Skoči na vsebino

MOTO oprema - tekstil in cordura, čiščenje, nega, splošno...


mat

Priporočene objave

Dokler sem še vozu enduro sm si kupu jakno podobno tej na linku samo,da ima še snemlivo podlogo.

http://www.yamaha-kmc.si/si/jakna-ixs-airm...dni-i1913.shtml

Pa je za enduro dobra do zdaj je opravljala svojo dolžnost odlično pri kakem padcu v gozdu pri bližnem srečanu z drevesom in podobno.

Zdaj pa ko vozm motocross mam pa skoraj vso motocross opremo(hlače,majca,rokavice,škorni,kolenčniki,komolčniki,očala,čelada,pa body armor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa hlače, ki imajo mehke ščitnike za kolena? Najbrž se ne da zamenjat z trdimi?

Kaj tista jakna v linku je dobra? Meni je kar všeč, ker ima snemljivo podlogo, ščitnike pa tudi mislim, da ima. Samo zdi se mi nekam kratka, proti tem recimo, ki jih gledam na strani KMC centra.

Popravljeno . Popravil Evil Penguin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

imam eno malo butasto in malo smešno vprašanje

imam tekstilno jakno, katera ima par rdečih črt...

post-10875-1196098279_thumb.jpg

ker nimam več rdečga motorja bi te črte rad prebarval na ali sivo, srebrno, črno,skratka na neko tako barvo

zdej me pa zanima če ma kdo kake ideje oz. ve za kake barve da bi to v take barve spravu

p.s. šivanje ne štejmo ker je predrago, ker jakno mislm met samo še eno sezono

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi miško , sj to je problem pri cotah, k se na začetku skladajo z motorjem, pol pa motorja ni več in je druge barve , a cote pa ostanejo?!

No sj se tudi te obrabijo sam včasih malo kasneje kot motor, hehe.

Zato p aeni raj kupjo vse črno pa je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznate znamko Swift?

gledal sem namreč jakno iz cordure za 80€... jih pa šivajo v Tajwanu.. zgleda ok, bi prav prišla za zimske dni... cena je baje promocijska.. ima pa trde ščitnike in snemljivo zimsko podlogo... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznate znamko Swift?

gledal sem namreč jakno iz cordure za 80€... jih pa šivajo v Tajwanu.. zgleda ok, bi prav prišla za zimske dni... cena je baje promocijska.. ima pa trde ščitnike in snemljivo zimsko podlogo... :unsure:

jest jo mam, sej je kr vredu, edino kar je blo je to da se mi je zadrga pri žepu pokvarla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem nabavil alpinestars rokavice sp2 in hlače, za jakno pa imam kar eno tresspass smučarsko (ki niti ni tako slaba, saj je takisto v svojih časih veljala 40k).

Zavedam se, da je to popolnoma nekaj drugega kot prava motoristična jakna, zato me zanima, kako važna je jakna, glede na to, da vozim samo 125. Pod jakno imam ledvični pas z zaščito za križ

Prodajalec mi je priporočal nekaj takšnega

Glej, tud z 125 se da tko ubrisat, da se polomš,podrgneš,...Če maš finance potem nikakor ne šparaj.Imam podobno Alpinestars jakno iz cordure, dve leti sem jo nosu in bil zelo zadovoljen,mogoče je polet edino premal zračna (ali pa je le kombinezon toliko :) ), za hladnejše dni imaš pa zimsko podlogo zraven.Zdej jo zlo mal nosm,samo kadar se vozm po okolici oz. opravkih,tud premoči ne takoj.Uglavnem se splača :)

Vidm, da ima tale tud žep za želvo, kar je zelo uporabno...moja tega še nima :)

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za endure, potovalce in tiste nekaj vmes se mi zdi textil kar uredu, pozimi ne zebe, poleti ne švicaš tolk. Vso opremo sem kupil v Louisu. Se da dobid kar dobro za malo denarja in ne preveč dobro za več denarja, splača se počakat na kakšne popuste.

Imam jakno CycleSpirit (je ponovno znižana), katero lahko le pohvalim. Res ni nevemkaksna firma, a nosim jo že dobra tri leta in je še vedno skoraj kot nova. Predvsem ima dovolj žepov in je na mnogih mestih "nastavljiva". Kot bistvo pa ima na notranji strani luknje, tako da brez zimske podloge malo diha. Ravno pomanjkanje luknjic me moti pri hlačah, ki so Probiker-jeve. S probikerjevimi izdelki imam osebno večinoma le slabe izkušnje.

Sem takrat pomerjal jakne tudi do 200 evrov, pa mi nobena ni stala tako lepo kot ta.

Edino česar se je treba odpovedat pri tekstilu je kolenčkanje, ki pa tako ali tako na marsikaterih motociklih ni uporabno.

Ima kdo nasvet za kake konkretne dobre hlače s ščitniki in podlogo pod 100€?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hallo! :rolleyes:

Oktobra kupil v Kočevju japonsko jakno Komine (pri nas neznana in sem jo videl prvič). Lahko rečem, da sta dve v eni, ker ima tako tenko,nepropustno in snemljivo notranjo membrano za v žep. Vozil sem se še novembra pri 10 C z spodnjim solidnim perilom. Idealna kombinacija! Zgornji del pa iz Cordure in ful zračenje.Najnovejši ščitniki z absorbcijo,itd. Cena pa lahko rečem smešna za tako uporabnost.Ta je bila ena dražji 149€. :worship:

Do sedaj sem imel jakne za poleti eno in jeseni in spomladi drugo, pa čeprav so imele zračnike in niso bile poceni je vrelo, :headbang: tokrat pa je vse v eni pa Japonci so naredili še dober look.Imajo pa tudi dobre druge reči.

