Skoči na vsebino

Katerega vulkanizerja izbrati?


stuc

Priporočene objave

12 minutes ago, maus said:

Aja ... ni bilo čisto tako.. ampak OK ... :lol1: 

Vulkanizerji kar niso imeli moto gum na zalogi ;) 

Če si hotu kake mišelinke, si kar morau čakat, da so jih potegnili iz konsignacijskega skladišča iz BTC :P 

 

16 hours ago, maus said:

Jaz sem tudi že skoraj bos, pa ni mojga contija nikjer

 

 

:hmm: se pravi...nikoli ni blo simpl, ampak včasih si imel celo manj težav?

 

Eeee ja. Da je lako, Maus bi bio svako.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

Aja ... ni bilo čisto tako.. ampak OK ... :lol1: 

Vulkanizerji kar niso imeli moto gum na zalogi ;) 

Če si hotu kake mišelinke, si kar morau čakat, da so jih potegnili iz konsignacijskega skladišča iz BTC :P 

... al pa v Trst...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

 

 

:hmm: se pravi...nikoli ni blo simpl, ampak včasih si imel celo manj težav?

 

Eeee ja. Da je lako, Maus bi bio svako.... 

ni težava, saj je ogromna izbira moto pnevmatik, ampak jaz želim najboljšo gumo na svetu in bližnji okolici. Zdaj jih delajo, da bom imel spomladi nov DOT, štekaš :P 

Superkors je kokr čš in raznih drugih znamk ... metas, mičelin, denlop iitd itd ... hočem ContiSportAtack 4 :OK:

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

... al pa v Trst...

jaz sem hodil v Celovc ;)  ... tam zamenju in potem na Šentilj nazaj, da je bila vsaj malo zvožena, če ne sem moral carino plačat :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

jaz sem hodil v Celovc ;)  ... tam zamenju in potem na Šentilj nazaj, da je bila vsaj malo zvožena, če ne sem moral carino plačat :P 

To so cariniki radi delali ampak je bilo nepravilno. Za gume ali celo za obleke (nov plašč) ni bilo treba plačevati carine - vem, ker mi je rekel en carinik. Edino stare gume nisi smel voziti nazaj - uvoz rabljenih pnevmatik je bil prepovedan.

Če si vedel, si mu rekel, policaj me je ustavil in zahteval, da moram zamenjati gumo (ali pa, zeblo me je, pa sem si kupila nov plašč - krznen, ker je bolj topel - to je bilo še pred zaščito živali).

  • Haha 5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Darko3g pravi:

To so cariniki radi delali ampak je bilo nepravilno. Za gume ali celo za obleke (nov plašč) ni bilo treba plačevati carine - vem, ker mi je rekel en carinik. Edino stare gume nisi smel voziti nazaj - uvoz rabljenih pnevmatik je bil prepovedan.

Če si vedel, si mu rekel, policaj me je ustavil in zahteval, da moram zamenjati gumo (ali pa, zeblo me je, pa sem si kupila nov plašč - krznen, ker je bolj topel - to je bilo še pred zaščito živali).

Grem preko Ljubelja (tam okoli leta 1982 s prijateljevo CBX, ni meu izpita privatnikov sin) ... dokumenti na naši strani dober dan, dober dan, dokumenti, potni list ... imate izpit... pokažte... kam greste in zakaj... pač mau na izlet, pa eno babo mam u Celouc itd itd ... hvala ... na avstrijski strani samo OK ... se zapeljem preko meje, da pospravim vse dokumente, se ustavi zraven en Kohoski Slovenec, odpre okno Opela in mi reče... "ej dec, carinik si je številko zapisal in rekel kolegu cariniku - tega pazte ko bo šel nazaj, ker gre gume menjat, lej k ma zanič in naj plača carino"... rečem Kohoskemu Slovencu hvala za informacijo in grem v Celovec gume menjat, saj je privatnikov sin se vse zmenu in plačal gume... rabu je samo kurirčka, men je bilo pa fino se s 1100 ccm CBX Hondo vozt :P 

Itak sem to že prej delal in sem šel preko Šentilja in potem preko Vranskega po stari cesti domol ... pa še 100 DM sem zaslužu :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem šel enkrat tut jest leta 1993 menjat gume na mojmu OPEL Kadett 1,8 GT B)B) pa še ABS je imel (ja nalašč sem to napisal, ker je bil to takrat hud stroj..  :P  ) nekam u Celovc....

... ni hotu tam vzet starih gum, pa mi je vse rad kape polomu, k sem mu reku, da jih ne bom vzel domov... mamico mu..:mad:...

... no .... sej pol sem pa kmal kupu 15" alu feltne pa 195/50 valjarje...   

