Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

pred 20 urami, KARMEN1 pravi:

Ali kdo ve, kako naj konfiguriram router Asus, če doma nimam pc, zato ga ne morem povezat s kablom.

Imam samo tablico in telefon.

za to pa so ti že povedali, če je možno preko Wifi nastavljat, na enih gre, na drugih ne spusti

pa pač vpišeš v chrome ali firefoxu adreso, ponavadi je 192.168.0.1 ali 192.168.1.1 in samo password admin

modemi pa imajo adresoo 192.168.100.1, ampak tisto je za modem, da prečekiraš, če deluje, tebi pa dela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@KARMEN1 .. kaj točno pa hočeš nardit?

A1 ti da wifi router, ne modem. Oziroma bolj točno je to oboje v eni škatli. Ne moreš kar svoj ruter zraven priklopit. Čim ju boš povezala z default nastavitvami bosta oba delala kot dhcp serverja in boš mela konflikt, ne bo delalo .. če hočeš samo svoj ruter uporabljat, pol ti morajo oni svoj router dati v "bridge" način in ti v svojem nastavit geslo za pppoe (internet), v svojem nastavit DHCP, .... če pa hočeš njihov router uporabljat, pa moraš ti svoj wifi router nastavit kot AP samo (access point) in njihov router upravlja DHCP ..

V glavnem, kaj točno delaš in kaj točno imaš? Če neha delat ko obe škatli povežeš je skoraj 100% 2x DHCP problem ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njihov router ima slab wifi, zato sem kupila drugega.

Bridge imam, vse sem naredila od začetka, do konca, z vsemi usernami in passwordi, pa mi kar naprej javlja, da je internet disconect. 

Nekje sem verjetno kaj spregledala, ker mi vsakokrat javlja, da je username in password napačen, ampak ko odtipkam istega, ki je stoposto pravi, gre naprej, ampak se ne poveže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, KARMEN1 pravi:

Njihov router ima slab wifi, zato sem kupila drugega.

Bridge imam, vse sem naredila od začetka, do konca, z vsemi usernami in passwordi, pa mi kar naprej javlja, da je internet disconect. 

Nekje sem verjetno kaj spregledala, ker mi vsakokrat javlja, da je username in password napačen, ampak ko odtipkam istega, ki je stoposto pravi, gre naprej, ampak se ne poveže.

1. najprej odstrani ruter (priklopi modem direkt v pc, ok switch je lahko vmes) in ugotovi če vse dela ok

2. potem priklopi ruter (izklopi wifi na ruterju) in če ne dela, pokliči tipa, ki ti bo za eno pivo nastavil pravilno jebanje z ruterjem :P

Jaz imam kup switchev in dela, ter 2x ruter vse ok, ta tretji ruter pa je bil problem...rešen s tipom za eno pivo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjeti!!!!!!!!!!!

Pet svetovalcev, dva dni, in imam internet!!!!!!!

Sedaj grem lahko na jadranko ?!

Problem pa je bil v tem, da ko so mi nastavili bridge, niso resetirali modema, zato je bil še vedno viden..........

Poleg tega bi morala kabel od routerja vtakniti v lan, ne več wan (na modemu).

Resetirala sem modem in router, vse še enkrat nastavila korak po koraku in stvar deluje, hahaaaaaaaaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Ne morem verjeti!!!!!!!!!!!

Pet svetovalcev, dva dni, in imam internet!!!!!!!

Sedaj grem lahko na jadranko ?!

Problem pa je bil v tem, da ko so mi nastavili bridge, niso resetirali modema, zato je bil še vedno viden..........

Poleg tega bi morala kabel od routerja vtakniti v lan, ne več wan (na modemu).

Resetirala sem modem in router, vse še enkrat nastavila korak po koraku in stvar deluje, hahaaaaaaaaaa

pri ženskah je vedno problem, kaj kam vtaknit, pa reset :P

če pade linija dol, še ni konc sveta, mal truda in entuziazma pa se bo dvignila :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, KARMEN1 pravi:

Ne morem verjeti!!!!!!!!!!!

