Skoči na vsebino

MOTO oprema - tekstil in cordura, čiščenje, nega, splošno...


mat

Priporočene objave

Tudi sam jemljem to kot hec...sploh, ker se mi takole po načinu pisanja zdiš zelo v redu dekle.

Čeprav je tisto o 32 letih in moji ženi čisto res.

Tudi sam nisem dolgo na motorju (dvokolesniku)...sem pa bil veliko let na štirikolesniku, ki sem ga uporabljal v vseh letnih časih, še najraje v dežju in blatu, seveda pa tudi v vročini, na dolgih dnevnih, tedenskih in krajših turah in tam sem se naučil izbrati in uporabljati prave materiale.

Začel pa sem seveda klasično...Louis...najcenejša roba, pa da vidimo....no in sem videl in se naučil...zato to pišem, da morda komu prihranim kak nepotreben korak.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super ste se razpisali. Hvala vsem. Saj mi je bilo jasno kaj pomeni 500, ni mi bilo pa jasno a je dovolj za neko osnovno varnost, ker vseeno se nimam ravno namena metat po tleh, a nikoli ne veš. Raje preventiva kot kurativa. Recimo tudi te zaščite za katere pravite, da mora biti vsaj level 2, nisem vedel oz. itak kot začetnik nimaš pojma o tem. Nekaj firm po imenih že poznam, to ( Mohawk) katere link sem dal nekaj postov nazaj pa pač ne poznam in sem zato tukaj vprašal o tem če je dovolj varna. Ker nisem nič naredil, če vržem skoraj 500€ a zaščite nobene. Upam, da nikoli ne ugotovim, kako varna je. :) 

Čiščenje, ki ga je omenjala lucif3rka verjetno res ne zbriše vseh zadev, vidimo že na avtih, kako težko dol spraviš mrčes, tako da si lahko mislim, kako je z oblekami. V glavnem, dol mi visi, kakšna bo obleka, kakšen bom izgledal drugim ipd., najbolj važno mi je troje: da me primerno zavaruje v primeru padca, da sem bolj viden ostalim in da mi je zadeva udobna. 

No, ker je že nekdo omenil tudi funkcijsko perilo, lahko iz prve roke rečem, da sem pri teku nosil ta LIDL sranja in lahko pritrdim, malo dnarja malo muzike. Najbolj so motili šivi, ki so drgnili. Čeprav sem tudi pri drugih firmah ala Nike imel podobne izkušnje, a jih nisem kupil ker sem že pri probi vedel, da me bo drgnilo, če sem jih čutil že pri probi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dve tekstilni jakni, obe perem kar pogosto, perforirano poletno pa tudi 1x na teden.

Položim jo na tla, dobro prešpricam z razmaščevalcem (Meglio), vržem v stroj s tekočim praškom (na 30), potem pa posušim na obešalniku. Še vedno je kot nova (skoraj).

Ščitnike vedno odstranim.

Pod usnjeno opremo imam vedno pajkice in majico z dolgimi rokavi, tako da to čistim z robčki za usnje, oprala še nisem.

Kar pa se tiče LIDL funkcijskega perila, imam en komplet in dve majici, vse odlično služi svojemu namenu.

Želela bi le dobiti eno majčko (50% volna-50% poliester), ker imam le s kratkimi rokavi, želim dobiti tudi z dolgimi.

Ta majčka je super tanka in super topla!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pranja. Bolj kot pranje, tekstilu oziroma barvi, škodi izpostavljenost soncu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa še jst: ;)

Tudi HOFER cunje kupujem, pa ne vse povprek. Nekatere so dobre, nekatere pač ne. Ker so poceni, mi ni škoda dnarja. Če je cota dobra, se izkaže pri intenzivnem švicanju (gorsko kolo poleti) in relativno statičnem prenašanju mraza (smučanje). Pa ne glede na to, kakšno nalepko ma gor. Mam teh "second skin" cunj dve polici visoki 40 cm v omari. Res.
Najbolj pa sem zadovoljen z custom made cunjami, ki mi jih šivajo v Bukovici. Sprednji deli so lahko drugačni od zadnjih (spredaj neprepišni material, zadaj licra, kosmateno ali ne), kroj kakor hočeš, ovratniki, manšete, zadrge (kratke, dolge ali pa sploh ne), rokavi na 3/4, malo manj kot do konca, čisto brez ... kukr ti paše. Barve kakršne koli, vzorci po želji (če znaš s Corel-om delat, nardiš vzorc, ki ti ga natisnejo. Zgleda super, mam 2 taki majci.). So sicer specializirani za kolesarsko garderobo, ma mam tudi laufarske hlače (tek na smučkah) pri njih narjene (brez plenice, z zanko pod stopalom). Skratka, če veš, kaj hočeš, ti nardijo kot želiš. Cena je zelo primerljiva s tistimi normalnimi cunjami v štacuni, ki ti nikakor ne pašejo, al pa niso prave barve ... Nekatere njihove cunje drgnem že zelo veliko let (in na gorskem biciklu se cunje res drgnejo, ne kukr na motorju) in so še vse bp.

