Skoči na vsebino

MOTO oprema - tekstil in cordura, čiščenje, nega, splošno...


mat

Priporočene objave

Hlače in jakno (zgolj cordura) sem zapackal s šmirom od ketne, če s čistilnim benzinom to obdelam ne bo kakšnih problemov?

Kot drugo, ponavadi corduro opremo perem v stroju na 30°C s tekočim praškom za volnena oblačila. Pri zadnjem pranju (kljub namaknju) mi vseh mušic ni pobralo dol, obstaja kaj bolj namenskega za mušice in njihovo drobovje?

Hvala.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Da mal obudim to temo:

Kako je zdaj stanje v INDE Vransko? Jst bi nujno moral svoje moto cote tja peljat na pucanje in rahla popravila, pa sem nekaj slišal, da gospe Vide in ostalih ni več tam. Kdo kaj ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam podoben problem kot ga je imel TBoxer predlani. No v bistvu ga ima moja punca :ninja:, kakorkoli, na jakno je dobila malo masti iz ketne, ki pa zdaj ne gre dol. Sem dal oprati v čistilnico, vendar kljub temu niso popolnoma odstranili vseh madežev.

Ima kdo kakšen predlog kako očistiti jakno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam podoben problem kot ga je imel TBoxer predlani. No v bistvu ga ima moja punca :ninja:, kakorkoli, na jakno je dobila malo masti iz ketne, ki pa zdaj ne gre dol. Sem dal oprati v čistilnico, vendar kljub temu niso popolnoma odstranili vseh madežev.

Ima kdo kakšen predlog kako očistiti jakno.

jest sem mojo jakno in hlače zmoču, zdrgnil z sirkovo krtačo in detergentom za pranje motorja se mi zdi, da Motorex, nato sem vzel Karcherja in dobro spral, vse je šlo dol, kar ni šlo v nobeni čistilnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam podoben problem kot ga je imel TBoxer predlani. No v bistvu ga ima moja punca :ninja:, kakorkoli, na jakno je dobila malo masti iz ketne, ki pa zdaj ne gre dol. Sem dal oprati v čistilnico, vendar kljub temu niso popolnoma odstranili vseh madežev.

Ima kdo kakšen predlog kako očistiti jakno.

Da odgovorim...

Čistilni benzin ni naredil čisto nič (niti očistil).

Nato sem uporabil navaden benzin, s katerim je tudi bila ena žalost.

Nazadnje sem kolikor toliko očistil z enim poceni razmaščevalcem, ki sem ga nanašal čim bolj lokalno in hitro spiral, da mi nebi slučajno še korduro razbarval.

Mušic in ostale nesange pa sem se rešil tako, da sem komplet pr dni namakal v vodi s praškom, ven je prišlo čisto, edino malce barve je posnelo, pa zdaj ni več (toliko) nepropustna za vodo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pri mojem zgoraj opisanem načinu pranja z Karcherjem (na trdi podlagi, torej na dvorišču na tleh ) ni barva nič obledela in tudi vse ostale zadeve so kot pri novi, jakna je sedaj stara 6 let, material Cordura - BMW Rally 2, tega načina sem se lotil, ker sem imel poln kufer čistilnic in kaj se da in kaj ne, pa še moja mi je stalno govorila - poglej kako usran okol hodiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat na leto jo je dobro oprat, vendar pazit, da se prašek dobro izpere, predvsem pa NE uporabljat mehčalca. Nato impregnirat. Med letom jaz čistim z mokro brisačo, da gredo mušice stran..Tudi po moje čistilnice niso potrebne, če pa že, jih je potrebno opozorit, naj ne uporabljajo agresivnih sredstev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred nakupom motoristične opreme=obleke in sem se nekako odločil za tekstilno jakno in hlače - iščem kaj iz materiala podobnega corduri .

Zanima me kolikšen faktor pri umazaniji igra barva - meni namreč najbolj diši nekaj v stilu svetlo sivega Revit Tornado kompleta - hlače in jakna, ki ni ravno iz cordure (

Lorica), je pa vodotesen in ima membrano za dihanje materiala. Ne bi pa rad, da postane čez par fur fiksno pikastega vzorca od mušic in ostale svinjarije, ki jo pobereš med vožnjo.

:grrr

Je boljše ostati pri večno modni črni? Bela je sicer bolj vidna in na soncu ni tako vroča.

Kakšne izkušnje/nasvet iz prve roke?

Popravljeno . Popravil SLVR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred nakupom motoristične opreme=obleke in sem se nekako odločil za tekstilno jakno in hlače - iščem kaj iz materiala podobnega corduri .

Zanima me kolikšen faktor pri umazaniji igra barva - meni namreč najbolj diši nekaj v stilu svetlo sivega Revit Tornado kompleta - hlače in jakna, ki ni ravno iz cordure (

Lorica), je pa vodotesen in ima membrano za dihanje materiala. Ne bi pa rad, da postane čez par fur fiksno pikastega vzorca od mušic in ostale svinjarije, ki jo pobereš med vožnjo.

:grrr

Je boljše ostati pri večno modni črni? Bela je sicer bolj vidna in na soncu ni tako vroča.

Kakšne izkušnje/nasvet iz prve roke?

ja usran boš, kaj pa drugega, svetla barva je in kompleten živalski svet bo dobro viden na tvoji jakni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Enkrat na leto????

Uf, potem mora pa zelo smrdeti, če se vsaj kaj voziš po bolj vročem vremenu...

Jaz sem jo letos opral že trikrat...

