Skoči na vsebino

Katerega vulkanizerja izbrati?


stuc

Priporočene objave

kolo se centrira s špicami, imam nekaj uteži tudi na feltni ampak primarno se centrira s špicami, edino če maš lite felge

 

Popravljeno . Popravil yokoono
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, yokoono pravi:

kolo se centrira s špicami, imam nekaj uteži tudi na feltni ampak primarno se centrira s špicami, edino če maš lite felge

 

Samo kolo se centrira s špicami zaradi okroglosti in levo desno..in ni nujno da je težnostno zbalansirano.

Zato se celo kolo z montirano zračnico in gumo še težnostno zbalansira.

Uapm da je dovolj jasno zapisano.

Mojstra za špice boš moral najti posebej..vulkanizerji tega ne znajo..

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, yokoono pravi:

kolo se centrira s špicami, imam nekaj uteži tudi na feltni ampak primarno se centrira s špicami, edino če maš lite felge

 

no prav :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, yokoono pravi:

 

sam ne vem če imam pravi ključ za vijak za kolo ker je zelo velik....moram preverit...

 

Harly ima colske ključe in ne metrične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha, kdo pa ma moment ključe za špice? Sem hotel rečt da kolesarski centri znajo feltnobs špicami ravnat, samo nimajo momentnega ključa za špice, vsaj jaz ga nisem videl. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 7. 2021 ob 13:59, krucymucy pravi:

Samo v Cerknici. Meni je vsec ker platisc ne popraska.

Kdo pa je ta Samo?? Kak naslov ali pa firma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Za vse, ki tako hvalite Širnika Radlje.

Včeraj menjal gume in doživel nefer zadevo. Prejšnje dni sem ga vprašal, če ima Mitaske, je rekel , da samo eno, ok, sem rekel, če lahko naroči komplet set z istim dot, ja, ni problema, bom naročil.

Pridem do njega , vse ok, dam ključe in se vsedem za en kafe, da počakam.

V dobri veri poštenosti, niti nisem pogledal kaj mi možakar montira, ker pač še vedno menim, da neko zaupanje in to kar rečemo se naj bi držalo, po tem nikoli več.

Se odpeljem domov, pa mi firbec ne da, pogledam, in mi je zadnjo dal dot letos, sprednjo pa mi je uturil tisto lansko , ki jo je imel kao na zalogi. Ni problem, obe sta novi ampak različno stari, jebi ga vse kar je poanta pri tem je, da človek ni fer in mene ne vidi več, prvič, zadnjič in nikoli več, so še drugi.

Ali je to pri njemu praksa, ali je to bilo samo pri meni, nihče ne ve, samo on.

Zato za vse, ki pri njemu menjate, poglejte pred montažo, se mi zdi , da tip ni takšen, kot ga nekateri hvalijo v višave. Mogoče ima res malenkost cenejše gume, pa kaj mu to , če pa je nefer oseba, vsaj zame.

Širnik nikoli več, se rajši po felgnah vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zlatibor pravi:

Ni problem, obe sta novi ampak različno stari...

Pelji nazaj pa zahtevaj obe enaki (z lanskim DOT-om...) :P 

Kaj ste nekateri smotani...🙄 Jaz bi ti odbrusil dot na pet let starih gumah... pa me zanima, če bi opazil razliko. :)  

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pomeni isti DOT? Da sta bili gumi izdelani v istem tednu? Kakšna pa je razlika v datumih? Lanski DOT pomeni skoraj eno leto staro gumo, koliko pa je stara letošnja?

Če je DOT npr 4921 (začetek decembra) ali 0822 (konec februarja) je razlika v starosti 3 mesece, torej manj kot če imaš npr. 1222 (konec marca) in 4122 (ta teden - še topla).

Res pa ni fer, če si želel letošnji DOT, da vsaj ne pove, kaj v resnici ima.

Očitno smatra, da je vseeno koliko je guma stara, če je dobro skladiščena (vsaj meni je rekel, da je dobro, če je vsaj nekaj mesecev stara) kar pa ni nujno tudi res.

Sicer pa je meni vseeno, ker gumo zvozim najkasneje v treh letih (36.000 km) in se ne sekiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, XTR pravi:

Pelji nazaj pa zahtevaj obe enaki (z lanskim DOT-om...) :P 

Kaj ste nekateri smotani...🙄 Jaz bi ti odbrusil dot na pet let starih gumah... pa me zanima, če bi opazil razliko. :)  

Ne gre za nič drugega kot pa za fer odnos, če sva se tako zmenila mora biti tako, a ne. Pa nisem smotan sam zahtevam, da kar se reče se to tudi stori.

pred 2 urami, Darko3g pravi:

Kaj pomeni isti DOT? Da sta bili gumi izdelani v istem tednu? Kakšna pa je razlika v datumih? Lanski DOT pomeni skoraj eno leto staro gumo, koliko pa je stara letošnja?