Na netu je možno pogledat modele na Japonski kakor tudi na Slo strani.

Ajd! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno malo butasto in malo smešno vprašanje

imam tekstilno jakno, katera ima par rdečih črt...

post-10875-1196098279_thumb.jpg

ker nimam več rdečga motorja bi te črte rad prebarval na ali sivo, srebrno, črno,skratka na neko tako barvo

zdej me pa zanima če ma kdo kake ideje oz. ve za kake barve da bi to v take barve spravu

p.s. šivanje ne štejmo ker je predrago, ker jakno mislm met samo še eno sezono

LP

Hallo !

Poglej na tole stran. Mislim, da je bilo rečeno da celo rabljeno jakno v določenih primerih noter vzamejo če kupiš novo.

Lp

Ajd!

http://freeweb.siol.net/dmaric/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ima slučajno kdo takšnole jakno

post-5241-1212217614.jpg

post-5241-1212217633.jpg

post-5241-1212217647.jpg

zanimajo me predvsem izkušnje z njo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima slučajno kdo takšnole jakno

post-5241-1212217614.jpg

post-5241-1212217633.jpg

post-5241-1212217647.jpg

zanimajo me predvsem izkušnje z njo

Pozdravljen,pred časom sem jo pomeril v Trzinu,izdelek in cena da se šika,toda ni za najini postavi zaradi vitkega stasa,priporočam,da se oziraš po jaknah katere izdelujejo tudi v krajšanih velikostih n.p.30,32 ...takšne nama dosti boljše ležejo na najin telešček.Priporočam n.p.Santiago št 32 od istega proizvajalca.

Še nekaj ,ko bom zbral dovolj cekina grem v Munchen in stvar pomerim preden kupim in še ceneje je lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z LAHKOtom,imam tudi jst to jakno komine in mi je res super, zelo dobro se nosi,zelo zracna,sploh ce das podlogo ven, trdi scitniki, pa tudi cena je zelo ugodna.

Tak da,uni 150EUr zelo dobro zapravljenih,edina slabost pri moji je, da nima za zadrge za zapet na hlace,samo to se da tudi pac gor ene male zadrgice in je skoraj isto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Mene pa zanima kako čistite tekstilne obleke (cordura)?

Predvsem me skrbi impregnacija. Na obleki (Clover) sicer piše, da se je ne sme prati v stroju, po drugi strani pa mi je bilo rečeno, da jo lahko (brez ščitnikov) mirno vržem v stroj na 30 stopinj in program "ročno pranje", potem pa v primeru, da bi impregnacija šla dol, samo pošprejam in je to to.

Glede na to, da je impregnacija zdržala že ene 3 vožnje po dežju, tudi več kot pol ure, mam občutek, da ne bi smelo bit panike slabe pol ure v stroju v družbi s čistilom za pranje anorakov.

Kakšne so vaše izkušnje? Je kdo sploh probal dat vse skupaj v stroj? So špreji res tako učinkoviti kot impregnacija iz tovarne?

Pa da ne bo kdo mislil, da se pederišim in hočem met ultra čiste cote, dve sezoni zunaj na vseh mogočih pogojih pač pustita za seboj tudi kaj umazanije, predvsem na ovratniku in delih obleke, ki niso črni.

Hvala za pomoč!

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo poberem ven vse ščitnike. Potem vržem jakni in hlače v bano, v toplo vodo in pustim da se nekaj časa namakajo.

jih malo zdrgnem in večkrat menjam vodo. Pol jih pa dam še vsak kos posebaj v pralni stroj: program ročno pranje ali za občutljivo perilo, za pranje pa uporabim tekoči detergent.

Podloge mirne duše lahjko opereš v pralnem stroju (na 30-40stopinj)

to delam med sezono.

Ko je sezone konec pa enkrat pozimi nesem vse v čistilnico, kjer jih po pranju tudi imregnirajo.

sem prejšnjo sezono to prvič naredila in so super zrihtali.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem hlače in jakno pral mislim da 3 krat (Sairach, Raubritterji - jebi ga blato) prejšna leta 1 krat na sezono. Kot že zgoraj napisano, ščitnike ven, nato pa v pralni stroj 30 stopinj. Šampon in impregnacijo za goretex sem kupil v Louisu. Ko je oprano, kakšna 2 dni sušim, nato pa pošpricam z impregnacijo in to je to. To delam že 4 leta in obleka še vedno dihta kot mora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem že pral v pralnem stroju, vendar nikdar nisem impregniral (upam da sem prav napisal), ker ne vem kje bi kupil ta sprej. Torej kje v SI se da to kupiti?

Aja s Corduro pa po pranju ni nobenih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam mam corduro varianto jakne Clover sam ne vem kako naj vzamem ščitnike ven. Bi bila po skoraj treh sezonah tudi primerna za pranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal in odstranil ščitnike :whistle: , ker pa se ne vozim po dežju mi je verjetno vseeno če perem v pralnem stroju ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problem v pralnem stroju. Problem je v pralnih praških. Ne smeš jih dat preveč.

Pa daj na 2x na izpiranje, da bo res šel ves prah in mušice vstran.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!