitelji mu cifre nabijejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Mi lahko kdo priporoča vulkanizerja za menjavo pnevmatik na motornem kolesu Kawasaki Versys 650 2008? Po možnosti iz Logatca ali Cerknice oz. okolice. 

Vprašal sem že na Pitstop v Logatec, a mi jih nočejo zamenjati, ker sem nove pnevmatike kupil že sam preko spleta. 

Najlepša hvala za pomoč! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 9 urami, yokoono pravi:

Moram menjat gume in me zanima kdo je najbolji in da ti ne poškoduje feltne tako kot se mi je to zgodilo na Harley servisu v MB......

Širnik v Radljah je gotovo eden najbolj znanih, hkrati pa ugodnih, k njemu vozi tudi precej Avstrijcev. Ugoden in kvaliteten je po mojem mnenju tudi Motorjet na Teznu. Dva kolega pa vozita v Slovensko Bistrico k Vulko-tu, Goran Drača s.p. in sta oba zelo zadovoljna.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, yokoono pravi:

Moram menjat gume in me zanima kdo je najbolji in da ti ne poškoduje feltne tako kot se mi je to zgodilo na Harley servisu v MB......

tule bo pravo mesto za tako vprašanje, prosim ne odpirat tem po nepotrebnem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, yokoono pravi:

se pravi a nesete tja samo kolesa ali peljete celoten motor in potem vulkanizer menja vse?

nesejo se samo kolesa in nove gume...

doma lepo v miru odviješ, pregledaš, še kje kaj namažeš in očistiš...

sprednje in zadnje stojalo rabiš ali centralc itd.

raje sam snamem čeljusti, uporabim moment ključ na pravo vrednost itd.

ko nisem sam, so nastale sledi zaradi nepazljivosti

kako je za harleya ne vem, morda dvigalo? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mam dvigalo, sem kupil ker onmu idiotu ne zaupam več niti gume menjat.....

nisem še dvigoval mojga motorja ampak moram se naučit...

sam ne vem če imam pravi ključ za vijak za kolo ker je zelo velik....moram preverit...

kaj kolo tudi nacentrirajo? Se rpavi s privijanjem špic itd...

Popravljeno . Popravil yokoono
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z utežmi. Špic se ne tika. Ali balansira ročno al pa na stroj. Jaz peljem kar cel motor, ker zaupam mojemu mehaniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!