Pet svetovalcev, dva dni, in imam internet!!!!!!!

Sedaj grem lahko na jadranko ?!

Problem pa je bil v tem, da ko so mi nastavili bridge, niso resetirali modema, zato je bil še vedno viden..........

Poleg tega bi morala kabel od routerja vtakniti v lan, ne več wan (na modemu).

Resetirala sem modem in router, vse še enkrat nastavila korak po koraku in stvar deluje, hahaaaaaaaaaa

Drugič boruttu ponudi pir, pa ti pride na dom vse zrihtat. Baje vse obvlada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, KARMEN1 said:

Ne morem verjeti!!!!!!!!!!!

Pet svetovalcev, dva dni, in imam internet!!!!!!!

Sedaj grem lahko na jadranko ?!

Problem pa je bil v tem, da ko so mi nastavili bridge, niso resetirali modema, zato je bil še vedno viden..........

Poleg tega bi morala kabel od routerja vtakniti v lan, ne več wan (na modemu).

Resetirala sem modem in router, vse še enkrat nastavila korak po koraku in stvar deluje, hahaaaaaaaaaa

Žal mam enake izkušnje z A1/amis hotline. Kdaj koli kaj narobe, vedno naletiš na nekega/neko študentko, ki gre suhoparno po neki checklisti in če kaj odstopa on tega, kaj je tam napisano, je tema in se ne premakne nikamor. Nazadnje se jim je routerju čist zbezljalo in si ni dala dopovedat, da jim nekaj ne štima .. slepo trdila, da bi router moral biti na 192.168.1.255 .. pa ji rečem da na 255 ni nič, da ga lahko pingam in odprem na 192.168.1.1 ampak mi username in geslo ne sprejme .. "jaaa gospod to nebo držalo, na 255 bi moral biti" .. in tu sva ostala, na noben način se ji ni dalo dopovedat, da ima router ip 1 in ne 255 .. "jaaa, pa ste probali iz elektrike in nazaj not? Pa ste vmes čakali 1 minuto? Pa ste sigurno prav vtipkali 192....? Greva skupaj, vas bom vodila.." .. "Z pikami ali vejicami? Pa kateri windows uporabljate?" Ma mrš! Ko sem po naravi miren človek, ampak sem moral enga konkretnega ruknit po taki debati ... in obupam, rečem da bom iz elektrike dal blablalbla .. grem spat, kličem naslednji dan, spet ista operaterka .. :angryrant2: .. sem pol čakal 12h in ne 24h na ponovni klic, da sem drugo izmeno dobil ....

Popravljeno . Popravil Tex
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi mi je rekel, da oni niso pristojni za to in naj si poiščem enega računalničarja.

Drugi se je z mano trudil pol ure, pa nisva nič spackala. 

Naslednji dan sem dobila eno fajn punco, ki mi je dala modem v bridge.

Vmes je bil še en fant, ki je ugotovil, da se z mano ukvarjajo že dva dni.

Nazadnje sem dobila petega fanta, ki je bil super truper, ugotovil, da je njim modem še vedno viden, ker ga niso resetirali in mi rekel, naj si napišem, kaj moram narediti.

No, glede na to, da sem morala samo vse kable sčupati ven, vse hard resetirati, vse kable dati nazaj na mesto in še enkrat preko ip konfigurirati router (kar sem itak počela že dva dni in sem vse vedela na pamet v angleščini in v italijanščini), si tega nisem rabila pisat in sem naredila v nekaj minutah.

Drugače pa ne vem, kakšno robo konzumirajo ti njihovi svetovalci, ker bi vprašala mojo zdravnico, če to lahko dobim na recept ?.

Aja, vse to sem počela, ker mi je prejšnji modem skurila strela, s ta novim pa nisem bila zadovoljna, ker mi je wifi slabo lovil.

Tako sem včeraj zvečer vsa srečna že četrtič gledala Bohemian rhapsody ?

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, KARMEN1 pravi:

Prvi mi je rekel, da oni niso pristojni za to in naj si poiščem enega računalničarja.