... ja... to so bli včasih ful valjarji..   :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, maus said:

ni težava, saj je ogromna izbira moto pnevmatik, ampak jaz želim najboljšo gumo na svetu in bližnji okolici. Zdaj jih delajo, da bom imel spomladi nov DOT, štekaš

Štekam.  Včasih si počakal de si iz BTC skladišča dobil kar si rabil, zdej čakaš...pomlad.  Življenje ni potica.  Bol kurja lojtra. Kratko in posrano. :D 
 

 

image.thumb.jpeg.573356ada413a1eec4679c9c67a24896.jpeg
 

17.6. sm šu od vulkanizerja, obul najbl pocenske karjolagume mitas, in se letos ne bom vrnil 😢 Zdej piše 81900. kar je blo, je blo.  Bo še kaka kurirčkova, kaj več pa ne.

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbral sem najbližjega in najcenejšega vulkanizerja.

Na sliki je viden rezultat. Ko je dajal gor gumo je z nečem ostrim zarezal v bok.

Jasno, da on nič ni kriv :(

1810215186_TKC70.thumb.jpg.7675147cb930d7865b3015806d3dda42.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Bostjan L pravi:

Ko je dajal gor gumo je z nečem ostrim zarezal v bok.

Si opazil poškodbo takoj po montaži ali kasneje po nekaj kkm?

Tale "rumen" madež pod poškodbo je zanimiv.

Imel podoben primer, podobno poškodbo opazil po par kkm reklamiral pri prodajalcu in dobil bobropis za ceno nove.

Guma Mitas E07 prednja.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, MiNa said:

Si opazil poškodbo takoj po montaži ali kasneje po nekaj kkm?

Tale "rumen" madež pod poškodbo je zanimiv.

Imel podoben primer, podobno poškodbo opazil po par kkm reklamiral pri prodajalcu in dobil bobropis za ceno nove.

Guma Mitas E07 prednja.

 

Razpoko opazil po enem kilometru vožnje. Rumen madež je od reklamacije, tako vulkanizerja kot proizvajalca.

Reklamacija je bila zavrnjena od vulkanizerja in proizvajalca (Conti).

Verjetno so me po kilometru vožnje napadli vesoljci in poškodovali bok gume ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Moram pohvalit vulkanizerja Dušana Pestatorja v Ljubljani. Prejšnji teden se je zelo potrudil in scentriral gume na mojem hard enduro motorju, da ga lahko povsem normalno peljem tudi po cesti. Krampaste terenske gume v povezavi s heavy duty zračnico in ozko prvo feltno niso najbolj enostavne za montažo. G. Pestator je motorist.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem plačal 90€ za 2 heavy duty zračnice in delo, žal pa nisem gledal na račun, koliko je katera postavka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Doma imam novo gumo, snel bom kolo in ga peljal vulkanizerju. Na spletu mi za Maribor pokaže le Vulco - Zaverski.

Je še kak v Mariboru in okolici. Z avtom se ne bi rad vozil več kot 10 km stran, zato Širnik odpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Darko3g pravi:

Doma imam novo gumo, snel bom kolo in ga peljal vulkanizerju. Na spletu mi za Maribor pokaže le Vulco - Zaverski.

Je še kak v Mariboru in okolici. Z avtom se ne bi rad vozil več kot 10 km stran, zato Širnik odpade.

Motorjet na Ptujski cesti, bivši Peugeot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Darko3g pravi:

Doma imam novo gumo, snel bom kolo in ga peljal vulkanizerju. Na spletu mi za Maribor pokaže le Vulco - Zaverski.

Je še kak v Mariboru in okolici. Z avtom se ne bi rad vozil več kot 10 km stran, zato Širnik odpade.

https://g.co/kgs/kr4H5x

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Darko3g pravi:

Ne vidim, da bi montiral tudi moto gume.

Slabo vidiš😉 

Montira...montira ...njegov sin  motokros vozi ...sam pa je celo s Čarmanom nekoč krosiral. Marsikateri motorist tudi iz motosveta pripelje k njemu 🙃.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 31 minutami, Ragezor pravi:

vceraj grem en kratki krog in pridem domov brez gume. danes sem mel pa plan na jadranko... zdaj sem zgubljen in brez smisla v zivljenju. ne vem kere gume naslednje niti kje jih menjat. nikjer nobenih cenikov in zalog na internetu.

 

IMG_20240315_140425.jpg.f62c6fefb0635b070e172bbd5f56913d.jpg

Ta je še za cev let, če se boš bolj po stran vozu. Na Liderpnevmatik pa vse dobiš. 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako to funkcionira na tem "Liderpnevmatik" ? 

izbereš gume, jih plačaš, potem naročiš k nekemu (kateremu?) vulkanizerju in potem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, makib pravi:

kako to funkcionira na tem "Liderpnevmatik" ? 

izbereš gume, jih plačaš, potem naročiš k nekemu (kateremu?) vulkanizerju in potem ?

Potem jest gume navežem na motor, grem v Šenčur in mi gumimajster  zamena gume. 😂🤣 Na Liderpnevmatik so verjetno najcejše, dobiš v 3 dnevih, dot je pa lanski ali predlanski, sedaj. 🏍️😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, makib pravi:

...vulkanizerju in potem ?

spet plačaš :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!