Evo. Zdej veste eno več (kukr temu prawmo u Gorici) ;)
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Arzen...nikar ne hiti. Naštudiraj si zadeve in se v miru odloči. Če kupiš solidno jakno imaš vsaj 5-6 let mir. In tudi ne obremenjuj se pretirano z firmami. Klim, Rukka in podobni so itak špica proizvajalci, ki uporabljajo same top materiale (Gore-tex)....in če nisi svetovni popotnik, je vprašljiva investicija....no razen če "pare nisu u pitanju"...

Bolj se fokusiraj na materiale, ki sestavljajo jakno, praktičnost, uporabnost, kvaliteto šivov ipd. Danes najdeš enake materiale v jaknah različnih proizvajalcev, različnih imen in cenovnih razponov. Jaz sem trenutno na jakni in hlačah firme Buse model Open road. Za zdaj sem nadvse zadovoljen...je pa to nekako srednji cenovni razred z kar solidno kvaliteto in solidnimi ocenami na testih. Bi mi pa bilo čisto vseeno če bi na jakni pisalo tudi mati tereza....

@KARMEN1...vsa ta LIDL-HOFER perila so ok (čeprav niso)...za takšne majne izletke, dnevne furce ipd...ko prideš domov se slečeš, vržeš v pranje, ti pa greš pod tuš. Prevozil sem kar nekaj fur po več dni, tednov (tudi 3 tedne skupa)...v dežju, vročini, prahu, blatu, na prelazih in ob morju....včasih sem v funkcijskem perilu tudi spal....poizkusi in boš potem povedala, kako to izgleda v LIDL-HOFER perilu. Kvalitetna perila vsebujejo tudi srebrova vlakna (poleg seveda mikro sestave osnovnega perila, ki je vesoljska znanost napram industrijski sintetiki z malenkostno spremenjeno strukturo cenenih proizvajalcev "funkcijskih" peril), ki uničuje bakterije in preprečuje razvoj glivičnih bolezni, da o vonju ne govorimo

Kakorkoli....imamo pač to, kar in kolikor da kdo nase.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem svetovati, sam prisegam na tekstil za potovanja. Od usnja imam ene hlače, ki pa niso za poletno vročino. Imam pa trenutno tri komplete oblačil, tri jakne, tri hlače in kombiniram po potrebi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne morem in se ne bom strinjal. Usnje je zakon :P

Tudi po 5000km v različnih pogojih, pa je čist kul. V tekstil ne grem nikoli več, razn če je zima in imam prevelko tekstilno obleko, kjer lahko spodaj nabijem 3 majice.

Tehnično perilo, četudi iz lidla (sicer imam samo to), winstopper iz Louisa (mal dražji) in čez usnje. Tudi pri 0 C. Če je mraz, brezrokavnik, dežko, ali smučarska (spet prevelika) bunda čez usnje. Vsi problemi rešeni. Dami se v taki kombinaciji vozi tudi pri -5C in to preko 300km/dan.

Če ima nekdo željo po tekstilu mu predlagam naj odkarta 500€ za RUkko in bo imel mir, ter primerno temperaturo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor ljudi toliko okusov.

Tudi sam imam cenejše in dražje stvari.Za krajše enodnevne izlete mi poleti sede tekstilna jakna in kavbojke,za daljše fure in malo nižje temperature pa usnje,včasih pa tudi zimska tekstilna oblačila.Se pa človek z leti nauči kupovat take stvari,ki so udobne in imajo dobro zaščito.

Mogoče se bo kdo oglasil in napisal še kaj o airbagu za motoriste,zadeva ni poceni,ampak vseeno je drobiž v primerjavi s poškodbami ki jih dobiš pri padcu ali nesreči.Marsikdo,bi lahko povedal koliko je vredna dobra oprema.Tudi pasovi v avtu in airbagi so bili včasih čudo tehnike,danes pa je to oprema brez katere ni avtomobila.(da ne govorimo o vseh drugih stvareh)

Vsak zase ve koliko je pripravljen investirat v svoje zdravje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z usnjem ni nič narobe....to smo že povedali. Pač stvar izbire posameznika. Nikakor pa ni usnje zakon textil pa ne. Velika večina resnih svetovnih popotnikov na motorjih, ki so izpostavljeni vsem tvojim naštetim in še zahtevnejšim pogojem, vozi pač v textilu....po moje gotovo ne zato ker je usnje boljše, še najmanj pa zato ker bi bilo dražje....ena usnjena jakna košta glih tolko kot en žep na dobri Klim-ovi jakni.