Če je DOT npr 4921 (začetek decembra) ali 0822 (konec februarja) je razlika v starosti 3 mesece, torej manj kot če imaš npr. 1222 (konec marca) in 4122 (ta teden - še topla).

Res pa ni fer, če si želel letošnji DOT, da vsaj ne pove, kaj v resnici ima.

Očitno smatra, da je vseeno koliko je guma stara, če je dobro skladiščena (vsaj meni je rekel, da je dobro, če je vsaj nekaj mesecev stara) kar pa ni nujno tudi res.

Sicer pa je meni vseeno, ker gumo zvozim najkasneje v treh letih (36.000 km) in se ne sekiram.

Sprednja je stara več kot leto dni ima tak DOT, vem kaj misliš ni mi važno če je kakšna razlika, samo sva se zmenila za letošnji DOT, to pa bi moral držati obljubo.

Pa saj ni važno itak, da jo bom zjebal v trenutku, sam tam me ne vidi več, sem pač tak tip, da imam rad pošten fer odnos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po nekih "nemških kriterijih", če je guma pravilno skladiščena je lahko "5let nova". 

Kaj pa če je iz centralnega skladišča dobil z lanskim DOT? 

Za par tednov razlike, mislim da bi ti zelo težko zrihtal recimo obe gumi z istim tednom izdelave. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leto dni stara guma ni nič drugačna od sveže. Celo nekateri imajo raje vsaj pol leta staro, da je postopek vulkanizacije popolnoma dokončan.

Kot je nekdo zapisal, do 5 let ni težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Zlatibor pravi:

Ne gre za nič drugega kot pa za fer odnos, če sva se tako zmenila mora biti tako, a ne. Pa nisem smotan sam zahtevam, da kar se reče se to tudi stori.

Kakšen pa je bil njegov odziv, ko si ga obvestil o tej nevšečnosti? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, XTR pravi:

Kakšen pa je bil njegov odziv, ko si ga obvestil o tej nevšečnosti? 

A kakšen, ni niti toliko , da bi mi odgovoril na mail, ko sem ga vprašal, niti kaj drugega, torej se mu jebe za nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leto dni star DOT pač ni problem in vulkanizer nima nobene zakonske obveznosti do stranke. Tudi naročat pri dobavitelju ne more po DOT-u in se stranka obvesti (dobra praksa) samo v primeru 3 ali več let "stare" gume.

Sicer pa tudi motor letnik 2022 je lahko narejen 2021.

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

Leto dni star DOT pač ni problem in vulkanizer nima nobene zakonske obveznosti do stranke. Tudi naročat pri dobavitelju ne more po DOT-u in se stranka obvesti (dobra praksa) samo v primeru 3 ali več let "stare" gume.

Sicer pa tudi motor letnik 2022 je lahko narejen 2021.

goma pa 2020

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zlatibor pravi:

A kakšen, ni niti toliko , da bi mi odgovoril na mail, ko sem ga vprašal, niti kaj drugega, torej se mu jebe za nas.

...men bi se tut, če bi imel tolk tečno stranko...

Ljudje delajo...se matrajo...imajo še druge stranke za porihtat, da se ne čaka...in pol se morjo pa še s takimi ukvarjat.

Če bi bil jaz vulkanizer, bi ti vrnu denar...gumo obdrži...in da te ne vidim več v bližini.

Folk misli, da če ima 100eur v žepu, da lahko dela kar če....

...pa preden take scene delaš, bi se lahko pozanimal za te stvari, ko so jih napisali fantje v prejšnjih postih.

 

Za starejše DOT (od  ne vem koliko let točno) napišejo, da je starejši DOT in temu tudi primerna cena....

in če je po "primerni ceni", tisto, da je guma zanič in stara, pri kaki tečni stranki nekako čudežno ne velja več...

Sori mogu sm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje gume so tok nove, da so skor vroče, vedno ko se ustavim :P

vem kaj možakarja moti .. če reče da so letošnji DOT ne more dat lanskoletni DOT (čeprav je vseeno) . Komot bi reku .. ena je letošnji ena pa lanski ... itak je vseeno ... 

p.s.