Podkapo pa tedensko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred nakupom motoristične opreme=obleke in sem se nekako odločil za tekstilno jakno in hlače - iščem kaj iz materiala podobnega corduri .

Zanima me kolikšen faktor pri umazaniji igra barva - meni namreč najbolj diši nekaj v stilu svetlo sivega Revit Tornado kompleta - hlače in jakna, ki ni ravno iz cordure (

Lorica), je pa vodotesen in ima membrano za dihanje materiala. Ne bi pa rad, da postane čez par fur fiksno pikastega vzorca od mušic in ostale svinjarije, ki jo pobereš med vožnjo.

:grrr

Je boljše ostati pri večno modni črni? Bela je sicer bolj vidna in na soncu ni tako vroča.

Kakšne izkušnje/nasvet iz prve roke?

Jaz imam Reviit Send, tudi svetle barve, pa ni taka kriza. tu in tam jo očistim s krpo, za brisanje (jelenova koža) in je čisto OK. Na soncu, pa je dosti boljša od črne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se potem odločil za tornado - zračnost je vrhunska ... če te zadane kakšen kapitalni žužek ravno v mrežico na prsih pa žal ni višek udobja. :D

Po okoli 3k km še nisem čistil, manjše mušice odpadejo same, se pa pozna malce krvi sem in tja, od prej omenjenih kapitalcev. (pa skuteristov, hihihi) Uporabljam "švic" podobleko in opremo redno zračim - zaenkrat še brez neprijetnih vonjav.

Za čiščenje jo bom verjetno samo namočil in rahlo podrgnil, ker umazanija razen na hlačnici pri ketni ni nek bav bav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat na leto????

Uf, potem mora pa zelo smrdeti, če se vsaj kaj voziš po bolj vročem vremenu...

Jaz sem jo letos opral že trikrat...

Podkapo pa tedensko..

Če maš bombažno majco spodaj seveda začne smrdeti, če maš pa švic majco pa kar noče snrdeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da obnovimo!

Kako oprati tekstilna oblačila in s čim ?????

Kdor ve, naj lepo po vrsti opiše postopek, mu dam ob priliki za en pir.

Hvala za odgovor!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prašek brez mehčalca v pralni stroj na 30c pa zraven dodaš še, mislim da je impregnacija za tekstilna oblačila, ki jo dobiš v vsaki športni štacuni aka hervis,iglu.... Pa hvala za pir:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred pranjem odstraniš ščitnike, potem opereš na občutljivem programu, brez mehčalca, po potrebi dodaš sredstvo za impregnacijo. Pocentrifugiraš čim bolj in potem posušiš na obešalniku v senci na prepihu. Podobne teme sem že videl po forumu, uporabi še iskalnik za več nasvetov!

P.S. Če si v dvomih preberi navodila na listku ali pa vprašaj mamo/ženo/taščo :D

Popravljeno . Popravil SLVR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dobre izkušnje z eno zadevo od IXS-a.

Cunje dam prat kar z vsemi vstavljenimi ščitniki (BMW cordura komplet), dodam 1/3 flaške (baje naj bi jo pol), na 30stopinj in brez centrifuge.

Kasneje posušim na zraku, po potrebi pred sušenjem naravnam ščitnike (če se premaknejo iz lege zaradi ježek-traku)

Sicer baje ne deluje kot impregnator, ampak z to zadevo oprane cunje praktično prepuščajo bistveno manj deŽja, kot z ostalimi praški.

Načeloma pa operem komplet v stroju po potrebi, debelo blato pa itak samo obpade.

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pobereš ščitnike vn, zadevo daš v škaf poln vode, notr kaneš malo Mirazyme (wetsuit odour eliminator), po kakšnem dnevu odmakanja vse lepo na roke prepereš,obesiš in posušiš. Ko je suho našpricaš z nekim impregnacijskim sprejem. To je to. Vsi proizvajalci podobnih materialov ti bodo svetovali, da za pranje uporabiš vodo in samo vodo. Ne vem zakaj komplicirate :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Sorty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Najprej poberem vse ščitnike ven in jih operem s Shield Protector-jem

Notranjost žepov tudi notranjih predhodno namažem z Impregnacijsko kremo, prav tako vse zadrge skrbno zaščitim in premažem z Zip Saver-jem

Ramena kjer so mušice predhodno operem z Fly remover-jem.

Notranjosti se lotim z Inner treatment Soap nato pa še skrbno zunanjosti oblačila z Outer tex-om.

Ko vse to opravim se lotim še membran na zračnikih z Dixan airway membrane.

Ročno vse operem pri 34°C in sperem pri 28,4°C.

Sušim pri konstantni vlagi 68% in temperaturi 23°C.

Ko je posušeno vse prešpricam z notranjim in zunanjim impregnacijskim sredstom. Posebno pozornost namenim žepom ..."

Plastičen škaf, mlačna voda, blaga milnica, malo močenja in malo poribanja čez ramena za mušice, ter ročno ožemanje in sušenje pod streho dela čudeže.

Rahel dež lih tako zdrži, če je napovedan dež se vn ne odpravljam. Na popotovanju pa itak dežjak vedno s sabo.

Nema problemov ...

Igor

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vržem v košaro za umazano perilo, po neki magiji dobim v omaro nazaj čisto :kva2:

Potem pa imaš full-automatic košaro - moja je namreč pol-avtomatska...jaz moram v omaro obesit sam...

Ampak vmesna magična faza pa deluje tudi pri meni... :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!