Nihče nikogar ne posiljuje kaj naj si kupi....iz debate jaz pač razumem, da smo kolegu, ki je povpraševal po nasvetu okrog textilne jakne poskušali osvetliti čim več aspektov, da bo njegova odločitev lažja. In v glavnem (vsaj jaz) smo pisali na podlagi lastnih konkretnih izkušenj....ne iz youtube/forum/facebook teorij.

Zaradi mene pa lahko vozi kdor želi, zavit tudi v rjuho, ali pa čez sebe povezne obrezano vrečo od NPK-ja.... nikakor pa ni umestno preferirat le eno verzijo oblačila kot eno in edino....poleg tega tudi na tem področju tehnologija materialov izjemno napreduje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, bobi1001 pravi:

Kolikor ljudi toliko okusov.

Tudi sam imam cenejše in dražje stvari.Za krajše enodnevne izlete mi poleti sede tekstilna jakna in kavbojke,za daljše fure in malo nižje temperature pa usnje,včasih pa tudi zimska tekstilna oblačila.Se pa človek z leti nauči kupovat take stvari,ki so udobne in imajo dobro zaščito.

Mogoče se bo kdo oglasil in napisal še kaj o airbagu za motoriste,zadeva ni poceni,ampak vseeno je drobiž v primerjavi s poškodbami ki jih dobiš pri padcu ali nesreči.Marsikdo,bi lahko povedal koliko je vredna dobra oprema.Tudi pasovi v avtu in airbagi so bili včasih čudo tehnike,danes pa je to oprema brez katere ni avtomobila.(da ne govorimo o vseh drugih stvareh)

Vsak zase ve koliko je pripravljen investirat v svoje zdravje.

 

 

jaz ti lahko točno povem, koliko in kako se obnese "škonto" PROBIKER  za 160€ usnjen kombinezon. Enako kot 700€ dražji usnjen :P

Vsekakor pa bolje, kot prevelik in poceni tekstilc. Ker zadrži vsaj ščitnike na svojem mestu. Prav tako sem pa kot pri vsakem kombinezonu (bodisi tekstil ali usnje) dokupil in uporabljal hrbtno zaščito level2.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

jaz ti lahko točno povem, koliko i kako se obnese "škonto" PROBIKER  za 160€ usnjen kombinezon. Enako kot 700€ dražji usnjen :P

 

Ja vem ,tud jest, kako zgleda če greš po tleh,ampak samo v japonkah se pa glih ne grem vozt:cry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Se ne morem in se ne bom strinjal. Usnje je zakon :P

Tudi po 5000km v različnih pogojih, pa je čist kul. V tekstil ne grem nikoli več, razn če je zima in imam prevelko tekstilno obleko, kjer lahko spodaj nabijem 3 majice.

Tehnično perilo, četudi iz lidla (sicer imam samo to), winstopper iz Louisa (mal dražji) in čez usnje. Tudi pri 0 C. Če je mraz, brezrokavnik, dežko, ali smučarska (spet prevelika) bunda čez usnje. Vsi problemi rešeni. Dami se v taki kombinaciji vozi tudi pri -5C in to preko 300km/dan.

Če ima nekdo željo po tekstilu mu predlagam naj odkarta 500€ za RUkko in bo imel mir, ter primerno temperaturo.

Odvisno katero tekstilno obleko si imel. Če kupiš dobro robo je za potovalnik ziher boljša od usnja, je pa res, da pri padcu ( če drsiš po asfaltu pri veliki hitrosti ) daje manj zaščite, ker se vlakna začnejo topiti. Dobra obleka je zame takšna za krepko čez jurja evronov. In lahko ti povem, da se v svoji tudi ob +5 stopinj C vozim spodaj v eni majici z kratkimi rokavi! In v isti obleki, ko vzamem ven dva notranja sloja vozim pri + 35 C in mi ni vroče, ker piha skozi njo. Zašvicam šele, če se kje vlačim skozi semaforje. V dežju pa, če ne vozim cel dan v dežju, regner ostane v kufrih, ker je še po par urah vse suho. Tako da, kupil si škart robo :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 5. 2017 ob 22:47, Arzen pravi:

Pozna kdo to firmo? Je tale jakna glede na specifikacije spodaj dovolj varna ob morebitnem padcu?

http://www.yogi.si/p-136819-motoristina-jakna-mohawk-cordura-touring-10-moska-rumena.aspx