Jaz sem tudi že skoraj bos, pa ni mojga contija nikjer :cry: 

mene pri ženski bolj moti DOT ... se izogibam full mlajše DOTice, ker imaš lahko probleme :kva2: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/15/2022 at 6:19 PM, Zlatibor said:

Za vse, ki tako hvalite Širnika Radlje.

Včeraj menjal gume in doživel nefer zadevo. Prejšnje dni sem ga vprašal, če ima Mitaske

Lej, že tle si cist zafrknil. Mitaske? Resno? Gume za krjole? C’mon…. :lol1: 

men je drobnjakarstvo z DOT-om res mimo. Ker si bil naplahtan, pa razumem tvojo nejevoljo. 
 

mimgrede, pred cca 100 leti sm pri sirniku nekaj narocil, dobil nekaj drugega, poklical, rekli de kr posjli nazaj pa ti vrnemo tisto  drugo…..pravim da sem narocil drugo, zakaj nisem dobil tiste? Ja de jo je pa ravno zmanjkalo…. :D ne spomnim se cist, nek dunlop 180/55-17. Sm zmontiral in znucal. Po tem sem od parih slisal, po telefonu, je vse na lagerju, ko prides tja se zna mal skomplicirat, tudi da se odpeles s kakimi drugimi….ne vem, pisem za cca 15 let nazaj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

Lej, že tle si cist zafrknil. Mitaske? Resno? Gume za krjole? C’mon…. :lol1: 

men je drobnjakarstvo z DOT-om res mimo. Ker si bil naplahtan, pa razumem tvojo nejevoljo. 
 

mimgrede, pred cca 100 leti sm pri sirniku nekaj narocil, dobil nekaj drugega, poklical, rekli de kr posjli nazaj pa ti vrnemo tisto  drugo…..pravim da sem narocil drugo, zakaj nisem dobil tiste? Ja de jo je pa ravno zmanjkalo…. :D ne spomnim se cist, nek dunlop 180/55-17. Sm zmontiral in znucal. Po tem sem od parih slisal, po telefonu, je vse na lagerju, ko prides tja se zna mal skomplicirat, tudi da se odpeles s kakimi drugimi….ne vem, pisem za cca 15 let nazaj. 

pred 100 leti pa sigurn ne :ras: ... pol pa omenjaš 15 let nazaj .. :P 

moj prijatelj že več kot 10 let gume kupuje samo pri Širniku in vedno je bilo tako, kot je bilo zmenjeno, se pa zgodi verjetno kje, da pošljejo kaj drugega .. tako je pri internetni prodaji ... ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, maus said:

pred 100 leti pa sigurn ne :ras: ... pol pa omenjaš 15 let nazaj .. :P 

moj prijatelj že več kot 10 let gume kupuje samo pri Širniku in vedno je bilo tako, kot je bilo zmenjeno, se pa zgodi verjetno kje, da pošljejo kaj drugega .. tako je pri internetni prodaji ... ;) 

ja, cajt ko sm si delal probleme in okrog iskal gume, se mi zdi neskoncno dalec. Če analiziram bol natancno, pa znese 15 let. Pri meni se je v tem casu precej spremenilo……Ce grem se par let nazaj, faaak. Kak stres je bil obut PraNinjo.  120/70-16 in 130/80-18 še danes tezko najdes komplet, ce sploh. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kugelschreiber pravi:

ja, cajt ko sm si delal probleme in okrog iskal gume, se mi zdi neskoncno dalec. Če analiziram bol natancno, pa znese 15 let. Pri meni se je v tem casu precej spremenilo……Ce grem se par let nazaj, faaak. Kak stres je bil obut PraNinjo.  120/70-16 in 130/80-18 še danes tezko najdes komplet, ce sploh. 

A si lahko predstavljaš pol, kako smo obuvali elektronike in MZ-je leta 1980 ;)  ... brez interneta :D ... 

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, maus said:

A si lahko predstavljaš pol, kako smo obuvali elektronike in MZ-je leta 1980 ;)  ... brez interneta :D ... 

 

Tako kot jaz zdaj? Grem k vulkanizerju in recm dej mi dve novi gumi......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kugelschreiber pravi:

Tako kot jaz zdaj? Grem k vulkanizerju in recm dej mi dve novi gumi......

Aja ... ni bilo čisto tako.. ampak OK ... :lol1: 

Vulkanizerji kar niso imeli moto gum na zalogi ;) 

Če si hotu kake mišelinke, si kar morau čakat, da so jih potegnili iz konsignacijskega skladišča iz BTC :P 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!