Drugi se je z mano trudil pol ure, pa nisva nič spackala. 

Naslednji dan sem dobila eno fajn punco, ki mi je dala modem v bridge.

Vmes je bil še en fant, ki je ugotovil, da se z mano ukvarjajo že dva dni.

Nazadnje sem dobila petega fanta, ki je bil super truper, ugotovil, da je njim modem še vedno viden, ker ga niso resetirali in mi rekel, naj si napišem, kaj moram narediti.

No, glede na to, da sem morala samo vse kable sčupati ven, vse hard resetirati, vse kable dati nazaj na mesto in še enkrat preko ip konfigurirati router (kar sem itak počela že dva dni in sem vse vedela na pamet v angleščini in v italijanščini), si tega nisem rabila pisat in sem naredila v nekaj minutah.

Drugače pa ne vem, kakšno robo konzumirajo ti njihovi svetovalci, ker bi vprašala mojo zdravnico, če to lahko dobim na recept ?.

Aja, vse to sem počela, ker mi je prejšnji modem skurila strela, s ta novim pa nisem bila zadovoljna, ker mi je wifi slabo lovil.

Tako sem včeraj zvečer vsa srečna že četrtič gledala Bohemian rhapsody ?

Tukaj je T-2 svetlobna leta pred njimi. Bi jih pa menjal zaradi drugih razlogov ampak zaenkrat mi še niso živčkov znucal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je biola pri Telekomu njabolša varjanta  "ali ste resetirali modem?".... no in smo vedno ugotovili da so meli za en k postajo nekje v bližini mojega doma ki jo je vsako nevihto vn vrglo.

Starši imajo Telemah preko kabelskega operaterja.... sem že obupal... ker kabelski operater nima pojma... telmah nima direkt dostopa... v glavnem so prišli prinseli svoj modem in kr mojega čes priklopli in njihov oddaja Wi-fi na katerega se ne morem priključit pač malo dodatnega sevanja.. linijo meče vn... vsake tolko je na voljo samo 1/10 prenosa ki ga plačujejo sm parkrat delal speed test in ugotovil neverjentih 265kb namesto 2Mb... 1Mb/s T2 vdsl je bil hitrejši od 2Mb/s telemah...

Seveda žalujem za optiko ki sem jo imel v Lj.. 10/10.. samo so tut prasci dvignili ceno takoj na začetku je bila 18€, zdej je 28€ (samo optika net, nič telefon, nič TV)

Še malo pa bom kr kupu USB štik in sim od hoferja :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Torej na 3D printer sem dodal grafični zaslon, poskusil sem apdejtat frajmwer ki je osnovi arduinota, torej  Repetitor host mi zazna printer pod COM3, v ardiuno programu sem dal tudi COM3 izbral vrsto arduinota po navodilih proizvajalca .... nič  ne aplouda... nič ledica ne blinka.. nič od nič.. zakaaaaj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

A se kdo službeno ubada z izdelavo oziroma opremljanjem palet z logistično nalepko GS1? Par informacij bi rabil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Predvčerajšnjim so se mi windows 10 posodabljali celo popoldne :blush: in po posodabljanu delujejo OK, edino barve niso več take kakršne so bile. Najprej je bilo vse preveč svetlo in "bledo", kar mi je uspelo malo popraviti z zmanjšanjem svetlosti in povečanjem kontrasta, ne morem, oziroma ne znam pa povrniti take "barvne sheme" windows, v kakršni so bili pred posodabljanjem. Če se prav spominjam so bili "okvirji" delujočih programov modre barve in "podlaga" windows koledarja bele barve, in ne črne kakršna je sedaj. Ali je možna "vrnitev" prejšnje "barvne sheme" in kako ter kje?  :hmm:

PrtScr.thumb.jpg.3ee7827e63084fe6d9f8f0b1a0f3d458.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se približujem "serijski številki" 60   :blush:   , sem rabil nekaj časa da sem se navadil na novo "barvno shemo" windows, in sedaj me ta ne moti nič več in sem z njo čisto zadovoljen.   :worship:

PrtScr3.jpg.2f4c1960aeb67a23547abfeb1f8eccaa.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, RobiRoberto pravi:

Ker se približujem "serijski številki" 60   :blush:   , sem rabil nekaj časa da sem se navadil na novo "barvno shemo" windows, in sedaj me ta ne moti nič več in sem z njo čisto zadovoljen.   :worship:

PrtScr3.jpg.2f4c1960aeb67a23547abfeb1f8eccaa.jpg

a ni isto? jaz mam tako že nekaj časa.. Imaš pa čisto spodaj na dnu strani izbiro teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JuHuHu, je že boljše ...   :OK:

prtscr.jpg.56cfb4e33af52c928a5c6061f7aa5274.jpg

Uporabil sem išči v meniju start, kamor sem vpisal, kar se seveda ne spomnim več ...   :blush:

prtscr3.jpg.13b9506b05055c252ed9e985d853c113.jpg

Sedaj je zopet "črno" (pisava) na belem (podlaga), tako kakor mora biti ...   ?

prtscr.jpg.56cfb4e33af52c928a5c6061f7aa5274.jpg

 

prtscr1.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če se kdo spozna na nove televizorje in možnostjo priklopa manj novih komponent nanj.

Razmišljam, da si kupim nov tv. Problem je, da moram po neki logiki menjati tudi hišni kino. Oz. če pohitim lahko še kupim malo manj "nobel" tv s komponentnim priklopom, kamor bi lahko priklopil hišni kino (malo boljši tv-ji te možnosti ne omogočajo več) . Tako ali tako imam namen vzeti nek bolj poceni tv, ker nimam kakšnega konkretnega vira vsebine, do takrat, ko bom to imel pa bo tako ali tako že zastarel.

Je možno na "pametni tv" preko usb priklopiti računalnik (zdajšnji tv ima RGB vhod) oz. kako to gre. Računalnik ima hdmi (mogoče je DVI ? ) in rgb izhod (na enem je sedaj monitor na drugem tv, zvok z računalnika (oz.zunanjega diska priklopljenega na računalnik na katerem so filmi) pa dela prek hišnega kina) . Predvidevam, da bi se dalo zunanji disk priklopiti direktno na tv, samo imam malo slabih izkušenj s formati vsebin in napetostjo na priklopih (pa ne "obrne" diska) .

V glavnem se to da in a ima sploh smisel.

lp

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, franc pravi:

Če se kdo spozna na nove televizorje in možnostjo priklopa manj novih komponent nanj.

Razmišljam, da si kupim nov tv. Problem je, da moram po neki logiki menjati tudi hišni kino. Oz. če pohitim lahko še kupim malo manj "nobel" tv s komponentnim priklopom, kamor bi lahko priklopil hišni kino (malo boljši tv-ji te možnosti ne omogočajo več) . Tako ali tako imam namen vzeti nek bolj poceni tv, ker nimam kakšnega konkretnega vira vsebine, do takrat, ko bom to imel pa bo tako ali tako že zastarel.

Je možno na "pametni tv" preko usb priklopiti računalnik (zdajšnji tv ima RGB vhod) oz. kako to gre. Računalnik ima hdmi (mogoče je DVI ? ) in rgb izhod (na enem je sedaj monitor na drugem tv, zvok z računalnika (oz.zunanjega diska priklopljenega na računalnik na katerem so filmi) pa dela prek hišnega kina) . Predvidevam, da bi se dalo zunanji disk priklopiti direktno na tv, samo imam malo slabih izkušenj s formati vsebin in napetostjo na priklopih (pa ne "obrne" diska) .

V glavnem se to da in a ima sploh smisel.

lp

HDMI priklop pcja al pa leptopa, usb ni nič. Disk pa gre preko usb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A mi lahko kdo svetuje. V Chrome brskalniku so mi pred kratkim začeli uletavati kretenski oglasi (glej sliko). A se da kje nastavit, da blokiram te bedarije.

Hvala 

1337673569_nadleznioglasi1.thumb.jpg.81f8355d0d2fc04a272560a0b37961bc.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!