Polo prodaja to znamko: link

Screenshot_84.jpg.c2edbae37fafed77229255038b1e4fa0.jpg

Screenshot_83.jpg.0c5084ed2f689080211845a6e7361e48.jpg

Ob 4. 3. 2016 ob 20:15, StaraFeltna pravi:

V razmislek:

Hein Gericke Reno leather jeans: 4.74 seconds
Draggin' Biker kevlar jeans: 3.07 seconds
Hornee kevlar jeans: 1.39 seconds
Rev'it Sand textile trousers: 0.71 seconds (52% poliester, 48% poliamid)
Levi stonewash 501s: 0.56 seconds
Tesco Cherokee jeans: 0.16 seconds

Popravljeno . Popravil 3nity
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 47 minutami, GO_Tomi pravi:

A je možno, da noben noče met tko dobre in poceni jakne? Poletje je pred vrati, navali narode ;)

LINK do oglasa

Premajhna ti je?...meni bi bila prevelika, prav mi je XL.

Trenutno sem kar zadovoljen s celoletnim kompletom iz Germota...dobil tudi po ugodnejši ceni, kot so na linku, iz Nemčije.

http://www.mtc-juelich.de/artikel.php?id=25964

https://www.cs-bikewear.de/germot-textilhose-varese-grau?sPartner=psmido&number=3970017.3

Preveč zračna poletna jakna mi sicer tudi ne paše najbolj, sem eno imel pa prodal, je šla v Brazilijo, za tam je menda idealna. Hlače imam ene precej zračne, te se pa obnesejo v poletni vročini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se spravil prat mojo tekstilno jakno in hlače po zgornjih navodilih.

Nikjer pa nisem zasledil, niti preko googla, kako perete back protector v tekstilnih jaknah? Stvar je najbolj na udaru za švic iz hrbta in se je tudi najprej usmradila pri moji jakni. Se tudi vrže v pralni stroj, program sintetika 30 C, ali je treba ročno prat?

Konkretno imam ta back protector:

http://www.clover.it/eng/prodotti/protectors-ce-certified_9/ce-back-pro-5-insert_217.php

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, theBill pravi:

Danes sem se spravil prat mojo tekstilno jakno in hlače po zgornjih navodilih.

Nikjer pa nisem zasledil, niti preko googla, kako perete back protector v tekstilnih jaknah? Stvar je najbolj na udaru za švic iz hrbta in se je tudi najprej usmradila pri moji jakni. Se tudi vrže v pralni stroj, program sintetika 30 C, ali je treba ročno prat?

Konkretno imam ta back protector:

http://www.clover.it/eng/prodotti/protectors-ce-certified_9/ce-back-pro-5-insert_217.php

Sicer ne vem, kakšen točno je ta protektor, ampak jaz bi ga vzel ven in opral ročno. Ali pod tušem ali pa zunaj z vrtno cevjo. Z mehko ščetko ali gobico in z otroškim tušgelom. Mislim, da ga ne moreš uničiti ne fizično niti s čistili, itak je pa švic najbrž precej bolj kemično agresiven kot pa katerokoli milo za telo. Itak se te stvari potem lepo odtečejo in niti ni potrebno kakšno posebno dolgotrajno sušenje.

Je pa to samo moje mnenje, ni nujno, da ga upoštevaš. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, zgleda noben ne pere teh back protectorjev...

Bomo probal ročno, pomoje ga tudi ne morem uničit, razen s pralnim strojem, tisto pa ravno nebi probaval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker je postajalo v usnju nevzdržno, sem si kupil poletno jakno. Vzel sem od Macne Sunrise Camo, skoraj v celoti iz mesh mrežice, ki te med vožnjo prijetno hladi. Ščitniki so vgrajeni na ramenih in komolcih, za hrbet ga je potrebno dokupiti. Jaz sem uporabil kar od Dainese hrbtni ščit. Plačal sem pa zanjo sitnih 143eur (10% popusta na gotovino). Zaenkrat lahko rečem samo da sem več kot zadovoljen.

macna-sunrise-camo-textiljacke-42339_0.j

Popravljeno . Popravil JamesTheMan
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, JamesTheMan pravi:

Ker je postajalo v usnju nevzdržno, sem si kupil poletno jakno. Vzel sem od Macne Sunrise Camo, skoraj v celoti iz mesh mrežice, ki te med vožnjo prijetno hladi. Ščitniki so vgrajeni na ramenih in komolcih, za hrbet ga je potrebno dokupiti. Jaz sem uporabil kar od Dainese hrbtni ščit. Plačal sem pa zanjo sitnih 143eur (10% popusta na gotovino). Zaenkrat lahko rečem samo da sem več kot zadovoljen.

macna-sunrise-camo-textiljacke-42339_0.j

Pa tudi zelo lepa je.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!